Keresés

Részletes keresés

kpit78 Creative Commons License 2007.08.10 0 0 569

Kedves Leon!

 

Én is a segítségét kérném. Remélem, tud egy kis időt szakítani a problémámra.

 

29 éves vagyok. 2003-ban kezdődött nálam a Basedow-kór. Évekig szedtem a methotyrint, de a gyógyszeres kezelés nem járt sikerrel, ezért 2005. novemberében radiojódos kezelést kaptam. Majdnem egy éve már ugyanazt a Euthyrox adagot szedtem, úgy tűnt végre beállt egy szintre a pajzsmirigyműködésem, de múlt héten voltam kontrollon és ismét alulműködést mutatott az eredményem (+10,4). Így újra emelhetem az euthyroxot.

 

Egyik kérdésem az lenne, hogy mennyire normális, hogy a radiojódos kezelés után majdnem 2 évvel újra csökken a pajzsmirigyműködés?  Meddig tart ez a folyamat?

 

Párommal hamarosan babát szeretnénk, a két évet mindenképpen be akarom tartani a radiojódos kezelés után, tehát ez az idő hamarosan lejár. Azt szeretném megtudni, hogy mire kell ügyelni a babavárásnál? Nem szeretném, ha bármi baja lenne a babámnak a betegségem miatt.

 

Válaszát előre is köszönöm!

 

kpit78

Előzmény: Leon-1 (425)
plavka Creative Commons License 2007.08.09 0 0 568
A tesztet megcsináltam tegnap, negatív. Ehhez képest ma reggel-délelőtt még hányingerem is volt... Szal lehet, hogy nőgyógyászhoz kellene elmennem kapsiból, hogy erősítse meg vagy zárja ki a terhesség tényét.
Előzmény: Saléva (567)
Saléva Creative Commons License 2007.08.08 0 0 567

Szia!

 

Azt jelenti,hogy ha alulműködésed van és ezért szeded a bogyót, a terhesség alatt folyton állítani kell az adagot, hogy a megfelelő mennyiségű hormon legyen a szervezetedben. Szerintem mihamarabb teszteld, hogy terhes vagy e ha igen menj az endokrinológushoz soron kívül. A rossz hormonszinttel elvetélhetsz.

Előzmény: plavka (566)
plavka Creative Commons License 2007.08.08 0 0 566
Sziasztok!

Az nlc-n már kérdeztem, de ott senki nem felelt eddig, nekem meg (lehet, hogy) sürgős lenne. Szedem a Letroxot, már kb. 3 hónapja. A hormonértékeim eddig normálisak voltak. Még nem biztos, de lehet, hogy babát várok. (nem terveztük a pici fiam most 8 hós). Ha terhes vok mennyi az esély, hogy egészséges gyerek szülessen? És mi az, hogy a terhesség legelején kell jelentkezni az orvosnál??? Nekem most kellett volna megjönnie, ha most jelentkezezm nála (egy teszt csináltatása után) az még ok??? Ha van valaki akinek van ilyen tapasztalata, szívesen várom a válaszát. Köszi: Plavka
Felsőhegy Creative Commons License 2007.07.30 0 0 565

Szia kispálma! Szoritok neked hogy úgy legyen ( csak a véreredményed keveredett össze!!!) te pedig továbbra is tünetmentes maradj!

Minden jót mindenkinek!

endzsa31 Creative Commons License 2007.07.30 0 0 564
erythema exudativum multiforme. elég ritka nyavaja
Előzmény: Zitka (563)
Zitka Creative Commons License 2007.07.30 0 0 563
Mi a teljes neve ennek az EEM-nek? Tkp. mi ez? NEm hallottam még róla. :-(
Előzmény: endzsa31 (562)
endzsa31 Creative Commons License 2007.07.28 0 0 562

Van egy bizonyos EEM nevű bőrbetegségem,15 éve,amit nem tudják,hogy mi okozza.1 éve mielött kiderült a pm.alulműködésem,kiújult ez a betegségem,de viszont elötte fájt a nyakam,és a nyelvem tövénél,meg a nyirokmirigyem nagyon meg volt duzzadva,mintha a torkom fájt volna,de mégsem.Ezért kért az orvos pm.labort,ami túlműködést mutatott.Nade viszont a hónapokra visszamenő panaszaim:(Súlyos hízás,fáradékonyság,stb.)alulműködésre utaltak,amit az ellenőrző labor igazolt is,nem is kicsi volt az eltérés.Akkor az orvosom azt mondta,hogy az első labornál valószínűleg bevolt gyulladva a pm,ez okozhatta az EEM-et is.Meg is nyugodtam,hogy végre megtalálták az okot,de viszont most parázom,mert megint érzem az akkori tünetegyüttest,és félek az EEM-től,mert az maga a pokol!Remélem valamelyest érthető voltam.

Zitka Creative Commons License 2007.07.28 0 0 561

Konkrétan milyen gyulladásra gondolsz?

Mert nekem évek óta folyamatosan gyulladt állapotban van (autoimmun gyulladás), de semmit nem érzek belőle. :-)

Előzmény: endzsa31 (560)
endzsa31 Creative Commons License 2007.07.28 0 0 560

Sziasztok!

Volt már valakinek begyulladva a pajzsmirigye?Milyen érzés?SOS!

kispálma Creative Commons License 2007.07.27 0 0 559
Hello! Köszi szépen minden ok! A fül -orr -gégész nyugtatott meg először, minimális nyaki nyirokcsomó megnagyobbodásom van, amit az MR is igazolt. Nagyon boldog vagyok, hogy semmi rosszindulatú dolog nincs "bennem".Az orvosom is örült a negatív eredményeknek és nem tudta megmondani, mitől lehet a pm túlműködésem. Elküldött RTG-re és az is negatív. Gyógyszert nem kaptam, további vizsgálatokra nem kell mennem, tüneteim továbbra sincsenek. Kiegyeztünk egy kontroll laborvizsgálatban aug. közepén. Már azon tanakodtam, hogy lehet,hogy összekeverték a vérmintákat:):):)?
Előzmény: Felsőhegy (542)
Felsőhegy Creative Commons License 2007.07.27 0 0 558

Kedves Leon-1!

Kösz az infót, legujabb TSH értékem 0.02 ez is már valami! Jobban is érzem már magam igaz hamar elfáradok de van pár órám naponta amikor a régi vagyok.

Üdvözletem és a legjobbakat mindenkinek!

csigaszar Creative Commons License 2007.07.25 0 0 557

Tájékoztatás a probléma nem a költséghatékonyság, bár a megelőzés mindig olcsóbb. Egyszerűen bosszant, mikor költséghatékonyságról beszélnek, miközben meg sem kérdezik a beteget, hogy megérné e nekik finanszírozni.  És egy előző hozzászolást miszerint más országokban sem kötelező, megcáfolnék.

Idézném a konziliumon lévő endokrinológust  "A terhesség alatti pajzsmirigyvizsgálat számos országban kötelező, nálunk nem... "

Viszont nálunk pl az AFP kötelező, ami számos országban nem és szerintem felesleges.

Előzmény: Leon-1 (555)
babyteve2 Creative Commons License 2007.07.25 0 0 556
Jelentem, a meddőség kivizsgálásakor a TSH-szint NEM alapvizsgálat...
Előzmény: Leon-1 (555)
Leon-1 Creative Commons License 2007.07.25 0 0 555
Változatlanul fenntartom a véleményemet, hogy a TSH alapvizsgálati szinten szűrésre nem indokolt. A terhességgel kapcsolatos problémák már egy egész más területet jelentenek, pl. meddőség kivizsgálásakor a TSH alapvizsgálat.  Ha a költséghatékonysággal nincs kibékülve, akkor azt a szolgáltatók finanszírozójánál kell reklamálni.  Üdv. Leon
Előzmény: csigaszar (552)
Mate713 Creative Commons License 2007.07.25 0 0 554

Így van! A tájékoztatás az egészségügynek nem kerül semmibe(szerintem), nem beszélve arról, hogy elvileg az orvosoknak alpvető kötelességük lenne ez. De biztos én gondolom rosszul! :(

Előzmény: csigaszar (552)
babyteve2 Creative Commons License 2007.07.24 0 0 553
Nálad a pont! :o)
Előzmény: csigaszar (552)
csigaszar Creative Commons License 2007.07.24 0 0 552
Költséghatékonyság szempontjából sem érthető. Egy egészségügyi kaparás elhalt terhesség után valyon mennyibe kerül? Itt egy árlista a maszek laborból http://www.laborigo.hu/arjegyzek.htm miszerint a TSH 800Ft. Nem kell bejelentkezni és órákat várni és nagyon kedvesek. Ki nem fizetné ki, ha tudná, hogy mi mindent kerülhetne el vele. Csak a betegnek nem az öngyógyítás a feladata, mivel nem ért hozzá. Már több helyen olvastam, hogy pl egy szülés előhozhatja ezt a betegséget. Nálam meg pont azért nem néztek hormont, az elhalt terhességem után, mert már van egy egészséges gyerekem és minek. Kellett hozzá még egy elhalt terthesség, hogy megnézzék a tsh-t. És szerencsére nem lombikos voltam, mert az aztán nagyon költséghatékony lett volna. De nem is értem lehet ezt így nézni? Én kifizettem volna azt a 800Ft-ot, ha valaki felvilágosít. Oké, hogy nincs pénz a vizsgálatokra, de ha nekem van pénzem és kifizetném, miért nem ajánlják fel?
Előzmény: Leon-1 (545)
vti44 Creative Commons License 2007.07.24 0 0 551

Ha az az orvos irta fel a gy-t.aki a leletet látta,higgyél neki.

Közel 10 éve szedem az eutiroxint,csak a mg-on változtatnnak ha más az eredmény.

ettől nem hiztam normál testsúlyom van,igaz nem eszem magam degeszre.

Előzmény: gyurmy (539)
Zitka Creative Commons License 2007.07.24 0 0 550
Előzmény: Zitka (549)
Zitka Creative Commons License 2007.07.24 0 0 549
Szerintem is. :-) De volt itt korábban egy bejegyzés (ha jól emlékszem), hogy a M...bol és más agyonreklámozott fogyasztószer is tartalmaz olyan hatóanyagokat, amik tkp. a pajzsmirigy túlműködését idézik elő. Lehet, hogy nem írják rá - végül is ezeket táplálékkiegészítőként árulják, nem kell engedélyeztetni, csak regisztrálni az OÉTI-nél...
Előzmény: Leon-1 (547)
babyteve2 Creative Commons License 2007.07.24 0 0 548
Az oké. De hogy lombikkezelések előtt sem "alap", az már nem annyira. Tapasztalatom szerint a pm tüneteit simán be lehet tudni ezer másik betegségnek. Nálam tök véletlenül derült ki, a dokim lelkiismeretességének köszönhetően (és nem a meddőségi dokiménak, hanem a mezei nőgyógyászoménak. Aki fel sem tett pm-mel kapcsolatos kérdést.) Egy lombikprogram nem olcsó. Egyelőre a nagyobb része az államnak nem. (A kezeléshez szükségeshormonok meg a páciensnek nem olcsók). de ha az állam 5 lehetőséget támogat, ahol nem volt nézve tsh, akkor már olcsóbb lenne először rutinból tsh-t is nézni... :o( 
Előzmény: Leon-1 (545)
Leon-1 Creative Commons License 2007.07.24 0 0 547
Kedves Zitka kommentár a kommentárjához: évtizedekkel ezelőtt alkalmaztak nagyadagú pajzsmirigy hormonkezelést testsúlycsökkentés céljára, ez azonban hamar lecsengett és ma már tilos is, mert sok mellékhatással jár ezek közül a szívritmuszavar akár életveszélyes állapotot is okozhat. A pajzsmirigy hormonnal való fogyasztást felejtsük el.  Üdv. Leon
Előzmény: Zitka (534)
Leon-1 Creative Commons License 2007.07.24 0 0 546

Kedves gyurmy!

Legyen továbbra is bizalomma orvosához, nem kell sem más módszer, sem más klinikai, ha valakinek 0,5 a TSH-ja, annak gyakorlatilag nem lehet számottevő pajzsmirigybetegsége. Ennek az az oka, hogy a TSH és a pajzsmirigy hormonszint közötti összefüggés un. log-lin összefüggés, tehát a hormonszint lineáris változásához a TSH logaritmukus változása van hozzárendelve. Ebből következően a TSH sokkal érzékenyebb,mint a másik két hormonvizsgálat. Üdv. Leon.

Előzmény: gyurmy (539)
Leon-1 Creative Commons License 2007.07.24 0 0 545

Kedves Mate713!

A TSH szűrés felvetése érthető, de alapvizsgálati szinten nem meríti ki a költség-hatékonyság kritériumait.  Más a helyzet persze, ha klinikai  tünetek is vannak. Az az ideológia, hogy "nézzük meg ezt is", hormonvizsgálatok esetén sem fogadható el. A leggazdagabb országokban sincs alapvizsgálati szinten TSH szűrés.  Üdv.:Leon

Előzmény: Mate713 (541)
Leon-1 Creative Commons License 2007.07.24 0 0 544

Kedves Felsőhegy!

Az immunmechanizmusú pajzsmirigy túlműködés kezelése során a TSH érték sokáig alacsony maradhat, még akkor is, ha az anyagcsereállapot már teljesen normális. A jelenségnek mai tudásunk szerint immunológiai oka van, amint ezt Wiersinga 2003-ban közölt kutatái eredményei óta tudjuk. Göbös golyva okozta túlmüködésnél ez a jelenség természetesen nem áll fenn.  Üdv: Leon

babyteve2 Creative Commons License 2007.07.23 0 0 543
Ez remek kérdés! Én is ezen tűnődtem, hiszen ha teherbeesést is gátolhatja, mégsem nézik, mint a többi "alaphormont" (FSH, LH, prolaktin, ösztordiol).
Előzmény: Mate713 (540)
Felsőhegy Creative Commons License 2007.07.23 0 0 542

Üdvözletem!

Kezd beindulni ez az oldal örömmel látom. Hogy birjátok ezt a meleget?

kispálma hogy haladsz a vizsgálatokkal? Hasonló eredménnyel kezdtem én is kb. két hónapja a THS-0.002, T3-3.90, T4-17.40 van vagy volt még másnak is hasonló eredménye? Örülnék ha irnátok valami biztatót!

Holnap megyek ellenőrzésre nagyon remélem hogy mozdult valamennyit persze a helyes irányba! Volt-e valaki közületek szem ultrahangon? Holnap még ezt is meg kell oldanom Szegeden a Szemészeti Klinikán, bejelentkezni nem lehet csak remélni hogy nem vágnak ki de viszont megcsinálják. Vajdaságból utazok át és sajnos nem olyan egyszerű. Irjatok!

Jobbulást mindenkinek!

Mate713 Creative Commons License 2007.07.23 0 0 541

Most látom csak, hogy a 2. mondatomnak nincs állítmánya :D

Mindegy, így is érthető.

Boccs!

Előzmény: Mate713 (540)
Mate713 Creative Commons License 2007.07.23 0 0 540

Én csak egyet nem értek..., de azt nagyon nem.

Most, hogy kiderült, hogy nekem is gyógyszert kell szednem..., hogy egyre többet tudok meg erről a pm betegségről..., hogy örökölhető, idővel veszélyes is lehet, ha nem kezelik, nehezebben lehet baba stb-stb.

Mi a jó fenéért nem nézik meg a TSH értéket egy alap vérvételnél ???

Szerintem ezzel azért sok olyan emberen időben segíthetnének, akiknek foggalmuk nincs(és persze nem is lehet)arról, hogy ilyen "problémájuk" van!

Tényleg nem értem... :(

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!