Keresés

Részletes keresés

vermestibi2 Creative Commons License 2020.01.31 0 0 1550

De azért nem vagyok én sem makulátlan: tervezem most ezt a Reed-szelepes megoldást, és azon gondolkodom, nem a röpsúlyos Rigában mutatkozna meg igazán az előnye, hanem egy hagyományos váltósban. Lehet, hogy be kéne szerezni egyet, persze csak a kísérlet kedvéért...

vermestibi2 Creative Commons License 2020.01.31 0 0 1549

Én igyekszem önmérsékletet gyakorolni: pár éve vettem a Simson Start és kaptam hozzá egy Komar 3-ast. Ezt haza sem hoztam. Se idő, se hely, se szükség nincs rá.

Előzmény: vermestibi2 (1547)
Katonka Balázs Creative Commons License 2020.01.31 0 0 1548

Ja ja. Ugy valahogy. 😊

Előzmény: vermestibi2 (1547)
vermestibi2 Creative Commons License 2020.01.31 0 0 1547

Balázs Elvtárs, itt a kupacod:

Csinosnak csinos, csak amikor már a századik kerül a házhoz, kérdőjelbe görbül az ember homloka.

Előzmény: Katonka Balázs (1546)
Katonka Balázs Creative Commons License 2020.01.31 0 0 1546

Nem tudom a kepet berakni mert nagy. De a lenyeg h tegnap elott kerult hozzam egy kis kosar cucc.  Ertelme semmi de nem kerult a meh be es ez a lenyeg. 😀Par dekni egy 82 es Verho blokk logo hajtokarral. Egy szerintem Simson foncsor 68 1 havi. Plusz egy kis erdekes hatsolampa.  Altissimo van rairva. Valami Fiat vagy ilyesmie lehet. Regi az biztos.  Na mindegy...... Csunya egy betegseg ez az biztos.

Előzmény: vermestibi2 (1545)
vermestibi2 Creative Commons License 2020.01.31 0 0 1545

Ez a poszt-szovjet egyszerűség. És működik!

https://www.youtube.com/watch?v=uWMC1GQP6qQ

Előzmény: Katonka Balázs (1544)
Katonka Balázs Creative Commons License 2020.01.31 0 0 1544

Nem semmi hallod.  

Előzmény: vermestibi2 (1543)
vermestibi2 Creative Commons License 2020.01.31 0 0 1543

Mondom én, nem viccelnek!

vermestibi2 Creative Commons License 2020.01.31 0 0 1542

Ezek az oroszok nem viccelnek!

Katonka Balázs Creative Commons License 2020.01.30 0 0 1541

Csabi.  Szerinted el lehet Téged felejteni kollega. Persze h tudom ki vagy. 😀 Amugy En ismerem Béke Antit Polgáron. Vezettem a Buszait is. Majd egyszer elnezunk hozza. 

Előzmény: merciatros (1539)
Bazsika82 Creative Commons License 2020.01.30 0 0 1540

Üdv.

Én is úgy tudom,hogy a felső verzió a helyes. Nekem volt olyan csap ami ezzel nagyszerűen működött!

Előzmény: vermestibi2 (1534)
merciatros Creative Commons License 2020.01.30 0 0 1539

Bocs katonka elvtárs tibinek akartam válaszoni .Amugy mi ismerjük egymást én vettem meg a86 os évjáratú kék fehér 22 est amit eladtam és darus feri barátomal sikerült vissza venni most is azt hasz nálom. És én küdtem neked egy pár éve a zsirpapirt.

Előzmény: merciatros (1538)
merciatros Creative Commons License 2020.01.30 0 0 1538

Üdv tibi a csirkést sajnos nem ismerem de majd ráérdeklődök. A tiszaörsi buli nagyon jo és olcso a kaja és nagyon kedvesek a helybeliek én már évek ota járok. Csak ha meleg van ott még annyi árnyék sincs mint fojáson. A szalonnasütést az árviz miatt maradt el. Majd most bepótoljuk.

Előzmény: Katonka Balázs (1535)
vermestibi2 Creative Commons License 2020.01.30 0 0 1537

Verho4!

Találtam pár képet, ami érdekelhet.

Ezen a fórumon van leírva az átalakítás - sajnos oroszul:

http://www.wagnerland.ru/index.php?topic=1596.255

 

Az jutott az eszembe, hogy a hengeren a lezárt beömlőcsatorna nem okoz gubancot? Ha azt kívülről lezárjuk, keletkezik ott egy üreg, ami nyomáskiegyenlítő tartályként funkcionál szíváskor, vagyis káros a hatása. Elméletileg. Gyakorlatilag alighanem elhanyagolható ez a káros hatás, hiszen nagyon kicsi ez a "légtartály".

 

Próbáltam megrendelni a Reed-szelepet, sok más alkatrésszel együtt, hogy spóroljak a postaköltséggel, de néhány alkatrész nincs raktáron, nekik is be kell szerezni, úgyhogy leghamarabb két hét múlva jön meg a cucc. Addig reményeim szerint befejezem a Verhovina 6-ost.

vermestibi2 Creative Commons License 2020.01.29 0 0 1536

Ez is úgy volt összeszerelve, de ha megnézzük, úgy nem logikus: kijön a benzin a cső oldalán (az alsó képen látszik a lyuk) és fent, az ülepítő pohár tetején meg továbbmegy; nem szűrődik át. De ha fordítva tesszük be, mint a második képen van, átszűrődik a rézhálón.

A fene se érti.

Előzmény: Katonka Balázs (1535)
Katonka Balázs Creative Commons License 2020.01.29 0 0 1535

En ugy tudom a felso verzio a jo. Eddig mindig ugy talaltam oket. 

Előzmény: vermestibi2 (1534)
vermestibi2 Creative Commons License 2020.01.29 0 0 1534

Tehát nem így:

Hanem így:

 

vermestibi2 Creative Commons License 2020.01.29 0 0 1533

Köszönöm a választ.

De egyébként, ahogy elnézem, nem úgy kell összerakni, ahogy én összeraktam a képen. Mert így nem szűri át a benzint a rézháló.

Előzmény: Katonka Balázs (1532)
Katonka Balázs Creative Commons License 2020.01.29 0 0 1532

Igen a regi csapok szűrősek voltak. 

Előzmény: vermestibi2 (1531)
vermestibi2 Creative Commons License 2020.01.29 0 0 1531

Van egy ilyen Riga benzincsapom:

 

Azért furcsa ez, mert az ülepítő poharak általában üresek szoktak lenni. Úgy emlékszem, a Riga 4-esemnek (1969) volt ez a gyári csapja, csak nem zárt és lecseréltem.

Eredetileg ilyen volt a csap, csak idővel kispórolták a szűrőt az elvtársak?

vermestibi2 Creative Commons License 2020.01.29 0 0 1530

vermestibi2 Creative Commons License 2020.01.29 0 0 1529

Biztos motorozunk idén is együtt. Mezőcsáton és környékén aktív motoros élet van, tavaly is hívtál minket többször is, de az időbe nem fért bele. A tiszaújvárosi szalonnázás is elmaradt, azt is be kell pótolni, meg Folyáson is lesz biztosan Ikarus-találkozó. Te nem ismered véletlenül a csirketelepes Béke Antalt? Úgy tudom, nem csak buszokat gyűjt, hanem van ott egy-két motor is. Lehet, hogy az egyik túra alkalmával útba ejthetnénk a csirketelepet. Aztán meg, Tiszaörsön szokott lenni a különleges járművek találkozója, van ott egy fickó, fából készít járműveket, legutóbb (?) egy fa Pannóniát (Fannóniát) készített, talán oda is elmehetnénk.

Emlékezetes volt a legutóbbi közös motorozásunk. Nekem jóval több volt az, mint 100km - messziről jöttem és haza is kellett menni. Írtam is akkor róla (klikk). A röpsúlyos Rigának ez volt a második próbaútja: először Hajdúböszörménybe gurultam át vele, aztán Tiszacsege és Hortobágy környékén szédelegtünk (a melegtől), aztán felmentem Erdőbényére.

 

 

 

Előzmény: merciatros (1528)
merciatros Creative Commons License 2020.01.29 0 0 1528

Üdv tibi most munkahelyet váltottam igy már pihen a 22 es a garázsban.Várja a jobb idöt . De mig jártam vele dolgozni napi 45 km oda vissza teljesen hiba mentesen ugy 4 honapig . De mivel már együtt is mociztunk kb 100 km vagy többet is egy nap. Remélem az idén is össze hozunk valamit.

Előzmény: vermestibi2 (1523)
vermestibi2 Creative Commons License 2020.01.28 0 0 1527
vermestibi2 Creative Commons License 2020.01.28 0 0 1526

Nekem egy bajom van ezekkel a 3D nyomtatott dolgokkal: csíkosak. Meg elég borsos az áruk. Meg nem lehet tudni, mennyire bírják a rájuk csöpögő benzint. Meg a napfényt. Szóval, ez így már nem is egy...

De egyébként: örüljünk, hogy lehet kapni!

Előzmény: Robaj+ (1522)
vermestibi2 Creative Commons License 2020.01.28 0 0 1525

Én türelmes vagyok, Elvtárs. Lassan két éve, hogy megígérted, hogy majd elmehetek körülnézni, és nem piszkállak folyton, csak néha emlékeztetlek, hogy feledésbe ne merüljön a dolog.

Előzmény: Katonka Balázs (1521)
vermestibi2 Creative Commons License 2020.01.28 0 0 1524

Alakul ez! Úgy látom, semmit nem bízol a véletlenre és atomjaira szeded a motort, majd innen építed össze. Én is így szoktam - csak abban hiszek, amit én raktam össze. Vagy esetleg még a gyári állapotú, bontatlan blokkokban - bár ezek is tudnak meglepetéseket tartogatni.

Előzmény: Micuko68 (1518)
vermestibi2 Creative Commons License 2020.01.28 0 0 1523

Csaba, úgy tudom, te a Riga 22-eseddel jársz dolgozni. Az hány kilométer naponta? Ilyen hideg időben is azzal jársz?

Előzmény: merciatros (1516)
Robaj+ Creative Commons License 2020.01.28 0 0 1522

Sziasztok

 

Két érdekességet találtan a mindkettő a facebook világából való, az egyik a Verhovina oldaldobozokat 3D nyomtatóval lehetséges előállítani elkészíteni : 

 

 

ezek az oldaldobozok általában sérültek-töröttek ezért is jó ez aki szeretné pótolni van rá lehetőség.

 

A hozzá tartozó iromány : " 

Sziasztok!

Elkészültem egy újabb projektemmel! Aki követ már egy ideje az láthatta, hogy korábban készítettem már egy utángyártott motorburkolatot a Verhovina 5-ös motorkerékpárhoz. Ezúttal a Verhovina 4-hez gyártottam egy pár oldalsó takaróelemet.

Meg kell, hogy mondjam, hogy ez sokkal nagyobb kihívás volt, mint a korábbi. Pontosan mérni szinte lehetetlen volt, mivel az ilyen öntött darabokon nincs szinte semmilyen viszonyítási pont.Sajnos erről a típusról sincs semmilyen dokumentáció, vagyis egy mintadarabról kellett elkszítenem a számítógépes modellt. A mellékelt képeken láthatjátok, hogy milyen állapotban van a mintadarab. :) Azért megoldottam a dolgot

A megrendelő kérése volt hogy a feliratot is modellezzem bele a burkolatba. Remmélem, hogy tetszik! "

 

Elérhetőséget illetve árat nem találtam aki érdekel a dolog a facén megtalálja csak annyi a dolga a keresőmezőbe ezt kell írni Magyar Riga Motoros Klub 2 és ott lesz , érdeklődni szintén ott kell akár privátban akár nyílt hozzászólásban.  

Szerintem ezzel egy alkatrészt lehet pótolni ami már nem beszerezhető.

 

A másik dolog egy motor amit szintén érdekesség lehet erre a hirdetésre találtam a facén: 

 

sziasztok! valakinek a gyűjteményébe érdekes lehet,megválnék MINSZK 3.11212 típusú motoromtól ami teljesen gyári MINDENE GYÁRI(kivéve a kuplungkart)GYÁRI FÓLIA AZ ÜLLÉSEN A GUMIK A FUTÓFELÜLETEN IS MÉG SZŐRÖSEK!!! mindenhol látni hogy csavarhúzó vagy villáskulcs sem ért még hozzá!amikor hozzám került 39!km volt benne azóta elvittem mosóba kipróbáltam így most 45 km van benne mindösszesen!! sok év állás után csap karbi ki lett tisztítva és azóta bármikor pöcre beindul!(még hallani a nyers hangját)2 gyári kulcs van hozzá mindene működik ahogy kell az összes kapcsoló is! előkerültek a papírok is azokat is lefényképeztem(rendszáma nem)vámpapír,adás vételi,kezelési útmutató!helyileg vecsés köszönöm 06702507870 az ára 200e ft.

 

 

 

Nem hallottam még erről a típusról, lehetséges hogy, nem is hozták ide ezeket a motorokat hanem belpiacos ?

  

Katonka Balázs Creative Commons License 2020.01.27 0 0 1521

Nyugalom csigavér. 😊Minden eljon lassan. Mar most kezdek rendeződni. Majd osszehozunk egy talit. Kiramolok egy fel nap alatt h lathao legyen a java   Remelem iden de max jovore osszejon. 

Előzmény: vermestibi2 (1511)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!