Nekem az a véleményem, hogy Kuczora kb erre a 35 percre van hitelesítve egy sorozatterhelés esetén.
Lehet 50 perceket is játszatni, de akkor a harmadik meccsre kipurcan.
Ez csak az én véleményem, elnézve, Kuczorát (meg a játékát), a fizikai mutatóit nyilván nem ismerem (és még értelmezni is kellene, és nem vagyok szakember), szóval tévedhetek is.
Ja és az is a tippem, hogy Vova nem feltétlenül a francia meccset akarta minden áron megnyerni (ezekből lesznek az ilyen öszvér megoldások, nyerni is akarunk, meg annyira nem is - és a végén viszonylag szoros meccsen kikapunk, egyébként Tokióban is ez volt).
Két perc után lecserélni bárkit én sem tartom szerencsésnek, de nem hiszem, hogy ez megzavarta volna Klivinyit, mert utána a brazilok ellen jó volt. Aztán viszont már nem ment neki.
Hogy kaphatott volna -e több bizalmat, lehet róla vitázni, de szoros meccseink voltak, és ez nem kedvezett a rotálásnak (meg Vova amúgy is konzervatívan meccsel általában, pont a brazil meccs a kivétel + a horvát a vb-n - mindkettőt megfordítottuk, ami legalábbis érdekes...)
Nincs kétségem, hogy így volt (én nem jegyzeteltem).
Ezzel együtt:
- Kuczorával valószínűleg spórolni kellett, mert nem volt más balátlövőnk + egyébként is félő volt, hogy nincs olyan kondiban, hogy végigbírja a sorozatterhelést.
- Klivinyinek szintén koncentrálni kellett az erejét (ez a kvalis vb-n a horvátok elleni meccsen bejött, és végül is most is a brazilok ellen - utána már nem), illetve az ő játékidejét az is meghatározza, hogy védekezésben cserélni kell - ezt vagy megreszkírozzuk, vagy nem (most sajnos nem tett hozzá annyit), de ha igen, akkor is a padon van, amíg védekezünk (ha nem ragad bent).
- Simon az első meccsen Klivinyi rossz beszállása miatt játszott többet (szerintem), ha ő sem játszik, akkor már az első meccsen agyonhajtjuk a kezdőt.
- Klujbert Vova kb annyit ülteti, mint Elek (nem sokat), az első meccsen szerintem abban bízott, hogy meglövi az első góljait, és akkor átbillen a rossz kezdésen (ez végül is be is jött), illetve Albekben nem bízott.
A brazil meccsen is sokat játszott, de a végén főleg védekezésben volt fent (de Paulán követő emberfogás, ami bejött).
Én két dolgot kapargatnék a keretkijelölés-meccselés kapcsán, ha én lennék az Elnökség:
- Mit keresett Albek a keretben, ha szinte pályára sem került? (Logikusabb lett volna Faluvégi jelölése, még ha mákunk is volt, mert végül nem lett semmi gond Lukáccsal.)
- Mit várt Bordástól, és miért nem eleve Pásztor játszott?
+1 Esetleg Janurik kaphatott volna több lehetőséget.
Csak a spanyolok ellen nem hozta le Schatzlt három hibája után és neki lett igaza. Nem hozta le Bírót az első negyedóra után és neki lett igaza. Nem hozta le Vámost a két hibája után és neki lett igaza.
A franciák ellen Kuczora remekül játszott, de csak 35 percet kapott.
A gyenge-közepes Vámos 42 percet kapott. Klujber egy hibával és passzív játékkal kezdett, mégis 25 percig pályán volt, aztán a 2. félidőben a franciák négygólos vezetése után nekibátorodott és feljavult, 49 percet játszott.
Simon 4, azaz négy hibával kezdett, mégis pályán maradt a félidő végéig, a másodikban ő is feljavult, 31 percet kapott. Klivinyi csak 2 perc 40mp-et kapott (volt két erősen vitatható hibája, először kidobta a labdát, mert Foppa leütközte, a karját is megütötte, de a bíró nem fújt, később Foppa megint leütközte, a labdáját Klujber kiejtette), aztán végig ült a padon...
A brazilok ellen Kuczora nagyot betlizett, mégis 31 percet kapott. Hat hiba után is pályán maradt. A gyenge-közepesen játszó Klujber és Vámos 48-at és 34-et.
A legjobb Simon 20-at, a 2. legjobb Klivinyi 17-et.
Bordás és Pásztor egymást váltotta, összeadva nem játszottak annyira keveset és hát Tóvizi sok játékideje meg nagyjából indokolt volt. Klivinyi meg ahogy írtad csak támadásban volt fenn. Egyedül Albek róható fel Vovának sztem.
Amúgy azzal nem értek egyet, hogy elfáradtunk volna, szépen bírtuk a svédek ellen is, csak a végén azt a gólt lelkileg nem viseltük már el. Ugyanez történt szinte pontosan a svédekkel utána a franciák ellen és náluk sem hiszem, hogy nem bírták volna fizikailag.
Fociban ez aprópénz, amibe Bordás kerül. Két védekező specialistánk van, még az ETO sem engedte ezt meg magának soha. Simán belefért volna Bordás helyett egy másik beálló, amúgy Edwige-zsel sem kellett volna hosszabbítani, ha éppen arról lenne szó.
Egyébként meg eddig ahol lehetett ekézted Pásztort, most meg Vova a teljesen hülye, mert nem Nonó volt a 14-es keretben.
Amúgy svédeknél meg Strömberg nyolc meccsen játszott összesen negyven percet.
Őt elfelejtettem kivenni, de nem sokat változtatna a svédek korátlagán.
Amúgy azért, ha megnézzük a top 8 csapatot, mi használtuk a legkevésbé a keretet (hogy a kapitány nem bízott eléggé a lányokban, és/vagy nem elég mély a keretünk, melyik a dominánsabb, ezen lehet vitatkozni).
Ami tény:
- a norvégoknál 15 játékos volt nevezve, mindegyikük érdemi időt töltött a pályán (Ingstad is, amíg meg nem sérült).
- a franciáknál a beállóknál volt kevesebb forgatás, mert Foppában nagyon bízik Krumbholz. amúgy csak Zaadi játszott kevesebbet (a harmadik kapust nem számolva).
- a dánoknál egyedül Möller az, aki csak egy meccset játszott, mindenki más sokat volt fent.
- a svédeknél Hvenfelt megsérült, Strömbergnek főleg az emberelőnyöknél volt szerepe.
- a hollandoknál kétségtelenül volt kettő olyan játékos, aki alig került a pályára (ők eleve sérülések miatt kerültek keretbe). így a magyarokon kívül csak a hollandoknál volt olyan a top 8-ból, hogy valaki végig nevezve volt (mint nálunk Albek), mégsem játszott szinte semmit.
- nálunk Albek mellett Klivinyi, Bordás és Pásztor sem volt fent sokat (Klivinyinél árnyalja a dolgot, hogy őt védekezésben próbáltuk cserélni). ha Kácsort, Szemerey-t nem is említjük, akik eleve tartalékok voltak, így is volt meccsenként 2-3 játékos, aki nem/alig került pályára: Albek (a biztos pont a kispadon), Bordás/Pásztor, és néha Klivinyi (valamint a kulcsmeccseken Janurik sem védett sokat). ebből lett egy kb 10 emberes rotáció - nem véletlenül fogytunk el a végére.
- a braziloknál Moreschi-kultusz van (nem érdemtelenül), ezért Arruda keveset védett. a többiek viszont játszottak eleget.
- a németeknél egyedül Leuchter játszott kevesebbet.
Kácsor eleve nem volt a 14-ben, egy nem annyira számító meccset leszámítva. Bordást én úgy láttam a végére mintha lecserélte volna, ezek szerint valamit látott Vova is. Amúgy Baba kifejezetten jól védekezett a brazilok ellen, az egyik döntő meccsünkön fontos szerepe volt.
Amúgy svédeknél meg Strömberg nyolc meccsen játszott összesen negyven percet.
A tény, hogy Baba és Kácsor sem ért semmit és a nyilvánvalót sem volt hajlandó tudámásul venni, amit mindenki látott.
A hollandok sem játszatták két emberüket?
És hová is jutottak vele? Oda mint mi...;-))
Egyébként ez nálunk az 3, plusz Klivinyi, 3.5, de róla nem tehet. Ha valaki ennyire elfogult vagy a kapcsolatok és a gyerekes bosszú mozgatja, az nem kapitánynak vsló.
utóbbi meg idén vele is indul neki a szezonnak a bl győzelem reményében
Egyszerűen a nyakán maradt Elek egyik aknája, a Fradi fizeti, de nem vele lesz lesz a BL győzelem, hanem, ha lesz, hanem ennek ellenėre! Mit tehetne? Kölcsönben is a Fradi fizeti...
Először is sztem Simon kb. úgy játszott, ahogy a Fradiban és ez nem annyira magától értetődő, sokan nem tudják a válogatottban ugyanazt a teljesítményt hozni, mint a klubjukban. Petrának nálunk is az erőssége a közbelövések és a betörések, illetve a cselek után a szélsők megjátszása. Ezt hozta Vovánál is.
Keti már 2022-ben a legjobb addigi világversenyét hozta, pedig akkor még nem jött el nála a bl kieséses áttörés a klubjában.
Kuczoránál nem tudom mi a maximum, sztem bizonyos fizikai dolgok miatt korlátozottak a lehetőségei, ahhoz képest hozta magát.
Márton Grétinek most nem annyira sikerült ez a versenye, de Vovával volt már két remek tornája, nem igazán értem miért ne tudná beépíteni. Most láthatóan Nadineban bízott jobban, akk ezt meg is hálálta.
Pásztort valóban nem sikerült beépítenie, de itt Vova Bordásban bízott, nem volt ez légből kapott dolog. Most akkor mondhatjuk, hogy Elek és Heine is teljesen hülye, előbbinek mindig is kedvence volt Baba, utóbbi meg idén vele is indul neki a szezonnak a bl győzelem reményében.
Albek az aki nem jött be Vovának. De ennyi sztem belefér. Hollandoknál két játékos is volt a 14-es keretben, akik tíz perc alatt játszottak a teljes tornán.
Attól még, hogy kor alapján lehet valószínűsíteni bizonyos játékosok kikerülését, az nem jelenti azt, hogy sérülések miatt vagy új, jobb játékosok feltűnése miatt ne kerülhetne ki más is.
Hozzátéve, hogy a legjobb csapatoknál elég erős stabilitás van a keretekben, valószínűleg van ennek jelentős szerepe a sikereikben.
Értem én, hogy játék a számokkal, de számomra megmosolyogtató feltételezés, hogy a magyar keretben négy éven keresztül nem, vagy csak alig lesz változás;))
Én kicsit máshogy néztem. Azt kerestem, hány olyan mezőnyjátékos volt az olimpián az európai csapatoknál, akik a következő olimpián már 35 évesek vagy idősebbek lesznek, illetve ezek a játékosok meccsenként hány mezőnygólt szereztek:
NOR - 7 játékos - 17 gól
NED - 4 játékos - 12 gól
SWE - 4 játékos - 11 gól
SLO - 4 játékos - 10 gól
ESP - 6 játékos - 8 gól
GER - 3 játékos - 6 gól
DEN - 4 játékos - 5 gól
FRA - 2 játékos - 5 gól
HU - 1 játékos - 1 gól
Egyértelműen nálunk lesz a legkisebb kiesés. Még ha Nadine-t is idevenném, akkor is csak meccsenként négy gól nálunk ami elmehet.
Másik oldalon most lesz nagy kérdés, hogy a norvég második vonal a világ legjobb játékosa mellett mire lesz képes. Hollandoknál három kulcsjátékos is 31 éves, nekik azért még 1-2 jó év biztos benne lehet. Svédeknél Roberts már eléggé kérdéses rövid távon is, Blohm viszont nagyon fog kelleni nekik, amíg bírja.
Dánok, németek léphetnek előre, nekik nagyon jó korban lesz a csapatuk négy év múlva. Franciák meg dominálhatnak négy évet, sok fiataljuk van és a kulcsjátékosaik közül Nze Minko az egyetlen, aki már nem biztos, hogy négy év múlva is kulcsjátékos lesz.
Olimpiára ki nem jutott csapatoknál a románoknál lehet komoly gond, Neagu nélkül és Pintea is már inkább kifutóban.