Keresés

Részletes keresés

kavicsos1964 Creative Commons License 2025.06.09 0 0 797

A csúszógyűrűs tengely tömítése rendben van ? 

Előzmény: botsinkai (796)
botsinkai Creative Commons License 2025.06.08 0 0 796

Nem volt semmi cserélve.

Előzmény: kavicsos1964 (795)
kavicsos1964 Creative Commons License 2025.06.08 0 0 795

Hacsak nem cseréltél kondenzátort .

Előzmény: botsinkai (794)
botsinkai Creative Commons License 2025.06.08 0 0 794

Elvileg kötött forgásirányos egyfázisú motor.

Előzmény: simsondömper (793)
simsondömper Creative Commons License 2025.06.08 0 0 793

Jó irányba forog a motor?

Előzmény: botsinkai (778)
kavicsos1964 Creative Commons License 2025.06.08 0 0 792

A lapátban van benne egy közönséges anya ami nem esik ki,más nem rögzíti .

Előzmény: triplaharom (790)
triplaharom Creative Commons License 2025.06.07 0 0 791

Pont azért köll ott lönnie valaminek, vagy a helyének.

Előzmény: kavicsos1964 (788)
triplaharom Creative Commons License 2025.06.07 0 0 790

A lapát, vagy a rögzítő anya ?

Előzmény: kavicsos1964 (789)
kavicsos1964 Creative Commons License 2025.06.07 0 0 789

Egy darab sem, simán kézzel van feltekerve a tengelyre !

Előzmény: triplaharom (785)
kavicsos1964 Creative Commons License 2025.06.07 0 0 788

1100 w-ban már akad némi erő

 

Előzmény: triplaharom (784)
simsondömper Creative Commons License 2025.06.07 0 0 787

Jö irányby forog a motor?

Előzmény: botsinkai (778)
simsondömper Creative Commons License 2025.06.07 0 1 786

Az enyimnek annyi baja volt hogy toldani kellett a kábelét. Amúgy amig működik valami sosem szedem szét!

Előzmény: kavicsos1964 (780)
triplaharom Creative Commons License 2025.06.07 0 0 785

Stift, vagy retesz, biztosan van ott !

Előzmény: kavicsos1964 (782)
triplaharom Creative Commons License 2025.06.07 0 0 784

Pedig köll oda nyomaték is, hogy vigye a homokodat.

Előzmény: kavicsos1964 (782)
kavicsos1964 Creative Commons License 2025.06.07 0 1 783

Hát ez a csavarszivattyú egy eléggé szerény szivattyúka ! Ha ilyennel kéne öntözzek vagy két nap alatt lehet nem végeznék ! Pár szivattyút már láttam de egy se versenyzett még a Kámával !

kavicsos1964 Creative Commons License 2025.06.07 0 0 782

Nem tudnak azok felszabadulni . A szennyvíz búváron meg sincs húzva a lapát csak kézzel éphogy ! A homokot nyomatom vele kifelé és nem esett le eddig még .

Előzmény: triplaharom (779)
kavicsos1964 Creative Commons License 2025.06.07 0 0 781

A szívócsőn van ilyen esetben lyuk valahol ! A csiga tömlő szeret megrepedni és nem látszik ,de  a mérete se stimmel a a colosméretű csatlakozókhot ,nekem néha ott falsol . Pedig mindent elkövettem már vele . most zsugor cső van rámelegítve +-ban ,meg némi FBS .

Előzmény: botsinkai (776)
kavicsos1964 Creative Commons License 2025.06.07 0 0 780

Én is kaptam a szomszédoktól ,kissé viseltes rozsdás is a víztől . Szimeringeket esetleg nem kell cserélni ? Vagy mit néztél meg rajta ?

Előzmény: simsondömper (775)
triplaharom Creative Commons License 2025.06.07 0 0 779

Nem szabadult föl rajta a lapát ?

Előzmény: botsinkai (778)
botsinkai Creative Commons License 2025.06.07 0 0 778

Lábszelep jó, vödörből se szívja ki.

Előzmény: simsondömper (777)
simsondömper Creative Commons License 2025.06.07 0 0 777

Lábszelep ellenőrzés legelőször. Aztán a helyes telepítés ellenőrzése. Ez max 9 méterről felszívja a vizet, de csak akkor ha közvelen a kútra van telepítve. A kúttól távolabbra telepítésnél már rohamosan lecsökken ez a képessége, akár a felére is.

Én lehetőleg búvárszivattyút javaslok mindenkinek, lehetőleg olyat ami motorvédő áramkörrel van szerelve.

Előzmény: botsinkai (776)
botsinkai Creative Commons License 2025.06.07 0 0 776

Kolléga küzd elpumps jpv 1500-assal.

Légtelenítés után egy pohárnyi vizet kiköp, aztán csak forog. 

A lapátkerék hibátlan.

Mintha a lapátkerék megfordulna a tengelyen, de az se...

Valakinek van esetleg tippje?

simsondömper Creative Commons License 2025.06.07 0 0 775

Ezek tartósak. Van belőlük 2 literes is. Nekem Straus gumicsigás csőszivattyum van az ibc tartály alján fektetve.

Az is vastelepről mentett mint annyi minden nálam. Többéve üzemel, de csak 4 bárt tud.

Előzmény: kavicsos1964 (773)
kavicsos1964 Creative Commons License 2025.06.06 0 0 774

Kínai csavarszivattyús búvár mennyire strapabíró a csavarlapátnál a csavarok elrohadtak már ,megpróbálok bele tenni valami rozsda álló menetes szárból és anyából álló holmit . 

kavicsos1964 Creative Commons License 2025.06.06 0 0 773

Egy ilyen tágulási tartály mennyire tartós és van e esetleg kisebb is ,nem volna hátrány ha valami rozsda álló volna ! A víztisztítónál mindig bajos ez a tartály rövid életű a gyária ,belülröl elrohad és a légrészbe átfolyik a víz !

Előzmény: simsondömper (772)
simsondömper Creative Commons License 2025.06.02 0 0 772
Előzmény: papafater1 (771)
papafater1 Creative Commons License 2025.06.01 0 0 771

Esetleg nyomáskapcsolót tudnál ajánlani?:)

Előzmény: simsondömper (768)
papafater1 Creative Commons License 2025.06.01 0 0 770

Valószínűleg akkor megoldom így..Köszönöm!

 

Előzmény: simsondömper (768)
papafater1 Creative Commons License 2025.06.01 0 0 769

Köszönöm a válaszokat!!!:))

simsondömper Creative Commons License 2025.06.01 0 1 768

Áramláskapcsolóval én is jártam így már. Szerintem a megoldás egyszerű nyomáskapcsoló a búvárszivattyúhoz és kell a rendszerbe egy 10-20 literes membrános tágulási tartály. A házi vízmű nem jó mert rendre kilyukad a gumiballonja.

Előzmény: papafater1 (760)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!