Keresés

Részletes keresés

arnys2 Creative Commons License 2023.11.05 0 0 263

Ő akarta így.

Előzmény: cyr45 (262)
cyr45 Creative Commons License 2023.11.04 0 0 262

O akarta igy, vagy mar nem tudott nyilatkozni?...  Mert az nagyon nem mindegy!

Előzmény: arnys2 (260)
cyr45 Creative Commons License 2023.11.04 0 0 261

Csak agybajt kapok a vallásos hablatyoktól . Olyan keresztények vagyunk , hogy szentté is avathatnának már ezreket . Közben ölnek/lopnak/csalnak/hazudoznak ugyanazok a nagyon keresztények .

 

Igy igaz! Csak a jonepet hulyitik ezzel, akik ilyen modon tarthatok kordaban. 

 

Ha lenne (kis betukkel)  isten, allah, jahve, stb. nem lehetne annyi aljassagot elkovetni a neveben!:-((

Tovabba, nem le(het)nenek rakos gyerekek, haboruk, (ahol mindket oldalon a megolesre kerulo katonaknak megigerik az o istenuk segitseget) stb...

 

 

 

Előzmény: Anyóca99 (253)
arnys2 Creative Commons License 2023.11.03 0 0 260

Tudom, apám is otthon halt meg, hospice nővér járt ki hozzá, és nem volt gépre téve.

Csak azt mondom, hogy nem ez az eutanázia.

Előzmény: Anyóca99 (259)
Anyóca99 Creative Commons License 2023.11.03 -1 0 259

Olyat még sose hallottál , hogy az öntudatlan már képtelen bármit is kérni , de mégis lekapcsolják az életben tartó gépről ?  

Vagy hazaadják , mert a kórházban pont úgy semmit sem tehetnek már , mint otthon? Jó neked ....

Vagy csak okoskodsz itt ?

Előzmény: arnys2 (258)
arnys2 Creative Commons License 2023.11.03 0 1 258

Passzív eutanáziánál saját kérésére hagyják a beteget meghalni.

Aktív eutanáziánál saját kérésére kap egy méreginjekciót.

Előzmény: Anyóca99 (257)
Anyóca99 Creative Commons License 2023.11.03 0 0 257

Perszehogy' nem az . Írtam : passzív eutanázia .

Amiről te beszélsz , az aktív eutanázia . Ami nálunk nincs . A másik van .

 

Előzmény: arnys2 (256)
arnys2 Creative Commons License 2023.11.03 0 1 256

Ez sem eutanázia.

Az az eutanázia, ha a beteg maga kérte, hogy hagyják végre meghalni, és egy jogi eljárás után eleget is tesznek a kérésének.

Előzmény: Anyóca99 (255)
Anyóca99 Creative Commons License 2023.11.03 0 1 255

Az a passzív eutanázia , amikor már a kórházban is lekapcsolják a betegről a gépeket , és csak fájdalomcsillapítót kap . Vagy hazaadják egy marék fájdalomcsillapítóval . Mert egyértelmű , hogy már nincs mit tenni .

A mentősök más tészta . Az nem eutanázia .

Előzmény: özvi (254)
özvi Creative Commons License 2023.11.03 -1 0 254

Az orvos, pláne mentős munkájában benne van, hogy sikertelen és halál van.

Apassziv eutanázia az, hogy nem küzdenek  negyed órát a beteg életéért, kimarad a mellkas nyomkodás, pumpálás és hasonlók. És hogy melyik a fájdalmasabb a másvilágra távozónak senki nem tudja.

Azt pedig, hogy van e olyan megalázó helyzet ami esetén a beteg a kegyes halált akarja szintén nem tudjuk.

Ismerek olyat aki félig bénán , pelenkázásra szorulva nem is gondol rá, sőt ugráltatja népes családját

 

Volt egy sorozat ahol 6 baba életeét követte. Az egyik egy törpe növésű nő volt , akinek hiányzott mid a 2 karja. Nem akart meghalni, inkább gyereket szült. Folyton mezitláb volt, lábával pelenkázott.

Előzmény: Anyóca99 (253)
Anyóca99 Creative Commons License 2023.11.03 -1 0 253

" Gondolom csak belenéztél , mert csak az elején merül fel a vallás , elég rövid ideig. "

Nem ... nem csak belenéztem , hanem  végig .

Csak agybajt kapok a vallásos hablatyoktól . Olyan keresztények vagyunk , hogy szentté is avathatnának már ezreket . Közben ölnek/lopnak/csalnak/hazudoznak ugyanazok a nagyon keresztények .

 

" De ahogy régen is volt bakó, úgy ma is lehet olyan embereket kiképezni a kegyes halálba segitésre, akik nem esküdtek fel előzőleg a gyógyitásra. "

A bakó büntetés végrehajtó volt . Nem mosnám össze a segítővel .

Azt mondják már most is van passzív eutanázia ....és ugyanazok a dokik alkalmazzák , akik gyógyításra esküdtek fel .  Ha belefér nekik a gyógyszer/technika megvonás , akkor egy kegyelemdöfésnek is bele kell férnie . Mert a passzív eutanázia lassúbb /kegyetlenebb , mint az azonnali halál . Álmorális kérdést csinálnak belőle . Miért ?

Előzmény: özvi (252)
özvi Creative Commons License 2023.11.02 0 0 252

Gondolom csak belenéztél , mert csak az elején merül fel a vallás , elég rövid ideig.

Puzsér nagyon nyomul, számomra nem szimpatikusan, és nincs is igaza.

 

A végén azon ment a vita, hogy az orvos tehet e ilyet, hogy embereket öl.

De ahogy régen is volt bakó, úgy ma is lehet olyan embereket kiképezni a kegyes halálba segitésre, akik nem esküdtek fel előzőleg a gyógyitásra.

Érdekes, hogy magyar kifejezés nem is hangzott el egyszer sem.

Pedig ez a lényeg a túlvilágra átmenés legyen fájdalom mentes és gyors.

 

Örökre elaludni.

Előzmény: Anyóca99 (251)
Anyóca99 Creative Commons License 2023.11.01 0 0 251

" ... ha Daniel megnyeri a pert, az allamot az sem fogja kotelezni arra, hogy torvenybe iktassa az eutanaziahoz valo jogot,... "

Kellene egy nyilvános szavazás , ami talán megfontolásra késztetné a törvényhozókat .

Hülyére bonyolítják a dolgot ezekben a beszélgetésekben . Minek idekeverni a vallást pl.-ul ?  Egyrészt nem lenne kötelező , másrészt ha van Isten , miért hagyja szenvedni az ő hívét ? Aki lehet egy tojást se lopott életében , hűségesen járt imádkozni , semmi büntetendőt el nem követett . Ugyanúgy ítéli meg az ő Istene , mint egy rablovicsot ? Miként magyarázza az ilyen igazságtalanságokat a vallás ?

Nem kell ide vallás ! Aki akar , élhessen vele , aki nem , az meg oda sem figyel , osztjónapot' .

Rendesen kell megcsinálni a törvényt , hogy minél kevesebb visszaélés lehessen .... mert lesz , az halálbiztos' .

Előzmény: cyr45 (249)
tűztáncos Creative Commons License 2023.11.01 0 1 250

https://www.youtube.com/watch?v=h__YQuE1k4M

 

A nagy eutanázia-vita: Ki az élet és a halál ura? / CSATT 2023.10.31.

 

Karsai Dániel ügye elindította az eutanázia körüli vitákat! Miközben az európai fősodorban a "kegyes halál" egyre inkább elfogadott, a magyar kormány megtámadta a beteg alkotmányjogász strasbourgi kérelmét.

Mit diktál az erkölcsi érzékünk?

cyr45 Creative Commons License 2023.10.31 0 0 249

Szinten kosz!   

 

Lehet, hogy el is kerulte volna a figyelmemet, pedig ez egy fontos lepes volt az ugyben.

 

Es az igaz ugyan, hogy, ha Daniel megnyeri a pert, az allamot az sem fogja kotelezni arra, hogy

torvenybe iktassa az eutanaziahoz valo jogot, azonban megis, precedens erteku lesz!

Előzmény: majnemtelehod fullvernyul (247)
Anyóca99 Creative Commons License 2023.10.31 0 0 248

Köszönöm .

Előzmény: majnemtelehod fullvernyul (247)
majnemtelehod fullvernyul Creative Commons License 2023.10.31 0 0 247
Anyóca99 Creative Commons License 2023.10.30 0 0 246

" Az, hogy "bárhol", azért szerintem túl tág fogalom! Csak van valami preferált hely, amit kedvelsz?..."

Igazad is van . Bárhol , csak vízbe ne . Nem tudok úszni ...:-D

Előzmény: cyr45 (242)
cyr45 Creative Commons License 2023.10.30 -2 0 245

Á, dehogy!  Szépen le fogok ülepedni, mire a következő Balaton átúszás esedékes lesz.:-)

Máskor pedig nem úszik arra senki a tó közepén, csak a komp jár ott.

 

Előzmény: Boszorka (244)
Boszorka Creative Commons License 2023.10.30 0 1 244

Szerintem a tó nem ideális. Vagy te szeretnél úgy úszkálni, hogy körülötted a hamvak lebegnek a vízben? Ha már víz, akkor legyen folyó vagy tenger. De ezen van még időd bőven gondolkozni.:-)

Előzmény: cyr45 (242)
cyr45 Creative Commons License 2023.10.30 0 0 243

Ha már megvetted, fel is kell használni.  De azért ne kapkodd el a dolgot!:-)

Előzmény: Boszorka (241)
cyr45 Creative Commons License 2023.10.30 0 0 242

Az, hogy "bárhol", azért szerintem túl tág fogalom! Csak van valami preferált hely, amit kedvelsz?...

 

Az én hamvaim mennek a Balatonba majd. Révfülöp, és Boglár között félúton, a tó közepén.

Ahol olyan sokszor átúsztam, ott pont jó helyen lesznek!:-))

Előzmény: Anyóca99 (240)
Boszorka Creative Commons License 2023.10.29 -1 1 241

Mindig is temető ellenes voltam. Iszonyat, hogy mekkora területeket foglalnak el egy nagyvárosban a temetők és milyen iszonyú gondozatlanok. Már a szüleim se voltak lelkesek, de őket,mindkettő hamvasztásos volt beraktuk a nagyszülőkhöz.

Jómagam férjem halálakor vettem urnahelyet a tabáni templomban. 3 urnának van helye, akkor nem gondoltam, hogy szükség lesz mindhárom helyre, de kettő már ott van. A harmadik még rám vár. Ez örökre szól, bár ha már ott leszek,nemigazán fog izgatni, hogy mi fog történni vele.

Előzmény: cyr45 (239)
Anyóca99 Creative Commons License 2023.10.29 -1 0 240

Réges régen mondtam a gyerekeimnek , hogy engem majd vigyenek haza , és szórjanak szét bárhol .

Tök fölösleges lenne temetkezésre költeni , hogy utána fenntartási költséget is fizethessenek , kényszert érezzenek a sír ápolásra . Szerintem nem ezen múlik meddig emlékeznek valakire .

Emlékezni otthon is lehet .... gyújtanak egy szál gyertyát ha akarnak , oszt' annyi . De ha még azt sem , akkor sem fogok visszajárni kísérteni .:-)

 

Előzmény: cyr45 (239)
cyr45 Creative Commons License 2023.10.29 -1 1 239

Nincs mit csodalkozni azon, hogy egyre tobb ember ker hamvasztast, es viszi haza az urnat!:-(

 

Nincs penzuk az embereknek a rendkivul magas koltsegekre, amivel egy hagyomanyos temetes jar.

Fokent, ha koporsos, es sirhelyet is  kell vasarolni, annyira elszalltak a temetkezesi arak.:-(

 

Viszont az eleg szornyu, hogy (evek multan) esetleg mi minden  tortenhet ezekkel az urnakkal!

Ezert legtisztabb ugy (szerintem) a szorasos temetes.  Hogy hol, es hogyan, az dontes kerdese.

 

Nekem meglenne a "helyem", elferne meg az urnam a csalad felmenoi mellett, Farkasreten.

De akik ott nyugszanak, (Nagyanyam, Anyam, testvereim) mar csak nekem voltak fontosak,

hatramaradottaim szamara nem annyira, joreszt nem is ismertek oket.

 

Szoval, nem akarok oda kerulni, hogy gyermekeim a sirt tovabbra is fenntartsak, hadd jarjon le.

Legutobb is en valtottam meg tovabbi 25 evre, mar akkor is horribilis osszeg volt!

Biztos, hogy a lejartat mar nem erem meg, mert van meg boven belole vissza.

Utodaimat  viszont nem akarom mar a fenntartassal terhelni, nem latom semmi ertelmet.

 

Szerintetek?...

Boszorka Creative Commons License 2023.10.26 -1 1 238

Ez pont ugyanaz mint az abortusz tiltása pl. a lengyeleknél.

Mindegy öngyilkolni lehet, csak vigyázni kell, hogy senki ne legyen a közelbe, mert még ráhúzzák, hogy segédkezett és kap néhány év börtönt.

Előzmény: Anyóca99 (237)
Anyóca99 Creative Commons License 2023.10.25 0 1 237

" Szerintük egyáltalán nem tartozik a magánszféra körébe, hogy az egyén eldönthesse, hogy az élete végén mi történik vele."

Há' ez haláli . A Kormány szerint nincs jogom a saját testemhez .

Ha öngyilokra vetemednék , milyen büntit szabnának rám ? (morbid nem ?)

Másnak vért adhatok , szervet adhatok , de meghalni csak úgy , ahogy engedik .

 

Előzmény: cyr45 (235)
cyr45 Creative Commons License 2023.10.25 0 0 236

Abszolut mazli!   Neki is, a hatramaradottattaknak is, sot, meg az egeszsegugynek is!

 

Előzmény: Anyóca99 (232)
cyr45 Creative Commons License 2023.10.25 0 0 235

Ime, a konkret "keresztbe fekves":

 

https://telex.hu/belfold/2023/10/25/eutanazia-karsai-daniel-magyar-kormany-als-strasbourg

 

Szinte sejtettem, hogy ettol a farizeus mjnialnoktol nem is varhato mas!

 

Miert?...  Mert CSAK! :-((

Előzmény: Anyóca99 (228)
özvi Creative Commons License 2023.10.25 0 0 234

Ma épp téma volt. 90 % hamvasztás, és kb 20 % hazaviszi az urnát.

Előzmény: Anyóca99 (232)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!