Keresés

Részletes keresés

Káli. Creative Commons License 2024.03.08 0 2 4548

Mondj példát arra, hogy mennyi nő öntött le lúggal egy férfit, mennyi nő nyomta ki egy férfi szemét, mennyi nő verte rommá egy férfi arcát? Ha erre tudsz példát, akkor beszélgetek veled Boomer! 

Előzmény: Abszolút Igazság (4547)
Abszolút Igazság Creative Commons License 2024.03.08 0 0 4547

Ezt a csbe topikban írtam egy másik erőszakellenes propagandafilmecskére, de itt is érvényes:

 

Egy reális és a valós viszonyokat reprezentatívan tükröző kisfilmben hat jelenet lenne:

- Háromban kölcsönösen hergelik bele magukat és szidják-alázzák-terrorizálják egymást,

- Kettőben a nő bántja a férfit,

- Egyben a férfi a nőt.

És egy újabb propagandafilm, ami PONT az utolsó esettel illusztrálja a jelenséget.

Ebben a nagy elnyomó patriarchátusban... :-/

Előzmény: Káli. (4546)
Káli. Creative Commons License 2024.03.08 0 2 4546

Nőnapra. Gondolkodni. Egy kis pikantériája a dolognak, hogy a klipben is szereplő Renner Erika szörnyét, a "lúgos orvost" (milyen érdekes, hogy az áldozat neve és arca megismerhető, a bűnöst meg becézgetjük, ezért írjuk le: dr. Bene Krisztiánt) ma engedhették volna feltételesen szabadlábra. Hála Istennek nem tették. De ahogy Erika elmondja, mindegy mikor engedik ki, az áldozatot nem védi meg a rendszer. Ahogy Bernadett Orosz esetében is még őt hurcolták meg, amiért a nyilvánossághoz fordult, mert a hatóság nem védte meg. Szégyenország vagyunk. Pintér Marianna Manka kálváriájáról külön regényt lehetne írni. Ahogyan a megtámadott futónő, Makai Viktória kapcsán is. Nézzétek meg a klipet, alatta kommentelhettek, itt most inkább ne! Köszönöm.

 

https://www.youtube.com/watch?v=q4fOtX3mBcU

 

 

 

Nézze már meg valaki, hogy dr. bene krisztián, kinek a rokona? Direkt kis a betű! :(

Abszolút Igazság Creative Commons License 2024.03.08 0 2 4545

Kedves nők, leányok, asszonyok és asszonyságok!

 

Sok szeretettel köszöntünk benneteket nőnap alkalmából.

Ennek jeleként fogadjátok azt a sok kivételezést, előjogot és extrákat, amivel a patriarchátus ellát benneteket.

Becsüljétek meg, mert az előbb-utóbb bekövetkező muszlim (orosz, kínai, woke lgbtq, stb) hatalomátvétel esetén hamar vége lesz a jó világnak, még egy ilyen jóindulatú balek társaságot nem találtok.

 

Üdvözlettel: elnyomóitok, az európai fehér férfiak

Aphelix Creative Commons License 2024.03.03 0 0 4544

Épp most fut egy anime aminek a címe Shangri-La Frontier, és egész jó.

Előzmény: Shangri-La (4539)
endrebá Creative Commons License 2024.03.03 0 0 4543

..de milyen irigylésre méltóan spicces.. 

Előzmény: Aphelix (4540)
endrebá Creative Commons License 2024.03.03 0 0 4542

Ha nehezen értenek, akkor én biztos azt keresném a helyedben.

 

Nem kell magasröptűen, lényeg hogy a topik témájában írd amit írsz.  A feminizmus változásáról beszélgetünk - biztos látod.

 

Igen, érthetőbb lettél :  azért hoztad a képet, mert az jutott eszedbe valamelyik hozzászólásomról, hogy biztos megpálcáztatnám ha megtehetném. 

Előzmény: Atis57 (4534)
Káli. Creative Commons License 2024.03.03 0 0 4541

Yes! :))

Előzmény: Shangri-La (4539)
Aphelix Creative Commons License 2024.03.03 0 1 4540

Ez nem nyugodt nőnek néz ki, hanem egy hisztérikus picsának aki erőből próbálja bizonygatja, hogy neki mennyire jó.

Persze lehet, hogy csak én vagyok és cinikus és a női boldogság kulcsa tényleg napi két üveg borral és néhány macskával takargatni a magányt.

Előzmény: Shangri-La (4539)
Shangri-La Creative Commons License 2024.03.03 0 1 4539

Szerintem erre gondoltál... :DDD

 

https://www.facebook.com/reel/911499460419422

 

Előzmény: Káli. (4538)
Káli. Creative Commons License 2024.03.03 -1 1 4538

Szia!

 

" minden nyugodt nő mellett,

nincs egy férfi sem"!

😂

Előzmény: Atis57 (4537)
Atis57 Creative Commons License 2024.03.03 0 0 4537

Szia!

 Ehhez a témakörhöz ,nálam ez jobban illik?

 

Fiatal apácákat kérdezi a pap:
– Andrea nővér érintettél-e már hímtagot?
– Én csak láttam atyám.
– Akkor menj és mosd meg a szemedet szenteltvízzel.
– Mária nővér, Te érintettél-e már hímtagot?
– Csak két ujjal illettem, atyám.
– Akkor menj és mosd meg a kezedet szenteltvízzel.
Ekkor egy apáca felteszi a kezét:
– Mondjad leányom!
– Atyám, én gyorsan gargarizálnék, mielőtt Katalin nővér belemossa a seggét a szenteltvíztartóba!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Előzmény: Káli. (4536)
Káli. Creative Commons License 2024.03.03 -1 0 4536

Aphelix Creative Commons License 2024.03.02 0 0 4535

...és vannak nyugaton sokan, akik a keleti kultúrát istenítik, hogy az mennyivel spirituálisabb. Hm.

Előzmény: Szibillia3 (4533)
Atis57 Creative Commons License 2024.03.02 0 0 4534

Szia!

 A kulturális ; neveltetésbeli különbségek miatt sokan nem értenek.....

 

A hölgyek viselkedéséről nem tudok ennyire magasröptűen beszélgetni, ill sokszor nem is értem mit olvasok, Tőletek.

 

A tapasztalataim ? Argentin, szir, orosz, lengyel ,francia ,német hölgyek --nem annyira eltérőek, mint gondolnánk.

 

S én nővel még "nem veszekedtem", nem is kényszeritett egyik sem a nem kivánt irányba.

(igaz  kb óvodás szókinccsel , nehéz is lett volna. Mert ritkán volt közös nyelv  )

 

Az a bizonyos kép ? még gyerekkorban rögzülnek a viselkedés szabályai , ilyenre ritkán került sor.

 

Bár manapság egy két"kegyelmes asszony "szeretné ezt visszahozni. 

Nem véletlen , hogy adott ház(kastély )hoz, nem akárki mehet dolgozni sem.

Ez már 10 éve is kialakult volt!

 Viszont valamelyik hozzászólásodról --pont ez jutott eszembe. (4516-----4520? )

 

Talán érthető-ebb lettem?

 

 

Előzmény: endrebá (4532)
Szibillia3 Creative Commons License 2024.03.02 0 0 4533

https://444.hu/2017/06/10/ozvegyegetes-indiaban

 

A férj haláláért pedig a nőt büntették... :) 

Előzmény: Aphelix (4530)
endrebá Creative Commons License 2024.03.02 0 0 4532

..az a baj, hogy nem értem a célzásokat..  :-(

 

Írd inkább le hogy szerinted van olyan gyönyörű leány, aki annyira nem kap lehetőséget a sorsától hogy elveszik a lelke a bűnös gondolatok között.

Mert erre tudom azt válaszolni, hogy ez csak a férfiak álma.

 

De a sorfalak között elnáspángolt nőnemű mellékszereplő képe a világon semmit nem juttat eszembe azon kívül, hogy a mai gondjaink abszolút nem ebből fakadnak.

Előzmény: Atis57 (4531)
Atis57 Creative Commons License 2024.03.01 0 0 4531

Szia!

 Köszönöm ...de ez is egy ilyen vélemény ,ez a karikatúra elmondja...

 

Előzmény: endrebá (4529)
Aphelix Creative Commons License 2024.03.01 0 0 4530

Régen voltak olyan törvények, hogy a feleség bűneiért a férjet büntették. Az igazi nőelnyomás már csak ilyen :)

Előzmény: Atis57 (4528)
endrebá Creative Commons License 2024.02.29 0 0 4529

Atis..  itt ezen a topikon nem ábrándozunk azon hogy hogyan kellett volna régen csinálni a dolgokat.

 

Az van most a kezünkben, hogy megvonhatjuk a társaságunkat attól aki érdemtelen rá.

Nem sok, és nem is hiányzunk annyira amennyire szeretnénk - de a semminél több

Előzmény: Atis57 (4528)
Atis57 Creative Commons License 2024.02.29 0 0 4528

Sziasztok!

 

Régen ez is egyszerűbb volt? Sok mindennel ki lehetett érdemelni a fenyitést.

 

S gyorsan tanult mindenki , mit lehet-mit nem?

 

 

endrebá Creative Commons License 2024.02.19 0 0 4527

Infan.. szóval gyerekesedik?  :-)

 

Amit a feleségkeresésről írsz, az telitalálat.  Én azt is szoktam mondani hogy a házasság nem jövedelemtermelő közös vállalkozás, nem egymással felcserélhető vállalkozók pozícióharca..

 

..és bizony nem férjet keresünk.

Előzmény: Abszolút Igazság (4526)
Abszolút Igazság Creative Commons License 2024.02.19 0 1 4526

"Mindenki azt nehezményezi, ami neki jutott - pedig annak kéne örülnie."

 

Talán ahhoz is lehet ennek köze, hogy az egész társadalom infantilizálódik. És az a felnőttség egyik ismérve, hogy az ember elfogadja a tényeket, hogy alapvetően jól érzi magát a saját bőrében.

 

Persze, a nőkbe divat most beleszuggerálni a boldogtalanságot és az elégedetlenséget (ld. önállóság témakör), a férfiak meg nem mindig találják a helyüket ebben a fejtetőre állt világban. Régen minden jobb volt :-)

 

És manapság is azok a kapcsolatok működnek jobban, ahol még vannak hagyományos női és férfi szerepek - mert egy férfi feleséget keres magának és nem férjet (csak hogy ismét rúgjunk egyet az erős, független nőséfet fetisizálókon :-)

Előzmény: endrebá (4516)
Abszolút Igazság Creative Commons License 2024.02.19 0 0 4525

Pontosan.

Előzmény: Szibillia3 (4509)
Abszolút Igazság Creative Commons License 2024.02.19 0 1 4524

"Az elfogultságot, az egyoldalú látásmódot tartom az egyik legnagyobb hibának a férfi és nő közötti (kinek hol a helye) vitának."

 

Ez visszavezet az igazságról folytatott elmélkedéseinkhez, mert egy elfogult fanatikus szerint a tárgyilagosan gondolkodó ember az elfogult fanatikus, aki 'nem érti' az ő érvelését :-)

 

"Írok egy csomót, és arról neked mindössze annyi a véleményed, hogy minden gyereknek kell egy apa."

 

Hát azt hadd döntsem már el én, mikor mire mennyit reagálok. Köszönöm.

 

 "Az enyémnek nincs, és ahogy Endre is írta, egyáltalán nem anyahoteles típus, sőt..."

 

Látod, máris kibukik a személyes érintettség. Máris nem vagyunk egy hullámhosszon, mert engem átfogóan, elvi szinten érdekelnek a dolgok, a hazugságok és az igazságtalanság ellen szoktam szólni, és nem a saját életemet akarom igazolni.

 

De akkor a kedvedért pontosítom: a legjobb egy normális apa a családban. De még egy halott apa is lehet sikeres nevelő, ha az anya tolmácsolja a gyereknek a szerepét ('apád most büszke lenne rád' / 'apád ilyet soha nem tenne'), és egy családban ott élő apa is lehet rossz hatással a gyerekekre. Nem is folytatom, hányszor elmondtam már, hogy általános tendenciákról beszélgetve nem a kivételekre kellene koncentrálni, mert az nem vezet sehová.

 

"Úgy beszéltek a férfiakról, mintha azokban nem lenne számtalan "selejt", és csak a nők lennének hibásak mindenben." 

 

Hát én biztos nem mondtam ilyet, mások véleményével meg nem mosol össze ugye :-)

 

"Sajnálom, hogy kicsikét ismerve engem már sem tudsz kilépni abból a körből még a velem való beszélgetésben sem, hogy minden férfi... és minden nő..."

 

Na látod, ilyet sem mondtam soha. Mindig az általánosságokról, a jellemzőről beszélek, soha nem a 'minden'-ről.

 

"és semmilyen vélemény közeledést sem tudsz megejteni."

 

Miért, kéne?

Ha a 2+2 valaki szerint 6, szerintem meg 4, akkor kompromisszumra kell jutnunk, hogy 5? :-)))

 

"És ezért én nem mérges vagyok és a harag szavai vannak itt, hanem a szomorúságé, és azé, hogy nem lesz ebből soha semmi jó sem."

 

Már hogy ne lenne, csak el kellene engedni az érzelmeskedést meg a magadra vételt, és higgadtan beszélgetni. Persze, nehéz, mert a feminizmus normává tette az egyoldalú hosztizést, és már a tények is nőgyűlöletnek számítanak...

 

Remélem, ez elég részletes válasz volt :-)

 

 

Előzmény: Szibillia3 (4508)
endrebá Creative Commons License 2024.02.19 0 0 4523

Jaaa.. ilyenkor vasútmentes reggeleken megpróbálom utolérni magam az elmaradásaimban.

 

És ezzel megtévesztem a fordulatszámmérőt figyelő ártatlanokat.  :-(

  (hihi)

Előzmény: püfffneki (4522)
püfffneki Creative Commons License 2024.02.19 -1 0 4522

Meglepődtem, hogy mennyire pörög a topik.

Aztán kiderült egyedül is elérhető pörgés.

endrebá Creative Commons License 2024.02.19 0 0 4521

jav : ..az a nőnemű a nő..

Előzmény: endrebá (4515)
endrebá Creative Commons License 2024.02.19 0 0 4520

Helyes !

:-)))

 

Zdrav Naptávol! 

 

 Én csak egy simaeccerű kisvasutas szemével tudom nézni Szibillia kérdéseit, de fontos hogy tanári szemmel is kapjon magyarázatokat. (képzavar..bzzz..pijúú..  sserc)

 

Az utolsó bekezdésedhez magyarázkodnék annyit, hogy én szerencsémre ismerhetem őt személyesen is - muszáj volt úgy érvelnem.

 

Pedig igazad van ott is.

Előzmény: Aphelix (4511)
endrebá Creative Commons License 2024.02.19 0 0 4519

Drága okos, férfi elméjű Szibilliám, el kell szomorítsalak.

 

A férfielméjűek mind eljutnak idáig.  Kivétel nélkül, mindegyikük - szóval ahogy a kérdés is felmerült már, úgy a válasz is megvan.

Csak sokféle megfejtés tartalmaz boldogságot, mert sokféle igény van.

 

És a boldogságot keresgélő nőneműek nem tudják eldönteni hogy melyik is lenne az ideális nekik.

 

Mert hiába mondja meg a férfija, az nem elég nőies.  Hiába mondja meg a nagyanyja, mert az meg nem elég férfias.

    ..és hiába mondja meg az anyja, mert hiszen ő is magányos.

 

 

Csak ennyi a baj a női józan ésszel - hogy változékony.

Előzmény: Szibillia3 (4509)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!