Keresés

Részletes keresés

refse2 Creative Commons License 2020.12.15 0 0 411

Lassan nekem is elfogy a fűrészlapom, vennem kell.

Most 14-es van, de lehet hogy kipróbálom a 10-est hogy jobban vigyen.

Előzmény: Törölt nick (409)
refse2 Creative Commons License 2020.12.15 0 0 410

A gépem lefagyása csak akkor jelentkezik ha sokat kapcsolgatom a menüt, de ezt kerülöm.

Ez az autó emelő nagyon brutális. IFA-hoz készült?

Én egyszerűbben oldottam meg.

Szétszedhető, elrakható.

Előzmény: Törölt nick (408)
Törölt nick Creative Commons License 2020.12.15 0 0 409

Most nemnéztem az árakat,kb egy éve hozattam innen fűrészlapot.

Igaz,végtelenitve hozattam,de ezeket a szerszámacél lapokat lehet faipari forrasztással végteleniteni.

Legközeleb egész tekercset hozatok,igy éri meg a legjobban.

 

A Z-10,jó a tömör anyaghoz,a Z-14 meg jó a zártszelvényhez .

 

http://www.szerszamtechnik.hu/termekek.php?category=szalagfureszlap

Előzmény: Törölt nick (408)
Törölt nick Creative Commons License 2020.12.15 0 0 408

Én szerszámacél fűrészlapot haszálok,2.2m a hossza,igy ideszálitva nem éri el a 2000ft- ot.

Ha megélezem legaláb egyszer,az ezrest sem éri el az ára. Ez kb 2db 230- as vágókorong árával vetekszik. Figyeld meg az ú vas vágási felületét, Én igy becézem.; olyan mint a bolti........  ! Vagyis preciz.

 

A mastroveld huzalvége világitott,vagyis dolgozik szépen az új gép. Néhány 10percet nyomtam az 1- es huzallal,kb 120A- al. Biztos,hogy emlékszel.......a múltkor emlitettem egy kijelzés hibát. Ha nem világitanak a ledek,a gépet nincs mód állitani,vagyis lefagy. Most megterheltem picit,hátha összeszoknak a panelok kontaktjai. Nem igy történt,vagyis ma is lefagyott. Úgy vélem,hogy ez akkor jön össze,ha sűrűn heftelgetek. A te géped vitted e szervizbe a lefagyási gond miatt?

A fotóm egy autó billentő emelő. Ma volt a főpróba. Kiseb bővitések még jönnek,de valójában jól sikerült.

Tesómnak három régi autója van,nemem csak egy. Ez az emelő alvázmosás,festés,esetleg lemezmunkák hegesztéséhez jólfog jönni. Tavasszal a sós sár leveretéséhez kint az udvaron tök rugalmas holmi lessz.

Előzmény: refse2 (400)
refse2 Creative Commons License 2020.12.15 0 0 407

Ha legközelebb szükség lesz, rá kipróbálom.

Előzmény: FuTomi (406)
FuTomi Creative Commons License 2020.12.15 0 0 406

Ilyen anyagokhoz javaslom, próbáld ki ezt a lapot ;)

Tuti a kedvenced lesz.

Egy hátránya van, a legnagyobb átmérő 125mm ha jól tudom.

 

https://youtu.be/DNUW_lUJ-FA

Előzmény: refse2 (405)
refse2 Creative Commons License 2020.12.15 0 0 405

Azért a hátlapot köszörültem, mert az kopik le.

A faipari lapnál tényleg elég a homloklap meghúzása, de a fémvágónál nem.

Kb. 3-4 alkalommal éleztem még a lapot.

Persze egyszer sem értem el az új lap vágásteljesítményét, de azért működött.

Végül kátrányos-kavicsos (tetőzsindelyt) kellett(!) vele vágnom (amiben szög is előfordult), vagy 30 méter hosszban.

Na, az adott a fogaknak, mindenhol legömbölyödött az éle (elöl, hátul, oldalt..)

Azt már nem tudtam kiköszörülni belőle.

Vettem másik makita lapot amin több fog volt, gondolván arra hogy jobban fogja bírni, de 2-3 vágást sem bírt ki.

(Ez is fémvágó lap volt, nem faipari és nem alumínium).

 

Előzmény: FuTomi (403)
FuTomi Creative Commons License 2020.12.14 0 0 404

A vídiás körfűrészek kézből élezésére nem térnék ki (de igen!), tűzifához lehet megfelel, de a magam részéről ahhoz sem tennék fel ilyen lapot. Ez magánvélemény... Azért mert fa, még veszélyes vágni, mondhatnám pont az egyenetlen anyagsűrűség miatt még veszélyesebb! Nem lehet megközelítőleg sem annyira homogén, mint a fémek, tele van feszültségekkel, szálfordulásokkal, csomókkal... Sok ujj bánta már ezt.

A faipari fűrészek akár 40-60-80m/sec vágósebességgel is pörögnek, ha ilyenkor beszitál és/vagy szétrepül a lap, az nagyon csúnya sérüléseket tud okozni. Ennek nem gond egy munkavédelmi szemüveg, vagy egy vékony munkáskabát, de legalább a röntgen kimutatja.

Ne hályogkovács módjára élezgessetek ilyen szerszámokat, ez a fordulatszám már nem játék! Egy ilyen apró vídia simán "átszalad" az emberen, vagy megáll benne. Persze jó pénz egy-két ezresért áthúzni a tűzifához, azért na, tudd már mivel játszol. Főleg ezek a vékony lemezre szerelt modeco-s, meg a céllövöldében egypálcás fűrészlapok, ahol éppen csak odaforrasztják a lapkát a kitudja hogyan előkészített fogadó felületre. A vidia minősége is kérdéses. A ráírt sebesség 2/3-ra sem merném felpörgetni némelyiket. A suliban voltak balesetek, mesélték a mesterek, hogy ki mit látott, nem kívánom senkinek!

 

 

A fémvágó szalagfűrész valóban jó megoldás, és a legkedvezőbb tulajdonságait fel is soroltad.

Olcsó, egy jó minőségű lap (apám 1520mm-es rozsdamentes szelvényhez valót szokott vásárolni) 2-4000 Ft, kb fél évet kibír sok munka mellett.

Csendes, ez tény.

A precíz vágás csak jól megvezetett és ép élű lapnál elmondható.

A termelékenysége már kérdéses, otthonra valóban kitűnő választás, napi 10-20 vágáshoz, de kisebb ipari felhasználásnál már egy külön embert is elláthat munkával napokra.

Az utó megmunkálás tekintetében is jó pont, hogy alig van sorja az anyagon, ráadásul a vágásszélesség (anyagveszteség) itt a legkedvezőbb.

 

Én fémvágó körfűrészt vettem mégis. Gyorsdaraboló és e között vaciláltam, végül az győzött meg, hogy a kopott lap is teljes átmérővel tud dolgozni. Emellett van még jó néhány előnye, de azokat már korábban leírtam. A szalagfűrésznél nehezen kivitelezhető a vékony vágás (>1mm), fokban, szelvény anyagnál főleg. Körfűrésszel nem probléma, legfeljebb nem 4mp egy 40x40x3-as  45°-os vágás, hanem 6-7. Utómunka itt sincs, nem melegszik fel az alapanyag sem. A munkatempó a legnagyobb előny a hagyományos gyorsdarabolókhoz és a szalagfűrészhez képest, már ahol számít.

De mindenki belátása szerint válasszon!

 

Előzmény: Törölt nick (401)
FuTomi Creative Commons License 2020.12.14 0 0 403

Üdv!

 

Bár a videó faipari lapokra van kihegyezve, de a körfűrész fogalakokat jól bemutatja. (több rész is van)

https://youtu.be/uY8-iv_GA3k

 

Az élezést első körben a homloklapon szokták végezni, a hátlapot (ha jól vettem ki a leírásodból, Te ezt köszörülted) csak holkeres fogalaknál szokták finoman igazítani. Nem túl szerencsés innen élezni, egyenetlenebb élkört kapsz, ha néhány fognál mélyebbre mégy vagy fordítva. Fennállhat a veszélye, hogy a forrasztást is meggyengíted, ami vídia kirepülését/törését okozhatja.

Ez már nem az a szerszám, amit érdemes otthon nekilátni megélezni. Jobb ha a következő lapot inkább egy élező műhelybe beadod, pár ezer (nálunk van egy drágább cég, ott 3000) forintért átköszörülik, nem érdemes rizikózni szerintem, annyit nem ér. Ilyen cégeket nem kell keresned sokat, ha van asztalos a környéken, ahhoz tuti jár 1-2 hetente egy élezős cég kocsija, kérdezz rá. Két lappal folyamatosan tudsz BIZTONSÁGOSAN dolgozni.

Vigyázz magadra!

Előzmény: refse2 (400)
bnorci71 Creative Commons License 2020.12.08 0 0 402

akinek el van rakva kedvencekbe bal oldalra az látja ha van friss hsz

Előzmény: Törölt nick (401)
Törölt nick Creative Commons License 2020.12.08 0 0 401

Sok faipari vidiás tárcsát éleztem gyémánt koronggal,és kézből tartva. Vágott,jók lettek,ez a lényeg. 2 élezést meglehet oldani vasipari tárcsákon is,de az összes többi élezés szerintem tojássá teszi,vagyis ütni fog. Jól csináltad,ha a hátszöget csiszoltad. Ha láttad a szalagélezőm,itt egy csapon forog körbe a tárcsa,ezért marad meg a normál futása.

Ilyen tárcsát még neméleztem,a gép érzékenysége preciz,vagyis mikronokat is csiszol. A hibát ott érzem,hogy a folyamat előtt nincs mód a tárcsa futását kontrolálni. Ugyynez szalagok esetén nem számit,mert ha magasab a fog,azt pillanatok alatt leveszi. A gyémánt bevonat,viszont károsodik,ha nagyobb a fogás.

Megérzésem szerint,a darabolás csúcsgépe a szalagfűrész. Csendes,preciz,kis energia elég neki.Hogy a szerszám árkülömbözet mekkora,nemtudom.

Kérdésem van.;

Kb egy hónapja megállt ez a csoport,honnét tudtad,hogy itt irtam?

Előzmény: refse2 (400)
refse2 Creative Commons License 2020.12.08 0 0 400

Kézi köszörülés volt.

Fogtam a kezembe a lapot és addig köszörültem a tetejét míg el nem tűnt a kopás.

Tehát nem a függőleges élt mint a faipari lapoknál hanem a tetejét (nem tudom mi a pontos neve).

Az esztergám még 2 ezret sem forog.

A körkörösséggel ill. a fogmagassággal nem foglalkoztam.

Előzmény: Törölt nick (399)
Törölt nick Creative Commons License 2020.12.08 0 0 399

A vágótárcsát befogattad a késtartó helyére,vagy adaptert csináltál erre a célra,vagy csak addig köszörülted a lapkát,még elnem tűnt a kpoás róla. Hogy produkáltad a körkörösséget,vagy a sugár irányú azonosságot.

Ez a kis gép az 587db fogat azonos magasságra élezi,szerintem a kör vágó tárcsát is,ez gyémántkorong föggő,vagyis vasipari lapot nem éleztem vele.Az esztergád rendesen foroghat,nekem van egy kis asztali köszörűm,ez 2800-at fordul,de a gyémánt korong többet is birna. Nagyon szeretem,mert a kés élét nem tördeli,tökéletes élet alkot.

 

https://www.youtube.com/watch?v=f9yoqEFm9Y4

 

Itt az élezett szerszámacél lap vág.

Egyszer egészen biztos,hogy lehet élezni,másodszor kétséges,mert nem az a fogat tolja,amit élez is. A faiparinál már ez jól működik,sőt ott a hátszöget is lehet állitani.

 

https://www.youtube.com/watch?v=wtgw2CenJsY

Előzmény: refse2 (144)
ksanyi52 Creative Commons License 2020.11.09 0 0 398

Köszönöm az infókat! 

Előzmény: bnorci71 (396)
FuTomi Creative Commons License 2020.11.09 0 0 397

A vágási sebesség a lényeg, ez fordulatszám/átmérő függvénye.

A fémvágó (első körben acél vágásra gondolok) körfűrészeknél nagy vágó sebességnél túl nagy ütéseket "szenvedne el" a lapka, ami töréshez vezetne, ezért 18-25 m/sec közt alakul általában.

Fánál, műanyagoknál, illetve puhább fémeknél nem gond a magasabb vágási sebesség.

A fűrészlapokon fel kell legyen tüntetve ez az érték, ha nincs, akkor azt a lapot felejtsd el inkább.

Előzmény: ksanyi52 (394)
bnorci71 Creative Commons License 2020.11.09 0 0 396

amit a lap megenged

 

pl

https://www.ebay.com/itm/Evolution-RAGE255-Multipurpose-255mm-Circular-Saw-Blade-Rage3-DB-Rage5-Rage-6/122749808607?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&_trksid=p2057872.m2749.l2649

 

Technical Specification:

Bore (Centre Hole): 25.4mm
Brand: Evolution
Diameter: 255mm
For Cutting: Steel Aluminium Wood and Plastic
Kerf: 2.0mm
Maximum Recommended Speed: 2750 RPM
Number of Teeth: 28
Reduction Rings Included: None

Előzmény: ksanyi52 (394)
ksanyi52 Creative Commons License 2020.11.09 0 0 395

Bocs , mm !

Előzmény: ksanyi52 (394)
ksanyi52 Creative Commons License 2020.11.09 0 0 394

Sziasztok! Mennyit forognak ezek a 230-250 cm átmérőjű fémdaraboló tárcsák? Mint pl ez: https://www.youtube.com/watch?v=sl5aAgBTqR8&t=776s

macliz_ Creative Commons License 2020.09.03 0 0 393

sziasztok! érdeklődnék hogy milyen minőségű ez a korong, mert a leirásban dicsérik mint mindent:)

 

https://pumatools.hu/-csiszolas-vagastech/vago-csiszolokorong/vagokorongok/vagokorong-230-x-19-x-2223-mm-fastcut-80ms-dewalt-dt43909.html?sort=p.price&order=ASC

FuTomi Creative Commons License 2020.08.27 0 0 392

Köszi a képeket és a leírást!

 

A satu rögzítés ötletes, lesz mit újragondolnom a saját kialakításnál!

Legyen szép hétvégéd!

Előzmény: gss (391)
gss Creative Commons License 2020.08.24 0 0 391

Bogár lendkerék,a fogaskoszorut levettem melegítve,megcsiszoltam hogy elforogjon a lendkeréken.

Sokáig bírta a gép (ésszel használva) 3-4 pár szénkefét megevett,és csapágyazni is kellett.Előfordult hogy szinte egész nap ment.

Eredetileg rögzitő satut is csináltam,a kulcsluknyílás annak van (könnyen le tudtam így venni)

Illesztett M16os csavar és cső volt a csukló,egész pontosan tudtam vágni.

Tizen évesen elrepedt az áttétel háza,a bilincs azért van rajta,így adtam el fillérekért vkinek aki tud alut hegeszteni.

gss Creative Commons License 2020.08.24 0 0 390

véletlenül ma megtaláltam

Előzmény: FuTomi (378)
FuTomi Creative Commons License 2020.08.07 0 0 389

Üdv!

 

Nos a forgó asztalnak még nem láttam neki, de ma volt néhány nagyobb vágásom a fűrész tárcsával.

Konkrétan 45°-ban kellett vágni négy db 120*65mm-es I gerendát (raktári polcanyag volt ezért a "furcsa méret"), kb 8mm falvastagsággal. 1 vágás kb 20mp.

Még átvitte szépen. Vágás után néhány másodperccel kézzel ellenőriztem a vágási felület hőmérsékletét, alig volt langyos. A sorja.. na az kb 1mm sincs.

Természetesen vágó olajjal locsolgattam közben.

 

Sajnos a videót nem tudom megosztani, így a képekkel érjétek be.

 

Kellemes hétvégét kívánok!

Előzmény: aligvár (375)
Mnagy Creative Commons License 2020.07.28 0 0 388

Ez mekkora ötlet, szerintem az ünnepeltnek kikerekedik a szeme :-)

Előzmény: jamesz64 (387)
jamesz64 Creative Commons License 2020.07.28 0 0 387

Mnagy  ívhegesztő1977  Köszi!

 

A kör 400mm átmérőjű.  Nyugdíjas búcsúztatóra rendelték, az ünnepelt fiatalabb korában hegesztőként dolgozott, majd mikor az egészsége megromlott akkor juhászkodott és onnan ment nyugdíjba.

Így sikerült a két foglalkozást összehozni, a megrendelönek nagyon tetszik.

 

 

Előzmény: Mnagy (385)
ívhegesztő1977 Creative Commons License 2020.07.28 0 0 386

Szép munka!!

Előzmény: jamesz64 (376)
Mnagy Creative Commons License 2020.07.28 0 0 385

Ez is ügyes és érdekes... de mi az a juhászbot?:-) mekkora a kőr?

Előzmény: jamesz64 (376)
jamesz64 Creative Commons License 2020.07.27 0 0 384

Kézi plazmavágóval, Stahlwerk CUT 50 pontosan.

Előzmény: gss (383)
gss Creative Commons License 2020.07.27 0 0 383

mivel vágtad ki?

Előzmény: jamesz64 (381)
FuTomi Creative Commons License 2020.07.27 0 0 382

Nem semmi... :)

Megérte! Szép lett!

Én lézeren nem veszem a fáradtságot a kivágáshoz :D

Minden elismerésem a kitartásért és a szép munkáért!

 

Köszi, hogy megosztottad!

Előzmény: jamesz64 (381)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!