Keresés

Részletes keresés

njjana Creative Commons License 2018.09.19 0 0 268

Tiszteletem, szia.

A leírások alapján Vályi Péter 1973 szeptemberében Miskolcon, a diósgyőri Lenin Kohászati Művekben tett látogatásakor halt meg.

Előzmény: Törölt nick (266)
Törölt nick Creative Commons License 2018.09.19 0 0 267

Weiner Tiborról inkább, de nem nekünk...

A jelenlegi városvezetés rútul bánik az emlékével, mintha szégyellnék a múltat, pedig az olyan amilyen, élni tudni kell vele! 

Weinert nemes egyszerűséggel lekommunistázták és kidobták a portréját a polgármester irdájából. Semmi köze nem volt az eszméhez. Megszállott mérnökként dolgozott, sok meg nem értés és kudarc közepette. Na, ő tudott rendszerben (nem politikai értelemben!) gondolkozni, talán az építészeten kívül más nem is nagyon érdekelte, de nem volt szakbarbár, mert mondjuk az építészetben művészként is jelen volt.

Rövid életrajza: http://fmmk.hu/mernokokfejerben/imapbuilder/WeinerT.pdf  

 

 

Előzmény: Qqberci (265)
Törölt nick Creative Commons License 2018.09.19 0 0 266

Nem a Dunai Vasműben érte a végzetes baleset(?).  

 

 

Előzmény: Qqberci (265)
Qqberci Creative Commons License 2018.09.19 0 0 265

a látogatás ne egy hétköznapi jellegű "fussunk át, oszt menjetek Isten hírével" típusú legyen,

 

Pl. röviden emlékezzünk meg Vályi Péterről...

Előzmény: Törölt nick (260)
Törölt nick Creative Commons License 2018.09.19 0 0 264

De, ha sor kerül a taljándörögdire, akkor kimásolon az adatokat és .xls fájból papírra nyomtatom, hogy ne kelljen arra is külön adatokat kérni. Bár arról még semmi hí, ill. annyi amit már írtam, hogy átkerült egy másik HM hivatalba.  

 

 

Előzmény: HA5OPI (262)
Törölt nick Creative Commons License 2018.09.19 0 0 263

Muszáj. Véletlenül se forduljon elő, hogy esetleg meghekkelik az imélemet.  

 

 

Előzmény: HA5OPI (262)
HA5OPI Creative Commons License 2018.09.19 0 0 262

Én is megyek. Megírom még egyszer az adataimat, ha már egyszer el GDPR-ezted őket.:-)

Előzmény: Törölt nick (254)
Törölt nick Creative Commons License 2018.09.19 0 0 261

Tudom, hogy poén volt. :-)) 

 

Az időpontot mi adjuk meg. Ha a többség így vagy úgy szavaz, akkor az dönt. 

Részemről tök mindegy, mert azt sem tudom fejből, hogy jövő héten hogy dolgozom. Novemberben pedig 12 órában leszek egy üzemmérnökkel váltásban. Ha a látogatás napját eldöntöttük, akkor valahogy szabaddá kell tennem magam. De ahol magyar emberek laknak, ott értik egymás szavát!  

 

 

Előzmény: boborjahn (259)
Törölt nick Creative Commons License 2018.09.19 0 0 260

Részemről csak ajánlani tudom, hogy a látogatás novemberben legyen. Ennek az az oka, hogy akkor kezdődik a konverter acélműben egy fizikai méreteiben is látványos beruházás, aminek az előkészítése éveken keresztül zajlott. Természetesen az élet akkor sem áll meg, a másik termelő berendezésen akkor is folyik munka. 

Egy másik nagy, informatikai, hajtáselektronikai beruházás épp a napokban fejeződött be a folyamatos acélöntőműben. Az pedig korszerűsége és meglehetős bonyolultsága miatt látványos. 

Ezek és még más "látványelemek" miatt tartanám célszerűnek a hétköznapi látogatást, amire "tárlatvezetést" is csak így lehetne biztosítani. 

A fényképezésről egyelőre nem szeretnék felelőtlenül nyilatkozni. Ahogy említettem egyelőre szóbeli, elvi engedéllyel rendelkezem. A további részleteket még egyeztetni kell egy igazgatóval és egy főosztályvezetővel, nem mellesleg az Acélmű vezetőjével.

Mindenképpen arra törekszem, hogy a látogatás ne egy hétköznapi jellegű "fussunk át, oszt menjetek Isten hírével" típusú legyen, hanem valóban informatív jelleget öltsön. 

 

Előzmény: Törölt nick (258)
boborjahn Creative Commons License 2018.09.19 0 0 259

Ok,persze csak nem birtam kihagyni a szójátékot :-D

Egyébként a hétköznapi látogatás sok okból szerencsésebb,kivéve annak akinek munkanapja van

 

Előzmény: Törölt nick (258)
Törölt nick Creative Commons License 2018.09.19 0 0 258

Kösz, de nem így gondoltam. Van ott egy új, korszerű rendszer, ahová minden termelési adat befut, rendszerirányítási és elemzési funkciókat is ellát. Többet én sem tudok róla, nem azért mert maga a hardver szigorúan titkos lenne, hanem csupán azért, mert nem az én szakterületem. Azért nem lehet hétvégén megtekinteni, mert a hozzá tartozó személyzet akkor nem áll rendelkezésre. Természetesen valamiféle távfelügyelet akkor is működik. Ilyen rendszer nélkül ma már egyetlen cég sem képzelheti el, hogy helyt tudjon állni a piacon.  

 

 

Előzmény: boborjahn (257)
boborjahn Creative Commons License 2018.09.18 0 0 257

Mert?

Hol leszel hogy nem férünk hozzád? :-D :-D

 

 

Előzmény: Törölt nick (256)
Törölt nick Creative Commons License 2018.09.18 0 0 256

... lesz a látogatás? Azt majd veletek együtt eldöntjük. A lényeg, hogy lehet hétvégén is, de akkor pl. nem tudunk hozzáférni a központi agyhoz.  

 

 

Előzmény: Qqberci (255)
Qqberci Creative Commons License 2018.09.18 0 0 255

Mikor?...

Előzmény: Törölt nick (254)
Törölt nick Creative Commons License 2018.09.18 0 0 254

Akkor már vagyunk négyen a Dunaferre.

Törölt nick Creative Commons License 2018.09.17 0 0 253

Halászcsárda, Dunaújváros:

https://dunaujvarosihalaszcsarda.hu/  

 

Campus Étterem Dunaújváros:

https://campusdunaujvaros.hu/  

 

Kiskohász Vendéglő Dunaújváros:

http://kiskohasz.hu/  

 

Akinek kocsmázni van kedve: 

https://etterem.hu/legvidamabb-barakk-pub  

 

 

Előzmény: Törölt nick (251)
Törölt nick Creative Commons License 2018.09.17 0 0 252

Vazze! Megjött a HM-től is a válasz. Továbították a kérelmet a megfelelő osztályra.  

 

 

Előzmény: Törölt nick (197)
Törölt nick Creative Commons License 2018.09.17 0 0 251

Néhány látványkép. Bent többet fogtok látni vezérlőhelyekről, energetikáról stb. Ezek nyilvános képek.

 

Lemez késztermék.

Lemeztekercs késztermék

Coilbox technológia. A hengersorról érkező lemezt így tekerik fel.

Menteni, ami menthető! A Dunai Vasmű életében legnagyobb tűzeset után 1983-ban a konverter acélműben.

Acélcsapolás a konverter kemencébő üstbe.

"Csőrös" üstbe csapolás a nyersvaskeverőből.

Folyamatos acélöntőmű, két szál. Négy van belőle.

A folymatos acélöntőmű (FAM) végterméke a bramma.

A bramma kidaruzása a görgősorról.

Főporta. Az új tulajdonosok felújíttatták a freskót.

A nyersvaskeverő. Az a dolga, hogy egyenletes, homogén minőségben és hőfokon tartsa a nagyolvasztóból beérkező folyékony acél-nyersvasat.

Kikötői portáldaru a Szergejjel. Az alapanyagok a Dunáról érkeznek és vasúton kerülnek a telephelyre.

A kikötő öböl.

Az egyik konverter kemence gyártás közben.

A konverter és a FAM a város felől.

Próbavétel a konverteren. A próba megy a gyorslaborba.

Salakolás. Mert ugye a salakot nem borogattyuk össze a zacéllal.

Szikraeső. Ez ugyan a nagyolvasztóban készült, de látni fogtok hasonlót.

Tolatómozdony a gáztartályok előtt.

Volt egyszer egy mészmű. Az égetett mész az egyik legfontosabb alapanyag. Majd elmesélem, miért.  

A világon egyedü álló partvédelmi mű. Két borzalmas partcsuszamlás volt a városban. A létestmény alatt járható alagutak vannak a folyamatos ellenőrizhetőség biztosítására. Ma már le van gyalulva lejtősre és egy igen szép erdőt telepítettek rá.

 

Az ISD konszern  

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2018.09.17 0 0 250

Ahogy írtam és mondtam is, töröltem - személyes adatok...

Előzmény: schlumberger (249)
schlumberger Creative Commons License 2018.09.17 0 0 249

Kell megint küldeni, vagy megvan még a solti?

Előzmény: Törölt nick (245)
Törölt nick Creative Commons License 2018.09.17 0 0 248

Egy kis képgyűjtemény a városról. Nem a legfrissebbek. Pl. az sem látszik, hogy a város igen zöld, sok növény mindenütt.

http://www.dunaujvaros-d.eoldal.hu/cikkek/----dunaujvaros-napjainkban-szep-latvanykepekkel-----fedezd-fel-dunaujvarost.html  

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2018.09.17 0 0 247

Név, szig.sz. -> GO! 

 

 

Előzmény: Operator (246)
Operator Creative Commons License 2018.09.17 0 0 246

Én is jöhetek?

Előzmény: Törölt nick (245)
Törölt nick Creative Commons License 2018.09.17 0 0 245

DUNAFERR látogatása.

 

Ha még igénylitek, akkor GO!

Ma reggel megkaptam az elvi szóbeli engedélyt.

Hogy nehogy csalódás érjen bárkit is, az engedély csak az Acélműre vonatkozik. Tehát a konverter acélműre és a folyamatos acélöntőműre, valamint ezek kiszolgáló részlegeire. 

Egyéb részlet még nincs, illetve aki jönni szeretne, ugyanaz az eljárás, mint Soltnál. Annyival módosul, hogy csak név kell és személyi igazolványszám, ugyanúgy a nyitott imélemre, megjegyzésbe annyit, hogy DUNAFERR.

Előzetesen még annyit, zárt játszóruhában gyertek. Nem patika! De a látvány megéri!  

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2018.09.15 0 0 244

OK!  

 

 

Előzmény: schlumberger (243)
schlumberger Creative Commons License 2018.09.15 0 0 243

Oda nem megy, de majd hamarosan kapsz egy körlevelet. Majd estefelé, mert most a vonatra készülök.

Előzmény: Törölt nick (242)
Törölt nick Creative Commons License 2018.09.15 0 0 242

Gondolm átjön a gmail-re.  

 

 

Előzmény: schlumberger (241)
schlumberger Creative Commons License 2018.09.15 0 0 241

427 MB

Előzmény: Törölt nick (239)
Törölt nick Creative Commons License 2018.09.15 0 0 240

A következő képek az AH hivatalos oldaláról valók és egy amatőrtársunk talált rájuk.

 

Törölt nick Creative Commons License 2018.09.15 0 0 239

Ha van egy kis időtök, küldhetitek az imélemre. Köszönöm!  

 

 

Előzmény: schlumberger (236)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!