Keresés

Részletes keresés

GPS Creative Commons License 2021.02.24 0 0 568

 

Egy kedves szava, pozitív megnyilvánulása sincsen senkihez,

 

Attól jó egy karakter, ha mindenkihez kedves? Ugyan már.

 

A másik sorozat kocsmárosnéja kifejezetten baráti viszonyt ápolt az alkesz-vendégeivel.

Oké, ilyen is van - de csak a (rosszul megírt) sorozatokban.

 

Aki látott már életében valódi falusi kocsmát - működni is - az tudhatja, hogy a Teca-karakter abszolút reális és jól megformált is.

Ráadásul Bata Éva kitűnően is adja elő.

.

Előzmény: rijir (566)
derek Creative Commons License 2021.02.24 0 0 567

Egy kedves szava, pozitív megnyilvánulása sincsen senkihez

 

Na , azért a paptól ő is elgyengül és előjön belőle a szerelmes nő!

Előzmény: rijir (559)
rijir Creative Commons License 2021.02.24 0 0 566

Kicsit alább ezt írtam : "Egy kedves szava, pozitív megnyilvánulása sincsen senkihez, nulla nőiesség van benne (a hülye fülbevalók és csöcsök ehhez kevesek) kihasznál mindenkit, és van egy olyan stílusa, amit messziről kerül egy normális férfi. Az ilyenek mellett lesznek papucs alkoholisták a férfiak." Ezt most is tartom.

Előzmény: theweirdo (564)
GPS Creative Commons License 2021.02.24 0 0 565

 

Nem értem mi a baj vele. Szerintem vicces a stílusa.

 

Vicces is meg karakteres is. Ahogy kordában tartja azt az elvetemült alkesz-bandát, meg az Erikával vívott szópárbajai - kifejezetten humorosak.

 

A DÖ-ban is volt kocsmárosné-karakter - de az karakterességben és humorban meg sem közelítette a Teca-karaktert.

.

Előzmény: theweirdo (564)
theweirdo Creative Commons License 2021.02.24 0 0 564

Mivel érdemelte ki hogy ennyire ellenszenves? Nem értem mi a baj vele. Szerintem vicces a stílusa. 

Előzmény: rijir (556)
GPS Creative Commons License 2021.02.24 0 0 563

 

Nekem konkrétan szimpatikus - mert egy erőteljesen megformált, karakteres szereplő - aki soha nem esik ki a szerepéből

...és a maga módján még humora is van.

 

Jó választás volt a színésznő is, meg a karakter megformálása is.

Szerintem.

.

Előzmény: rijir (562)
rijir Creative Commons License 2021.02.24 0 0 562

Attól, hogy helyén van az esze, még nem lesz szimpatikus. És innen indult a beszélgetés.

Előzmény: GPS (561)
GPS Creative Commons License 2021.02.24 0 0 561

 

Na, mert a Teca maga a megtestesült intelligencia... :)

 

A Teca-karakter az egyetlen abban a faluban - akinek helyén van esze és rendesen teszi is a dolgát.

 

(csak szólok, hogy az intelligenciának semmi köze a simulékony jó modorhoz)

.

Előzmény: rijir (560)
rijir Creative Commons License 2021.02.24 0 0 560

"azoknak, akik nem a műszempillát-rebegtető, hosszúcombú, zsír-buta Csöcsikékre szakosodtak"

 

Na, mert a Teca maga a megtestesült intelligencia... :)

Előzmény: GPS (558)
rijir Creative Commons License 2021.02.24 0 1 559

Mi kellene, hogy bejöjjön rajta???

Egy kedves szava, pozitív megnyilvánulása sincsen senkihez, nulla nőiesség van benne (a hülye fülbevalók és csöcsök ehhez kevesek) kihasznál mindenkit, és van egy olyan stílusa, amit messziről kerül egy normális férfi. Az ilyenek mellett lesznek papucs alkoholisták a férfiak.

Értem én, hogy így van kitalálva a karakter, de a kérdés az volt, hogy férfi szemmel szimpatikus-e. Az én válaszom erre az, hogy nem. Nagyon nem.

Előzmény: GPS (558)
GPS Creative Commons License 2021.02.24 0 0 558

 

Azt hittem,csak nekem nem szimpi Teca,igaz,én nő vagyok!A ferfiaknak biztos bejön..

 

De még mennyire, hogy bejön :-)))
Persze csak azoknak, akik nem a műszempillát-rebegtető, hosszúcombú, zsír-buta Csöcsikékre szakosodtak - mert nekik nem.

.

Előzmény: luci87 (555)
rijir Creative Commons License 2021.02.24 0 0 557

Nem, a férfiakat taszítja az ilyen nő. Még csak nem is jó nő. A természete meg egyenesen kiábrándító.

Előzmény: luci87 (555)
rijir Creative Commons License 2021.02.24 0 0 556

Ott fejezném be a sorozatot... Ha van ellenszenves színész, akkor Németh Kristóf messze a lista első helyén van...

Előzmény: theweirdo (554)
luci87 Creative Commons License 2021.02.24 0 0 555

Azt hittem,csak nekem nem szimpi Teca,igaz,én nő vagyok!A ferfiaknak biztos bejön..

Előzmény: rijir (552)
theweirdo Creative Commons License 2021.02.23 0 0 554

Elek Ferencre szerintem még kevésbé illett volna a szerep. Még az se lett volna rossz ötlet ha Németh Kristóf lett volna Laci. Teszetoszi lúzerből szép lassan a falu bikájává válna, mindeközben a humorával nemcsak a nézőket hanem a szereplőket is szórakoztatná.

Előzmény: GPS (548)
theweirdo Creative Commons License 2021.02.23 0 0 553

"egy nagy benga állat ilyen teszetosza"

Nekem is pont ez jutott az eszembe, azért írtam. Ez a fajta kettős jellege a karakternek mégjobban kiszínezné és komikusabbá tenné a sorozatot.

Előzmény: derek (547)
rijir Creative Commons License 2021.02.20 -1 1 552

Hát... nem tudom.

Teca a legellenszenvesebb karakter - sőt: talán az egyetlen ellenszenves karakter - nem kellene neki egy gyereket írni a sztoriba. A gyerek érdekében. Abban a nőben nulla kedvesség, empáta, érzelem van.

Előzmény: GPS (551)
GPS Creative Commons License 2021.02.20 0 0 551

 

Nem hiszem; annak a karakternek nagyon nem, passzolna.

 

Pont ez lenne a csavar a történetben. Egy olyan csaj, aki kordában tud tartani egy teljes férfi alkesz-hordát és távcsöves puskája van a pult alatt - egy szép napon melegszívű anyuka lesz :-)))

 

További csavar az lenne, hogy senkinek se lenne fogalma sem arról, hogy vajon kitől?

Na ez aztán tényleg felkavarná az állóvizet.
Mutogatnának ott erre-arra, találgatnának, célozgatnának (csak úgy finoman, ahogy szoktak) - de konkrétat senki sem tudna semmit - Tecától aztán meg pláne nem.

 

Lenne benne tartalék, szó se róla :-)))

.

Előzmény: rijir (550)
rijir Creative Commons License 2021.02.19 0 1 550

Nem hiszem; annak a karakternek nagyon nem, passzolna.

Előzmény: derek (549)
derek Creative Commons License 2021.02.19 0 0 549

Bata Éva (Teca) babát vár! Most van a harmadik hónapban! Kíváncsi vagyok , hogy beleírják-e a terhességét a sorozatba?

GPS Creative Commons License 2021.02.17 0 0 548

 

Elek Ferenc jobb lett volna Lacinak - nem?

.

Előzmény: derek (547)
derek Creative Commons License 2021.02.17 0 0 547

Ha Csórics lett volna , akkor teljesen más lett volna a karakter és Teca sem nézné levegőnek! :-) Ki hinné el Csóricsnak , hogy egy nagy benga állat ilyen teszetosza lúzer? Ő ilyen falu bikája típus. Azt a szerepet a pajkaszegi asszonyok álmaiban pedig a pap tölti be! :-D

Előzmény: theweirdo (545)
GPS Creative Commons License 2021.02.17 0 0 546

 

Csórics Balázs vélhetően nem vállalta volna - mert erkölcstelenség is szerepel benne és ő ilyenbe nem vesz részt.
(a karakter megdöngette a postás-csajt, ugyebár - pedig nem is a felesége)

.

Előzmény: theweirdo (545)
theweirdo Creative Commons License 2021.02.09 0 0 545

A sorozat sokkal másabb és izgalmasabb lenne ha Laci szerepét Csórics Balázs vagy Molnár Gusztáv kapta volna.

Ilhilla Creative Commons License 2020.12.08 -4 1 544

"A TV2 szintén egy vadonatúj napi sorozattal rukkol elő 2021-re. A Doktor Balaton pontos elindulását még nem tudni, de a csatorna már elkezdte a kampányát. A mi kis falunk alkotóinak új produkciója egy Balaton-felvidéki településen, Meggyesen játszódik, ahová egy új háziorvos, Dr. Balla-Tóth András érkezik, és felrázza a helyiek mindennapjait. A címszereplőt Mészáros András alakítja majd, de fontos szerepet kap Bodrogi Gyula is."

 

Remélem, csak elírás és a "Mi kis falunk" alkotói nem szerződtek át a TV2-höz! ...és a "Bödörék" stábja éhen fog halni? :D

Mlle. Grenelle Creative Commons License 2020.11.01 0 0 543

Idén valószínűleg már nem lesz MKF.

Előzmény: TonyBrasco (542)
TonyBrasco Creative Commons License 2020.11.01 0 0 542

Vége van ennek az évadnak?! Sajnos nincs rálátásom a tv-ben szombatonként megy e, de az rtlmostról nálam teljesen eltűnt a sorozat, ami kissé furcsa, mert így utólagosan sem lehet visszanézni... 

luci87 Creative Commons License 2020.10.18 0 1 541

Ez a resz Palibá lányával nekem nem jött be,igy annyira már nem is fog hiányozni...!Matyi nélkul amugy se az igaz..

TonyBrasco Creative Commons License 2020.10.17 0 0 540

Jajj Sacikám, ...szerelmes vagyok.. :DDD

Ilhilla Creative Commons License 2020.10.14 -1 0 539

Én értettem félre, azt hittem "sorozatot" szeretnél a falunk helyett. 

 

A Sorozatbaráton lévő "Ügyvédek" sorozatba belenéztem (régebben mintha láttam volna belőle egy részt), talán majd a téli napokon előveszem, mert a "téma" érdekel.

Előzmény: költekező (537)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!