Keresés

Részletes keresés

zeesha Creative Commons License 2016.12.30 0 0 149

"a fényképes avataros robotokat én sem tudom hová tenni - "

 

Én sem...

Előzmény: Morningstar016 (144)
zeesha Creative Commons License 2016.12.30 0 0 148

Én is innen vettem.....

Előzmény: sédrék sábiH (145)
zeesha Creative Commons License 2016.12.30 0 0 147

Azért elgondolkodtató. Csak egy nevet említek a régiek közül, pl. Bimerke. Mondjuk, ha szembe jönne velem...háááááááááááááááát. Pedig tudom, hogy nem játszik( ezen a néven biztosan).

Előzmény: Femacska (146)
Femacska Creative Commons License 2016.12.30 0 1 146

Ebben az a ciki, ha a nick összeköthető valós személlyel. Lehet hogy a külföldi játékokban ez nem szokás, de a honfin nagyon sokan személyesen ismerik egymást. Vagy tegyük fel, valaki nem játszik egy ideig, csak fórumozik, esetleg ír a játék fészbuk oldalára. Közben azzal szembesül, hogy szidják a felmenőit, mert ilyen-olyan unfair módon játszott pl. tegnap.

Előzmény: Morningstar016 (144)
sédrék sábiH Creative Commons License 2016.12.30 0 1 145

Logikusan (hozzáteszem, itt már sokszor az a fura, ha valami logikus) robotot nem csinálnak a nickedből olyan értelemben, hogy kinyírnák. Valószínűleg csak mixelgetik a képeket és a neveket, de ha ez pechesebben jön össze, akkor abból elég csúnya dolgok jöhetnek ki. Az, hogy 'véletlenszerűen', az magában foglalja azt is, hogy összejöhet adott avatar és hozzátartozó név is egy adott robotnál. Itt a súgós leírás:

 

https://thxgames.zendesk.com/hc/hu/articles/209541509-GYIK-FAQ#ghost

 

Az, hogy ez milyen szempontból legális, azt nem tudnám megmondani. Szerintem enyhén hányingert keltő, de alapvetően nem szokásom megadni a saját adataim, ha nem muszáj, így különösebb problémát nem csinálok belőle.

 

Csak pár robothoz használják fel, ezek a ritkább esetek szerintem (éppen ezért észlelni is nehezebb). Viszont ha elég ügyesek, akkor ez alkalmas vita generálására. A fejlődéssel sokszor legkisebb mértékben sem haladó idősek esetén (tisztelet a kivételnek) főleg. Mondjuk náluk az is elég, ha kiröhögi őket egy lejátszott hang :D

Előzmény: Morningstar016 (144)
Morningstar016 Creative Commons License 2016.12.30 0 0 144

Ez bizonyos adatvédelmi,- és egyéb jogi problémákat vetne föl, így ezt az opciót nem tartom túl valószínűnek. Gondolj bele, veszel mondjuk egy Honfoglaló társast, beütöd a kódot 5 millió tallérért, majd 3 hónapra küldföldre utazol. Hazatérted után meg be sem tudsz lépni, mert robotot csináltak a nickedből? Furi lenne.

Vagy csak kölcsönveszik a nickedet néha? Most képzeld el, hogy belépsz és a nickedet éppen vitte egy robot! :O Vagy egy másik nicken belépsz, és játékban megkapod ellenfélnek na saját nickedet?!:)

 

Sokkal valószínűbb, hogy a rendszer generálja őket, .... mondjuk a fényképes avataros robotokat én sem tudom hová tenni - adatvédelmi/személyiségi jogi szempontból főleg nem. Az érintettek mind hozzájárultak volna képmásuk ilyen célra történő felhasználásához?? :O 

 

 

Előzmény: zeesha (143)
zeesha Creative Commons License 2016.12.30 0 0 143

Állítólag a robotokat elhagyott nickből kreálták. Ha minden igaz, aki 3 hónapig nem játszik, azt elhagyottnak tekintik. 

Az álruhás_ Creative Commons License 2016.12.27 -2 1 142

Erről van szó! :)

 

A Kincstárnok úr nevében is egy virtuális simit küldök a buksidra. :)

Előzmény: mivan9 (141)
mivan9 Creative Commons License 2016.12.27 0 0 141

Olykor elfeledkezünk róla, de valóban csak játéknak érdemes felfogni:)

Előzmény: Morningstar016 (140)
Morningstar016 Creative Commons License 2016.12.27 0 0 140

Remélhetőleg a lista adatai pontosak, ill. megbízhatóak. 

 

Vagy lehet, hogy más az adatlapon csak az utolsó játék adatait mutatja, .. bár az összesítés akkor is hibádzik!?

 

Sajnos az ilyen és ehhez hasonló ellentmondások miatt nehéz komolyan venni az egészet, már amennyire érdemes komolyan venni egy játékot.

Előzmény: mivan9 (139)
mivan9 Creative Commons License 2016.12.27 0 0 139

Az enyém is érdekes, bár, ha nem írod be, eszembe sem jutott volna nézegetni:

 

Válasz Erő: 88 %

Feleletválasztó Válasz Erő: 94 %

Tipp válaszerő: 89 %

 

A matekhoz egyáltalán nem értek, de ránézésre sem stimmel itt vmi.

 

Előzmény: Morningstar016 (138)
Morningstar016 Creative Commons License 2016.12.27 0 0 138

Mintha az adatlapnál nem teljesen lenne rendben a dolog.

Előzmény: Morningstar016 (137)
Morningstar016 Creative Commons License 2016.12.27 0 0 137

Eközben a listánál:

 

Előzmény: Morningstar016 (136)
Morningstar016 Creative Commons License 2016.12.27 0 0 136

Ez meg hogy a túróba lehet? 88+88/2 = 87 ? A VEP nem a feleletválasztós VEP és a tipp VEP számtani átlaga? 

bintamas_matek Creative Commons License 2016.12.26 -2 0 135

Klántagokat nem várazok! (Ez itt a reklám helye.)

Előzmény: Leo Zelig (134)
Leo Zelig Creative Commons License 2016.12.26 0 1 134

Lehet, hogy benne van de nem találom, mit mond jelenleg a szabályzat a szöviről. A HEK semmit. A pontok leadását tiltja - bár ezt sem hiszem hogy bárki ellenőrizné -, de a szövi simán legális. A klánok meg sok esetben tiltják, hogy klántagok egymást támadják. Na amikor két iq-mínuszos klántaggal kerülsz össze, akiknek a felosztás végén kettejüknek együtt alig van meg a térkép harmada, de a harc során vállvetve ejtőernyőznek-papagájoznak ezerrel.. hát nem könnyű ellenük. Ha meg nem szalmával van kitömve a fejük és még tudnak is valamit.. akkor kb. esélytelen.

Tamásnak annyival van "könnyebb" dolga, hogy alapból váraz, így jó esetben már csak egy ellenfele marad, de ha valaki nem várazós - hát akkor nagyon gyorsan az lesz, amíg még teheti :) Most kb. vagy mindenkinél izomból vagy ezerszer jobb (ilyenből azért nem sok futkos erre) vagy nem lépsz szövitárs nélkül versenybe, vagy követed az "alapból-kiteszem-az-egyiket-amint-tehetem" logikát. Vagy a segítségek használatát vagy a szövit de valamit tényleg szabályozni kéne.

Előzmény: Femacska (132)
bintamas_matek Creative Commons License 2016.12.26 -2 0 133

Ha viszont lövésem sincs a dologhoz, akkor jól jön egy nem túl rossz tipp. Hátha az ellenfélnek sincs fogalma sem róla, és akkor nyerek.

 

Igen sok játékos csinálja a következőt: első körben a váramra ejtőernyőzik, bevág egy gyors távcsövet vagy egy gyors tömegtippet, aztán kilép. Ha a távcső nem lenne gyors, ez a "stratégia" nem működne.

 

Ja, ezt a hibát is ki kellene küszöbölni:

 

 

A felosztás utolsó körének eredményét nem veszi figyelembe a harc kezdetén, csak az első kör után. Nyilvánvaló programozói hiba.

Előzmény: Femacska (131)
Femacska Creative Commons License 2016.12.26 -1 1 132

Ha szinte mindig helytelen, akkor nem mindegy? Üsse be, ha meg tudod a helyes választ, úgyis te viszed.

(A példádon azóta is vigyorgok:D) 

Előzmény: bintamas_matek (129)
Femacska Creative Commons License 2016.12.26 -1 1 131

Ha valaki nem tudja magától hogy kétszer kettő öt és 5 mp. múlva jelenik meg, az gáz. Ugyanis én már beírtam régen, hogy három. Nagyon ritkán pontos a papagáj, legalábbis egy bizonyos szint alatt. Ha te csak két évet tévedsz és a papagájom is, csak kicsivel később, nekem annyi. Ugyanez a helyzet a távcsővel is. Előbb-utóbb rájövök, hogy jobb ha nem használom őket, megpróbálom memóriából vagy vak tyúk is talál szemet alapon. Következmény: kevesebb a bevétel.

Előzmény: bintamas_matek (130)
bintamas_matek Creative Commons License 2016.12.26 -2 0 130

Azt nem értem írásodban, hogy miért vesztené értelmét a segítség, ha később jutsz hozzá? Elvégre ad egy jó tippet, aztán legyen szerencsénk!

Előzmény: Femacska (128)
bintamas_matek Creative Commons License 2016.12.26 -2 0 129

A távcső stb. értelme szerintem az, amikor jön a kérdés:

 

"Mikor játszotta el Rimszkij-Korszakov a Patyomkin páncélos c., Zolotoj Globusz-díjas film főszerepét?"

 

Ez nekem reflexből nem megy, van ilyen. Csak arra emlékszem, hogy Rimszkij-Korszakov Ilja Repinnel együtt a Pugacsov-felkelés előkészítésében vállalt szerepet Dmitrij Donszkoj alárendeltségében 1380-ban. Vagy 1708 volt és IV. Iván?

 

Mire ezt végiggondolom, már 3-4 másodperc eltelt. Na, ilyenkor jön jó a távcső stb., megtudom, hogy a válasz 2014, és felejtsük is el.

 

Mindenkinek vannak nemszeretem kérdései, nemszeretem témakörei, amelyek nem érdeklik, amelyeket holmi nicknéven szerezhető virtuális "ranglisták", "szobrok", "adóalanyok" kedvéért sem hajlandó megtanulni. Bár utóbbiak szintenként 6000 aranytallért jövedelmeznek. (Az előző kettő értelmére még nem jöttem rá.)

 

Aki kitalálta a segítségeket, ilyesmire gondolhatott, amit fentebb írtam. Aligha arra, hogy 0.5 mp alatt, a kérdés elolvasása nélkül beütnek egy - matek témakörben szinte mindig helytelen - négyjegyű választ. Még a top-10-es "nagymenők" is.

Előzmény: Femacska (128)
Femacska Creative Commons License 2016.12.26 -1 1 128

Ugyanezen okból:

 

Javaslom megszüntetni az xp ranglistát, mert sokan csalnak miatta.

Javaslom továbbá megszüntetni a segítségeket, mert sokan használják, és nem "fejből" játszanak.

Javaslom megszüntetni a klánokat, mert szövizéshez vezet.

Javaslom továbbá megszüntetni a versenyszobát a csalások kiküszöbölése végett. 

 

Éljen a különszoba, ahová viszont Neked nem érdemes belépni, mert:

 

Csetelnek a játékosok ahelyett hogy a játékra figyelnének.

Nem lehet a ranglista elejére kerülni (mert ugye az nem is lenne).

Te igazából versenyezni szeretsz, főleg ha Te győzöl. (Ezt azért nem gondoltam ám komolyan, csak piszkálódás volt.)

 

Tamás! Minden versenyjátékban, versenysportban van csalás. Ilyenkor a csalás lehetőségét kell minimalizálni, nem a ranglistákat meszüntetni és a szabályokat változtatni.

Véleményem szerint a gyors papagájozást megszüntetni nem érdemes, mert akkor gyakorlatilag értelmüket vesztenék a segítségek. A második ponttal egyetértek, amennyiben technikailag megvalósítható. (Te ehhez jobban értesz nálam.)

 

 

Előzmény: bintamas_matek (126)
Morningstar016 Creative Commons License 2016.12.26 0 1 127

"Tőlem meg lehetne a JEP-ranglistát szüntetni úgy, ahogy van, mert értelme kevés, és csak a csalást segíti elő."

 

Akkor talán az összes versenysportot szüntessük meg, mert vannak, akik doppingolnak? Gratulálok a logikádhoz!

Előzmény: bintamas_matek (126)
bintamas_matek Creative Commons License 2016.12.26 -2 0 126

Három észrevétel az új verzióhoz.

 

1. A "gyors papagájozást" érdemes volna megszüntetni azzal, hogy a papagáj, távcső, felező, vendégtipp ikonja csak 2-3 mp után jelenik meg.

 

2. Ismét vannak, akik arra játszanak, hogy megtámadtatásuk esetén szántszándékkal lefagyasztják a rendszert. A megelőzés könnyű volna: szerveroldali időmérés, és 10 mp után a vétkes automatikus kidobása. Amikor kb. egy perc merev képernyő előtti várakozást követően frissítettem, a következő kérdés is elment mindkét részről válasz nélkül.

 

3. Érdemes volna IP-figyeléssel kiszűrni, hogy valaki tendenciózusan önmaga ellen játszik, illetve 2-3-32 névvel van a ranglistákon. Ahogy megjelent a ranglista, rögtön megjelent a renickezés is a listán tündöklésért. Tőlem meg lehetne a JEP-ranglistát szüntetni úgy, ahogy van, mert értelme kevés, és csak a csalást segíti elő.

 

A honfoglaló nem (sem) a becsületes emberek sportja/játéka Magyarországon. A legtöbb játékos ott és úgy csal, ahogy tud. A fejlesztések centrumába a csalások elleni fellépést kellene helyezni!

 

(A megbeszélsődi, megye- és várleadósdi, a lassítózás-puskázás módszerére már ki sem térek, ezek ellen üzemeltetői oldalról macerás volna fellépni.)

Morningstar016 Creative Commons License 2016.12.17 0 0 123

"Úgy tűnik, 32 játékot ..."

 

 

Előzmény: Morningstar016 (122)
Morningstar016 Creative Commons License 2016.12.17 0 0 122

Na végre. Úgy tűnik, a játékot kell lejátszani a listához amellett, hogy az utsó három napban legyen aktív az ember. A 32 játékot a JEP lista bevezetésétől számítják.

 

Talán így végre vége a több éves számüzetésemnek a listákról. -:)

Előzmény: sédrék sábiH (105)
Morningstar016 Creative Commons License 2016.12.17 0 0 121

Így van! Igazad van. -:)

Előzmény: Femacska (120)
Femacska Creative Commons License 2016.12.17 0 0 120

Régen történt. A jövővel kell foglalkozni. Azt még befolyásolhatjuk:)

Előzmény: Morningstar016 (119)
Morningstar016 Creative Commons License 2016.12.17 0 0 119

A különösen gusztustalan az volt, hogy veled töröltette. (Így ahogy lejött nekem.) Bocs, de még ma is felmegy bennem a pumpa az illető viselt dolgai kapcsán. 

Előzmény: Femacska (117)
Femacska Creative Commons License 2016.12.17 0 0 118

A topic címe "A régi honfit akarjuk" volt.

Előzmény: Calder Benson (113)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!