Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

fooshu Creative Commons License 2022.02.12 0 0 1070

Hát, ezekre az "esernyőkre" konkrétan rá van írva...

Az eddig látott használati utasítások (xiaomi) mind tartalmazzák, hogy a meleget és a folyamatos töltést nem igazán bírják. A kettőt együtt meg pláne nem (főleg egy Li-Po akksi).

Annyi talán, hogy ezekbe nem a fóliázott hasáb akksikat teszik, hanem a rúdakksikat, azokban meg van valamilyen szintű hővédelem (tönkremegy, mielőtt szétdurranna).

Az még megér esetleg egy misét, hogy pl egy A500 akksi nélkül működne-e, ha állandóra van kötve. Vagy lehet-e rendelni valami hekkelt kondit, amivel ki lehet váltani az akksit (egyelőre nem találtam).

 

Előzmény: In Lak'ech (1067)
universaltool Creative Commons License 2022.02.12 0 0 1069

Ha így lenne, nem lehetne ócska termékeket kapni, de a többség ipari hulladék.(Nem csak a kameráknál.)

Előzmény: In Lak'ech (1067)
universaltool Creative Commons License 2022.02.12 0 0 1068

Nem különbözik az akksi a kamerában attól, ami neked felpuffadt. Én csak kondenzátorosat vennék, ha bírja is a meleget (de nem bírja), a garanciaidő után tönkre fog menni az akku, lehet cserélgetni. 

Válaszd a Viofo-t, az A129-ből van sima is, az olcsóbb, vagy a plus, annak nagyon jó képe van.

És bővíthető utólag hátsó kamerával. Ez a plus duo.

Előzmény: fooshu (1066)
In Lak'ech Creative Commons License 2022.02.11 0 1 1067

Elöljáróban leszögezem, hogy annyit értek (még) a kamerákhoz, mint az a bizonyos hajdú a harangöntéshez. De nehezen tudom elképzelni, hogy egy olyan eszköz, ami rendeltetésszerű használattal, (mivel a szélvédőre helyezve van értelme működtetni) akár 50 fokra is felmelegedhet, ettől tönkremenne. A kamera eléggé kis hatékonysággal működne a kesztyűtartóban, vagy ha ki lenne kötve, hogy csak télen használható. Úgy tudnám szemléltetni a szituációt, mint ha az esernyőre rá volna  írva, hogy "kizárólag száraz időben használható". Biztos, hogy jobb a szuperkondenzátor. De biztos vagyok benne, hogy ha ilyen gondok lennének az akksival, akkor hamar híre menne, hogy az akksi használhatatlan, és egy darabot nem tudnának eladni belőle.

Előzmény: fooshu (1066)
fooshu Creative Commons License 2022.02.11 0 0 1066

Ezzel kapcsolatban kíváncsi lennék rá, hogy a gyakorlatban tényleg ekkora jelentősége van-e annak, hogy a kamera akkumulátoros vagy kondis?

Jellemző-e az, hogy a tűző napon elköszönnek az akksik?

Nekem pl. nyáron a szélvédőre tett akciókamerában egy kb. 500 km-es út alatt megdagadt annyira az akksi, hogy alig bírtam kiszedni a helyéről.

Ezért nézegetek kondenzátoros menetrögzítőt, de így egyértelműen szűkebb a kínálat.

 

Talán a Truecam H7 volt eddig a legszimpatikusabb, vagy a Viofo A129 (de azt már drágállom kicsit).

 

Van esetleg egyéb tippetek, ha fontos, hogy

- kondis legyen (már ha tényleg fontos)

- ha úgy gondolom, lehessen hátsó kamerával bővíteni

- kijelző nem szükséges

- kicsi legyen

- gps talán

- ja, és persze értékelhető képet adjon

 

Ha biztosítéktáblára kötném, bármelyik "hardwire kit" jó (persze aminek megfelelő az usb csatija)?

Előzmény: universaltool (1061)
universaltool Creative Commons License 2022.02.09 0 1 1065

Mondd el neki, hogy az ő érdeke is, hogy jó legyen a kamera, ha baj van, csak ez van a kezedben, a felvétel! :) Pl. ha előzöl valakit, és index nélkül beléd fordul balra, máshogy nem tudod bizonyítani, hogy nem indexelt, úgy előzted meg. Az eredmény egy kuka autó is lehet, és az akár sok milliós kár. 

Akkor inkább már egy jó kamera! :) 

 

Számtalan ilyen eset lehet egyébként, akár annyi is, hogy kinek volt piros a lámpa, mikor totálkárra törték egymást. Aki nem tudja bizonyítani az igazát, így járt. 

Előzmény: In Lak'ech (1064)
In Lak'ech Creative Commons License 2022.02.09 0 1 1064

Hogy milyen kamerákat lehet kapni!!! Kicsit utánaolvasgattam. A határ a csillagos ég.

De abba is hagytam, mert párom agyonver egy vízbe áztatott ló..sszal, ha most még a csillagászat mellet ezt is beveszem a hobbik közé. :-))

Előzmény: universaltool (1063)
universaltool Creative Commons License 2022.02.09 0 0 1063

Így van, nem éri meg használt kamerát venni, mert a jót nem adják el, a rosszat meg nem érdemes megvenni, mert kacat.

Csillagászati távcsövet sem mernék venni annyiért, csodák nincsenek, a minőségnek ára van, de ez minden területen igaz.

Előzmény: In Lak'ech (1062)
In Lak'ech Creative Commons License 2022.02.08 0 0 1062

Húszért? Amit annyiért kapsz, ne vedd meg. :-)

Annyira sem jó, mint a húszeres kamera.

Persze használtan lehet jót venni, ha az eladó nem tudja, mit árusít.

Kameránál gondolom nagy lutri volna használtat venni.

Előzmény: universaltool (1059)
universaltool Creative Commons License 2022.02.08 0 0 1061

Vásárlásnál érdemes megnézni, akkumulátoros vagy szuperkondenzátoros a kamera.

universaltool Creative Commons License 2022.02.08 0 0 1060

Arra kell vigyázni, hogy lehet működik nagyobb kártyával, de nem fogja jól kezelni. Tesztelni kell, visszanézni a felvételt. Nem véletlen írja rá a gyártó, mert nem vállal felelősséget, ha nem lesz rajta a felvétel a nagyobb kártyán. Pl. vannak már 512Gb-os kártyák is, és a legdrágább kamerák sem tudják kezelni, mert nem arra készült a firmware. Majd ha megkapják a frissítést gondolom. (Ezekre jönnek frissítések, mint a telefonokra, windowsra, stb.)

Előzmény: Amphenol (1055)
universaltool Creative Commons License 2022.02.08 0 0 1059

Jó példa, milyen csillagászati távcsövet ajánlasz 20.000Ft-ért? ;) (Gondolom semmilyet, de ha van ilyen, menten megveszem! :) )

Előzmény: In Lak'ech (1058)
In Lak'ech Creative Commons License 2022.02.08 0 0 1058

Igen. Teljesen igaz, amit írsz. Én másra költöm el a "játszópénzemet". :-)

Te biztosan nem vennél sokszázezerért csillagászati távcsöveket.

 

Köszönöm mindenkinek a segítséget. Még biztosan fogok "okosságokat" kérdezni.

Előzmény: sure (1056)
sure Creative Commons License 2022.02.08 0 0 1057

Xiaomi 70mai Dash Cam Lite - Xiaomi Store (xiaomi-store.hu)

"A felvétel helyben rögzíthető egy legfeljebb 64GB kapacitású MicroSD kártyán"

Előzmény: In Lak'ech (1054)
sure Creative Commons License 2022.02.08 0 2 1056

Mindenkinek megvan a büdzséje autóra, kamerára, hifire, telefonra, tévére, mindig mindenből lehet jobbat és drágábbat találni, azért van piaca úgy a 10000 és a 300000 forintos kameráknak is, mert van, aki hajlandó többet költeni a prémium minőségre és prémium funkciókra.

 

A legfontosabb szerintem, hogy jól legyen felszerelve a kamera (tehát "jól lásson" , de a sofőrnek ne legyen látóterében) és hogy jó minőségű memóriakártyát használj, ez utóbbi ki lett és még ki is lesz vesézve szerintem a topikban.

Előzmény: In Lak'ech (1054)
Amphenol Creative Commons License 2022.02.08 0 0 1055

Ez a kártyadolog változó . Általában a gyár megadja mekkora max. kártyát képes használni a cucc , de ha van kéznél nagyobb kártya érdemes kipróbálni ... szokott működni ....

Előzmény: In Lak'ech (1054)
In Lak'ech Creative Commons License 2022.02.08 0 0 1054

Köszönöm szépen a választ. Időközben elkezdtem visszaolvasni itt a fórumon, amiből nagyon sokat tanultam. Leginkább azt, hogy

nem kellett volna visszaolvasnom. :-) Ugyanis elég hamar kiderült, hogy az én kamerám csupán játékszer, ahhoz képest, amiket többszázezer forintért lehet vásárolni.

Még egy kérdés, ha a használati utasításban az van, hogy 16-64 gigás kártyát használjak, az azt jelenti, hogy pl. 128-ast nem is tud kezelni?

 

Előzmény: sure (1053)
sure Creative Commons License 2022.02.08 0 0 1053

Természetesen nem kézzel kell indítani a felvételt, szerintem minden kamera automatikusan elkezd rögzíteni, ha áramot kap és van benne támogatott és a saját szájíze szerint formázott memóriakártya. A vészhelyzeti videót a legtöbb kamerában egy G-szenzor automatikusan bekapcsolja, ha hirtelen gyorsulást/lassulást/rázkódást észlel (ennek érzékenysége általában állítható, hogy ne kezdjen el minden kátyúba futáskor esemény videót rögzíteni), de gombnyomással manuálisan is el lehet indítani. Ezeket a videókat külön mappában tárolja és nem csapja felül őket, ha megtelik a kártya. Be is mondja ilyenkor, hogy "Start recording emergency video".

 

 

Előzmény: In Lak'ech (1049)
Amphenol Creative Commons License 2022.02.08 0 0 1052

Az , hogy a telefonodra wifin töltöd le a felvett képet egy dolog , annak semmi köze sincs a mobilnethez .

 

 

Kamerákkal játszottam párral , hidd el , hogy ami olcsóbb az gyengébb ...

 

Ár/érték arányban a 70mai 800s -t ajánlom , ami nem a legolcsóbb ... de nagyon jó kompromisszum ...

 

Kell hozzá egy hátsó kamera , egy tápegység fix bekötéssel ( parkoló őr funkció miatt )  egy 128GB kártya ....

 

 

Okosan vásárolva 50e környéke ....

 

 

Ha beéred gyengébb képpel akkor az olcsóbb 70mai kamerák sem rosszak .

 

Ismét leírva : A wifinek semmi köze a mobilnethez !!

Előzmény: Kroy Prince (1050)
universaltool Creative Commons License 2022.02.08 0 1 1051

Értem. Azért javasoltam jobbat, hogy ne kidobott pénz legyen. 20.000Ft-ból legyártják, szállítják, a kereskedő haszna is benne van és 27% áfa. Ez nem elég jó minőségű alkatrészekre, tervezésre. 

Előzmény: Kroy Prince (1050)
Kroy Prince Creative Commons License 2022.02.08 0 0 1050

Kösz az ajánlatot.

Kártyám van 32 és 64 GB-os. Tehát a kamerára szántam 20 ezret, többet nem.

Amit ajánlottál közel 40 ezerért, nem jön be. Van okos telefonom, de nincs mobil netem, ezért a wifi nekem felesleges.

A Xiomi 70 mai 1s 15 ezerért szintén a wifi miatt volt felejtős.

 

Előzmény: universaltool (1047)
In Lak'ech Creative Commons License 2022.02.08 0 0 1049

Sziasztok!

 

Bocsánat, ha túl laikus volna a kérdésem, de elég tapasztalatlan vagyok a témában. (Ezért is jöttem ide a topikba.)

A minap kaptam ajándékba egy 70Mai Lite kamerát. El is olvastam a kézikönyvét, többször is, mégsem világos, hogy a videofelvételt nekem kell elindítanom??

A manuálban olyat találok, hogy "normál video" 1 perc,  "vészhelyzeti videó" egy normál video + 30 másodperc, "parkolóőr video" 1 perc vészhelyzeti video az érzékelés pillanatától.

De sehol nincs az leírva, hogy amint elindulok, és megjelenik a kijelzőn a kamera képe, az rögzítésre is kerül.

Gyanítom, hogy ennek így kéne lennie, hiszen máskülönben hogyan készülnének pl. olyan videók, ahol az éjszakai égbolton vezetés közben feltűnik egy fényes meteor, de említhetnék közlekedési eseményt is. Kinek van reflexsze, meg lélekjelenléte, hogy elindítsa manuálisan a felvételt?

Világosítsatok fel legyetek szívesek.

Előre is köszönöm!

universaltool Creative Commons License 2022.02.08 0 0 1048

A hamisított kártyák szokták ezt csinálni, ahol kifelé azt mutatja, van tárhely, de a valóságban csak 1-2Gb. Akkor derül ki, mikor vissza akarod olvasni az adatot, és nincs rajta. Pendriveoknál is csinálják szorgos kínaiak, 512 gigás sd kártya 2000Ft-ért nem túl hihető.

Előzmény: gabor0036 (1045)
universaltool Creative Commons License 2022.02.08 0 0 1047

Szia. Ennek az árnak a fele egy jó memóriakártya, marad akkor 10eFt kamerára. Ennyiért nem lehet normálisat kapni.

Én valami jobbat vennék, kétszer annyiért már vannak, pl.  Neoline. (Orosz.)

Előzmény: Kroy Prince (1046)
Kroy Prince Creative Commons License 2022.02.08 0 0 1046

Kedves fórum társak!

 

Tanácsot szeretnék kérni.

Már napok óta tanácstalanul keresgélek autós kamera ügyben.

20 ezer forintig keresek olyat, amelyet nem kell rövid időn belül kidobni.

Két típust találtam eddig, ami szóba jöhet, de nem tudok dönteni. Ezért kérem a segítségét annak, akinek esetleg van tapasztalata valamelyikről, vagy tudtok ajánlani esetleg mást.

1. Lamax C6 (MicroSD akár 32 GB)

2. Prestigio RoadRunner 425 (ami kecsegtető: MicroSD/SDHC max. 64GB)

gabor0036 Creative Commons License 2022.02.06 0 0 1045

Igen, a fehéret. Az a jelenség, hogy úgy tűnik mintha venne rá, de valójában semmit. Amikor meg még akartam nézni, akkor fagyott mindig. Természetesen próbáltám úgy is, hogy a kamerával is formaztam, meg pc-n is a kamera programjával. 

Előzmény: universaltool (1043)
universaltool Creative Commons License 2022.02.05 0 0 1044
Előzmény: universaltool (1043)
universaltool Creative Commons License 2022.02.05 0 0 1043

A fehér Sandisket? Leformáztad a kamera gyári progijával? Érdekes, hogy ír rá, de nem lehet visszanézni. Akkor a Samsung Pro Enduramce a nyerő.

Előzmény: gabor0036 (1041)
universaltool Creative Commons License 2022.02.05 0 0 1042

Köszi az infót!

Előzmény: hbe (1040)
gabor0036 Creative Commons License 2022.02.05 0 0 1041

Sandoscet próbáltam. Akadt vele. Vagyis a kamera ment de nem lehetett vissznezni. 

Előzmény: universaltool (1039)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!