Keresés

Részletes keresés

Fradista Utazó Creative Commons License 2015.12.20 0 0 1562

Nem biztos az. Francia bírók lesznen a döntőn. 

Előzmény: nicko (1561)
nicko Creative Commons License 2015.12.20 0 0 1561

Montenegro éppen a 8. helyre hajt, tehát Norvégia a VB...;)

Előzmény: Fradista Utazó (1554)
Gojira Creative Commons License 2015.12.20 0 0 1559

Igazad van, ez így teljesen abszurd. De az IHF-től (sem) várok semmi jót.

Előzmény: Fradista Utazó (1555)
Fradista Utazó Creative Commons License 2015.12.20 0 0 1558

Igen. A magyar válogatott már csak kerülőúton juthat ki az olimpiára (ld. a kettővel lentebb linkelt cikket). 

Előzmény: Törölt nick (1557)
Krüger Frédi Creative Commons License 2015.12.20 0 0 1556

Hoppá... akkor ez mindent megmagyaráz, a montik Norvégiát várják világbajnoknak.

Előzmény: Fradista Utazó (1554)
Fradista Utazó Creative Commons License 2015.12.20 0 0 1555

A Brazília-szindróma

Ha nem is fenntartás nélkül minden sportágra, de a legtöbbjükre igaz, hogy bizonyos kontinenseken magas szinten űzik őket, míg másutt jóval alacsonyabb, esetleg csak hobbyszinten. Ennek ellenére a világversenyekre való kijutást a legtöbb sportágban részben politikai, részben[...] Bővebben! Tovább »

forrás: Blog.hu

Fradista Utazó Creative Commons License 2015.12.20 0 0 1554

Ez attól függ, ki a világbajnok. Ezt viszont most még nem lehet tudni. 

Ha Norvégia lesz a világbajnok, akkor 8.-nak lenni jobb, mint 7.-nek. Ha Hollandia a világbajnok, akkor a 7. hely a jobb. 

De mindenképpen mindkettő csapatnak megvan a helye az olimpiai selejtezőben. 

Előzmény: Krüger Frédi (1552)
Fradista Utazó Creative Commons License 2015.12.20 0 0 1553

Tájékoztatásul jelzem, hogy a videóbírót kétperces kiállítások eldöntésére a VB elején sem lehetett alkalmazni. Az általad vélelmezett "központi csalás" ellen tehát a videóbíró nem jelentett volna semmiféle védelmet. Extrém esetben meg lehetett volna ítélni száz jogtalan kiállítást is bármely csapat ellen, anélkül, hogy ezt a videóbíró bármilyen módon korlátozhatta volna. 

Előzmény: analfusz1955 (1546)
Krüger Frédi Creative Commons License 2015.12.20 0 0 1552

Azért ez nem egészen így van, mert a hetedik hely gyakorlatilag biztos olimpiai kijutást ér (és ebből a szempontból többet ér mondjuk a bronzéremnél is). Legalábbis itt a topicban többen is levezették ezt, én nem néztem külön utána, de logikusnak tűnt a levezetés: a hetediknek csak egy európai ellenfele lesz, két kutyaütő mellett (és ugye csoportonként ketten jutnak ki) 

Előzmény: nicko (1551)
nicko Creative Commons License 2015.12.20 0 0 1551

Thx.

Nem csoda, hogy beleszarnak...csak egy opciója van mindkét válogatottnak, hogy ne sérüljenek meg.

Január hamar itt van a BL kapcsán.

Előzmény: Krüger Frédi (1549)
Omega12 Creative Commons License 2015.12.20 0 0 1550

Egyik csapat sem veszi igazán komolyra a figurát.

Krüger Frédi Creative Commons License 2015.12.20 0 0 1549

Aki ma nyolcadik lesz, az már ott van a selejtezőben az EB-helyezése alapján.

Előzmény: nicko (1547)
Krüger Frédi Creative Commons License 2015.12.20 0 0 1548

17 perc alatt 24 gól, két tipikusan kevésgólos csapattól:)

nicko Creative Commons License 2015.12.20 0 0 1547

nem magunkra gondoltam, hanem általánosságban az érdektelenségről.

ma a 8. aki lesz olimpiai selejtőzhet vagy ő is várja a szabadkártyát?

Előzmény: doki74 (1538)
analfusz1955 Creative Commons License 2015.12.20 0 0 1546

Mindenképpen vissza kell hozni a videózást,nem csak a gólok megítélése szempontjából.Ha ez nem történik meg , felmerül a KÖZPONTI CSALÁS lehetősége is,ami a népszerűség hanyatlásához vezet.

Előzmény: Gozo (1542)
Krüger Frédi Creative Commons License 2015.12.20 0 0 1545

Érdekes lehet ez a korai meccs a 7. helyért. 

Szerintem mind a két résztvevő ezt tűzte ki célnak a negyeddöntő elbukása után, és többé-kevésbé szándékosan veszítették el az előző meccsüket:)

(miközben a dánoknak, oroszoknak meg éppen ellenkezőleg, nyerniük kellett)

 

 

 

Gojira Creative Commons License 2015.12.19 0 0 1544

Én úgy emlékszem, hogy számos nyakra ütés volt, kétkezes lökés stb., amiket a bírók hagytak. Mondjuk biztos nem nézem meg még egyszer, hogy ellenőrizzem. Viszont az oroszok ellen ugyanilyen brutálisan játszottak, és ott is hagyták őket. Az elődöntőben viszont már nem voltak durvák. Mindez természetesen IMHO.

Előzmény: jasszgeri (1541)
Törölt nick Creative Commons License 2015.12.19 0 0 1543

teljesen

.

.

T serulese vegytiszta menekules, nem volt mar megoldasa, sulyos ! edzoi hiba, barkire csere, felepites

G seruleset eloszor nem vettem, de ott is a szandek megbicsaklasa vitte bele, az is mentalis

Előzmény: jasszgeri (1541)
Gozo Creative Commons License 2015.12.19 0 0 1542

Azért volt ott jó pár alattomos szabálytalanság a részükről. Mondjuk a súlyosabb sérülés nem ennek köszönhető, de Görbe sérülésére lehetett befolyással Kudlacz lökése illetve Triscsuk kézsérülését sem tudjuk pontosan hogyan történt.

Szerintem sokkal kevesebb 2 percet kaptak mint amennyi jogosan járt volna nekik és ha még hozzávesszük Mayer viccszámba menő kiállítását is...

Előzmény: jasszgeri (1541)
jasszgeri Creative Commons License 2015.12.19 0 0 1541

lehet egyedul vagyok ezzel ebben a forumban de en nem igazan ertem miert lettek volna durvak a lengyelek. en hatarazott megallito faultokat lattam, messze az alattomossagtol. ok felporogtek, "haraptak", mi meg szedelegtunk a palyan. nalam az is boven belefer, ha egy edzo kulon kiemeli, h tomorit az elso perctol ne hagyjak levegot venni, mert akkor negyed ora mulva hasznalhatatlan lesz. ez a dolga, hogy ezt tudja, felhivja ra a figyelmet es alkalmazza a csapataval. attol meg, hogy byzdra buducnost jatekos, ez nem a szandekosan a mutott terdedre esos, konyoklos, rugdosos vedekzes volt. az meg se varhatjuk el, h mindenki olyan szarul vedekezzen ellenunk, mint a danok.

Előzmény: Gojira (1533)
jasszgeri Creative Commons License 2015.12.19 0 0 1540

hat igen, a bl-t szamitasba vettem, de a 7+2 magyar meccset nem. legalabbis ennyit nem. es a 2 lengyel meccs is kiment a fejembol. mit mondjak, eleg suru. :)

Előzmény: Fradista Utazó (1532)
Dhomasson Creative Commons License 2015.12.19 0 0 1539

Nem hiszem, hogy megkapnánk a szabadkártyát, de ne kommunikáljuk már előre azt, hogy megvettük a helyet, miután az IHF maga az, aki nem véglegesítette hivatalosan az amerikai részvevőket. Pont amiatt, mert előállhat ugyanaz a helyzet, mint az erre a vb-re való kvalifikálásnál. Akkor Brazília a vb címe okán szerzett 2 plusz helyet a kontinensnek. Elvették utólag. Ha jól emlékszem, te is megvédted azt a döntést. Most Brazília a 10. helyével szerzett plusz egy helyet, ráadásul úgy, hogy mivel ők házigazdák, már kint van Rióban Argentína is, és van még egy selejtezősük.

Szakmailag még inkább indokolható döntés lenne, mint a német-szerb szabadkártya, ráadásul most előre jelezték, hogy erre sor kerülhet.

Előzmény: Fradista Utazó (1532)
doki74 Creative Commons License 2015.12.19 0 0 1538

Azért szerintem lesz mit közvetíteni a tv-társaságoknak egy olimpián az az összeg nem fog hiányozni amit a magyar tv fizetne egy kézi meccsért .

 Kézilabda nem a legnagyobb bevételi forrás egy olimpián. Pár éve még azt is olvastam hogy inkább s téli olimpiára tennék a kézilabdát .

Előzmény: nicko (1535)
bendeguz90 Creative Commons License 2015.12.19 0 0 1537

Ott is vannak érdekes dolgok (főleg , ahogy most is megváltoztatták a kiesés rendszerét a németek és a franciák miatt , de ez már off)

Előzmény: Peppo vagyok (1521)
bendeguz90 Creative Commons License 2015.12.19 0 0 1536

Persze , hogy nincs idő, de szerintem a következő olimpiára már mehetne így a kvalifikáció. 

Előzmény: Fradista Utazó (1520)
nicko Creative Commons License 2015.12.19 0 0 1535

azért gondolom majd mikor kialakul a végleges névsor a selejtezőkre lesz aki megvakarja a fejét kik lesznek az olimpián és kik nem..mi fog számítani a színvonal vagy az Olimpiai eszme...előbbiért fizetnek a tévés társaságok, de ilyen NBII-es kaliberű válogatott meccsekért nem.

Omega12 Creative Commons License 2015.12.19 0 0 1534

Én pedig azt mondom, hogy az olimpia előtti  VB kvalifikáljon az olimpiára. A lehetőség azt gondolom minden csapatnak a rendelkezésére áll, hogy a VB-re kijusson a saját zónájában elért eredmények alapján.  Aztán a VB-n pedig szintén lehetősége van mindenkinek egy olyan eredményt eléri, hogy ott lehessen az olimpián.

Valóban nem lenne helyes, hogy esetleg érdemtelenül legyen ott a csapatunk egy olimpián, de én a németeket sem ítéltem el, mikor úgy jutottak ki egy világversenyre, hogy nem harcolták ki arra a jogot.

Minden esetre egy ilyen európai csapat csak a színvonalat emelné. Tudom az olimpián a Couberteni eszméket is figyelni kell, de mit keres egy kézilabda tornán olyan csapat, aki a leggyengébb ellenféllel szemben sem tud 20 gólos vereségnél jobb eredményt elérni? Beszéljünk akár Ausztráliáról, Uruguayról, vagy Mexikóról. 

 

Előzmény: bendeguz90 (1519)
Gojira Creative Commons License 2015.12.19 0 0 1533

Hmmm. Ami azt illeti mi is fújhatnánk rájuk rendesen, mert tűrték a lengyelek ámokfutását.

Előzmény: Gozo (1530)
Fradista Utazó Creative Commons License 2015.12.19 0 0 1532

Az EB-re papíron még nem jutottunk ki, bár annak az esélye, hogy a szlovákok vagy a finnek valóban elénk kerüljenek, tényleg csak matematikai. 

 

Ha megnézed, január-februárban jön a BL, 7 bajnoki és 2 MK-forduló, aztán március második hetében két EB-selejtező (a lengyelekkel játszunk oda-vissza), és egyből utána az olimpiai selejtező (és azzal egyidőben az U20 VB-selejtező, bár ez most semmiféle konfliktust nem okoz). Itt időt nyerni nem nagyon lehet, szóval az új kapitánynak, akárki is lesz, konkrétan 2 nap közös felkészülés és nulla edzőmeccs után kell nekimennie az EB-selejtezőnek (bár annak tényleg csak elvileg van tétje). Ha veszünk magunknak egy helyet az olimpiai selejtezőben, akkor egyből ezután, még három nap felkészüléssel és a két EB-selejtező tapasztalataival mehetünk oda. 

Itt azért elég nagy a bukás valószínűsége, nem hiszem, hogy tolonganának az emberek, hogy kapitányok akarnak lenni. 

Előzmény: jasszgeri (1525)
Gojira Creative Commons License 2015.12.19 0 0 1531

Nem, csak annyira hihetetlennek tűnt, hogy már a látszatra se adnak.

Előzmény: Fradista Utazó (1527)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!