Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2015.03.15 0 0 8

Nertársak,partizánok

Igy köll ünnepelni?

Eh?

King_of_Giants Creative Commons License 2015.03.15 0 0 7

Mi nem , melyik 18-ban?

Előzmény: nagyanyo5:0 (3)
mivvann Creative Commons License 2015.03.15 0 0 6

Most latom te KOSSUTH Lajos levelére gondoltál!

Az első évfordulón, 1849. március 15-én Kossuth a magyar főhadsereghez utazik, hogy a támadó hadműveletet áttekintse. Útközben Törökszentmiklósról a következő levelet küldi a feleségének:

"Kedves Angyalom!

Ti ma március 15-ét ünneplitek, mi pedig - értem, seregeink - mennek a német ellen. Hogy tulajdonképp mit ünnepelnek március 15-én, midőn egy kis pesti lármánál egyéb nem történt, azt nem tudom, de hogy azon a napon, melyen a hadsereg megmenti a hazát, lesz mit ünnepelni, azt tudom. Pedig megmenti okvetlenül, megverik ám a németet bizonyosan, lehetetne, hogy meg ne verjék. Ma megyek Földvárra, Cibakházára, hov a a seregek már elmentek. Bajom nincs, egészséges s jókedvű vagyok. Légy te is az, kedves angyalom; csókollak milliomszor kedves gyermekeimmel együtt.

Isten áldjon meg,

Hű Lajosod""

Előzmény: marsjáró (1)
mivvann Creative Commons License 2015.03.15 0 0 5

Mit nem 18-ban? Ünnepelték Március idusát, pont az az index címlap kepe!

Előzmény: nagyanyo5:0 (3)
mivvann Creative Commons License 2015.03.15 0 0 4

Ki?

Index fő cikke most?

Az igaz történetet pedig az nemzeti MDF-es kormány minisztere írta meg!

nagyanyo5:0 Creative Commons License 2015.03.15 0 0 3

Ja csak 18ban nem!!!

Előzmény: mivvann (-)
marsjáró Creative Commons License 2015.03.15 0 0 2

Ehh...rohadék lassú gép ...  :-)

marsjáró Creative Commons License 2015.03.15 0 0 1

ünnepr0ntó

Előzmény: mivvann (-)
nagyanyo5:0 Creative Commons License 2015.03.15 0 0 0

0

mivvann Creative Commons License 2015.03.15 0 0 topiknyitó

Nálunk 150 éve mindenki forradalmár

Mit reklámoztak 1848-ban, miért New Yorkban ünnepelték a forradalmat, mi köze Kossuthnak Rákosihoz? Március 15-i propaganda a dualizmustól Kádárig. Tovább »

forrás: Index.hu

Táncsics nem is a Táncsics-börtönben ült

Petőfi Júliája rámozdult Jókaira, a balek Táncsics átaludta a Nemzeti Színházbeli előadást, ahol tojással bekent ál-Táncsiccsal próbálták pótolni. Ezekről miért nem beszélünk soha? Interjú Katona Tamás történésszel a derűs forradalomról. Tovább »

Petőfi, a népszerűtlen forradalmár

Egyike vagyok a leggyűlöltebb embereknek" - írja Petőfi Sándor 1848. május 27-én, alig több mint két hónappal a nevéhez kötött forradalom után. Ezt még lehetett fokozni, két héttel később Szabadszálláson, ahol képviselővé választatná magát, majdnem meglincselik. Petőfi hamar elszigetelődött, bár utóbb több dologban igazat kell adnunk neki. Tovább »

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!