Keresés

Részletes keresés

russzky Creative Commons License 2018.12.15 0 0 611

huuuu de nagy a csend........

msek Creative Commons License 2018.11.30 0 0 610

Csak a fagyok előtt hoztam be én is őket, minden rendben velük, de csak sarjakat hoztak, virág nálam nincs.

Szépek a tieid! :)

Előzmény: BoeingBarnabás (606)
msek Creative Commons License 2018.11.30 0 0 609

Köszönöm!

Megnéztem én is, köszönöm az ötletet, valóban ott van. :)

Előzmény: BoeingBarnabás (605)
BoeingBarnabás Creative Commons License 2018.11.30 0 0 608

Sansevieria FrancisiiSansevieria Fernwood

BoeingBarnabás Creative Commons License 2018.11.30 0 0 607

A képek valahogy lemaradtak...

BoeingBarnabás Creative Commons License 2018.11.30 0 0 606

Sziasztok!

 

Én csak november elején vettem be a növényeimet a teraszról, évek óta az első igazi fagy előttig kint maradnak.

 

Így hálálják meg a szabad levegőt:

 

 

 

BoeingBarnabás Creative Commons License 2018.11.30 0 0 605

Szia!

 

Igen, lehet mindkettő az...

 

Manapság már az Obi, a Praktiker, Auchan, Tesco is forgalmaz ilyen növényeket, még ha nem is írják rá a rendes neveket...

Én egy alkalommal próbálkoztam avval, hogy ügyfélszolgálaton keresztül jeleztem a rossz elnevezéseket,

amire válaszolt is egy oszt. vez. , hogy köszönik, javítják... ez sok-sok hónapja volt, nem értek rá azóta sem.

 

Az a két növény igen, lehet mindkettő Samurai Dwarf .... én megkerestem az Easy Care Plants oldalát, ahol az

általuk forgalmazott - termeltetett - növényeket meg lehet találni, az alapján lehet...

 

Én készítettem egy képgyűjteményt (kb. 500 kép) és egy excel alapú adatbázist a Sansevieriákról.

Csak a Hahnii félékből 50 felett van a képek száma.

 

BB

Előzmény: msek (599)
russzky Creative Commons License 2018.11.22 0 0 604

Sajna nem tudom , hogy a kertészkedésben, növénytermesztésben, a vegyszereken kívül milyen kötelező szabványok vannak, és főleg azok mennyire vannak betartva. Ennek érdemes lenne utána nézni.

Előzmény: msek (603)
msek Creative Commons License 2018.11.21 0 0 603

Így gondolom én is, de nem is ezzel van a bajom. A kereskedelmi forgalomban lévő növények esetében mindenütt feladat az alapfajok, természetes és mesterséges hibridek elkülönítése, azonosítása, nyilvántartása, ez természetes, a helyzetből következik. Nekem az a gondom, hogy a neten megtalálható oldalak, ahol szövegesen és fotókkal bemutatják a különböző sansevieria fajokat, változatokat, számomra követhetetlen azonosító jegyeket használnak, tehát nem tudom ugyanazt (?) a fajt egy másik oldalon, másik képen fölismerni.

Előzmény: russzky (602)
russzky Creative Commons License 2018.11.19 0 0 602

Szerintem a világon nem sok az a biológus vagy genetikus aki a szanzi fajokra és változatokra áment merne mondani, fogalmam sincs hogy milyen genetikai vizsgálatokra lenne már itt szükség hogy legyen egy télleg használható normális szakirodalom , pl. hány éves kutatómunkába kerülne mind ez, és főleg mennyi pénzbe??. Bele se merek gondolni, hogy mi módon tudnák figyelembe venni pl a természetbe előforduló hibrideket, a thaiföldi, szingapúri változatokról ne is beszéljünk. 

Előzmény: msek (601)
msek Creative Commons License 2018.11.09 0 0 601

:)))

Akkor nem csak én nem igazodom el az ellentmondó információk között...

Előzmény: russzky (600)
russzky Creative Commons License 2018.11.09 0 0 600

huuuha én inkább feladom, a fene se tudja már a sok hibrid közül , hogy mi micsoda, igazábol még az alapfajokkal sem vagyok nagyon tisztába, jó nagy katyvasz a szanzavéra fajta meghatározás. Szakirodalom meg szinte semmi.

Előzmény: msek (599)
msek Creative Commons License 2018.11.04 0 0 599

Köszönöm mindkettőtöknek! :)

Van egy hasonlóm is, itt egymás mellett a kettő:

 

 

Akkor ez lehet a S. ehrenbergii cv. 'Samurai dwarf'?

Vagy csak a kisebb?

Előzmény: russzky (598)
russzky Creative Commons License 2018.11.03 0 0 598

Akár ez is lehet

russzky Creative Commons License 2018.11.03 0 0 597

msek Creative Commons License 2018.11.01 0 0 596

Ádám, köszönöm! :)

Előzmény: Ádám(Szeged) (595)
Ádám(Szeged) Creative Commons License 2018.11.01 0 0 595

samurai dwarf

Előzmény: msek (594)
msek Creative Commons License 2018.10.28 0 0 594

Sziasztok,

egy Praktikerben ilyet találtam (név és árcédula nélkül), esetleg meg tudjátok mondani, ez melyik faj/ta?

 

 

msek Creative Commons License 2018.10.18 0 0 593

Sziasztok,

a Fitoland Korányi utcai üzletében nagyon szép kirkii-k vannak.

Arany láng Creative Commons License 2018.10.15 0 0 592

Íme a képek,amiket szeptember 21-én készítettem amikor behordtam őket a lakásba:

 

S.Grandis

S.Silver Hahnii Marginata:Nagyon-nagyon halványzöld sarjak!

S.Hahnii Jade Marginata

S.Futura Superba

S.Golden Flame:A sarj már magasabb az anyatőnél,szélesebb és keményebb levelek!

S.Silver Laurenti

S.Ayo: Érdekesség a levél fonákja sokkal színesebb!

Előzmény: Arany láng (591)
Arany láng Creative Commons License 2018.10.15 0 0 591

 Szia András!

 

Üdvözöllek a Fórumon!

Gyönyörűek a növénykéid.

 

Érdekes a kísérleted, én ehhez csak annyit tudok hozzátenni,hogy valóban,amikor a nyári időszakban a növényeim 

kinn vannak a kertben, sokkal szebben színesednek.Sokkal intenzívebbek a kontrasztok,a sárga szélűeken szélesebbek a sávok, a levelek is szélesebbek,a tövek és sarjak vastagabbak és szemmel láthatóan egészségesebbek.

És valóban, mióta bekerültek a lakásba kicsit lelassult a fejlődésük.

Majd én is töltök fel képeket.

 

Szép estét:Anita

Előzmény: Törölt nick (584)
EMlaca Creative Commons License 2018.10.15 0 0 590

Itt vagyunk többen is és gyorsabb kényelmesebb a téma megbeszélése. Szívesen várunk mindenkit!

SANSEVIERIA /anyósnyelv/ csoport

Előzmény: Törölt nick (584)
Gy.Judit Creative Commons License 2018.10.13 0 0 589

Köszönöm.

Előzmény: msek (588)
msek Creative Commons License 2018.10.13 0 0 588

Óbuda New Garden :)

Előzmény: Gy.Judit (587)
Gy.Judit Creative Commons License 2018.10.13 0 0 587

Melyikben?

Előzmény: msek (586)
msek Creative Commons License 2018.10.13 0 0 586

Sziasztok,

némileg csatlakoznék Andráshoz :), bár nem lettem igazi Sansevieria gyűjtő, de az elmúlt egy év során az itt felbukkanó szépségeket figyelve néhány kisebb termetű növényt én is hazahoztam.

A nevüket nem tudom, majd teszek föl egy-két képet, hátha valamelyikőtök segítene ebben.

Most a mai tapasztalatomat osztanám meg, egy budapesti kertészetben láttam ma ezt az óriást:

,

 volt ott még számos kisebb növény is, mint ezek:

 

 

:)

Törölt nick Creative Commons License 2018.10.12 0 1 585

Képek :-)

Előzmény: Törölt nick (584)
Törölt nick Creative Commons License 2018.10.12 0 0 584

Kedves Ádám és Mindenki!

 

Olvasva kedves soraidat a kevés, de értékes tagokról,  - mivel egy ideje követem a fórumot ebben a topikban - , és gyűjtöm a szanzikat, lennék új tag. Némi új szín leszek..., valószínűleg. Remélem, nem zavarok.

 

A növényeket mindig is szerettem. 2017 áprilisában kezdtem vásárolni pozsgásokat, kis palánta méretben. Főleg kaktuszok, haworthiák, aloék, gasteriák vannak. A kertünkben lévő kis halastavat felszámoltam, de nem temettem be, hanem fölé építettem egy fóliasátrat. 8 nm, 4x2 m. A volt tavacska árka, amelybe le lehet menni lépcsőn, a földfelszín magasságában vannak a növények. Első tél volt, ami mögöttünk van. Két villanyos  termosztátos hősugárzó tartotta a meleget 5-10 fok között. Kevés költseggel. Talajvíz is volt egy-két hónapig, köveken jártam be, de a víz fűtött, ami 6-7 fokos volt akkor is, amikor kint minusz 15 márciusban.

 

A szanzikat ott nem lehet tartani. Szakosodnom kell. Pontosan 20 db cseréppel van, főleg Hahnii fajták, golden, Pearl-Young, sima, marginata, jade. Van még cilindrica, boncel, patens, - és középtermetű trifasciata marginata - ha jól írom ezeket a neveket. Előbb-utóbb az egyéb pozsgásokat el fogom adni, felszámolom. Maradnak a szanzik, mint kedvencek. Ők tetszenek a legjobban.

 

Töltök fel képeket, később többet is.

 

Most már szeptemberben voltak nagyobb hidegek, be kellett hoznom őket a szobámba.

A kísérlet érdekes. Vásároltam használtcikk piacon 5 db 90 cm hosszú, egyenként 36 wattos, 6500 Kelvin fokos LED fénycsövet. Az átlátszó tejszínű védő burkot is levettem. Ezek alá tettem a szanzikat, egy 100 cm hosszú, 60 cm magas, 50 cm széles madárkalitka rácsozatába. Fektetve van, így 60 cm mély, 50 cm magas.

 

Eddig úgy tűnik, nagyon beválik. Erős a fény, természetesen. A golden hahnii sarjak között van egy teljesen sárga mutáció is, alig van zöld klorofill benne. Ez nagyon lassan fejlődik, értelemszerűen, de jól érzi magát. A többi nagyon hozza a sarjakat, van, amelyik négyet is.

 

Vigyázok az öntözéssel és a táplálással. Mindegyikből keveset.

 

Kérdéseim: ismeri-e valaki a golden Hahnii sárga mutációt? Próbált-e valaki mesterséges fénnyel nevelni? Van-e pihenő idejük?

Tudomásom szerint kifejezetten nincsen. De el kell kerülni a fényhiány és magasabb - benti - hőmérséklet miatti etiolációt - megnyúlást... A kinti csökkenő éjjeli hőmérséklet lelassította a fejlődést. Bent a szobában most felgyorsult.

 

Ugyanis elvileg, alapjában véve jóformán csak három hónapig maradhatnak kint a szanzik. Májusban is lehetnek fagyok, és szeptemberben is. Marad biztonságosan a június, július és augusztus. Úgy tudom, 10 fok alá éjjel se menjen a hőmérséklet.

 

Amire majd még kíváncsi leszek, ki hogyan éli meg a növényekkel való foglalkozást? Vagyis a lelki, pszichikai háttere ennek a hobbinak.

 

Hortikulturális terápia... Stresszes világban élünk. Már a szépséget, a művészetet is manipulálják.  A reklám - és szórakoztató ipar arra épül, hogy az emberek menekülnek a pszichéjükben érzett diszharmóniától. Kinek mit jelentenek a növényei? Okoz-e örömöt - természetesen igen ! - egy új sarj megjelenése?

 

Ez egy nagyobb téma lenne. A sikerélmény ebben, a természetes szépség, az élet így is megnyilvánuló ereje.

 

Nos, üdvözlök mindenkit! András

 

 

Előzmény: Ádám(Szeged) (583)
Ádám(Szeged) Creative Commons License 2018.10.09 0 0 583

Köszönöm szépen ;)

 

Igazából csak egy baj van ezzel a topikkal: kevés a kérdés.

Mi, akik már évek óta tartjuk ezeket a növényeket, nincs új a nap alatt. Csak az újabb fajtákat keresgéljük.

De évek óta nincsenek új tagok, akik értelmes dolgokat kérdeznének.

 

Valóban nem vagyunk itt sokan, viszont mindenki nagyon értékes. Az anyósnyelvek sem a gyorsaságukról híresek...

Talán ezzel magyarázható a kevés hozzászólás is!(?)

Arany láng Creative Commons License 2018.10.09 0 0 582

 Sziasztok Fórumozók!

 

Ádám, ezek egyszerűen gyönyörűűűűűek!!!!

Nagyon szép képeket készítettél!

Épp ideje volt,hogy valaki kicsit feldobja ezt a lusta fórumot!

 

Köszönöm:Anita!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!