Keresés

Részletes keresés

f3nyv3s3rd0 Creative Commons License 2020.12.23 0 0 4937

Szia, véletlenül ha olvasod a topikot, megadnád a kollégád elérhetőségét? Én is ugyanígy jártam sajna nálam is elszállt a panel.

Előzmény: Retro974 (4584)
Botebela Creative Commons License 2020.12.22 0 0 4936

Nagyon szépen köszönöm a segítségedet!

Előzmény: Sony Black (4935)
Sony Black Creative Commons License 2020.12.21 0 1 4935

hidegen és ne keringjen

Előzmény: Botebela (4934)
Botebela Creative Commons License 2020.12.21 0 0 4934

Semmi gond, szóval továbbra is kérdésem, hogy vizet leereszteni a rendszerből lehet hideg állapotban is, kikapcsolt kazán mellett, vagy úgy a jobb, ha közben megy a kazán és keringeti a vizet? Köszi!

Előzmény: Sony Black (4933)
Sony Black Creative Commons License 2020.12.21 0 0 4933

Jaaahj összekevertelek. Bocsi

Előzmény: Botebela (4932)
Botebela Creative Commons License 2020.12.21 0 0 4932

üdv, én egy korábbi félnótás vagyok, akinek 50 fokos viznél is 2,2 bar a nyomása (hidegen 1.5) ezért gyakran légtelenit a rendszer magától :D

Előzmény: Sony Black (4931)
Sony Black Creative Commons License 2020.12.21 0 0 4931

Miért lenne víz leeresztés?

Pont hogy tölteni kellene bele! Hidegen 1,2 bár

Előzmény: Botebela (4930)
Botebela Creative Commons License 2020.12.21 0 0 4930

Rendben köszi...még tanulom ezt a dolgot, első lakás, első radiátor...

Azt olvastam, hogy működnie kell a fűtésnek légtelenítés során (ez ugye most viz leeresztés lesz). Rögtön a fűtés bekapcsolása után érdemes ereszteni belőle, vagy amikor már forró a víz benne?

Előzmény: Sony Black (4920)
Sony Black Creative Commons License 2020.12.20 0 0 4929

Persze hogy nem normális, de ez áramlási probléma!

Állítsd be a radiátorokat! Ha teljesen nyitott előremenő szelepekkel is ugyan ezt csinálja a kazán akkor ez dugulás lesz, vagy a szivattyúval van valami.

Előzmény: ooperioo (4928)
ooperioo Creative Commons License 2020.12.20 0 0 4928

Köszi az infókat, a radiátorokat próbálom majd beállítani...

Van még egy tágulási tartály a rendszerbe beépítve. Szivattyú 2-es fokozaton volt eddig is. Szélrács ugyanaz, mint a 4905-ös hozzászólásban.

De akkor sem normális, hogy kapcsol, gázégő begyullad, 2 perc és leáll és kezdődik újra.

Előzmény: Sony Black (4927)
Sony Black Creative Commons License 2020.12.20 0 0 4927

Először is 70 foknál kevés az 1,2 bár nyomás, ami azt feltételezi, hogy 20 fokon kb 0,5bár lehet benne. 1,2 bárnak szoba-hőmérsékletű víznél kell benne lennie!

Van másik tágulási tartály a rendszerben vagy csak az ami a kazánba van? Mert az kukába való!

A másik dolog, Mikához egyáltalán nem használunk thermofejeket, mert pont ezt csinálják, amit tapasztalsz is. Az van, hogy szar a keringés és a kazán sokkal több hőt állít elő mint amennyit el tud tekeni a szivattyú a radiátorok fele, mert túlságosan fojtva van. Azt kellene csinálni, hogy lekapcsolod a szobatermosztátot, megvárod amíg kihűl a rendszer teljesen. Eztán minden előre menő szelepet teljesen kinyitsz, (megnézed, hogy a thermofejek alatt, a tüskék nincsenek e letapadva! Ezeket egy fogóval be kell tudni nyomni és vissza kel ugorjanak teljesen) a visszatérőket meg bezárod csutkára, majd a kazánhoz legközelebbit kinyitod mondjuk 1,5 fordulatnyira, és a kazántól távolodva, a következő radiátorokon mindig +fél fordulattal nyitod ezeket a visszatérő szelepeket pl (1 rad: 1,5ford,   2rad: 2 ford,  3rad: 2,5ford) A legtávolabbit meg teljesen nyitva hagyod. Elindítod a szobatermosztáttal a kazánt, és fogdosod a radiátorokat, hogy egyenletesen melegednek e. Ha valamelyik gyengébben melegszik azon jobban kinyitod a visszatérő szelepet, ha valamelyik jobban mint a többi azon fojtasz (negyed/fél fordulattal operálsz) 

Még annyit nézzél meg, a szivattyú hányas fokozaton van? II.-re állítsd be!

Szélrács hol van?? kör lukacsos kellene rá!

Nem hinném hogy itt a szerelő ludas volt, így első blikkre, a problémából ítélve...

Az biztos hogy a keringéssel van a probléma.

Előzmény: ooperioo (4925)
ooperioo Creative Commons License 2020.12.20 0 0 4926

2db 800-as, nem 2800as...

Előzmény: ooperioo (4925)
ooperioo Creative Commons License 2020.12.20 0 0 4925

Sziasztok!

Átolvastam néhány lapnyi hozzászólást, nagyon hasznosak voltak, de laikusként még mindig nem tudom, hogy mi lehet a gond az én esetemben. Nagyon örülnék, ha tudnátok segíteni. Bármilyen hozzászólást szívesen fogadok :)

55m2-es lakást fűt egy MIKA-6E (beüzemelés éve 2014). Rá van kötve 22k-s radiátor: 2db 2800-as, 1db 1200, 1 db 1400 és 1 db 1700-as törölközőszárítós. Eddig szépen működött a rendszer, amíg ki nem hívtam egy gázszerelőt - gondolván, hogy a kicsike megérdemel egy karbantartást, mert beüzemelés óta nem volt hozzányúlva. Szerelő kijött, megmérte a gáznyomást, mondta, hogy elég magas, gázszelepen kicsit állított. Lecsavarta 60 fokra a kazántermosztátot (javasolta ezen üzemeltessen, korábban 75 fokon volt).

Most már sajnálom, hogy ez megtörtént mert azóta a következő probléma áll fel (előremenő 60 fokra van állítva, nyomás 1,2 körül) ld. videó, fotók

- szobatermosztát kéri a fűtést

- kazán bekapcsol (kattanás), gázégők felgyulladnak

- víz melegszik (hőfokmérő órán szalad fel a mutató), amíg kb. alulról eléri a 80 fokot, kis kattantó hang, gázégő elalszik, őrláng marad, cirázó hang kiséretében

- mutató 60 fok körülig leszalad, újra kapcsol a kazán

- ez váltja egymást 1-2 percenként

Ha az összes radiátort maxra kinyitom, akkor az utolsó 2 (legtávolabbi) hideg. 3 radiátoron van thermoszelep, ha ezeket 4-es körül-re állítom, úgy melegek a radiátorok (de nem forró). Levegőt ellenőriztem, egyből jön ki belőle a folyadék. Radiátorok átlósan bekötve.

videó:

https://drive.google.com/file/d/1AL7RBwZCRWMHSMQvnk0nbUFsRnggwsoi/view

Vissza fogom hívni a szerelőt, csak most már nem vagyok benne biztos, hog őt kellene... Debrecen környékén ismertek megbízható szerelőt?

Köszönöm előre is :)

Deze01 Creative Commons License 2020.12.19 0 0 4924

Szia!

Bár rég volt a hozzászólásod, elárulod hogyan kötötted ki?

Elszállt a panelen a szenzorvezérlő, így bár forog a ventillátor de a gáz illetve a gyujtás nem kapcsol.

Esetleg van ötleted, hogy amíg nem szerzek be egyet, vagy szerelőt, addig hogyan tudnám kikötni?

Előzmény: Colos84 (4616)
borot Creative Commons License 2020.12.19 0 0 4923

Nyilván az embernek nem cèlja, hogy szèt ègesse a hőcserèlőt. "Gondolom a gyártó sem emiatt kèszítette" viszont mivel szèlesebb , valószínű jobban lefedi az ègősor a hőcserèlőt. Kèrdès, hogy ezzel mi fog változni? Van ennek pozitív tulajdonsága?

Előzmény: Sony Black (4922)
Sony Black Creative Commons License 2020.12.18 0 1 4922

Én nem is tudtam hogy van 5 soros :)

Nem sok értelmét látom amúgy. A 6Kw fölé nyomod, rohamosan elkezd szét égni a kazántest.

Ezt meg tudod tenni a 4 sorossal is, ehhez nem kell 5ös :)

Előzmény: borot (4921)
borot Creative Commons License 2020.12.18 0 0 4921

Üdv mindenkinek!

Látom lehet 5soros ègőfejet vásárolni a mika 6e típushoz.

Van esetleg ebben tapasztalata valakinek? Cserèlte már valaki 4-ről 5-re ?

Sony Black Creative Commons License 2020.12.14 0 0 4920

azt se tudom hol kellene engedni a nyomásból

Mondjuk bármelyik radiátor légtelenítőnél :D

Hidegen (szobahőmérsékleten) min 1bár kell legyen benne, 60 fokon max 2bár

Előzmény: Botebela (4919)
Botebela Creative Commons License 2020.12.13 0 0 4919

Levegőtlenítés közben egyébként 2.6 és 2.2 között ugrál  a nyomás folyamatosan. Lehet csak le kéne engednem belőle egy kis vizet? (bocsánat az amatőr kérdésekért de sose csináltam ilyet még, kb. azt se tudom hol kellene engedni a nyomásból)

Előzmény: Botebela (4917)
bazsurnyak Creative Commons License 2020.12.13 0 0 4918

Nekem 60 fokon még az 1.4-et sem éri el a nyomás és jó meleg a radiátor. Ajánlották itt, hogy a kazán termosztátot nyugodtan toljam fel 70-re is akár, inkább a kézi termosztát kapcsolgassa a kazánt le fel. Azóta nálam szépen megy a fűtés, nem is állt le egyszer sem :) Mondjuk a gáz szelepen is állítottam :D  

Előzmény: Botebela (4917)
Botebela Creative Commons License 2020.12.12 0 0 4917

Sziasztok!

Eddig 50 fokon ment a kazán, a hidegek beköszöntével felvettem 55-re (az ajánlott 60 fok a leírása szerint). Azonban amióta felvettem rendszeresen elkezd levegőtleníteni (AP) 50 fok körül (sőt valamiért 52-re is felmegy, annak ellenére hogy 50-re van beállítva), 5-6* is eljátszva 1-1 felfűtés alkalmával (van viszont hogy napokig nem csinálja). AP-zás közben jól vissza is hűl a víz, igy eléggé meghosszabbítja a felfűtés idejét (a zavaró hangról nem is beszélve). A nyomás a rendszeremben alapból picit magas volt (nem rég költöztem be, azota nem nyultam hozzá), fűtött állapotban 2.2 bar körül van. Emiatt lehet?

Előre is köszi a segítséget!

larner Creative Commons License 2020.12.11 0 0 4916

Na ezt nem tudom, bérelem a lakást.

Előzmény: nixon70 (4895)
Zolas22 Creative Commons License 2020.12.10 0 0 4915

Üdv. Én a szatmáriban vettem 199 e ft volt. Azt tudnod kell csak akkor van garancia ha az egyik partnerük üzemeli be. Jó hogy írtátok a szivattyú állitását mert nállunk is hangosabb mint volt. 

Sony Black Creative Commons License 2020.12.09 0 1 4914

Már csak turbós van. A Mika 6EU. Egy az egyben cserélhető a parapeten...

Itt a legolcsóbb: http://jeelbt.unas.hu/spl/159045/Mika-mini-kazan

Ők árulnak hozzá alkatrészt is. 

Ez már sokkal komolyabb és problémamentesebb, mint ezek a régiek.

Előzmény: bazsurnyak (4913)
bazsurnyak Creative Commons License 2020.12.09 0 0 4913

Ahhoz képest mennyire fostam mindig a gáztól, most gyorstalpalós, önjelölt szerelőt játszom :) Megpróbálom amiket írtatok, mindent köszönök. Jelentkezem, ha van fejlemény. Ha egyszer ez off, akkor csak a Mika gyárt ennek a helyére szerelhető kazánt és ilyen 200-250 körül ? Turbósat érdemes majd felrakatni ?

Előzmény: Sony Black (4912)
Sony Black Creative Commons License 2020.12.09 0 0 4912

Igen az a csavar az.

Tekerd fel 70re! Úgyse fogja elérni azt a hőfokot, de ne ez kapcsolja le a kazánt hanem a szobatermosztát ;-)

Előzmény: bazsurnyak (4911)
bazsurnyak Creative Commons License 2020.12.09 0 0 4911

Kazán termosztát 60-65 körül van. Ezért is furcsa, tudom ismétlem önmagam, de eddig 60 fokig fel tudott szépen menni, ma pl 21 fokig felfűtöttem a lakást és szépen mikor elérte lekapcsolt. Utána mikor felment 60 fölé bekapcsolt a biztonsági kör pici időre és elkeringette a vizet.

Erre gondolsz ugye ?

Előzmény: Sony Black (4910)
Sony Black Creative Commons License 2020.12.09 0 0 4910

Ez jó rács... Meg kellene majd nézni a hőcserélő/kazántest bordái mennyire átjárhatóak, mert ha nehezen megy át rajtuk a füstgáz akkor szintén ugyan így tilt, mert nem tud távozni az égéstermék megfelelően. Ennyi idő után és ilyen súlyos kondenzációs folyásnyomok tekintetében ez nem lenne meglepő. A vissza csepegő kondenzvíz is tilthatja a kazánt, és attól is le tud szakadni a láng, mondjuk akkor sárgásan ég egy kicsit... Ötletelgethetünk itt, de ez csak távgyógyítás. Sokra nem mész vele.

A teljesítményt feljebb húznám hogy legalább 60-65 fokon üzemeljen! Gázszelepen van egy nagyobb fejű laposcsavarhúzos csavar. Azt kitekered, alatta egy műanyag csavar az a fő égő teljesítmény állítója. Nagyon picit csavarjál rajta, úgy hogy üzem közben nézed a lángot, feljebb tekered... negyed max fél fordulat. Ezzel megvagy figyeled a hőfokot, meddig megy fel maxra mondjuk állítást követő 20 percben. Ha nem éri el a 60 fokot még tekersz rajta egy kicsit. ;-)

Persze a kazánon lévő termosztátot feltekered 70 fokra (remélem nem 50-en van, mert akkor ne csodálkozz hogy lekapcsol)

Előzmény: bazsurnyak (4905)
Sony Black Creative Commons License 2020.12.09 0 0 4909

Az baj hogy ha ingadozik a termoelektromos feszültség akkor is letilt. Fáradt termoelem csinálhat ilyet.

Előzmény: Csapeter (4908)
Csapeter Creative Commons License 2020.12.09 0 0 4908

Ha 10 másodperc utánn megmarad az őrláng, akkor elméletileg jó a lángőr és a hőkapcsoló áramkör.

Előzmény: bazsurnyak (4904)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!