Keresés

Részletes keresés

Rhéman Creative Commons License 2014.01.30 0 0 4438

Ez egy pozitív megkülönböztetés. Kímélem Őket.

Mindegy mire gondolok, csak kezdődjön "A" betűvel.  A sör, a bor, a pálinka. Ez utóbbi főként a Gergely kedvéért jöhet számításba. :)

Előzmény: tp329 (4437)
tp329 Creative Commons License 2014.01.30 0 0 4437

Ne diszkrimináld a hölgyeket! Nem illik! :-)

Amúgy mire gondoltál megterhelőbb alatt, mentes ásványvíz? :-))))))))))))))))

Előzmény: Rhéman (4434)
Rhéman Creative Commons License 2014.01.29 0 0 4436

Akkor benne vagy!

Előzmény: -balu28- (4435)
-balu28- Creative Commons License 2014.01.29 0 0 4435

Íme, egy igazi úriember!! :)

Most már csak azt kellene tudni, benne vagyok-e a 89-ben, mert nem emlékszem, talán én is írtam ide 1x, de a kávét mindig és mindenhogy szeretem (ha nem pumpás termoszból adják).:))))

 

Közben sikerült megnéznem, 5x írtam, úgyhogy reménykedem..... :D

Előzmény: Rhéman (4432)
Rhéman Creative Commons License 2014.01.29 0 0 4434

Persze a kávé az urak esetén konvertálható valami megterhelőbbre. :)

Előzmény: tp329 (4433)
tp329 Creative Commons License 2014.01.29 0 0 4433

Ez egy nagyon kedves gesztus (szerintem).

Előzmény: Rhéman (4432)
Rhéman Creative Commons License 2014.01.28 0 0 4432

1982 óta van számítógépem. Akkor az, ha jól számolom, több, mint 30 éve. A 82-ben gyártott gépek tartozéka volt valamilyen Basic program nyelv. Így azt tanultam meg először, mondhatnám, az az „anyanyelvem”.

1993-4 volt, amikor A Visual Basic nyelven kezdtem programozni, annak is főként az alkalmazások számára írott Applications nyelvjárásával, főként az MS Access használatával.

Családi cégünk ma is túlnyomóan az általam írott programokat használja. Nem régen kaptunk  tételes NAV ellenőrzést, hibamentesen sikerült. Büszke is vagyok rá. A munka javát a programom végzi beszerzéstől, számlázáson át, az ÁFA bevallásig.

Nem számoltam utána, de kb. 15 éve „lakom” a Prog.hu programozói fórumon. Persze nem az itteni nevemen. Bár volt 3-4 problémám, amiben mások segítettek nekem, de több száz esetben én segítettem másoknak. Bátran állíthatom, hogy ebben jó vagyok. Mondjuk heckerkedésben, persze fehér kalappal, már gyengébb. Bár az sem teljesen ismeretlen a számomra.

A fejlesztői fórum békés hely, barátságok alakulnak ki. Előfordul, hogy a tagok egyike, másika személyesen is találkozik, sőt családok is találkoznak. Nem általános, de több példa volt rá. Néhány éve, ( hiába, öregszem), kevésbé vagyok aktív, de jól érzem magam, ha segíthetek, és persze használhatom a fejem. Jobb, mint keresztrejtvénnyel karbantartani magam. Itt is jól vagyok, de lehetnék jobban, ezért a kertészeti csevegőn lévőkkel szívesen meginnék egy kávét. Korra, nemre, bőrszínre, állampolgárságra, vallási, politikai meggyőződésre való tekintet nélkül.

Tehát meghívom a jelenlegi tagságot, mind a 89 Fórum tagot egy kávéra.

Nem egyszerre, az bonyolult egyeztetést igényel. Önző módon, mivel én Budapesti vagyok, Budapestre.

Szerintem, szinte mindenki 1-2 éven belül úgyis jár erre. A hely nekem, a városon belül mindegy, csak lehessen egy pár centivel kisebb, mint 5 méteres, és velem együtt 2 tonnás kocsival parkolni. Ebből az én súlyom 120 kiló. :)

Azért javasolok egy helyet. A Sasadi úton (190 szám), az 59-es villamos végállomásánál van egy Auguszta nevű cukrászda. (hétfőn, kedden zárva)(http://www.auguszt.hu/fooldal)

Megközelíthető az 59-es villamos végállomásától néhány lépés gyalog, 53-as busz farkasréti temetői megállójától. Az M1-M7 Budaörsi úti részéről 30-40 méterrel a volt Osztyapenkó szobortól a Sasadi útra kanyarodva.

Levelezési címem nyilvános.

Rhéman Creative Commons License 2014.01.27 0 0 4431
Lacika71 Creative Commons License 2014.01.25 0 0 4425

Most,hogy visszakaptuk a mi kis csevegőnket,vigyázzatok rá,hogy sokáig meglegyen!

Laci/Zápolya Creative Commons License 2014.01.23 0 0 4423

Most kaptam emailban ezt a "KondensKompressor" rendszert (desztilációval csöpögtetve öntözés): http://flutgut.com/blog/?page_id=42 és http://kondenskompressor.blogspot.hu/

Szerintetek működik?

Laci/Zápolya Creative Commons License 2014.01.23 0 0 4420

Nem tudom, hogy annak mi értelme lenne. Akkor már közvetlenül ted a földbe a növényeket. (Nem csináltam még ilyet, úgyhogy nincs tapasztalatom.)

Előzmény: Lacika71 (4418)
Lacika71 Creative Commons License 2014.01.23 0 0 4418

Egy furcsa kérdés: Ha leásod a vödröt akkor is érzékeny? Mert a nagy hőingást ezzel talán ki lehet kerülni.

Előzmény: Laci/Zápolya (4417)
Laci/Zápolya Creative Commons License 2014.01.23 0 0 4415

Saláta, zöldhagyma, paprika ...

Előzmény: Törölt nick (4414)
Törölt nick Creative Commons License 2014.01.23 0 0 4414

Semmi :D

De beszéljünk inkább arról, hogy megváltozik a helyzetem. Lesz pár napfényes ablak, déli és keleti, valamint talán nyugati is. Néznem kellene pár zöldfűszert, amik kibírják ott, legalább az legyen friss. Valamint elő kellene kotornom a dézsás paradicsomfajtákat is. Mit lehet még vederben kitenni a kertbe?

Előzmény: Laci/Zápolya (4412)
Törölt nick Creative Commons License 2014.01.22 0 0 4407

Igen de ez Magyar ,és ez digitális nagyon különbözik a kettő.

Írtak is a kommentbe  kérdezve hogy, " really ,it's fake?"

Előzmény: tgwh3 (4406)
tgwh3 Creative Commons License 2014.01.22 0 0 4406

Én meg a kreatív és független amerikai tehetségek nagy sikerű, egész világon ismert animációs sorozatát linkeltem, ami szintén erről szól, és szintén érdemes megnézni :D

Előzmény: Törölt nick (4404)
Törölt nick Creative Commons License 2014.01.22 0 0 4405

Persze a Chuck Norris-os tényleg poénos,de szerintem csak ez miatt

született.

 

 

Előzmény: Törölt nick (4404)
Törölt nick Creative Commons License 2014.01.22 0 0 4404

Én a Magyar kreatív,és a digitális munka két alkotását linkeletem amit a világon

is nagy figyelemmel kísérnek.Nem látok ebben nagy poént ,csak a hozzáértést.

A második eredeti linkjét is megadom,sokan copyintották már.

Előzmény: tgwh3 (4403)
Törölt nick Creative Commons License 2014.01.22 0 0 4402

Magyar alkotás:) Úgy mint ez is volt.

Greetings from Chuck (The epic christmas split)

 

http://www.youtube.com/watch?v=5qrGOi41iwE

 

 

 

 

tgwh3 Creative Commons License 2014.01.21 0 0 4398

,,Yoshihiro Shimada öt éve járja a világot kerékpárjával, pénteken érkezett Budapestre. A VII. kerületi hostelben szinte rögtön meg is szabadították kedvenc járművétől. (Korábban már volt egy hasonló eset, akkor egy motorkerékpárt loptak el egy ugyancsak japán világutazótól - a szerk.)''

,,Nem kis vitát váltottak ki a londoni King's College kutatói legújabb eredményeikkel, melyek azt mutatják, hogy a gének nagyobb szerepet játszanak abban, ki milyen eredményesen tanul, mint az, hogy milyen oktatást kap, és milyen környezeti hatásoknak van kitéve. 11 ezer ikerpár vizsgálata azt mutatja, ez leginkább a természettudományoknál érhető tetten.
Robert Plomin professzor, a kutatás vezetője egy 250 oldalas tanulmányban részletezte eredményeiket, ezt hozták most nyilvánosságra. Eszerint a kutatásban 11 ezer egy- és kétpetéjű, 16 éves ikerpár tanulmányi eredményeit vizsgálták meg. A kutatók összehasonlították a génállományukon száz százalékban osztozó ikrek vizsgaeredményeit azokéval, akiknél ugyanez az arány 50 százalékos volt. Úgy találták, hogy a különbségek mintegy 58 százalékáért a gének felelősek, míg a környezeti hatások csak 29 százalékkal esnek latba. Érdekes az is, hogy a jelek szerint az öröklött tulajdonságok leginkább a természettudományos tárgyaknál jelennek meg (például a biológiánál, a kémiánál és a fizikánál), a legkevésbé pedig a humán tárgyak esetében (például a művészeteknél) –, előbbieknél 58, utóbbiaknál pedig 42 százalékos súllyal.A tanulmányban a kutató kitér arra is, hogy amennyiben elfogadjuk az eredményeket, az azt jelenti, hogy a gyengébb tanulmányi eredményekért nem kizárólag az oktatók és az intézmények a felelősek. „Az [érettségi] eredmények különbözősége sokkal inkább köszönhető a genetikának, mint az iskolai vagy családi környezetnek” – olvasható a tanulmányban. Nicholas Shakeshaft PhD-hallgató, a tanulmány egyik szerzője szerint levonható az a következtetés is, hogy az olyan egységesített oktatási rendszereknél, mint amilyen az angliai is, jobban kiütköznek az öröklött tulajdonságokból fakadó teljesítménykülönbségek, mint a rugalmasabb rendszerekben.Tudomást kell venni róla és építeni rá.''

tgwh3 Creative Commons License 2014.01.20 0 0 4397

Ja, hát azokat nem szoktam olvasni :D

Előzmény: Törölt nick (4396)
Törölt nick Creative Commons License 2014.01.20 0 0 4396

Ez nem Bp-en volt,hanem egy Északnyugati nagyvárosban,

ott alul írják a kommenteknél,az okát is.

Előzmény: tgwh3 (4395)
tgwh3 Creative Commons License 2014.01.20 0 0 4395

Annyira nem vagyok járatos a fővárosban, a kőbányai részen nagyjából kiismerem magam oszt csókolom.

Ez így viszont csak benzinpazarlás. Nem kéne rendőri kíséret, viszonylag ritkán mennek bele szirénázó mentőautóba. Még fel is volt háborodva a hölgy, hogy hát zöld volt neki a lámpa...

Előzmény: Törölt nick (4394)
Törölt nick Creative Commons License 2014.01.20 0 0 4394

Akkor vonuljon minden Mentő,rendőri segítséggel talán így jó lehet

szépen zárták a kereszteződéseket.Lehet ismerős is a környék:)

 

Előzmény: tgwh3 (4392)
Törölt nick Creative Commons License 2014.01.18 0 0 4393
tgwh3 Creative Commons License 2014.01.18 0 0 4392

Jó, hát egy-kettő mindig van, akinek a fél méter nem elég lehúzódni, mert azt hisze csak 10 centi van...

De azért egyszer-kétszer a mentő is meglepte a manőverrel az autókat, azt sem tudták merre akar menni :D a környék ismerős, meg fővárosban persze nem egyszerű. Azért a villamosutak sem biztos hogy jót tesznek a mentőnek :) újra kéne asztaltozni kb. az egész környéket, ahol ment, iszonyat szar állapotban van a legnagyobb része...

Törölt nick Creative Commons License 2014.01.17 0 0 4391

Persze "jogos" lehet ilyenkor,de csak a szabad utat keresi hidd el nagyon nehéz  ilyenkor mindenre figyelni ott a sok stresszes faktor, hova mennek ,kit kell menteni

 "gyeremek mentés"  stb ,és már ez  hanyadik bevetés azon a napon? Ők is emberek nem gépek,addig nincs gond amíg nincs ez miatt baleset.

 

Azért elég kemény Pesterzsébet ismét.

 

Előzmény: tgwh3 (4390)
tgwh3 Creative Commons License 2014.01.17 0 0 4390

Azért nem mindig egyértelmű. Állunk a lámpánál, vékony levezető sáv az autópályára. No és megjelenik a mentő, villog, szirénázik meg minden. De az indexet nem tenné ki, hogy akkor most jobbra vagy balra akar-e menni... aztán integet, hogy miért nem húzódtam le előbb. No de merre?

Előzmény: Törölt nick (4389)
Törölt nick Creative Commons License 2014.01.17 0 0 4389

Megértelek a sárga villogó már figyelmeztet,figyelj!

Hát akkor a kék már tényleg tiszta stressz.Ezek szerint nem vagy alkalmas:)

De azért húzódj le ha látod vezetés közben.

 

Előzmény: gergerg (4388)
gergerg Creative Commons License 2014.01.17 0 0 4388

Nem, köszi, nekem a sárga is elég. :-)

Előzmény: Törölt nick (4387)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!