Keresés

Részletes keresés

pizo Creative Commons License 2013.08.21 0 0 117

Juss... mint az ántivilágban...

 

Basszus, értsd már meg (és nyugodj bele) hogy a hatályos jogszabályok alapján ők örököltek, és nem te, és nem a gyerekeid. Ennyi.

 

Nem tudom hogy a nejed milyen, de ha sokáig feszíted a húrt, vele is elromolhat a kapcsolat, és esetleg olyan meztelen fenékkel kényszerülsz távozni, ahogy érkeztél.

 

A te szüleid mit adtak bele a kapcsolatotokba? Erről nagyon hallgatsz. 

 

Zoli

Előzmény: Törölt nick (111)
Törölt nick Creative Commons License 2013.08.21 0 0 116

pizo, az mit jelent Piás Zoli? Te meg azért irigykedsz, mert csak egy senki piás lettél.

Előzmény: pizo (112)
Lédiell Creative Commons License 2013.08.21 0 0 115

A gyerekeid követelnek valamit a nagyszüleiktől? Vagy csak te követelőzöl magadnak rájuk hivatkozva?

Előzmény: Törölt nick (111)
mamicska Creative Commons License 2013.08.21 0 0 114

kedvesem, ne a gyerekeiddel takarózz, mert annyira nyilvánvaló a pénzéhséged, hogy csak a hülye nem veszi észre. Miért? Ez itt a kérdés.

( nem lennél azzal sem megelégedve, ha az öröklött lakásokat a gyerekekre iratnák - nagykorúságuk után és csak akkor, hogy te ne férj hozzá:))

 

Előzmény: Törölt nick (111)
Törölt nick Creative Commons License 2013.08.21 0 0 113

Mamicska neked már az elfekvőben a helyed.

Előzmény: mamicska (108)
pizo Creative Commons License 2013.08.21 0 0 112

Igen, lehet.

 

Zoli

Előzmény: mamicska (109)
Törölt nick Creative Commons License 2013.08.21 0 0 111

Ha a te gyerekeidről lenne szó, akkor te is kikövetelnéd a jussukat, nem? Ha nem, akkor nem is vagy szülő. Elfeledkeztem a csóringer magyar valóságról. Látom itt is megjelent egy debil nyugdíjas női csapat. Irigykedve, fröcsögve. 

Előzmény: Zeki_ (107)
Lédiell Creative Commons License 2013.08.21 0 0 110

Kaptál már az ő jövedelmükből egy lakást meg 17 misit végtörlesztésre, az nem elég? 

Előzmény: Törölt nick (101)
mamicska Creative Commons License 2013.08.21 0 0 109

pszichiátert kellene ajánlani

Előzmény: pizo (99)
mamicska Creative Commons License 2013.08.21 0 0 108

meg. Zsák a foltját...

Előzmény: Re:barbara (106)
Zeki_ Creative Commons License 2013.08.21 0 0 107

Kaptál elég jótanácsot.

ÍRÍGY HÜLYE VAGY ÉDES ECSÉM!

Ez minden jótanács lényege.

 

Akik meg örököltek, költsék amire akarják. Egészségükre. Teljesülhetnek álmaik.

Valszeg látják hogy nem nyomorogtok, így nem tolják belétek a milliókat. Pénzt már így is kaptatok tőlük, pedig akkor még nem is örököltek, csak látták hogy bajban vagytok.

Nem tudom mit írígykedsz arra az örökségre, miért esik az neked rosszul, hogy magukra költik, és nem a gyerekeidnek vesznek máris házakat, meg autókat, meg fizetik be máris őket valami drága iskolába?

Előzmény: Törölt nick (97)
Re:barbara Creative Commons License 2013.08.21 0 0 106

Ha meg a felesége ebben partner, akkor megérdemlik egymást. :-(((

 

Pedig állítólag nem jól választott....

 

 

Előzmény: mamicska (72)
Re:barbara Creative Commons License 2013.08.21 0 0 105

Honnan tudhatod, hogy meddig fognak élni....? És hogy akkor a mostani nyugdíjuk mit fog érni.... Főleg, ha jön az EUR.

Lehet, hogy fabatkát sem.

Nagyon felelős gondolkodás részükről, hogy gondoskodnak az idős éveikről. Mert ahogy elnézlek, rád biztosan nem számíthatnának... :-(

Előzmény: Törölt nick (71)
Re:barbara Creative Commons License 2013.08.21 0 0 104

Hát téged - a topik alapján - morálisan elég nehéz lehet alulmúlni....

 

:-X

Előzmény: Törölt nick (66)
Re:barbara Creative Commons License 2013.08.21 0 0 103

Kéne neki olvasgatni női fórumokat...

 

Nem egy, nem kettő topikot láttam az utóbbi időben, hogy a nyugdíjas anyuka havi 80-100.000 ft-ot kér a felnőtt gyerekeitől - mert hogy neki JÁR ennyi, amiért felnevelte őket. Kevés a nyugdíja, és szeret élni......

 

No ilyen anyóst kívánnék a topiknyitónak

Előzmény: Tündérmese (62)
Re:barbara Creative Commons License 2013.08.21 0 0 102

Igen, a család gazdasági közösség: te, a feleséged, és a gyereked.

 

A nagyszülők NEM tartoznak ilyen szempontból a gazdasági közösséghez.

 

A család részei, a nagycsaládé. De a felnőtt gyerekeiért senki nem tartozik anyagi felelősséggel.

 

 

Ha rászorulnak majd idős korukban, akkor pénzt fogtok kérni az ápolásukért, meglátogatásukért...?

 

Anyámborogass! :-(((

Előzmény: Törölt nick (55)
Törölt nick Creative Commons License 2013.08.21 0 0 101

Ha az unokámnak követeli, és nem az én jövedelmemből származó pénz, hanem örökség, az nyilvánvalóan a gyerekeimé lesz. Alles für Uns Kinder.

Előzmény: Vajk (100)
Vajk Creative Commons License 2013.08.21 0 0 100

Tényleg kár volt, mert csinálhatsz most egy másik nicket, mert ezen szerintem nem fognak emberszámba venni többé.

 

Annyit még mondj, ha a jól kereső állásod után lesz 50milla takarékod meg egy házad  nyugdíjas korodra és a gyereked házastársa követeli azt tőled, te mit fogsz ehhez szólni?

Előzmény: Törölt nick (97)
pizo Creative Commons License 2013.08.21 0 0 99

"mert jó magyar szokás szerint, sokakból kibújt az irigység."

 

Bazz , olvasd már vissza magadat! Bagoly mondja verébnek hogy nagyfejű...

 

Dr. Enczi János ügyvéd 'urat' ajánlom, talán tud rajtad segíteni...

 

Zoli

Előzmény: Törölt nick (97)
Tündérmese Creative Commons License 2013.08.21 0 0 98

Kire, mire lenne irigy itt bárki?

Anyósodékat senki nem irigyli, ilyen vejjel megáldva inkább sajnálatraméltók.

Te önmagában egy csődtömeg vagy, a gazdag nősüléseddel és az örökségre ácsingózásoddal kiderült, valójában te egy magatehetetlen ember vagy, aki még más halálát is képtelen kivárni.

 

Inkább az a baj, hogy ilyen emberek élnek a társadalmunkban.

Még szerencse, hogy visszakapod a gyerekeidtől.

Előzmény: Törölt nick (97)
Törölt nick Creative Commons License 2013.08.21 0 0 97

Részemről befejeztem, mert jó magyar szokás szerint, sokakból kibújt az irigység. Így jótanácsok helyett csak irigykedő megjegyzéseket kap az ember. Kár volt beírnom összegeket, egyéb részleteket, tudhattam volna, hogy a sok nálam szegényebb ember haragját váltom ki önmagában a tényekkel. Nem volt értelme.

ELŐRE! Creative Commons License 2013.08.21 0 0 96

Aztán mi a jó lótúró közöd van neked ahhoz, hogy ki mire költi a pénzét! Nem szégyelled magad?! Hát hogy jössz te ehhez? A jó Isten mentsen meg, hogy ilyen menyem/vejem legyen! Menj el dolgozni, tartsd el a családodat! Az izzadtságszagot nem fizetik! Keress pénzt, mutasd meg ki vagy, ne itt nyafogj!

---------------

micsoda jellemtelen alak!

Előzmény: Törölt nick (89)
Tündérmese Creative Commons License 2013.08.21 0 0 95

Sajnos most nem szeretem viszony van köztünk. Ami nekik köszönhető kizárólag. Épp ésszel nem felfogható pénzszórásba kezdtek, és elzárkóznak attól, hogy az örökségből egyetlen gyermeküknek, vagy unokáiknak juttassanak.

 

Ja, nem szeretem viszony...mert nem adja át azonnalk az örökségét annak, akinek te jónak látod.

 

Ha nem húzod össze magad azt a pénzt az egyház kapja vagy az állatmenhely, ugyanis ezt is megtehetik.

 

Előzmény: Törölt nick (89)
csöszke 63 Creative Commons License 2013.08.21 0 0 94

Troll vagy...

Jóérzésű ember így nem beszél, érez...

A kaszinó egyébként onnan jutott eszembe, hogy egy ismerősöm nagyapja, egész életében kurvázott, szórta a pénzt a kaszinókba, eljárt vegasba..

Mindíg mosolyogva mesélte, hogy az öreg már megint becsajozott, és 85 éves létére imádja a kaszinókat, a nőket....  mikor beteg volt ápolták, saját pénzen, mikor meghalt, a család borítékba tette kinek mi a sejtése az örökségről..... javarészt adósságban gondolkoztak ahogy élt az öreg... Míg élt, soha nem adott semmit senkinek, még az unokáknak sem... Viszont elfogadta az ápolást, az ellátást, sokszor évekig....SEnkinek a családban nem jutott eszébe, hogy az öreg miért herdál, és 85 éves létére miért visz harminc éves nőket egzotikus nyaralásra...

Másfél milliárd volt az örökség....

 

Sajnos biztosan fogtok örökölni... nem érdemelsz egy fillért sem.

 

Előzmény: Törölt nick (89)
Lédiell Creative Commons License 2013.08.21 0 0 93

Nem tudom megérteni a problémádat. Szerintem semmiféle eszetlen pénzszórás nem látszik a viselkedésükön, valószínűleg megvettek pár dolgot, amire régóta vágytak, de eddig nem merték megtenni, mert másra tartogatták a spórolt pénzüket. Ne parázz annyira. A gyerekeid semmiben sem fognak hiányt szenvedni, anélkül a pénz nélkül is lehet belőlük bármi, csak legfeljebb kicsit többet kell küzdeni érte, de abba még senki sem halt bele. 

 

Előzmény: Törölt nick (89)
Törölt nick Creative Commons License 2013.08.21 0 0 92

megoldást akarsz a fenti problémádra? :)

 

mutasd meg ezt a topikot anyóséknak, és legkésőbb amikor ahhoz a résznek érnek, hogy már az unokákat se láthatják, mert nem adtak eleget, akkor egy csapásra megoldódik minden ebbéli gondod, hidd el :))))

Előzmény: Törölt nick (89)
pizo Creative Commons License 2013.08.21 0 0 91

A feleségeddel rossz a viszony? Hát nem csodálom. Ugrálj még kicsit, és gyorsan kívül is kerülhetsz a morálisan alulteljesítő családból...

 

Zoli

Előzmény: Törölt nick (89)
exDínó Creative Commons License 2013.08.21 0 0 90

Érdekes ez a kérdés... ha nem csak provokálod itt az úri közönséget, akkor engedj meg két kérdést:

- az anyósodék is belepofáztak a nagyszüleik pénzügyeibe?

- Esetleg rászóltak a dúsgazdag németországi rokonra, hogy ne szórja a pénzt mert ők sokat akarnak örökölni?

 

Előzmény: Törölt nick (71)
Törölt nick Creative Commons License 2013.08.21 0 0 89

Sajnos most nem szeretem viszony van köztünk. Ami nekik köszönhető kizárólag. Épp ésszel nem felfogható pénzszórásba kezdtek, és elzárkóznak attól, hogy az örökségből egyetlen gyermeküknek, vagy unokáiknak juttassanak. Legszívesebben azt mondanám nekik, hogy viszont látásra a temetéseteken. Feldúlt vagyok, de sajnos egyben tehetetlen is, mert én nem szólhatok be nekik.  Most nem tudok racionális lenni, ha így megkárosítják a családomat, sajnálom.

Előzmény: Lédiell (87)
pizo Creative Commons License 2013.08.21 0 0 88

"Anyagilag jóval felettem, morálisan jóval alattam."

 

A szegény ember tartása, és aki lenézi azt, aki eltartja őt...:(

 

Pfúj....

 

Zoli

 

Előzmény: Törölt nick (66)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!