A játék egyszerű: gondolunk egy valamire, ami gyönyörködtet, ami különleges, és amiben megtalálható a természet. Lehetnek mindenféle barlangok, képződmények, hegyek, tavak, folyók, ültetvények. Egy képet is szúrjunk be, majd röviden ismertessük az adott csodát. Aki kitalálta, mi az és hol van, esetleg egy kis történetet is tud róla, az adhatja a következőt.
Bocs, hogy nem adtam több infót, de így is kitaláltad.
A Dobsinai-jégbarlang Közép-Európa egyik leglátogatottabb jégbarlangja, amelyAggteleki karsztés a Szovák-karszt részeként 2000 óta a Világörökség része.
Ez lehet, hogy nem jó, de adok egy újat, legfeljebb majd kijavítol.
A terület a Pannon-tenger elvonulása idején, körülbelül 3-4 millió évvel ezelőtt jelentős vulkánitevékenység színhelye volt. A felszínre törő láva kisebb-nagyobb lepények formájában terült szét a vastag tengeri üledéken, melyet később megóvott a lepusztulástól. Azokon a területeken, ahol bazalttakaró nem borította az egykori tengeraljzatot, a felszíni üledék nagymértékben lepusztult, s így hozzájuk képest a bazalttakarós részek 200-300 méterrel magasabbak lettek.
Ezért is hívják ezeket a hegyeket tanúhegynek.
Bocs a bemásolásért, de csak egy kezem van és hosszú szöveget elég macerás begépelni.
Amikor a dagály tetőzik, és az Andros partjait övező korallzátonyon belül is emelkedni kezd a víz szintje, akék lyukaknál kezdetét veszi az a jelenség, melyről félelmetes hírüket kapták. A víz lassan keringeni kezd körülöttük, a lyukak egyre mohóbban elnyelik azt, míg az áramlás örvényeket nem kelt, melyek a növényektől a kisebb halászcsónakokig bármilyen lebegő tárgyat képesek tölcsérük mélyére szippantani.
Amikor a víz apadni kezd, ellentétes irányú folyamat indul meg: a lyukak gomba formájú szökőkutak alakjában köpik ki a vizet. A helybéliek egy mitikus lény, a Lusca kezét sejtik e különös jelenség mögött.
Hát! Nem tudom Te milyen világjáró lehetsz,de ezt is eltaláltad!
Igaz,egy kicsit lokálpatrióta volt a feladvány /nem messze van/. Írhattam volna,hogy suvadással jött létre, /van is ilyen elnevezésű fesztivál nyaranként a tónál/.
Egyébként tiszta időben az Alacsony-Tátrát is látni a hegyről.
Ha fjord, akkor legyen. Bár tudom nem erre gondoltál.
A fjord megnevezés onnan ered, hogy a mélyen a szárazföld belsejébe nyúló tenger látványa az észak-európai fjordokra emlékeztet. Azonban itt teljesen másról van szó, ugyanis a fjodroknál gleccser által kimélyített völgybe nyomul be a tenger, itt viszont sosem voltak gleccserek, hanem egy időközben kiszáradt folyó medrébe húzódott be a tengervíz.
BORA BORA szigete a Csendes-Óceán közepe tájékán az Egyenlítőtől délre található . Francia Polinézia egyik legismertebb szigete,mely a Tásaság szigetek észak - nyugati részén, Tahititől 230 km-re
Akkor most legyen egy olyan amely csak álom marad.
A sziget mindössze 29 km2 területű, igy könnyűszerrel körbejárható akár a hagyományos és egyszer feltétlen ajánlatos "LE TRUCK" teherautóból átalakított helyi busszal (kb.1 óra alatt). A sziget körül a világ talán legszebb színű és vízű lagúnái találhatók a külső korallzátonyok védelmében. Igy nem csak élővilága sajátságos, hanem valóban csodálatos víz alatti és viz feletti kirándulásokat is lehet tenni. A vulkanikus sziget közepén egy fantasztikus alakú hatalmas nagy hegy (több mint 700 m magas) található több, valamivel kisebb hegycsúcs társaságában. Igy a sziget belsejébe tett JEEP SZAFARI kirándulás során nem csak csodás völgyeket, vízeséseket, trópusi ültetvényeket tekinthetünk meg ,hanem gyönyörködhetünk a szigetet körülvevő koralzátonyok és lagunák sokszínűsűgében, valamint a sziget belsejét uraló trópusi esőerdő buja zöld rengetegében is.
A Rainbow Bridge (Szivárvány híd) Utah államban (Amerikai Egyesült Államok) található természetes híd. Gyakran a világ legnagyobb természetes hídjaként tartják számon. A híd fesztávolsága 84 m, ez 2007-ben végzett lézeres méréssel 71 m volt. A kőhíd a tetején 13 m vastag és 10 m széles.
Folyóvizei vájták ki évmilliók alatt. A közel száz méter magas boltív vörösessárga homokkőből épül fel. A képződmény régóta az itt élő indiánok kultikus helye, napjainkban is tartanak itt szakrális szertartásokat. Hitük szerint az ív alatt ima nélkül áthaladni balszerencsét hoz.
Az egyiknek a különlegessége, hogy a neve az alakjára vezethető vissza, noha egyáltalán nem olyan alakú - viszont él rajta sok különleges madár, növény, három olyan fafajta, három olyan gyíkfaj és két olyan kígyófaj, amely a világon csak itt él. Viszont ettől nem messze található egy már szinte tökéletesen kör alakú sziget, ami a nevét viszont az előbb említett hüllőkről kapta, noha egyetlen egy sem él rajta. Nagy valószínűséggel anno a térképészek összekeverték a két szigetet, de a nevük a mai napig megmaradt. Az egyik kígyófaj sajnos 1975-ben kihalt, illetve több különleges növény is. Az egyik fafajtából állítólag már csak egyetlen egy él a világon, az is ott, a másikból pedig alig pár tucat maradt. A 19. sz.-ban nyulakat és kecskéket vittek az egyik szigetre, hogy az esetleges hajótöröttek találhassanak táplálékot, ám úgy elszaporodtak, hogy letarolták a növényzetet. Az őshonos fajok egy része azért maradhatott csak meg, mert nagyon nehézkes a kikötés, meredek sziklafalakon kell átküzdeni magunkat.
A fa a különleges Socotra-szigeteken él, ami az India-óceán nyugati részén, Afrika szarvánál, az Arab-félszigettől délre helyezkedik el, Jemen részeként. A növény pedig a sárkányfák családjába tartozó sárkányvérfa.
Ez a fa egy négy szigetből álló szigetcsoporton él, és csak ott. A szigetek növényvilágának közel 40%-a csak itt él a földön. Ráadásul állatvilága is egyedülálló. A szigeteken élő hüllők és csigák 90%-a szintén csak itt él.
Ezek a fák akár többezer évig is élhetnek, bár korukat nehéz meghatározni. Törzsük egyedülálló, szivacsos, rostos szerkezetű, nem tartalmaz évgyűrűket.
2285 méter magas, toronyként emelkedik . A kolostorban jelenleg huszonkét görög ortodox szerzetes él. A kápolnát Heléna bizánci császárnő építette arra a helyre, ahol a hit szerint az égő bokor volt, illetve, ahonnan Isten megszólította Mózest. A IV. században szentelték fel a templomot, aki hite miatt halt mártírhalált. A templomban megtekinthetjük a gyönyörű VI. századi bizánci mozaikot, valamint a kolostor legismertebb részét is, az Égő Csipkebokor-kápolnát.
268 lépcső vezet fel a környezetéből lélegzetállítóan felszökő sziklatűre épített kápolnához. A fiatal, negyedidőszaki bazaltos kürtőkitöltés 82 m magas kúpján már a római korban is állt templom. A jelenlegi kápolnát 962-ben emelték.