Keresés

Részletes keresés

Navorsky Creative Commons License 2012.11.16 0 0 1277

látta, hogy az a ffi ment utána akivel beszélt..., normál világításnál nincs vakítás...így láthatta.

Előzmény: Törölt nick (1260)
Navorsky Creative Commons License 2012.11.16 0 0 1276

nem mindig tudják megkülönböztetni...

Előzmény: loding (1263)
Navorsky Creative Commons License 2012.11.16 0 0 1275

médiából vettem...

Előzmény: Törölt nick (1261)
kátyja Creative Commons License 2012.11.16 0 0 1274

Bocs, csak felbasztam az agyam:))

De eszembe jutott egy jó védekezési taktika egy más ügyben emiatt a hsz. miatt.

Kösz.:)))

 

Előzmény: loding (1273)
loding Creative Commons License 2012.11.16 0 0 1273

csak arról beszélgetünk mi történhetett, még nem volt riport a vadászkalandról erre ugrottam be mint tyúk a tak... ra :-)

 

Előzmény: kátyja (1271)
Törölt nick Creative Commons License 2012.11.16 0 0 1272

Honnan veszed, hogy loding ezt gondolja?

Előzmény: kátyja (1271)
kátyja Creative Commons License 2012.11.16 0 0 1271

Csak nem gondolod, hogy ez az egész gyanúsítás, a vadász Blikkben megjelent vallomásán alapul?

Bazd+??????

Előzmény: loding (1270)
loding Creative Commons License 2012.11.16 0 0 1270

A másik dolog, hogy sötétben nem tudsz ásni csak úgy, ha meg kivilágítod, akkor feltűnő.

Nem kerek a történet továbbra sem.

Előzmény: Törölt nick (1266)
loding Creative Commons License 2012.11.16 0 0 1268

"mit vélhetett lövéshangnak a vadász?"

esetleg elsült a kapanyél

 

(bocs nem tudtam kihagyni)

Előzmény: Törölt nick (1267)
Törölt nick Creative Commons License 2012.11.16 0 0 1267

Azt én sem értem. Ki lőhetett arrafelé, vagy mit vélhetett lövéshangnak a vadász?

Előzmény: loding (1263)
Törölt nick Creative Commons License 2012.11.16 0 0 1266

20:15 és 21:20 között biztosan ástak egy új sírt. (Ha azt is előre megásták, akkor meg mi értelme volt két sírt ásni egyetlen gyerek számára?)

Előzmény: loding (1264)
Törölt nick Creative Commons License 2012.11.16 0 0 1265

A gyerek délután ötkor szállt be a nő kocsijába, ez az utolsó pillanat, amikor még biztosan nem volt semmi baja. 20:15-kor jött a vadász. Utána áttemették a kisfiút máshová. 21:20-kor a hajléktalanok már a szállón voltak. Azaz 65 perc elég volt a vadász üldözéséhez, a kisfiú átszállításához, új sír megásásához, kisfiú betemetéséhez (bár utóbbit már lehet, hogy a nő egyedül végezte). Ez alapján először is valószínűsítem, hogy akárki üldözte a vadászt, közben a másik kettő átszállította a holttestet a másik helyszínre, és ott elkezdték a sírt is megásni. Mivel az ásásban férfiak jobbak szoktak lenni, ezért lehetett akár a két férfi is (gyorsabban dolgozik két férfi, mint egy, mert amíg az egyik pihen, addig a másik dolgozik, míg egyedül nincs pihenő), de persze az is lehet, hogy az egyik férfi követte a vadászt, és akkor a nő a másik férfival vitte át a másik helyszínre a kisgyereket (pontosabban valószínűleg már csak a holttestét).

 

Mindenesetre előre megásni a sírt biztosan nem kellett, ha mindössze 65 perc alatt új sírt tudtak ásni, és közben még autós üldözésre stb. is jutott idő.

Előzmény: Törölt nick (1261)
loding Creative Commons License 2012.11.16 0 0 1264

talán kevesli az időt?

Előzmény: Törölt nick (1261)
loding Creative Commons License 2012.11.16 0 0 1263

Többször hallottam a "lövést" említeni, akkor vagy a gyilkosok lőtek, vagy volt még valaki(kik) a területen. Gondolom a vadász meg tud különböztetni pl egy marokfegyvert egy vadászpuskától, ill egyéb fegyvert hangról. (azt nem mondták, hogy lőtték is volna az áldozatot)

Előzmény: Navorsky (1258)
Törölt nick Creative Commons License 2012.11.16 0 0 1262

Közben az autóban kormány mögött ülő valaki lecsúszott, és teljesen a fejébe húzta a sapkáját.

 

Azt se látta, hogy nő ült a volánnál, vagy férfi. De azt biztosan látta, hogy amikor elmentek, akkor utána egészen biztosan a férfi hajtott utánuk...

Előzmény: Navorsky (1258)
Törölt nick Creative Commons License 2012.11.16 0 0 1261

Azt honnan veszed, hogy a gödröt előre megásták?

Előzmény: Navorsky (1259)
Törölt nick Creative Commons License 2012.11.16 0 0 1260

A férfi, akivel beszéltem, a kocsival eljött utánam, megnézni, hogy hova megyek.

 

Honnan tudja, hogy a férfi jött utána? És hogy a nő maradt ott? Sötét volt. Annyit láthatott, hogy valaki kiszáll-beszáll a kocsiba, de biztosan pontosan látta, ki ült a végén a volánnál, és ki maradt ott?

Előzmény: Navorsky (1258)
Navorsky Creative Commons License 2012.11.16 0 0 1259

ha csak megveretni akarja akkor nem viszik ki az erdőbe, nem ássák meg előre a gödröt.

Előzmény: dreia (1250)
Navorsky Creative Commons License 2012.11.16 0 0 1258
Előzmény: Törölt nick (1230)
lejelento Creative Commons License 2012.11.16 0 0 1256

cikkelbolha

 

pedig volt mar ilyen hogy tobben felteteleztek szimpatiat valamifele megprobalt objektivizmus kapcsan.

Előzmény: Törölt nick (1254)
lejelento Creative Commons License 2012.11.16 0 0 1255

dreia

 

csakis tanczos gabor esetere tudok asszocialni hozzaszolasod kapcsan...

Előzmény: dreia (1250)
Törölt nick Creative Commons License 2012.11.16 0 0 1252

Valójában mind a hárman szörnyetegek, és azon vitatkozunk, hogy melyik mennyire az. Ha az egyik jobban szörnyeteg, akkor a másik kevésbé az. Ha P. Erikát véded, azzal K. Józsefet sározod, de ez fordítva is igaz, minél nagyobb P. Erika felelőssége, annál kisebb a cigányoké. Elképzelhető például, hogy a nő megölte a kisgyereket, és a cigányok csak a már halott gyerekhez érkeztek ki. Ez kisebb szörnyeteggé teszi a cigányokat, és nagyobbá Erikát. Pontosan annyival rontja az egyik helyzetét, amennyivel javítja a másikét.

Előzmény: dreia (1250)
Törölt nick Creative Commons License 2012.11.16 0 0 1251

Többféle verziót állítok fel, amik jelentős része persze nem teljesen logikus. Mert ez a bűntény általában sem logikus. Egy nő felbérel két agresszív cigányt arra, hogy megöljenek egy 12 éves gyereket, és talán részt is vesz a dologban, mindezt olyan homályos okkal, hogy a gyereket okolta az élettársával való szétköltözésükért.

Előzmény: dreia (1243)
dreia Creative Commons License 2012.11.16 0 0 1250

Bocs, akkor bennem van a hiba, mert nekem ez a két feltevés: a csak megveretni szándékozott, és, hogy éppen véletlenül K. József tetszett meg neki, teljesen valószerűtlen. Elkeserít, hogy nincs a világon olyan szörnyeteg, akinek ne akadna pártolója. Tényleg igaz, eddig még minden pszichopatának egészen a sorozatgyilkos fajtáig, azoknak is, akiket megdönthetetlen bizonyítékok alapján ítéltek el, kivétel nélkül volt "rajongó tábora", pl. Ted Bundy-nak is, de az összes többinek egytől-egyig, és ezek a rajongók minden érv ellenére meg vannak győződve kedvencük ártatlanságáról. 

Előzmény: Törölt nick (1247)
Törölt nick Creative Commons License 2012.11.16 0 0 1249

A "kapcsolat"-ot nem feltétlen párkapcsolatként értettem. De szerintem egy embernek nem pattan ki a fejéből csak úgy, hogy bérgyilkosokat fogadjon,  hiszen azt se tudja, honnan kell elindulni. Ha nem ismert volna alkalmas segítőtársakat, biztosan nem merül fel benne a gondolat. Maximum megöli egyedül a kisgyereket.

Előzmény: dreia (1244)
Törölt nick Creative Commons License 2012.11.16 0 0 1248

K. Józsefet a nevelőapa és P. Erika is ismerte már régóta. És tudtommal nem volt büntetett előéletű, mindenhol csak azt írják, hogy most áll büntetőeljárás alatt, mert verte és megöléssel és elásással fenyegette a családtagjait.

Előzmény: dreia (1244)
dreia Creative Commons License 2012.11.16 0 0 1244

Ja, és véletlenül P. Erikának, bár eszében sincs ártani eredetileg Bencének,  mit ad Isten, véletlenül, ahogy te is írod "életében először" egy többszörösen büntetett előéletű cigányember tetszik meg. Nem gyanús ez neked? Ezt tényleg valószínűbbnek tartod, mint azt hogy direkt azért választotta K. Józsefet, mert kinézte belőle, hogy kapható egy gyilkosságban cinkostársnak?

Előzmény: Törölt nick (1234)
dreia Creative Commons License 2012.11.16 0 0 1243

Te gyanús vagy, először azzal véded, hogy biztos nem is akarta megölni vagy megöletni, csak megveretni és a hajléktalanok a saját szakállukra tették. Most meg ezt sugallod, hogy nem is az ő ötlete volt, hanem K. József mondta neki, hogy miért nem ölöd meg. Ez a megveretési feltevés is olyan abszurd, hogy amint már írtam, még P. Erika és az ügyvédje sem látta érdemesnek ezzel jönni, hiszen annyira valószerűtlen. Úgy fogalmaztak, hogy P. Erika részletes beismerő vallomást tett, és hozzátették, hogy azt még nem árulják el, hogy felbújtásról vagy tettleges közreműködésről, de ez senki értelmezésében nem jelentheti azt, hogy "csak" megveretni akarta a gyereket.

Ez is annyira valószerűtlen, hogy K. József megtetszett neki, és mellékesen, ha már ilyen szépen összejöttek és beszélgettek erről-arról, így Bencéről is, akkor K. József felveti az ötletet, hogy meg kellene ölni a gyereket, ő meg, bár addig eszébe sem jutott, elfogadja.

 

Amit én gondolok, és szerintem majdnem mindenki így gondolja, hogy K. József csak eszközül szolgált P. Erikának, és kimondottan ezért kezdett viszonyt vele, hogy segítségére legyen a gyilkosságban. Ne sértődj meg, de felmerült bennem, hogy közeli hozzátartozója lehetsz.

Előzmény: Törölt nick (1234)
Törölt nick Creative Commons License 2012.11.16 0 0 1242

A követésnek szvsz egyáltalán nem a megölés volt a célja, hanem hogy megtudják, merre megy, mit csinál a vadász. Végső soron a legvalószínűbb, hogy a másik autóval közben a többiek áttemették a holttestet, és a követő autó feladata annyi volt, hogy figyelmeztesse a többieket, ha a vadász oda is követi őket.

 

Ha megölés a célja, akkor lakott településre minek követte? Kivilágított utcákon akarta megölni? Meg hogyan? Egy lezárt kocsiban ülő sofőrt nehéz megölni, ha nincs lőfegyvered.

Előzmény: Törölt nick (1241)
Törölt nick Creative Commons License 2012.11.16 0 0 1240

Az eredeti tervet megzavarták, 20:15 után rögtönzés következett.

Előzmény: Tikimiki (1236)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!