TRX-szel valakinek van komolyabb tapasztala és/vagy véleménye róla? Érdekesnek tűnik, de nem tudom, megéri-e a fáradtságot integrálni a meglévők mellé.
Játszódtam ma a Litvisprintsel. (Front squatx6 dupla 20as bellel, 100 m sprint 10 kg súllyal)x4
Nem ártott volna előtte újraolvasni a cikket, mert a pihenőidőket 30mp-ben határoztam meg, és elég érdekesen néztem ki a végén :D Ezzel együtt nagyon jó cucc, alapos lenyújtás utána kötelező :)
Zsolti, az a baj, hogy itt már a kilyukadt rész belsejében is bőrkeményedés van :) Ahhoz meg sehogy sem férek hozzá rendesen, meg kell várnom, míg kidobja a bőröm.
Egy markánsabb szneccsöléstől a szokásosnál jobban felszakadt a bőr a tenyeremen az ujjak tövénél, és az egyik felszakadás körül elég szépen be is gyulladt a bőr. Aki tapasztalt már ilyet, mivel szokta kezelni ezt?
akkor ezzel már van 3 gyakorlatom :D van egy pattanós medicin labdám az falhoz jó lesz, itt a swing+dobás, tapsolós fekvőtámasz és mintha láttam volna rosstraining házatáján is ilyen súlyldobós gyakorlatot
Most, hogy visszaemlékszem nem is párban voltunk, hanem hármasával. Aki eldobta a labdát annak át kellett futnia a másik oldalra amíg szemből visszadobták a labdát, mert a következő dobást aztán már neki kellett elkapnia. Így még dinamikusabb volt a dolog, mert dobás után nem álldogálhattál.
Gyermekkoromban kajakoztam és az egyik téli alapozáskor volt egy komplett edzésünk ilyen medicinlabdás páros gyakorlatokkal.
Ezenkívül rendszeres szintfelmérés tartott az edzőnk, hogy milyen messze bírjuk dobni a medicinlabdát. Többféle dobásmódot is lemért: melltől lökés, fej mögül hajítás és lábak közül indítva fej fölött hátrafelé dobás. Utóbbi volt a kedvencem.
Egyébként Dan John valahol tényleg írt vagy beszélt erről, mint valid módszerről, végső soron nem sokban különbözik a medicinlabdától eltekintve attól, hogy nem célszerű partnert állítani a túlvégére :D
De pl. egy hosszabb sávon swing+dobás - sprint utána - swing+dobás - sprint utána egész jó kis workout lehet.
A gyakorlatok egy része megvan nekem is, csak jó lenne nem programot tervezni, hanem egy jól beváltat használni. A medicinlabdásokból sajnos 90% bukott, egyedül csak 1-1 gyakorlat működik, mondjuk ezt kiegészítve a fekvőtámaszokkal talán jó lehet.
pliometriáról mit tudtok? Van egy Air Alert III program, amivel álítólag nagyon komoly súlypontemelkedést lehet elérni. Megfelelő alapozás után kipróbálom :D, de hasonlóan összeállított programot felsőtestre nem találtam. Létezik ilyen tudtok róla?
Ugyanez van tudományosabb környezetben is, pont az olimpiára készülő judós sráccal és lánnyal volt egy videó riport (rtl klub talán), ahol minusz nagyon sokos szobába
mentek be, diderektek egy kicsit, aztán kijöttek. Ott is a regenerációra hivatkoztak....
...még csak játszósnak csináltam 2x16 KB front squat ez 5x8 sorozat, köztük 140 hindu squat, azaz összesen 40 front squat és 700 hindu squat (előtte csináltam mást is, utánna már nem :D)
Most a farizom-láb-vádli trióra koncentrálok, a legtöbb gyakorlatot ide csinálom, illetve ezzel együtt a mozgáskoordinációt is próbálom fejleszteni (több okból is, de fontos most a láb).
Muay Thai-ban használnak masszázs olajat ami melegíti az izomzatot, fáradtság esetén, vagy kis sérüléseknél van ennek az ellentéte is aolyan hűsítő jellegü kence. Ez utóbbi viszonylag rövid ideig tart, szerintem valami ilyesmi oka lehet a jegelésnek is (bár ezt egyszerübben is meg lehet oldani).
Tudományos adatom nincs, a UFC all accessben Wanderlei Silva S&C edézésében láttam ilyesmit, a magyarázat az volt, hogy nagy mértékben felgyorsítja a regenerációt, így rövid idő elteltével képes lesz a következő edzésre.