Keresés

Részletes keresés

Mig27 Creative Commons License 2012.06.07 0 0 23258

Akkor jöhet a Gyurcsány diplomafosztó ünnepség

Előzmény: szamárium (23257)
szamárium Creative Commons License 2012.06.07 0 0 23257

Nem a diploma teszi az embert, erre bizonyítékaim vannak.:)

Előzmény: Mig27 (23256)
Mig27 Creative Commons License 2012.06.07 0 0 23256

Ez  téma pont idevaló, a polidilibe, sehol másutt nincs létjogosultsága és a hétköznapi életbe, eddig bárkivel beszéltem róla senkit se érdekel és még kevésbé fog pár fanatikus politikai fenegyerek droidon kivül mást érdekelni, akik amugy se szavaznának rá.

Miniszterelnök ugyse lesz egy törpi párt bajnokából, de miniszter még lehet akár két diploma nélkül is, erre Németné a példa.

 

Előzmény: Törölt nick (23248)
pisztácia elfogyott Creative Commons License 2012.06.06 0 0 23241

"Tett valamilyen lépést az iskola a diplomák érvénytelenítésére? Nem."

 

És a szakdolgozat megtalálára? Nem.

Előzmény: Törölt nick (23238)
Peter_Cs Creative Commons License 2012.06.06 0 0 23235

A Gyurcsány Ferenc szakdolgozatán való rágódás kitűnő gumicsont egyeseknek, hogy ne a valós problémákról, a kontárkormányról, a demokrácia tönkretételéről, a brutális megszorításokról, a proletariátus elleni polgárháborúról, a pénzügyi összeomlás fenyegetettségéről folyjon a közbeszéd.

Előzmény: Törölt nick (23234)
emeltíjas SMS Creative Commons License 2012.06.06 0 0 23229

Bill Gatesnak még ennél is több, viszont még az sem elegendő indok, hogy Pintérrel együtt ebben a topikban felhasználja valaki arra, hogy elterelje a témát a topik főszereplőjéről.

Előzmény: Törölt nick (23227)
Törölt nick Creative Commons License 2012.06.06 0 0 23225

Megvan-e man az a diplomamunka, vagy meg mindeg csak fedezet nelkuli diplomas az a tulmozgasos csoro?

WYW Creative Commons License 2012.06.06 0 0 23222

Hogy mondhatsz ilyet???

 

 

Ez Nemzeti Ügy!!

 

;-)

Előzmény: Törölt nick (23221)
FreedomTrail Creative Commons License 2012.06.06 0 0 23220

Új aspektusok felmerülésére várunk... :-)

Előzmény: Törölt nick (23212)
WYW Creative Commons License 2012.06.05 0 0 23214

Az járt a jogi diplomával, de ennek a piszoknak még PhD-je is van.

Előzmény: Törölt nick (23213)
WYW Creative Commons License 2012.06.05 0 0 23211

De.

 

Be is szartak tőle. :-)

Előzmény: Törölt nick (23208)
traormani Creative Commons License 2012.06.05 0 0 23210

Ez az időszak csak adatgyűjtés volt.

Most nyugodtan nekiállhat.

Lesz hozzá egy csendes kégli, szolgák, zseton ...., minden adott.

Előzmény: Törölt nick (23197)
WYW Creative Commons License 2012.06.05 0 0 23207

Semmi se van, belefáradtak a Gyurcsányozásba.

 

Bárándyval meg melléfogtak. :-))

Előzmény: Törölt nick (23206)
Mig27 Creative Commons License 2012.06.01 0 0 23205

Meg időbe átfordulni mint a napraforgó

Előzmény: Törölt nick (23204)
FreedomTrail Creative Commons License 2012.05.31 0 0 23203

Rajta leszünk! :-)

Előzmény: Mig27 (23199)
Törölt nick Creative Commons License 2012.05.31 0 0 23201

Eddigi palyafutasat megfigyelve le mertem volna fogadni, hogy a diplomajat is lopta ez a nyomorult muanyagember.

CsirkePöri Creative Commons License 2012.05.31 0 0 23200

Biztos SmittPali élete végéig biztosított, állami pénzen fizetett villájában van eldugva a dolgozat.

Előzmény: Törölt nick (23197)
Mig27 Creative Commons License 2012.05.31 0 0 23199

Ki kell tartani, ne engedjétek a topikot elsüllyedni a választásokig

Előzmény: Törölt nick (23197)
Patreides Creative Commons License 2012.05.29 0 0 23198

Már írja, úgy hallottam. A címe állítólag: A Halotti Beszéd és az Őszödi Beszéd összehasonlító elemzése, avagy emberi sorsok a magyar történelemben az Ómagyar Mária-siralom keletkezésének korától az új magyar pária vigalom csalatkozásának koráig. Most fordítja hozzá forrásanyagnak a Széll Kálmán terv 2.0-át és az Alaptörvényt kecsuára, az igazságszolgáltatási rendszer átalakításáról szóló törvénycsomagot pedig vissza az eredeti változatára, türkménre.

Előzmény: Törölt nick (23197)
Creative Commons License 2012.05.29 0 0 23193

Én meg még azt is szűkíteném. Olyan tudás megszerzését finanszírozzuk állami pénzből, amire a társadalomnak szüksége van/lesz. A hobbisták meg tanuljanak saját pénzen.

Előzmény: Patreides (23190)
Patreides Creative Commons License 2012.05.29 0 0 23190

Tudásról beszéltem.

Előzmény: Té (23189)
Creative Commons License 2012.05.29 0 0 23189

"Csúnya dolog csalással diplomát szerezni (ha valaki elkövetett ilyesmit), de ennél sokkal csúnyább dolog fiatalokat megfosztani a tudás megszerzésének lehetőségétől..."

 

Ami azt illeti én sem nagyon örülnék neki, ha az én adómból finanszíroznák a kétszázezredik kommunikáció-média szakos diplomát. Aminek gazdája roppant mód felháborodik majd, amikor kiderül, hogy a semmire nem való diplomájával nem tud elhelyezkedni. Aztán elmegy Angliába mosogatni....

Előzmény: Patreides (23188)
Patreides Creative Commons License 2012.05.29 0 0 23188

Ha már diplomákról szól a topic...

Egy ország versenyképességét többféle úton-módon lehet fokozni.

Az egyik az, hogy a meglévő szűkös erőforrások közül kiemelkedően sokat fordítunk oktatásra, képzésre (a gyerekeket pl. minél magasabb életkorig kötelezően és magas színvonalon, használható gyakorlati és elméleti tudást nyújtó módon oktatjuk), kiemelkedően támogatjuk az innovációt, meg az ezek eredményeit hasznosító beruházásokat, megfelelő környezet (jó infrastruktúrával ellátott hely, bürokráciamentesség, optimális adókedvezmények, képzett munkaerő, magas színvonalat tartani tudó beszállítók) biztosításával, és stabil, kiszámítható gazdaságpolitikával...

A másik út az, hogy a sok kicsi szegény kínai dolgozóval versenyezve a magyar munkaerő árát csökkentjük, de nem is a bérköltségeket terhelő adók és járulékok oldalán, hanem magukat a béreket tartjuk alacsonyan (nem csökkentjük számottevően - vagy egyáltalán - a munkanélküliséget, például nagy állami beruházásokkal, és a közmunkásoknak rabszolgabéreket adva sem teremtünk konkurenciát a munkaerőpiacon, nem nyomjuk ezzel felfelé a piaci béreket), miközben a dolgozókat a jogaik alapos megnyirbálásával mind jobban kiszolgáltatjuk a munkaadóknak. Közben - paradox módon - a minimálbért azért csak emeljük, azért, hogy az államnak akkor is meglegyen az adóbevétele a béreket terhelő adókból és járulékokból, ha mindenkit minimálbérre jelent be a munkáltatója. (És ahogy a dolgozó egyre kiszolgáltatotabbá válik - a munkanélküliség, és az őt sújtó törvényi változtatások - miatt, egyre többen csak pont azt a bejelentett minimálbért kapják meg a valóságban is.)

A második úttal csak az az apró baj van, hogy miközben a porba tapossuk a magyarok jelentős részét, azért, hogy a világgazdaságban ilyen módon lehessünk versenyben a kínaiakkal, indiaiakkal, így ez az egész mindenképpen reménytelen, hiszen egyrészt most a Föld lakosságának egyharmadáról beszélünk, ezzel állna szemben egy alig tízmilliós Magyarország, másrészt olyan körülmények között, ahogyan ebben a két országban tíz-, és százmilliók élnek, Magyarországon még ma sem élnek még a falu széli putris romák sem, nem beszélve a többi szegényről. Na persze, azt hozzá kell tenni, hogy egyelőre. Egyelőre.

A magyar miniszterelnökök (Gyurcsány is, meg mások is), az ország pénzéből könnyedén szerezhettek diplomát (hogy azután ezen közben mennyit csaltak, mennyit nem, ebből a szempontból érdektelen), és szereztek is, mert tudták, hogy így lesznek versenyképesek a további életpályájukon...

Talán azt a jót, amit maguknak akkoriban álmodtak, azt kellene álmodniuk a többi magyar számára most, és nem Kínát, Indiát, és különféle ázsiai államokat követendő példának kitűzni magunk elé.

Csúnya dolog csalással diplomát szerezni (ha valaki elkövetett ilyesmit), de ennél sokkal csúnyább dolog fiatalokat megfosztani a tudás megszerzésének lehetőségétől azért, hogy ilyen módon lehessen őket azután éhbérért dolgoztatni, az ország vélt un. "versenyképességének" érdekében, na meg azért is, mert a képzetlen tömeg befolyásolható, manipulálható szavazóbázisként felhasználható.

Gyurcsány akár így, akár úgy szerzett diplomát, tudta, hogy fontos dolog megszereznie, és remélhetőleg azt is tudja még ma is, hogy az is fontos, minél többen jussanak minél több használható tudáshoz ebben az országban.

Mert azért vannak olyanok, úgy látszik, akik az ország jövőjét egészen máshogy képzelik el. De az az út, ami egy ideig jó lehet Kínának, az itt Európában Magyarországnak nyilvánvalóan járhatatlan. És ráadásul ezek az ázsiai országok sem célként tűzték ki azt, ami egyszerűen adott volt náluk. Célként ők is a magasabb életszínvonalat, és a magasabb tudást tűzték ki. És előbb megszerezni a minél újabb technológiákat, megtartani, működtetni, azután továbbfejleszteni.

Mi tőlük is csak azt vennénk át, ami nekik sajnálatos adottság volt: a szegény, kihasználható munkaerőt?

Ez így csak a szakadékba vezet, ez nem európai út.

Az európai út az, amibe a diplomaszerzés is beletartozik, bár nem feltétlenül csalással... De legalább a cél utóbbi esetben is érthető, ha a mód nem is díjazható.

Patreides Creative Commons License 2012.05.28 0 0 23186

"Akkor mi lenne a megoldás? Emelje föl a kormány  a minimálbért 200-ra?"

 

Igen, ez jó húzás lenne. Még mindig túl sok embernek van állása ebben az országban. :)

Előzmény: luis3 (23183)
Mensikov Creative Commons License 2012.05.28 0 0 23185

Kifelé látom a magyarokat, befelé osztrákot egyre kevesebbet. Több a cseh főleg, Bükfürdőn.

Cigarettát sem úgy, mint korábban. Sajtot sem. Az éttermekben is több  a magyar mint az osztrák.

Szóval a beváásrlóturizmus már rég nem az mint 89 környékén.

Danke.

Előzmény: Törölt nick (23184)
luis3 Creative Commons License 2012.05.28 0 0 23183

Akkor mi lenne a megoldás? Emelje föl a kormány  a minimálbért 200-ra?

Előzmény: Törölt nick (23159)
Mensikov Creative Commons License 2012.05.28 0 0 23182

Azért én ezzel az olcsó fantazmával vigyáznék. Itt lakom az osztrák határ mellett...

Előzmény: szamárium (23178)
FreedomTrail Creative Commons License 2012.05.28 0 0 23181

Lehet így is interpretálni...:-))

Előzmény: Szénahátha (23180)
Szénahátha Creative Commons License 2012.05.28 0 0 23180

Félreértitek Plagi Ferit. Azok nem kitörések voltak, mindössze lecserélte öregecskedő feleségeit.

Előzmény: nemezis 2 (23176)
ax15 Creative Commons License 2012.05.28 0 0 23179

Arról elég azt tudni hogy maga orbán avatta

Előzmény: Törölt nick (23171)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!