Pénteken megalakult Magyar Családtudományi Társaság egy fideszes képviselővel és a NEFMI támogatásával. A társaság küldetésnyilatkozatában káros jelenségnek tartja a házasság előtti szexuális kapcsolatokat, az élettársi kapcsolatokat és a nem heteroszexuális viszonyokat.
Kopp Mária és mások kutatásai igencsak megerősítik azt, hogy a családnak (szülőknek) kiemelt szerepe van az értékek átadásában.
Az olyanokban is, mint az adaptív és maladaptív viselkedésminták átadása, a stresszel való megküzdés, konfliktuskezelés mintái csakúgy mint a kooperáció elsősorban a család közvetítésével jelennek meg a fiataloknál.
Persze a szociális készségeket, konfliktuskezelést lehet tanulni is.
A közzétett interjú egyes elemein persze lehet vitatkozni, de az aligha vitatható, hogy a körülötte kialakult kisebbfajta botrány jó reklámnak bizonyult a nemrég megalakult Magyar Családvédelmi Társaság számára. :)
Szerintem a jövő generáció nevelkedésének körülményei kulcskérdés a társadalom jövője szempontjából.
Az pedig aligha vitatható, hogy a gyerekek számára a bizalom, az egymást szerető szüleik és a testvéreik által nyújtott család, az itt kapott érzelmi biztonság nagyon fontos. Innentől kezdve pedig a következő lépés már természetes. Az olyan folyamatok, amelyek ebbe az irányba hatnak, jó hatással vannak a következő generációra, az ezzel ellentétes folyamatok pedig rossz hatással vannak, nehezítik a dolgot, ezáltal negítív hatással vannak a társadalom jövőjére.
"A morális válság kialakulásában és fennmaradásában sajátos módon éppen az a hatalmi elit játszik vezető szerepet, amelynek elsődleges feladata lenne a normák és értékek képviselete, amelyeket a többségi társadalom többé-kevésbé a magáénak vall, és amelynek normáit képes és hajlandó megtartani."
Talán mégis inkább a hatalmon lévők felelőssége, hogy milyen értékeket közvetítenek a társadalom felé.
Ez ugyanis mintát jelent a társadalom számára, akát pozitív, akár negatív értelmeben.
A deviáns értékközvetítés a társadalmi csoportokban az anómia kialakulását okozza.
Ebben nem értünk egyet. Ha a társadalom pl. a saját pusztulása felé halad, akkor a szervezettebb részének (civil szervezetek, vagy ha azok nem elég erősek, akkor az államnak) igenis meg kell állítania, vagy legalábbis fékeznie kell a társadalom önpusztító folyamatait. A család ellen ható folyamatok például kimondottan önpusztító folyamatok társadalmi szinten.
Tudod, most már csak azt a rejtélyt kellene tisztázni, hogy ki mondta azt, hogy az un. "hagyományos, európai családmodell" lenne bermiféle egyedül üdvözítő mód, vagy követendő példa???
Ebben egyetértünk. Civil valóság, általában szervezettség, érdekérvényesítési képesség nélkül.
Ha a társadalom többsége nem vállal be valamit, akkor ott az államnak sem kötelessége fellépni.
Ebben nem értünk egyet. Ha a társadalom pl. a saját pusztulása felé halad, akkor a szervezettebb részének (civil szervezetek, vagy ha azok nem elég erősek, akkor az államnak) igenis meg kell állítania, vagy legalábbis fékeznie kell a társadalom önpusztító folyamatait. A család ellen ható folyamatok például kimondottan önpusztító folyamatok társadalmi szinten.
Vannak lucky boyok és vannak lúzerek. Az élet már csak ilyen. A szerencsések kaphatják pl. Fürtelen Deutsch Tomikát, akinek már van tapasztalata váratlan helyzetek frappáns megoldásában. Olyan ez mint az időjárásjelentés a TV-ben. A szerencséseknek jutnak a csinibabák a kereskedelmi adókból, a többieknek meg marad a Reisz a királyi TV-ből.
A civil társadalom ma már szerencsére tudja a helyükön kezelni azokat a tagjait, akik azt képzelik, hogy egyedül üdvözítő helyes módszerek birtokában vannak, amiket minden eszközzel a többiek nyakába akarnak sózni.
Elsődlegesnek valóban nem az állam kompetencija, hanem a társadalomé. De ennek konkrét formában meg kell nyilvánulnia. Ha a civil társadalom nem vállalja fel ezt a feladatot, akkor jobb híján az államnak, mint a társadalom képviselőjének kell ezt segítenie.
A társadalomnak törődnie kell egyes fontos, saját létét is befolyásoló jelenségekkel. Ahol a civil társadalom ezzel nem kellő mértékben törődik, ott az államnak kell megpróbálkoznia, hogy jó irányba befolyásoljon egyes fontos társadalmi folyamatokat.
Csak látni kell, hogy az "etikus, humánus és előremutató" fogalmakat és az "értékeket" mindenki valamilyen személyes meggyőződés alapján vizsgálja, Te is, én is, Tótavé is, így a viták, összetűzések örökéletűek. Sajnos a sértések és sértődések is.
Ez utóbbiakat persze jobb lenne valamelyest csillapítani.
Figyu, nem elég, hogy a zsebemből fúj a hát- meg a passzátszél, még te is kutakodsz benne??? Egyébként szerinted mennyi egy átlag közalkalmazott adója? Na annyi. És ilyen hülyeségekre nem kéne költeni. Már vettek belőle MOL-részvényt, legyenek vele boldogok.