Keresés

Részletes keresés

rozikazsuzsi Creative Commons License 2022.05.19 0 0 6772

Köszönöm a választ.Lehet,hogy tudok  fotót küldni.

Előzmény: Ali-bá (6765)
Mozo66 Creative Commons License 2022.05.18 0 0 6771

Kálisó ( klorid )vagy kálium szulfát formában .

 

Nekem kezdő kertész koromban volt egy arabitka körtém . Az első fák között volt amiket ültettem 10 éves koráig egy szem virág sem volt rajta csak hajtott . Akkor hallottam a káliumról mint tápanyag , adtam is neki , utána csak virág volt rajta persze kötött is . 

 

Itt kicsit más a helyzet szerintem még kell neki az 1 év . Nálam a Topend volt ilyen hogy 1 évvel később hozott rendes termést mint a többi fajta . Amúgy a káliummal nagy kárt nem csinálsz ha adsz neki . 

Előzmény: lukacs89 (6769)
zoli1437 Creative Commons License 2022.05.18 0 0 6770

Mirabolán. Éretlenül piros kívül. belül.

Alanyként milyen hatása van a nemesre?

Valakinek van tapasztalata?

 

lukacs89 Creative Commons License 2022.05.18 0 0 6769

Köszi az infókat, akkor talán ez a megfejtés, hogy később fordul termőre. Akkor valószínűleg nem nálunk van a hiba, legalábbis reméljük. Jövőre újra nekifutok. Bár maradt 4-5 szem, abban reménykedem, hogy legalább megkóstolhatom. 

Mozo, neked is köszi! Káliumot külön nem adtam neki, amennyi a Damisol Magnusban van, annyit kapott. Leírtam kb mindent, amit idén tavasszal kapott permetezés és tápanyagutánpótlás címszóval. Érdemes ezek szerint külön még káliumot is adni neki? Azt milyen formában? 


Előzmény: firpoliono2 (6768)
firpoliono2 Creative Commons License 2022.05.18 0 0 6768

Nekem is kb. 3 éves a Joganta, vagyis 2019-ben ültettem az akkor egy éves suhángot és pontosan ugyanúgy jártam, mint Te. Sok virág volt rajta, de ledobálta a terméseket. Maradt néhány szem. Még nem tudtam eddig kóstolni a termést.

 

A fa nagyon életerős, egészséges. Tavaly és idén is nagyon figyeltem a tápanyagutánpótlásra. Kizártnak tartom, hogy nálam ebben van a hiba.

 

Szerintem vagy később fordul termőre ez a fajta, vagy megfáztak a virágok, vagy csak pechem van, így jártam.

Előzmény: lukacs89 (6766)
Mozo66 Creative Commons License 2022.05.17 0 0 6767

A 3 éves éppen a termőre forduló kor , lehet hogy jövőre már jól köt . Káliumot adtál e neki az nagyot segítene a termőre fordulásban . 

Előzmény: lukacs89 (6766)
lukacs89 Creative Commons License 2022.05.17 0 0 6766

Sziasztok!

3 éves Joganta szilvafámon a fa méretéhez képest rengeteg virág volt, és meg is kötött, el kezdtek kialakulni a termések. Viszont mára már csak pár szem maradt rajta, a többi nagyon pici maradt, besárgult és ledobta a fa. Mi lehet? Annyira nem kicsi már a fa, szerintem egy 30-40 szemet simán elbírt volna. 


Így permeteztem:

- Rügypattanás után Bordóilé+kén NEO SC
- Virágzáskor 1x Chorus+BB Gabona
- Virágzás után nagyon levéltetves lett, a fa legalább felén bepöndörödtek a levelek. Ennek is lehet hozzá köze? Ezután permeteztem Mospilan+Topas+Damisol Magnus kombóval. 

 

Tavasszal 2x szórtam a tövéhez Marhajó trágyát. Néha kicsit fellazítottam a talajt. Virágzás után heti 2-3x locsoltam negyed-fél kanna vízzel. 

 

Azért kérdezem, hogy hátha valamit én hibáztam, és jövőre már ne legyen gond. Esetleg jövőre előbb védekezek levéltetvek ellen, stb. Vagy megfázhattak a terméskezdemények?!

 

Segítséget előre is köszönöm! 

Ali-bá Creative Commons License 2022.05.17 0 0 6765

Igen, lehet, hogy ez az eredeti alany. Pl GxN 15.  Egy fotó jó lenne.

rozikazsuzsi Creative Commons License 2022.05.17 0 0 6764

Besztercei szilvafám kivágásra került.Mellette kihajtott egy bokor,amit törzsesre neveltem k.3 éves.A lomb szine bordó, a gyűmölcse ovális,piros szinű.

Mi lehet ez,én a SOM-hoz hasonlitom,de szeretnék többet tudni erről!Lehet,.hogy ez az eredeti alany,amire a beszterceit oltották?

marmande Creative Commons License 2022.05.14 0 0 6763

Sziasztok!

 

Márciusban vettem Nemtudom szilva csemetéket. Szépen ki is hajtottak, de a legújabb levelek ilyenek. Betegség vagy kártevő?

Ez a fajta egyébként vírusnak ellenáll vagy toleráns rá legalább?

 

 

 

endrepp Creative Commons License 2022.05.13 0 0 6762

Hoppá, köszi! elsiklottam a kettő közti különbség felett.

Előzmény: zoli1437 (6760)
zoli1437 Creative Commons License 2022.05.12 0 0 6761
Előzmény: zoli1437 (6760)
zoli1437 Creative Commons License 2022.05.12 0 0 6760

A toleráns szerintem azt jelenti, hogy a vírus nem befolyásolja a gyümölcs minőségét és menyiségét.

 

Előzmény: endrepp (6759)
endrepp Creative Commons License 2022.05.12 0 0 6759

Empress...gyümölcse a sharka vírussal szemben toleráns

-a Stanleytől 10m-re, ..apa..kezdődik:

 

 

 

 

endrepp Creative Commons License 2022.05.12 0 0 6758

Akkor lehet Te tudod jól, az általam elérhető tudomány meg ezt írja mind kb, bé is kphtják.:

 

Jól alkalmazkodik a különböző ökológiai adottságokhoz. Virágrügyei a téli hideget jól tűrik. A sarka vírussal szemben toleráns.

Előzmény: firpoliono2 (6757)
firpoliono2 Creative Commons License 2022.05.12 0 0 6757

Sharka vírusnak tűnik. A Stanley tudomásom szerint nem rezisztens erre a vírusra.

Előzmény: endrepp (6756)
endrepp Creative Commons License 2022.05.12 0 0 6756

Sziasztok!

Stanley. Mi lehet a baja? Egyébként terem szépen és finom, de évről-évre aggasztóbb. Kapott lombtrágyát sziromhulláskor Mospilannal együtt, tavasszal felástam, trágyáztam. Sarka? Akkor vagy nem Stanley vagy nem igaz, hogy rezisztens? 14éves fa.

 

1

lukacs89 Creative Commons License 2022.05.04 0 1 6755

Szia!

Tapasztaltnak nem mondanám magam, de az utóbbi években kicsit beleástam magam a dolgokba.

 

Leírom én kb hogyan permetezek idén, valószínűleg pontosítják/javítják majd az okosabbak (én sem bánom, ha így tesznek).

 

Ez egy jó kiindulási alap: https://www.syngenta.hu/szolo-es-gyumolcskulturak-vedelme

Szóval én így csinálom:

- Tél végén lemosó (Bordóilé+kén NEO SC vagy Vegesol Eres)

- Virágzáskor Chorus+lombtrágya (Damisol BB Gabona)

- Virágzás végén Mospilan + Topas + lombtrágya (Damisol Magnus). Ez volt most kb 1 hete (kicsit elkéstem vele, mert levéltetves lett a fa, de a Mospilan megtette hatását). 

- Kb május végén-június elején még egy Mospilan+Topas.

- Október végén-november elején lemosó

 

Nyáron még esetleg, ha látsz valami rovarkártételt, akkor egy Teppeki vagy Karate mehet rá. 

 

Este 7-fél8 után permetezz, amikor már nem járnak a méhek. 

 

Remélem tudtam segíteni! 

Előzmény: molnartam (6754)
molnartam Creative Commons License 2022.05.03 0 0 6754

Sziasztok

Ősszel ültettem pár szilvafát, lepotica és topfive fajtákat. Kezdő vagyok és a permetezéssel kapcsolatban szeretnék kérdezni tapasztaltabb kollégáktól.

Igazából nagyon örülnék, ha valaki leírna egy alap permetezési tervet, mikor-miért-mivel, pár szóban. 

A fácskák eddig még csak egy lemosó permetezést kaptak, a virágzáskori monília elleni permetezések elmaradtak (nem is volt rajtuk virág).

A topfiveról azt írta a forgalmazó, hogy moníliával szemben rezisztens, ezzel kapcsolatban mi a tapasztalatotok? 

Köszi

trakisbandi Creative Commons License 2022.04.27 0 0 6753

Viszont biztosan szeretik a helyüket mert szépen gyarapszik a csapat.

Előzmény: trakisbandi (6752)
trakisbandi Creative Commons License 2022.04.27 0 0 6752

"A lényeg, hogy napos helyre kerüljenek!"

 

Nálam csak a felkelő nap süt be az ablakon nekik :-)

Kelet felé néznek a rönkök, később a szőlő még azt is eltakarja.

 

Előzmény: masterflash (6750)
CBNora Creative Commons License 2022.04.27 0 1 6751

Nem olyan egyszerű ez.

Valószínűleg akkor a mostani méhek már nem fognak visszatalálni oda.

Van egy érzékeny időszak, úgy emlékszem, valamikor ősszel, mikor bábozódnak, és éppen átrendeződésben van a belsejük. Ilyenkor mozgatni sem szabad őket, mert akkor elpusztulnak a lárvák.

Szerintem ha fölrakod a cserepeket, akkor ezekről az egyedekről és utódaikról le kell mondani. De ha kell a cserép a tetőre, akkor kell, nincs mit tenni. A téli átrakás ártana legkevésbé, mikor a bábokban már kifejlett méhek rejtőznek, és csak a tavaszt várják. Utána ott bújnak ki, ahol vannak, aztán az utódoknak majd keresnek valahol alkalmas helyet. Nem biztos, hogy a tetőre rakott cserépben.

Előzmény: masterflash (6750)
masterflash Creative Commons License 2022.04.27 0 0 6750

Mondjuk bajuk nem lesz, ha felkerül a cserép a tetőre, vagy átrakom másik helyre, fa is lessz a közelben amin játszhatnak, csak a lakótelep szűnik meg.

Családi házas környezet lesz!

A lényeg, hogy napos helyre kerüljenek!

 

Előzmény: trakisbandi (6749)
trakisbandi Creative Commons License 2022.04.26 0 0 6749

Szerintem is így van.

 

Az  áttelelők kijöttek, párosodtak, aztán....

A jobboldali rönk teljesen üres.

A következő nemzedék majd ezután kel ki.

A jobboldali hotelt majdnem teljesen belakták.

 

 

Előzmény: CBNora (6748)
CBNora Creative Commons License 2022.04.26 0 1 6748

Ezek a méhek nem telelnek át, csak a bábok a cserepekben. Tavasszal kikelnek, aztán hordják a virágport a csövekbe, lyukakba, belepetéznek és kezdődik a ciklus elölről.

Szóval ősszel semmiképpen nem szabad felszámolni a cserepeket, mert abban van a következő generáció, a leendő tavaszi beporzók.

Földbe ásott lyukakban más fajok lárvái élnek.

Előzmény: Amita13 (6747)
Amita13 Creative Commons License 2022.04.26 0 0 6747

Úgy tudom, földbe ásott lyukakban teleknek át. Így szerintem ősz végén-tél elején számold fel a cserepeket. A számukra tervezett rovarhotelt is érdemes akkor kitenni, a neked megfelelő helyre. Így tavasszal már azt a helyet találják majd meg. Biztosan használni fogják, ha megfelelő nekik. 

Előzmény: masterflash (6745)
alfi13 Creative Commons License 2022.04.26 0 0 6746

A cserepeket nagyon szeretik a vadméhek. Ilyen helyet készítettem a számukra, olasznádból van és a lyukátmérő 6-9mm között van. Remélem előbb vagy utóbb felfedezik és beköltöznek.

Előzmény: masterflash (6745)
masterflash Creative Commons License 2022.04.26 0 0 6745

Köszi! A cserepeknek idővel menniük kell majd.

Hol telel ek át ezek a méhek, gondolom, nem laknak ott folyamatosan, mert csak idény jelleggel látom őket.

Csinálni fogok nekik valami mást, ami kultúráltabb és optimálisabb az elhelyezése is.

Csak jó lenne tudni, hogy ha elkerül ez a rakat cserép, akkor be fognak e költözni az újba!?

Előzmény: Amita13 (6743)
lukacs89 Creative Commons License 2022.04.25 0 1 6744

Szia!

Másfél éve ültettem konténeres Jogantát. Szépen iperedik. Idén tavasszal tele volt/van virággal, most virágzik el a napokban. Meg is kötött, úgy néz ki, amin már látni a kis terméskezdeményt. Ősszel tudok az ízéről írni, egyelőre csak friss fogyasztással kapcsolatban. Legalábbis remélem.

 

Amiket valószínű olvastál neten: a Jojo és a Haganta keresztezéséből jött létre, Jojo vírusrezisztenssége, Haganta jó íze. Kemény húsú, magvaváló, ideális házikertekbe. Nagyon jó ízű, magas sav-és cukortartalom jellemzi (23 Brix.) Jól szállítható. Legalábbis ezeket írják róla... 

Betegséget, vagy annak bármi tünetét egyelőre nem láttam még rajta tavaly és idén sem. De későbbiekben jelentkezem még.

 

Így permetezem: rügypattanáskor bordóilé, virágzáskor chorus, virágzás után mospilan+topas (majd még egyszer ez, ha szükséges), ősz végén bordóilé

 

 

Előzmény: Yaris15 (6742)
Amita13 Creative Commons License 2022.04.24 0 1 6743

Faliméhek: https://think.transindex.ro/?cikk=26542 Ők laknak nálad is a cserepekben. Ne rakd el, ha nincs útban. Kevesen tudják, a faliméhek hatékonyabb beporzók, mint a háziméh. 

Előzmény: masterflash (6741)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!