Keresés

Részletes keresés

atilla76 Creative Commons License 2011.10.13 0 0 56
Mire figyelsz, ha tábort ütsz? Kutyagumira szoktam, meg pár apróságra, de ma rájöttem, az esőben az a jó, hogy fentről lefelé esik..általában. Ez fontos, ha nem sátrad van,hanem ponyvád , mert mit csinálsz, ha éjfélkor váratlanul rád támad az automata öntözőrendszer, ráadásul három különböző irányból... Puccos egy strand.
Bazsa69 Creative Commons License 2011.10.12 0 0 55

Most kaptam egy visszautasíthatatlan ajánlatot: Tátra-túra...

(nem kajakkal!)

 

Nem szoktál Esztergom-Vác között evezni?

Előzmény: atilla76 (53)
Bazsa69 Creative Commons License 2011.10.12 0 0 54

Egyrészt azon a rendezvényen voltunk vagy 100-an, másrészt annak már 2 éve, azóta - szerencsére -nagyon sok minden történt velem, sok új arccal ismerkedtem meg.   ;O)

 

A fórumos eszmefuttatások alapján nem olyan könnyű beazonosítani bárkit  is: vannak olyan fórumok, ahol rendszeresen több nick-kel borzolják a kedélyeket. Szerencsére a tengeri kajakos topikok nem ilyenek...  ;O)

 

Ezt a bizonytalanságot minél előbb fel szeretném számolni: mikor evezünk egyet?  ;O)

 

Előzmény: atilla76 (51)
atilla76 Creative Commons License 2011.10.12 0 0 53
Esetleg van kedve valakinek velem tartani? Holnap, holnapután, vagy szombaton?
atilla76 Creative Commons License 2011.10.12 0 0 52
Na megoldódott a helyzet. Sikerült kölcsönöznöm egy 505-öst, úgyhogy 3kor indultam B.udvariból és 6ra értem Csopakra. Voltak ilyen meg olyan hullámok, meg esett is kicsit, de jó volt végre vízen lenni, főleg, mert úgy hívják Balaton.
Ez five-o-five kellemes csalódás. Nagyon stabil kis kajak, kényelmes is, jól irányítható és tükörsima vízen olyan szép fodrokat csinál az orra. Egyedül a rakodás nem tetszik, az a Prijonon sokkal jobb.
atilla76 Creative Commons License 2011.10.11 0 0 51
:) Futólag, 2009-ben a Balaton-átevezésen egy kézfogás erejéig. Viszont régebben sokat elmélkedtünk ruházatról, felszerelésről, SOT kontra beülős...
Mi van törlődtek az előzmények? :)))
Előzmény: Bazsa69 (50)
Bazsa69 Creative Commons License 2011.10.11 0 0 50

No, visszaolvasgattam egy kicsit itt-ott: Te a "Kékprijonos" vagy (azaz voltál).

 

"...elvárható lenne, hogy felismerj,..."

 

Szerintem személyesen még nem találkoztunk, vagy tévedek?   ;O)

 

---------------------------------------

 

A siófoki Ysak-os milyen néven fut itt a fórumon?

Úgy emléxem, Ő is attila+szám...

Előzmény: atilla76 (47)
Bazsa69 Creative Commons License 2011.10.11 0 0 49

Bocs, de most komolyan zavarban vagyok, amin valljuk be, nem sokat csillapítottál, sőt...   :o/

 

Barkóbázhatunk is!...   ;O)

Előzmény: atilla76 (47)
atilla76 Creative Commons License 2011.10.11 0 0 48
Egyébként én is kíváncsi lennék a résztvevők kajakjaira.
atilla76 Creative Commons License 2011.10.11 0 0 47
Kedves Bazsa!
Nem sértődöm meg, de azé' megmosolyoglak! Asszem elvárható lenne, hogy felismerj, még ha oly ritkán is kap el az írhatnék. :)
Előzmény: Bazsa69 (45)
Bazsa69 Creative Commons License 2011.10.11 0 0 46

Zsé barátom!

 

Már nagyon bizsereg a tenyerem a kajaklapátom után (holnap lesz egy hete, hogy nem eveztem), jobb híján most csak virtuálisan kajakozhatok. :o/

De mindenben van valami jó: megint átnézegettem a honlapodat.

Látom, kiegészítetted az eredménylistát, most már a teljes mezőny fent van, nem csak a dobogósok, de ha már az értékelésben - nagyon korrekt módon! - külön vetted a PE kajakokat az üvexálasoktól és szénszálasoktól, egy újabb oszlopban azt is jelezhetnéd (ha telhetetlen lennék, azt kérném, hogy nevezd meg a hajók gyártóját és típusát is!...)  ;O)

A másik dolog, amit hiányolok az amúgy nagyon mutatós és informatív honlapodon, az a hozzászólási lehetőség hiánya: jelenleg nem lehet ott kérdezni, reagálni, amire azért szerintem szükség lenne.  :O)

Most nem itt írogatnám mindezt...   ;O)

 

Hát csak ennyi.

Üdv!

Bazsa  :O)

Előzmény: Zsé papa (42)
Bazsa69 Creative Commons License 2011.10.11 0 0 45

Te nem a siófoki srác vagy? RTM Ysak?...

 

"...A hajócskámat sajnos már eladtam,..."

 

?????????????????????????????????

Előzmény: atilla76 (44)
atilla76 Creative Commons License 2011.10.09 0 0 44

Köszönöm, köszönöm!

Most meg bonyolódik a helyzet, mert rájött lehet, hogy neki túl hideg van. Azt hiszem ha elkap a hév  kedden (vagy keddre) lemegyek és hajrá.

Amit írnak az előrejelzések keddtől péntekig, egész bíztató. A hajócskámat sajnos már eladtam, de nagyon izgat egy jó ráűlős, és nem kizárólag polgárpukkasztás céljából :) Mivel már volt a sárga, tudom mire számítsak, és lehet jó kis vitának nézünk elébe újra, de vannak előnyei :)

Fourty Creative Commons License 2011.10.09 0 0 43

Ha meg tudod oldani a szállítást, egy stabil PE2 Rainbow Atlantis-t én is fel tudok ajánlani, hozzávaló neoprén spricókkal együtt nektek!

Előzmény: atilla76 (39)
Zsé papa Creative Commons License 2011.10.09 0 0 42

Hajótípusokra is gondoltunk, ha lesz időm, beillesztem ezekhez.

Előzmény: atilla76 (38)
Zsé papa Creative Commons License 2011.10.09 0 0 41

Szia Attila!

 

Szerintem válasszatok egy kényelmes, széles Dag Biwok-ot, abban nem lesz baj. Ha tudjátok az időpontot, jelezz, talán még hajóban is tudunk segíteni. Jó idő lesz még, evezhetünk decemberig. Azért a tavaly Nov. 7. nem volt rossz!

Előzmény: atilla76 (39)
Fourty Creative Commons License 2011.10.08 0 0 40

Fűtöttet válassz! :)))

 

Mik a lehetőségeid, miből tudsz választani?

Előzmény: atilla76 (39)
atilla76 Creative Commons License 2011.10.08 0 0 39

Október közepe táján nagyon fog ácsingózni a tenyerem egy kis evezésre. Párocskám azonban erőteljesen meg akarja hiusítani balatoni terveimet... legalábbis egyedül nem akar engedni. Ő is szeretne evezni, ráadásul velem egy hajóban, arra hivatkozva, hogy nem tudná tartani a tempót. Persze utána bevallotta, azt gondolta, amíg nézelődik én evezek :) Nagy nehezen belementem, de a körülmények még nem tiszták. A víz addigra szerintem kb.: 10-13 fokra le fog hűlni. Ettől és az időjárástól is függ milyen hajót válasszunk. Én bírom a hideget, már próbáltam párszor, de azt nem tudom-tudjuk ő mennyire bírja.

atilla76 Creative Commons License 2011.10.08 0 0 38

Gratulálok a TV-szerepléshez!

Eredményeket (hajótípusokkal?) mikor tesztek fel? Csak azért, mert jópáran vagyunk akik a számok világában is szeretnek kicsit elveszni. :)

Zsé papa Creative Commons License 2011.09.28 0 0 37
Bazsa69 Creative Commons License 2011.09.26 0 0 36

Biztosan ismeritek, de hátha akad valaki, akinek ez új:

http://www.vitorlazasmagazin.hu/?p=article&cid=423

Zsé papa Creative Commons License 2011.09.26 0 0 35

Büszkék vagyunk rátok!!!

Előzmény: Nobiai804 (31)
Nobiai804 Creative Commons License 2011.09.26 0 0 34

eme szösszenetemben a végszóra figyeljél...

 

 

Enyém kb 1,2nm felület, ha még egyszer készítenék,akkor alacsonyabbat, nagyobb szögüt.

Stabilitás ?....fakajakom bírta...

Előzmény: Bazsa69 (33)
Bazsa69 Creative Commons License 2011.09.26 0 0 33

Nobiai!

Remélem, nem túl sok értékes helyet foglalt el a hiába becuccolt vitorla. Majd legközelebb!...  ;O)

(egyébként már azt hittem, el is felejtetted a kérésem; írhatnál róla pár szót akár nyilvánosan, ajkár privátban: mik a tapasztalataid? stabilitás? hatékonyság? befogható szélirány?...)

 

Igen, EZ AZ az Inuk!

Neve még nincs, bár a mexerzésének fordulatos története miatt akár Odüsszeusz is lehetne.

Ha az általam rendelt piros-fekete színben jött volna meg, egyértelműen a Bestia lenne a kézenfekvő elnevezés (néha így becézgetem), de így, hogy ilyen szelíd sárga-fehér színű, hajlok a Marathon mexólítás felé, amit Marcinak vagy Marcsinak is lehet becézgetni.

E kajak kétéves előéletét - pontosabban a hozzám kerülésének igaz történetét - hamarosan publikálom. Gyengébb idegzetűeknek és türelmetlenebb olvasóknak nem nagyon ajánlom...

 

Az első tapasztalataim: izgalmas, érdekes hajó, jó indulatú, kiváló egyenes-futással (még kormány nélkül is!), aminek egyenes következménye, hogy kb 60m-es átmérőjű körívben tudom megfordítani óvatos élezéssel (kormánnyal kicsit nagyobb az ív!).

A hossztengelyre merőleges hullámok a hosszú vízvonal miatt problémamentesek (jól szörfözik), az előlről haránt érkező hullámokkal sem gyűlik meg a kajakos baja, a haránt hátulról jövők már megdolgoztatják az embert. Az oldalhullám viszont horror!

De ezek még csak dunai tapasztalatok! :O)

 

Bővebbet majd később, a szomszéd fórumban...   ;O)

 

Üdv!

Bazsa  :O)

Előzmény: Nobiai804 (28)
Bazsa69 Creative Commons License 2011.09.26 0 0 32

Zsé papa!   :O)

Sajnos financiális és egészségügyi okok miatt nem tudtam most jelen lenni, de jövőre ki nem hagyom ezt a jeles eseményt!   ;O)Az idén már csakegy nagyobb túrát merek bevállalni, a Szigetkerülést ismétlem meg egy kicsit nagyobb tempóban és kevesebb üresjárattal. Kíváncsi vagyok, jelen állapotomban mire képes a Bestia...   :O)

Jövőre még csak a B80 a cél, a B101 csak akkor játszik, ha minden ideálisan alakul (ez az utóbbi években nem nagyon fordult elő...).

Székesfehérváron van bázisom (anyósom lakása), ki tudom várni az ideális időjárást (ami persze a Balatonon fél óra alatt viharossá válhat).

A megfelelő felszerelés adott, már csak rajtam múlik minden.  :O)

 

 

Előzmény: Zsé papa (27)
Nobiai804 Creative Commons License 2011.09.26 0 0 31

Röviden:

 

-kiváló szervezés

-gyönyörű időjárás

-jó társaság

 

azaz: nagyon jól éreztük magunkat .

 

Ezt elszúrtátok, nem ússzátok meg jövőre nélkülünk !

Zsé papa Creative Commons License 2011.09.21 0 0 30

Szia Attila!  Nagyon jó volt a tavaly novemberi közös evezés!  Figyeld csak a fórumokat, jövőre már a bőség zavarával fogsz küszködni a programok miatt...! :-))  örülök, hogy írtál!

Előzmény: atilla76 (29)
atilla76 Creative Commons License 2011.09.21 0 0 29

Üdv. a fedélneten!

Sajnos jó ideje nem tudtam nyugodtan a gép elé ülni... Nagyon jó a kezdeményezés és előbb-utóbb csatlakozom majd, mert nagyon megfogott a Balaton; azt a túrát sosem felejtem el. Persze ez nem most lesz, sok-sok hónap kérdése, de nem felejtek.

Mivel csak ma láttam meg a felhívást is, fájó szívvel kell mondanom, nem tudok menni, már elígérkeztem a Szigetközbe tájevezőversenyre (a pisztrángkör honlapján találtok róla többet). Kár, hogy nem vettem észre ezt előbb, de remélem megrendezitek jövőre is!

Nobiai804 Creative Commons License 2011.09.21 0 0 28

szia Bazsa

 

  Hétvégén jössz Keszthelyre ? Viszem akkor a vitorlát, próbálgassad... :-)))

 

Ez AZ az Inuk, ami jött/ment ? Látod nem akart elhagyni....

Előzmény: Bazsa69 (26)
Zsé papa Creative Commons License 2011.09.21 0 0 27

Szia Bazsa, örömmel látlak itt is!  látod, mégis csak neked volt megírva az a hajó! Jó lenne minél többször közös evezéseket rendezni, mi a Balatonnál már keményen szerveződünk, de akármikor lesz időd, szólj, megyek veled! A keleti medence simán egy nap alatt letudható ősszel is, a Nyugati 120 azért már nyarat kíván... Idén már én sem vágok neki, fontosabb a balatoni kajakos élet menedzselése... :-))

Előzmény: Bazsa69 (26)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!