Keresés

Részletes keresés

<Tycoon> Creative Commons License 2011.12.29 0 0 20

 

 

 

Kerüljétek el nagy ívben. Idióta társaság, idióta üzletpolitikával

 

 

Telefonos ügyintézés nincs, mindenért be kell rohangálni, papír alapon kell mindent intézni.

Ha valaki meghatalmaz a számlája feletti rendelkezésről akkor minden egyes lekötésnél kell nyilatkozni, és papírokat kitöltögetni, nem jelenthet be csak úgy be a számlájára.

 

Én ma mondtam fel a szerződést velük, ha nem kell nekik a pénzem, ám legyen, remélem mielőbb becsődöl az egész.

John Zero Creative Commons License 2011.08.24 0 0 19

Nekem 149 Ft a CIB havonta. Az átvezetés EUR-HUF gyakorlatilag azonnali (1 perc), napközben (?).

Amikor egyszer elrontottak valamit, és nem akciós 0 Ft-al számoltak egy tételt, akkor a telefonon szinte automatikusan felvették a panaszt, és jóváírták a pénzt.

A CIB se a legjobb bank, de nem nagyon van jobb Magyarországon szerintem.

 

Előzmény: Doctorhouse (12)
Törölt nick Creative Commons License 2011.08.21 0 0 18

A mostani (kamat) akciójukat viszont nyomatják, már autók ablaktörlője alá dugva is láttam a szórólapot. :-O

Előzmény: pgyafi (17)
pgyafi Creative Commons License 2011.08.21 0 0 17

Ismerős nyitott számlát, "online".  Viccnek is rossz. A ügyintézőnél ott volt egy kinyomtatott emil az adatokkal. Majd minden szükséges papírt kézzel tölött ki ill. kellett kitölteni. Közel 1 órába tellett a dolog...

Törölt nick Creative Commons License 2011.01.22 0 0 16
Előzmény: Laslow (15)
Laslow Creative Commons License 2011.01.22 0 0 15

Milyen kártya kérésekor? Bankkártya-igényléskor? De hisz eleve nem is biztos, hogy van annyi pénz a számlán! (Amikor utoljára néztem, 1000Ft-ot kellett csak a számlára rakni szerződéskötéskor.)

Előzmény: Törölt nick (14)
Törölt nick Creative Commons License 2011.01.22 0 0 14

erdekelne akiknek tapasztalata van a magnet bankkal, hogy gyakorlatban is mukodik az hogy a kartya keresekor zarolnak a szamlarol 50-100e ft-ot biztonsagi okokbol?

kano27 Creative Commons License 2010.12.18 0 0 13

Mindenhol le van írva, hogy 149 Ft a számlavezetési díj akkor, ha a megfelelő feltételeket teljesíted.

Nem értem mi a probléma ezzel? Te így jártál, pech. Szerintem meg igen is normális szolgáltatást 

adnak ennyi pénzért.

Egyébként sikerült is kb. 5 hónapos hsz-re válaszolnod.

Előzmény: Doctorhouse (12)
Doctorhouse Creative Commons License 2010.12.13 0 0 12

Amiért meg nem a CIBet:

 

EUR számlát nyitottam az online mellé, jött némi EUR, majd 3 hónap múlva indítottam egy átvezetést ami nem ért át 

4 nap alatt a saját HUF számlámra. Kiderült, hogy azért nem mert amire azt hazudták, hogy 

ingyen van az havi asszem 100 Ft, és így az utaláshoz hiányzott kb 50 Ft. Nem a mobilomon hivtak hogy gáz van amit megadtam az utaláskor , hanem a szerződéskor ezer éve megadott vonalason ami anyáméknál csörgött, gondolom spóroltak 50 Ft-ot, de engem nem értek el. 

Ezek után miután a jelszóval védett online rendszerben panaszt tettem az volt a válasz h menjek be egy fiókba mert nem azonosítható h ki tette 

a panaszt, hát a kurva anyjukat azt.

Ez csak egy volt a sok hülyeségük közül.

Másik. Befeketetési alapba tettem náluk 3 éves időtartamra pénzt. Lejárat előtt 2 hónappal mondtam,

hogy szeretném megszüntetni a számlám mert átmennék másik bankhoz, a megtakarításit megtartom,

arra rakják majd vissza befektetést ha lejár. JA olyat nem lehet, addig nem szüntethetem meg a számlát 

amíg nem jár le a befektetés!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Szóval szerintem mindneki felejtse el a CIB Bankot, olaszpok, mit is lehetne tőlük várni....

Ja és a 149 Ft az 549 Ft, csak jóváírnak ha oda kapsz vagy utalsz vagy mittudomén. 

 

A Magnetnél tényleg minden ingyen van.

 

 

Előzmény: kano27 (10)
Laslow Creative Commons License 2010.07.27 0 0 11
Kicsit pontosítanék: az AXA netbankja nem ócska amióta iBanq2 van. SMS-es megerősítés belépéskor és utaláskor (az SMS-ek ingyenesek, és havidíj sincs rájuk). Gyors, eddig szerintem kiváló rendelkezésre állású, kellemes külsejű és logikusan felépített böngésző alapú netbank - nekem nagyon tetszik. Annyi, hogy extra szolgáltatásokat nem tud (pl. telefon-feltöltést, autópályamatrica-vásárlást, meg hasonlókat). Amúgy az AXA előnye a még mindig magasnak számító látra szóló kamat, és az, hogy 0Ft a fenntartása és a használata (kivéve a készpénzfelvételt, de arra más bankot kell használni).

A Citibank netbankja tényleg kifogásolható. Működik ugyan, de borzalmas külsejű és logikátlan felépítésű, valamint nem tud SMS-es megerősítést a műveleteknél. Amúgy a bankkártyás tranzakcióknál nekem pl. tök mindegy, hogy mennyibe kerülnek az SMS-ek, mert első dolgom volt lemondani az SMS hírnök szolgáltatást. Zavar, ha minden apróságról SMS-ben zaklatnak. Az 1000Ft-os SMS limit meg szerintem hasznos: bemegyek a boltba, veszek egy kiló kenyeret, erre jön egy SMS. Hát kinek kell ez?!

A K&H-t nem ismerem, mert kb. tíz éve nem vagyok már ügyfelük, de nem lehet, hogy csak azért hallottál sok panaszt róluk, mert viszonylag sok ügyfelük van? (pl. AXA-hoz és Citihez képest)
Előzmény: kano27 (10)
kano27 Creative Commons License 2010.07.27 0 0 10
Én amiért a CIB-et választanám:
- CITI - egy kalap sz@r a netbankjuk, csak 1k kártyás vásárlás fölött küldenek SMS-t, ráadásul 499 Ft az SMS szolgáltatásuk.
- AXA - egy szerencsétlen, főleg hitelezéssel foglalkozó bank. Egyáltalán semmi előnyük nincs, max a VIP számlájuk. Netbankjuk vicces.
- K&H Zero - Alapból utálom a K&H-t a hozzáállásuk miatt + rengeteg fogyasztóvédelmi ügy is volt ahol ők voltak a hunyók (olyan régi kommunista beállítottságú bank hatását kelti).
Amin még gondolkodom az FHB-nál az Optimum számlacsomag. Viszont itt is 150 Ft "akciós" havidíja van az SMS szolgáltatásnak, és nincs SMS db díj. De kérdés, hogy meddig marad ez a díj, mert egyébként 50 Ft a havidíj és 18Ft/db az SMS díja. Netbankját nem ismerem. Ami még gáz, hogy az első éves kártyadíj ingyenes csak, utána ugyan úgy fizetni kell (viszont kaphatsz ingyenesen MC Goldot is).
Szóval még mindig inkább a CIB. Annak ellenére mondom, hogy van CITI 0 Ft-os bankszámlám is. Annál az ingyenes kp felvét a jó.
Előzmény: Laslow (7)
Laslow Creative Commons License 2010.07.27 0 0 9
Sokszor voltam már a fiókjukban, de engem egyszer sem próbáltak rávenni, hogy nyissak náluk folyószámlát (csak egy betéti technikai számlám van). Persze, ezt nyilván fiókja és ügyintézője váltogatja.
Előzmény: Törölt nick (8)
Törölt nick Creative Commons License 2010.07.27 0 0 8
Kicsit jobban nyomatják a számlanyitást, mint kéne.
De mindegy, amíg 0 forintba kerül ....
Előzmény: Laslow (6)
Laslow Creative Commons License 2010.07.26 0 0 7
Miért épp CIB Online? Ott az AXA magánszámla, a K&H Zero, a Citibank TOP/VIP... Nézegettem pár hete a CIB Online számlacsomagot, de van olcsóbb ajánlat is a piacon, ha utalgatni akarsz össze-vissza. (Legalábbis az én igényeimnek olcsóbb.)

Na de hogy jön ez az egész a MagNet Bank topikjához?
Előzmény: Törölt nick (3)
Laslow Creative Commons License 2010.07.26 0 0 6
Lehet. Mire gondolsz?
Előzmény: Törölt nick (5)
Törölt nick Creative Commons License 2010.07.26 0 0 5
De nem túl korrekt húzásuk nekik is akadt ... :-(
Előzmény: Laslow (1)
Híd Creative Commons License 2010.07.26 0 0 4
"ez nettóban (a forrásadó levonása után) csak 3,6 százalék, ami kevesebb mint az MNB közép árfolyama"

Hát, nálad is elkellne egy pénzügyi gyorstalpaló, az biztos.
Előzmény: oeconomus43 (2)
Törölt nick Creative Commons License 2010.07.26 0 0 3
Nem akarok reklámot de a CIB online számlacsomagjában tényleg mindenedet kifizetik ingyen és bárhova utalsz amennyit akarsz. Igaz kérnek érte havonta fix 149 forintot.
Előzmény: Laslow (-)
oeconomus43 Creative Commons License 2010.07.26 -1 0 2
Csányival, meg az OTP-vel a hócipőm is tele van. A kamatokat folyamatosan csökkentik, legutóbb már csak 4,5 százalékot (ez a maximális kamat 1 millió felett) adtak, ez nettóban (a forrásadó levonása után) csak 3,6 százalék, ami kevesebb mint az MNB közép árfolyama, s alacsonyabb, mint az infláció! Bravó FIDESZ! Csányi többször kijelentette, hogy az OTP-nek nem okoz gondot a bankadó befizetése, Persze! A mi pénzünkből kifizetik. Miközben a monetáris tanács már az alapkamat emelését fontolgatja a forintot ért újabb támadások miatt, melyet Orbánéknak köszönhetünk, Csányi egyre csökkenti a kamatot. Hajrá Magyarország. Még egy kis összeveszés az IMF-vel, majd az EU-val, s Kánaán lesz ebben a kicsiny országban. A lecsóhoz a kerítésből fogom a kolbászt vagdosni.
Laslow Creative Commons License 2010.07.26 0 0 1
(Attól még, hogy nem az a tipikus, vaskalapos, rugalmatlan, múlt században megrekedt hagyományos bank, nem feltétlenül rossz. A betétek pl. ugyanúgy biztosítva vannak az OBA által - akkor meg?)
Előzmény: procaliber (0)
procaliber Creative Commons License 2010.07.26 0 0 0

k0m0ly bank

Laslow Creative Commons License 2010.07.26 0 0 topiknyitó
MagNet Magyar Közösségi Bank
http://www.netbank.hu/

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!