Keresés

Részletes keresés

kriszta930 Creative Commons License 2011.10.21 0 0 915

Sziasztok!

 

A liftet is takarítja taki néni?

Csak mert a bal oldalit valaki nagyon csúnyán összegányolta. :-(

 

K.

sypsyp Creative Commons License 2011.10.21 0 0 914

Sziasztok! Csak szólok, ha valaki nem látta volna, kiraktak feliratkozási lehetőséget kaputelefon-javításra.

 

Egyébként felhívtam a népszámlálós srácot, erre bedobott a postaládámba egy személyi kérdőívet lakáskérdőív nélkül... ez így nóóórmális??

Face2.0 Creative Commons License 2011.10.20 0 0 913

A használatbavételi engedélyről lehet tudni valamit? Mikorra várható?

kriszta930 Creative Commons License 2011.10.20 0 0 912

Sziasztok!

 

Van valakinek valamilyen infója az (lakás)ajtókról [szigetelés, küszöb]? Mikorra várható?

 

Köszi:
K.

dodokacsa012 Creative Commons License 2011.10.18 0 0 911

Biztos a külső hőmérséklet érzékelőnél már felkelt a nap:-)

Nálunk is ez a helyzet!

Előzmény: Flashmob1234 (910)
Flashmob1234 Creative Commons License 2011.10.18 0 0 910
Nálam ment a fűtés de kb 1 órája kihült a radiátor. Melegvíz az van. Ilyenkor mi van?
kainka_ Creative Commons License 2011.10.18 0 0 909

Köszönjük az eredményes (és kicsit elnyúlt) utánajárást..

Előzmény: Aktrus (908)
Aktrus Creative Commons License 2011.10.18 0 0 908

Kedves Tulajdonosok!

 

Végre végre jó hírekkel szolgálhatunk:) Kérnénk szépen mindenkit hogy tekerje fel a fűtést , amenniyben bármilyen problémát észlel jelezze felénk!

 

Köszönjük a türelmet!

kriszta930 Creative Commons License 2011.10.18 0 0 907

Most hívtam fel Istvánt. Azt mondta, hogy a szerelő még most is fent van a kazánnál (ha valaki otthon van, akár fel is mehet hozzá megkérdezni, hogy mi a helyzet). Kérdeztem, hogy lesz-e belőle fűtés még ma. Azt mondta, hogy reméli, de addig nem engedi el a szerelőt, amíg nem lesz jó a fűtés.

Előzmény: gekko69 (905)
kainka_ Creative Commons License 2011.10.18 0 0 906

Akkor külön szerencse, hogy nem folyt el a forróvíz, hanem csak szépen elhasználódott és leállt a kazán. Szép lett volna, ha déli oldal megfő..

Előzmény: kriszta930 (904)
gekko69 Creative Commons License 2011.10.18 0 0 905
Engem már csak az érdekelne,hogy hogyan lehet olyan infóhoz juttni hogy mikor lesz melegvíz és fűtés?nem érdekel a mellébeszélés,találgatás.Tud valaki olyan személy elérhetőséget aki ezt 100% megtudja mondani? Reggel kb.14 fok volt a lakásban...kezdek aggódni mert már pingvineket láttok a konyhában...
kriszta930 Creative Commons License 2011.10.18 0 0 904

Az a baj, hogy a kazán nem a garázsban van, hanem a tető alatt, így a garázsvilágítás nem lehet kibúvó a kazánszerelőknek. :-)

Ja, és a kazán hőérzékelője is gyakorlatilag az 5. emeleten (tető) van, a legdélebbi, legnaposabb pontján a háznak. [Így lehet, hogy az északi fronton már megfagynak, mert ott jóval hidegebb van, de a hőérzékelő még vígan lubickol a napfényben, ezért nem fog bekapcsolni...]

Előzmény: kainka_ (903)
kainka_ Creative Commons License 2011.10.18 0 0 903

Az egészben tényleg a hozzáállás zavar. Valóban nonszensz, hogy lassan harmadik este nincs melegvíz, akinek van ereje (és energiája) forral magának és lemosdik a langyos, bokáig érő vízben, vagy ismerősökhöz jár fürdeni, esetleg megpróbálják beállítani a tusolás világcsúcsát a hidegvízben, a tüdőgyulladást reszkírozva.

 

Garázsvilágítás nulla, a relé kapcsolna, de szakadás van a kábelekben, nincs fény.

Lehet, azért nem tudják megjavítani a kazánt, mert nem látnak a szerelők, előbb a világítás problémáját kell eszkalálni. :-)

Előzmény: kriszta930 (900)
Simfru Creative Commons License 2011.10.18 0 0 902

Szerintem 3 év garancia van a törvényben előírva. de meg tudom kérdezni, van ügyvéd a családban. :)

Előzmény: kriszta930 (897)
kriszta930 Creative Commons License 2011.10.18 0 0 901

Nem tudom, hogy mennyire emlékeztek rá, de tavasszal is volt fűtésproblémánk. Mármint a ház bizonyos részein. És akkor derült ki, hogy más részeken meg a melegvízzel volt probléma. (Volt is lakógyűlésünk...)

Bár én nem ért(het)ek hozzá, de laikusként nekem ez erősen hajaz arra, hogy a tavaszi probléma előjele volt a mostaninak. Lehet, hogy tévedek, de mindenesetre gyanús...

 

K.

kriszta930 Creative Commons License 2011.10.18 0 0 900

Most olvastam a kör e-mailt. Elkeserítő.

Tegnapi infó szerint ma délelőtt kellett volna kimenni a szerelőknek. De a mai e-mail szerint még oda sem értek...

 

Komolyan mondom, a kazán gyártóját + a szerelőket be kellene zárni egy lakásba napokra fűtés és melegvíz nélkül. Szerintem egy fél nap múlva 1000-el kaparnának, hogy megcsinálják. Nonszensz!

Még ha egy tanyán élnénk, ahol úttalan utakon, nehezen lehetne megközelíteni a házat, még tán megérteném. De Budapestre ne tudnának szombat óta kiszállni a szerelők??? Hát honnan jönnek: Kanadából, vagy az Ural-hegységen túlról?

 

K.

leszorító Creative Commons License 2011.10.18 0 0 899

Sziasztok,

 

Ezekkel a hibákkal kapcsolatban nemcsak az a probléma, hogy vannak, hanem az is, hogy amennyiben viszont az Aktrusnak kell valami, akkor azt azonnal, készpénzben, tegnapra, 15 napon belül, mert különben... Na most, ha a lakók mindig teljesítenek, akkor az Aktrusnak is mindig határidőre, előírásszerűen kellene teljesítenie, nem?

 

Egyébként a Kriszta által említett hibalistához:

 

 - gagyi kilincsek az ablakokon,

 - ujjnyi repedések a lakáson belüli falakon (tudom, hogy a falaknak mozogniuk kell, de nem már most, és nem ilyen mértékben),

 - kissé régóta húzódó használatbavételi engedély (közben pörgő rendelkezésre tartási jutalék és lejáró hitelszerződések).

 

Üdv,

 

VP

Előzmény: kriszta930 (894)
Flashmob1234 Creative Commons License 2011.10.18 0 0 898

Még jó, hogy nem zuhanyzóm van, így legalább tudtam 30 perc vízmelegítés után beülni a bokáig érő vízbe :D

Azt tudjuk, hogy mi a konrét probléma? És hogy miért nem sikerült megjavítani? KONKRÉTAN?

Értem én, hogy folyamatban van a javítás, de jó lenne tudni mi a folyamat...

kriszta930 Creative Commons License 2011.10.18 0 0 897

Én úgy tudom, hogy a lakáson belüli problémák kijavítására a birtokbaadástól számított 1 éven belül van garancia. Ez ugyebár mindenkinél más és más időpont.

 

Az egész házra vonatkozóan nem tudom, hogy mi a helyzet, de gondolom, ha átvettük (és tudtommal ez még nem történt meg és véleményem szerint a használatbavételi engedélyig hogyan is lenne lehetséges?!), onnantól ketyeg a garancia. [Bár ez csekély vigasz, mert ettől még nem lesz fűtés, vagy melegvíz...]

 

De javítsatok ki, ha nem jól tudom.

 

K.

Előzmény: dodokacsa012 (896)
dodokacsa012 Creative Commons License 2011.10.18 0 0 896

Remélem...

A kivitelező nem hiszi azt, hogy a közös dolgokra a házban már ketyeg a garancia...

Előzmény: kriszta930 (894)
dodokacsa012 Creative Commons License 2011.10.18 0 0 895

Utánajártam a küszöb kérdésnek egy kicsit...

 

Nem tudom, mennyire új a dolog, de ezeken az ajtókon úgynevezett automata küszöb van. Ez úgy működik üzemszerűen, hogyha becsukom az ajtót, akkor lezárja a rést az ajtó és a burkolat között.(~gumírozott)

A mi esetünkben, az a küszöb nem működik üzemszerűen, csak manuálisan(tehát nem automata).

 

Megkérdeztem hasonló ajtókat forgalmazótól, mi lehet az oka.

 

1. Nincs jól beállítva; 2. Az ajtó nincs jól beállítva; 3. Elromlott a küszöb (szerencsére könnyen cserélhető) 4. Rosszul van beépítve az ajtó.

 

Akinek ilyen ajtaja van az könnyen ellenőrizheti, hogy egyáltalán működik-e az automata küszöb:

A sarokpánt felöli oldalon alul van egy "gomb" amit megnyomva a szigetelt küszöb kitolódik az ajtóból!(nyitott ajtónál lehet csak működtetni)

Ha jól működik akkor zárt ajtónál nincs semmilyen rés, ha rés van, akkor valami nem jó!

 

Azt viszont nem tudom, hogy akik extra küszöböt+szigetelést rendel saját pénzen, ott működik-e ez a funkció az ajtóban(alapvetően az összes ilyen márkájú ajtóban alap felszereltség az automata küszöb). Vagy csak a működő küszöb szigetelésével nem elégedettek!

 

Értelem szerűen ha nem az előírás szerinti a beépítéskor/beállításkor hagyott rés, akkor a küszöb nem látja el 100%-osan a funkcióját. (nem szigetel rendesen)

 

Üdv

Előzmény: kriszta930 (885)
kriszta930 Creative Commons License 2011.10.18 0 0 894

Sziasztok!

 

Akkor tehát van új lakásunk, amihez az alábbi, egész házat érintő dolgok tartoznak:

* radiátor – de nem működik

* vízcsap – de nincs melegvíz

* lakásajtó – de nem szigetel rendesen

* garázs és folyósó-világítás – ami többet nem működik, mint amennyit igen

* villanyóraszekrény – ami nehezen nyitható és közben jó eséllyel leverhetjük a folyosói lámpaburát

* kaputelefon – de nem működik

* kukatároló – ami a bejáratra szellőzik

* teraszkorlátok – amiket pár hónap után már esz a rozsda

Kihagytam valamit? Ja, és mindezek úgy, hogy zsír új, kb. 1 éves házról van szó. Mi lesz itt – nemhogy 30-40 év múlva, hanem csak – az elkövetkezendő pár éven belül??? :-( A jelenlegi helyzetből következtetve nem sok jóra lehet számítani… :-(

Ezek után nem is csoda, hogy még mindig nincs meg a használatbavételi engedély.

 

K.

Winston1569 Creative Commons License 2011.10.17 0 0 893

Kedves Lakótársak!

 

Az előtérben elviselhetetlen méreteket ölt a kukatárolóból kiszivárgó bűz. Ez ellen tervezünk tenni valamit? Ötletek? Ki kellene találni valami megoldást, mert ez undorító. Sok a kuka, kicsi a hely, alig van szellőzése a tárolónak...

 

Üdv, Bernadett

Előzmény: sypsyp (878)
Winston1569 Creative Commons License 2011.10.17 0 0 892

Kedves Ági!

 

Köszönöm, hogy eltetted a biciklit. Mint láthatod, én írtam, amikor gondom volt. A táskából eltűnt cuccokhoz semmi közöm.

 

Üdv, Bernadett

Előzmény: Faragi26 (876)
dodokacsa012 Creative Commons License 2011.10.17 0 0 891

Ott a pont:-)

Én is!

Előzmény: pumpkin1 (890)
pumpkin1 Creative Commons License 2011.10.17 0 0 890

Azért kiváncsi lennék, hogy hogy a büdös francba tud egy egyéves kazán annyira elromlani, hogy napokig tartson megszerelni?!

Előzmény: gekko69 (889)
gekko69 Creative Commons License 2011.10.17 0 0 889

És a 24H lejárt..meleg víz..fűtés? Nálam nincs...

Előzmény: kainka_ (887)
kriszta930 Creative Commons License 2011.10.17 0 0 888

"Mázli", hogy odakint 'csak' tizenegykét fok van. Képzeljétek, hogy ha télen, a kopogós mínuszokban lennénk fűtés és melegvíz nélkül napokig... Hurrá! Mindjárt örülni kezdek, hogy egy összkonfortos, mai kor igényének megfelelő lakásban nincs fűtés és melegvíz. :-(

[Innen már nem sok különbség lenne, ha a híd alatt élnénk: fűtés ott sem lenne, hidegvíz még csak-csak akadna, a világítást meg az utcai lámpa megoldja. És ezért még rezsit sem kell fizetni...]

Előzmény: kainka_ (887)
kainka_ Creative Commons License 2011.10.17 0 0 887

Kezd aggasztóvá válni az épület műszaki állapota. Amin nyáron csak mosolyogva poénkodtunk, az pár hónap elteltével már komoly problémát okoz. Így hogyan fogják időben átadni a lakásokat illetve az épületet?


1.) Az ajtók szigetelése eddig csak a zajt nem szűrte meg, most viszont valóban hidegről és melegről van szó. Csak remélni merem, hogy a majdani munkák során alkalmazandó új burkolatváltó nem fogja a kőművesbrigád tömeges foglalkoztatását maga után vonni a járólapokban keletkező kisebb-nagyobb repedések, lepattanások miatt.


2.) Fűtés, melegvízszolgáltatásról pedig annyit, hogy vasárnap délután óta a melegvizet csak más energiaforrás használatával tudjuk előállítani, vagyis plusz ráfizetést generál nekünk, a kényelmetlenségről és a hideg falakról már nem is szólva. Kíváncsi vagyok, ezt a két napos szolgáltatáskiesést jóvá írják-e majd az elszámolásnál, illetve kártalanítanak-e bennünket valamilyen formában? A közüzemi szolgáltatásért a szolgáltató a felelős, nem a lakó, hiszen nem ő választotta meg a szolgáltatást, fizet a szolgáltatásért. A garanciális szerződés miért a lakó költsége kell, hogy legyen egy egyébként is garanciális háznál?


Ideje lenne a XXI. században a korszaknak és tecnológiának megfelelő szolgáltatást és minőséget biztosítani, a türelmünk csak 24 órát bír ki, annál többet nem!

Előzmény: dodokacsa012 (886)
dodokacsa012 Creative Commons License 2011.10.17 0 0 886

Nálunk, nagyjából kifér az ujjam, nem emlékszem, hogy burkolatváltó lenne!

 

Az viszont baj, hogy ezt az indoklást megettétek!(gondolom nem volt más választásotok)

A világon nincs ilyen, hogy egy küszöb nélküli ajtó standard lenne...(főleg ha az bejárati ajtó)

Ez maximum, az "Arkus Standard"...

 

Bár azok után, hogy a hűtőnk helye elé egy radiátor került... már nem csodálkozok semmin...

 

...mindig tanul az ember, legközelebb már tudjuk, mire kell még figyelmet fordítani...

 

Üdv

 

És köszönöm az infót!

Előzmény: kriszta930 (885)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!