Keresés

Részletes keresés

Álomvédelmi twist Creative Commons License 2010.05.04 0 0 78

"egyetlen választást sem a széplelkes döntenek el"

 

De bizony, hogy ők, csak te még nem tudod...

Előzmény: mos (77)
mos Creative Commons License 2010.05.04 0 0 77

A sértett Poki valszeg így akart kicseszni Orbánnal, mert kizártnak tartom, h ne lett volna tisztában azzal, h mit indít el.

Ráadásul még túl is bonyolította a mondatot, amelynek se füle, se farka, mi az, h három év múlva nem S. lesz? Ennek így semmi értelme, csak a hivatásos rettegőknek adott tápot.

 

Ha ilyen mondvacsinált okok miatt kiálltok a Fidesz mögül, semmi baj, majd jön vissza Puch László, na bumm.

A lista is jó lesz arra, h a Fidesz legalább tudhatja, h mely értelmiségi széplelkekre nem számíthat, kik fognak vele legelőször szembefordulni.

De egyetlen választást sem a széplelkes döntenek el. A Fidesz vagy rendberakja az országot, Sólyom ide, vagy oda, és akkor maradhat, vagy nem, akkor pedig elbukik, a Ti támogatásotok ide, vagy oda.

Előzmény: #FF4500 (72)
Álomvédelmi twist Creative Commons License 2010.05.04 0 0 74

"Pálinkás egyáltalán nem lenne rossz választás"

 

Bocs, de engem megőrjít, ahogy beszél, és ezzel már el is bukta a támogatásomat:-)

 

"kis sunyi Pokorni nyilatkozatban, igazán undorító volt"

 

Igen, az volt, de szvsz ez Pokorni bunkó magánszáma volt, egyszerűen megfeledkezett róla, hogy nem otthon van.

Előzmény: #FF4500 (72)
#FF4500 Creative Commons License 2010.05.03 0 0 72
Pálinkás egyáltalán nem lenne rossz választás, de Sólyomnak előzetesen neki menni, ráadásul egy ilyen kis sunyi Pokorni nyilatkozatban, igazán undorító volt. Nagyon remélem, hogy ez nem a belső kör "üzenete" volt. Mindenesetre, ha visszhang-kereső szonár hangnak szánták, hát a magam részéről csatlakoztam a levélhez. El a kezekkel Sólyomtól!
Előzmény: mos (62)
Álomvédelmi twist Creative Commons License 2010.05.03 0 0 71
Nézd, a Pálinkást nem ismerem, meglehetősen jellegtelennek tűnik. Számomra két dolog fontos, hogy az elnök szigorúan az Alkotmány és alkotmányosság, jogállamiság talaján álljon, illetve, ha már nem lesz környezetvédelmi minisztérium, képviselje a környezetvédelem szellemét, és amennyiben a jogosítványai engedik a gyakorlatát is. Ehhez a lentebb felsorolt nevek közül nekem egy se felel meg, Sólyom viszont igen, noha vele szemben is vannak fenntartásaim.
Előzmény: mos (62)
Zalancelot Creative Commons License 2010.05.03 0 0 68
Nincs baj egyikükkel sem, nem kizárt, hogy jó elnökök lehetnének, de nagyon rossz üzenet értéke lenne, ha Sólymot, akit jobb lehetőség híján 5 évvel ezelőtt pozícióba segítettek, most hogy változtak az erőviszonyok, dobnának.
Ráadásul, hogy Sólyom ezekben a nem egyszerű időkben jól megfelelt.
Előzmény: mos (56)
#FF4500 Creative Commons License 2010.05.03 0 0 67
goto (39)
Előzmény: Törölt nick (45)
Álomvédelmi twist Creative Commons License 2010.05.03 0 0 66
Igen, kb. így.
Előzmény: #FF4500 (58)
#FF4500 Creative Commons License 2010.05.03 0 0 65
Erre vállalkozott. Meg is kapta rá a felhatalmazást. Többek között tőlünk. De nagyot kellene csalódnia, ha azt hinné, a jobbközép is vakon fogja neki csóválni a farkát a szakadék széléig, mint a most letűnő posztkomcsi kurzus csahosai az elkúróknak. De szerintem nem hiszi ezt, és nem is fog elindulni a szakadék felé. Megkapta a bizalmat. Viszont, ha Sólyom helyére valami kretén bólogatójánost rak, egy semjént, akkor részemről nagyon hosszú idő óta az első fekete pontot írom be neki.
Előzmény: Törölt nick (57)
mos Creative Commons License 2010.05.03 0 0 64
(62)
Előzmény: Álomvédelmi twist (61)
tourmalet Creative Commons License 2010.05.03 0 0 63
Dehogynem.
Előzmény: mos (56)
mos Creative Commons License 2010.05.03 0 0 62

Közszájon forognak + sajtó.

Más nevet nem tudok, esetleg még Kukorelli István.

 

A Schmitt-"veszély" szerintem sohasem állt fenn, Schmitt házelnök lesz.

 

Szóval nem látom be, h mitől olyan gáz egy Pálinkás József mondjuk, h attól itt egyesek már diktatúrát vízionálnak ...

Előzmény: Törölt nick (59)
Álomvédelmi twist Creative Commons License 2010.05.03 0 0 61

Nem állítom, hogy Sólyom tökéletes, de a sportbuzi, Orbán-haver Schmidtnél szvsz jobb.

 

Eddig én se gondoltam Orbánt diktátori hajlamúnak, de az, hogy még csak nem is reagált a környezetvédelmi minisztériumért lobbyzó 106 civil szervezet hozzá intézett levelére, az a szememben nagyon pökhendi, g**i lépés volt.

Úgyhogy ezek után nincs okom, hogy kíméljem ezt az alakot.

Előzmény: Törölt nick (54)
tourmalet Creative Commons License 2010.05.03 0 0 60
Felhívom a figyelmedet, hogy ez nem a vágyálmaink című topic....
Előzmény: Törölt nick (45)
#FF4500 Creative Commons License 2010.05.03 0 0 58
Az lett volna az értelme, hogy megakadályozzunk egy sor végzetes ballépést, amit a posztkomcsi kurzus időközben végrehajtott.

És mégis hogyan? Szerinted a posztkomcsi kurzus milyen magasról szart le mindenkit, a jobbközép értelmiségtől a nagycsaládosokig, a szakszervezetektől az utcán tüntetőkig?

Ne feledd: most már igaz, hogy elhajtottuk őket.... már ha mi hajtottuk el

Nem tudom, te hova ikszeltél, én a Fideszre.

Ezeket kellett volna időben megakadályozni.

Még egyszer: hogyan? Mert erre még senkinek nem sikerült válaszolnia. Jó, a jobbikos választ ismerem, kaszára kellett volna kapni, és felgyújtani a parlamentet. Hát, erre valahogy nem volt érdeklődés.

Vagyis azt, hogy az - amúgy illő kritikával szemlélt - Orbán kikaparja a gesztenyét szíves mindnyájunknak. Most meg nagyokat szippantunk a tavaszi levegőből, mérsékelten, úriemberhez méltó tónusban örvendezünk, hogy elhajtottuk a posztkomcsikat... és hamar benyújtjuk a számlát a Fidesznek. Mert hát nekik érdemes, ugye. Ha meg nem, akkor szégyelljék magukat, ők sem elég demokratikusak.

Én úgy húsz éve támogatom Orbánt a szavazataimmal, de azért még nem kell belebújni a seggébe. Pontosan így van, ahogy írod. Én nagyjából két évtizede támogatom a szavazataimmal Orbánt. Azért, mert polgári demokráciát ígért. Hát most lássuk! Nem azért szavaztam rá, mert cuki szeme van, vagy mert rám jön a bizsi, ha harciasan azt mondja: nemzeti konzultáció, hanem mert ennek a nyomorult országnak ő ígért posztkomcsimentes, valódi demokráciát. Lássuk. Most nem az utódpárti slepp, a megélhetési rettegőkórus levelez, hanem az a tábor, amelyik Orbán mögött kitartott a kezdetektől, a jobbkanyaron át, a kormányzása idején, és az elmúlt nyolc évben is. Plusz Tölgyessy, de hát Tölgyessy köztudottan egy kurva.

Szerintem azon kellene most inkább töprengenünk, hogy miként fogjuk helyretenni - nem a Fidesz, meg a kormány, hanem mi, magyar értelmiség - azt a sok mindent, amit eltoltak itt a közelmúltban, többek között a mi tehetetlenségünk miatt is.

Például nem úgy, hogy megtesszük elnöknek a nagyon édi Schmidt Paját, vagy a kitűnő tudós Vízi Eleket, mert ők erre a pozícióra egyszerűen alkalmatlanok. Akkor tessék egyenesen megmondani, hogy KE-re nincs szükségünk, egy kézfogógép kell, tőlem akkor lehet a Semjén is, csak szervezzék ki alóla a veszélyes jogosítványokat, mielőtt feléled benne az önálló személyiség. Sólyom meg öt éven át állt gyakorlatilag egyedül egy gyenge, de mégis csak valamiféle befolyással járó pozícióban, és védte azt, aminek az ígéretéért mi, a jobbközép a fideszre szavaztunk. A polgári demokráciát.
Előzmény: Törölt nick (44)
mos Creative Commons License 2010.05.03 0 0 56

Vizi E. Szilveszter, Pálinkás József vagy Bihari Mihály nem csicskák, márpedig ők jöttek szóba tudtommal.

Bármelyik figura elfogadhatóbb, mint Sólyom, és megvan a megfelelő tekintélyük is.

Előzmény: tourmalet (49)
Álomvédelmi twist Creative Commons License 2010.05.03 0 0 55
De az gondolom nem zavart, amikor ugyanezek a magyarok Szili és mások ellenében javasolták Sólyomot...
Előzmény: horex (53)
horex Creative Commons License 2010.05.03 0 0 53

Majtényi szinte ki is mondta, h azért kell a Sólyom, h kordában tartsa a PatásZorbánt. "

 

Nem, Majtényi azt mondta "mert olyan jó volt dolgozni alatta"

Ütős indok!

 

Nem mintha lázba hozna ki lesz a k.e., de ...

a 108magyar Budára tart és megirta levelét

Kijafene ez a 108 magyar és mit gondolnak, hogy majd az ő véleméynük dönti el a kérdést?

 

by horex

 

Előzmény: mos (18)
szutyok Creative Commons License 2010.05.03 0 0 52
Ha azon múlik a következő négy év sikere, hogy abba a pár pozícióba, amibe a KE-nek beleszólása nem Orbán kiszemeltje kerül (vagy nem azonnal), akkor kár is belefogni az egészbe.
Előzmény: mos (42)
Álomvédelmi twist Creative Commons License 2010.05.03 0 0 51
Szerintem meg lenne velük baja. Attól tartok, hogy Orbán a legkisebb ellentmondástól lelkibeteg lenne.
Előzmény: Törölt nick (48)
Álomvédelmi twist Creative Commons License 2010.05.03 0 0 50

"az emberek nem veszik észre, h Sólyom azért kell a ballibnek, mert arra számítanak (alighanem joggal), h rengeteg konfliktusa lesz Orbánnal, és arra ők rárepülhetnek"

 

Már hogyne vennénk észre! Éppen ezért akarjuk, mert nem bízunk Orbán környezetvédelmi elkötelezettségében pl. Mások meg másban nem bíznak. Mi ebben a baj? Dolgozzon az Alkotmány szerint Orbán, és akkor nem lesz konfliktusa, és akkor nem lesz "le"amortizálva. Ja, hogy az úgy nehez? Hát dolgozzon meg a pénzemért!

Az, meg hogy ezt mások is kihasználhatják, kit érdekel? Erről szól a versengő többpártrendszer!

Nehogy már most el kelljen reszketnem, hogy a csúnya ballib miatt nem tud kormányozni a Fidesz, mert csak 2/3-a van!?

Előzmény: mos (42)
tourmalet Creative Commons License 2010.05.03 0 0 49
2/3-os többséggel egy csicskást ültetni Sólyom helyére nagyon rossz üzenet lenne.
Azért egy kis önmérséklet nem ártana, ez normális dolog egy jól működő demokráciában.
Előzmény: mos (42)
Catella Creative Commons License 2010.05.03 0 0 47

(Speciel pont nem voltam, nézz utána. Te is imádsz cimkézni, csak fekete vagy fehér.)

Ott az aláírók között látok jópár régi Fidesz-szavazó ismerősömet is, legfeljebb nem országosan ismert a nevük.

Előzmény: mos (32)
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.03 0 0 46
Egy mondat is elég lett volna: Az Orbán-cél szentesíti az eszközt.
Előzmény: mos (42)
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.03 0 0 45
Ez nem drukkerség kérdése az hogy észre vegye az ember azt hogy sok építő jellegű dolog nem fűződik a nevéhez.

Ő is pont annyira használódott el mint a neves ellenfelei a 8 év alatt ...
Előzmény: #FF4500 (39)
moziga2 Creative Commons License 2010.05.03 0 0 43
különben röhejes ez a rendszer. A parlament választ magának egy 'havert". A múltkor persze Sólymot hálistennek bejavasolták kintről. Még szerencse. Azért Szili Katalint mégsem kellene, gondolták az MSZP-én kívül a többiek. Sem szakértelmileg, sem tapasztalatilag sem semmi. Mellesleg így is háromkörös lett a dolog. Na meg a későbbi cirkuszkodások köztielnök által kinevezett személyeivel elsősorban a kormányoldalról, de volt sokszor még az ellenzéktől is persze.
mos Creative Commons License 2010.05.03 0 0 42

Nem akarok megbántani senkit, pláne nem ilyen kiváló embereket (mármint az a néhány darab, aki nem libsi közülük),de szerintem ezt a listát csak amolyan hasznos idiótaként lehet aláírni, ezek az emberek nem veszik észre, h Sólyom azért kell a ballibnek, mert arra számítanak (alighanem joggal), h rengeteg konfliktusa lesz Orbánnal, és arra ők rárepülhetnek.

 

Néztem ma az újságíróklubot, ott Bolgár és Mészáros szinte azért imádkozott, h maradjon Sólyom, mert ez volna a legjobb az MSZP-nek.

Ajánlom mindenkinek ezt az infót alapos megfontolásra.

Sokkal fontosabb a következő négy év sikere annál, mintsem, h alkotmányjogi meg kinevezési huzavonákkal menjen el, menjen félre.

Előzmény: Törölt nick (40)
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.03 0 0 41
Van erre egy 30e hsz. feletti topk. Ott minden kérdésedre választ kaphatsz.
Előzmény: Törölt nick (28)
#FF4500 Creative Commons License 2010.05.03 0 0 39
Bocs, de az a helyzet, hogy az utódpárt drukkereinek a véleményét aztán a sztratoszférából szarom le.
Előzmény: Törölt nick (36)
#FF4500 Creative Commons License 2010.05.03 0 0 38
Most nem a ballib kormányok bennfentes támogatói páholyainak lakóira gondolok - ők nem szoktak több százan lenni. Ezek az aláírók mind olyan közép-jobbközép jellegű fejek, ingadozók vagy csendes, "mérsékelt" jobboldaliak... Azok, akiknek lett volna miért szót emelniük az elmúlt 8 évben, ha komolyan gondolják, hogy csak a haza üdve meg a nemzet egysége számít

Mi értelme volt az elmúlt 8 évben szót emelni? A Fidesz elmondta ezerszer, hogy takarodjon a posztkomcsi kurzus a picsába. Ezzel nagyjából egyet is értett mindenki (mármint a ballib kurzus sleppjén kívül). Hát, most elküldtük őket. Sólyomot viszont nem kéne.
Előzmény: Törölt nick (27)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!