Keresés

Részletes keresés

Csempecentrum Creative Commons License 2012.06.28 0 0 174

A konyhád kiegyenlítésénél csak olyan anyag jöhet szóba ami vékonyan is használható és nem repedezik össze.

Ezek vagy az aljzatkiegyenlítők, amik azért jók mert önterölő és így magától "beáll" szintve.

1 rétegben nem szerencsés 2, 5 centit kiönteni. Javaslom 2 rétegben.

 

Itt találsz ilyet:

 

http://www.furdoszobawebshop.hu/webaruhaz/burkolasi-segedanyag/sopro_fs_10_onterulo_gyors_aljzatkiegyenlito/

 

 

Vagy másik megoldás az olyan kiegyenlítők, ami glettelhető.

Ezze több a meló, de vastagabban lehet használni.

Ez sem olcsóbb összeségében sokkal.

 

Itt találsz ilyet:

 

http://www.furdoszobawebshop.hu/webaruhaz/burkolasi-segedanyag/sopro_amt-468_aljzat_es_fal_kiegyenlito25kg/

 

 

Fontos, hogyha a régi burkolatra akarod tenni akkor le kell alapozni vagy tapadóhidat használni!

 

 

Előzmény: Deathstar82 (172)
Csempecentrum Creative Commons License 2012.06.28 0 0 173

Helló!

 

Egy zsák csemperagasztó általában 5 m2 re elég, vagyis 5 kg / m2 az anyagszükséglet.

 

A fugázóból 0,5 kg kell négyzetméterenként. Egy 5 kg-os fuga 10 m2 re elég.

 

Kültérben csakis flexibilis ragasztót használjál és abból is ne a leggagyibb 1.800 Ft os barkácsáruházasat.

 

Egy jó minőségű flex ragasztó 2.800 - 3. 500 Ft ért már megkapható.

 

Megbízható més elterjedt márkák (a teljesség igénye nélkül):

 

Sopro

Cimsec

Kerakoll

Murexin

Mapei

 

Előzmény: Rijkaard (170)
Deathstar82 Creative Commons License 2012.06.27 0 0 172

Na még egyszer most már legelább olvasható is :)

 

Sziasztok!
Tanácsot, segítséget szeretnék kérni. A konyhát szeretném újra burkolni csak akadt egy kis probléma. A legutolso felújítás során kültérre való kő; lett lerakva, amire én most új járólapot szeretnék rakni. Vizimértékkel lemértem hogy hogy is állunk és itt jön a probléma. A két fal közötti négy méteren 2,5 cm különbség van. Ezt a különbséget nem biztos hogy a bútor szintező ábaival ki tudomhozni. Kérdésem hogy ezt a nagyfokú szintkülönbséget hogy tudnám kiegyenliteni. Szerintem ezt aljzatkiegyenlítővel nem éri megcsinálni jobban mondva nem akarok egy komplett gyárat megvenni :).
Segítségeteket köszönöm.
Péter

joevagyok68 Creative Commons License 2012.06.27 0 0 171

Erre én is kiváncsi leszek 

 

3-4 (5) kg a tippem...

DE ez inkább függ az aljzat "egyenetlenségeitől", mint a lapmérettől !  :-))

 

Arra figyelj, hogy mivel kültér , a lapok felületének 90%-án, de inkább teljes felületén ragasztóba legyen ágyazva ! 

Vagy valami ilyesmit írtak...itten..

https://docs.google.com/viewer?a=v&q=cache:ITTt-XwfFw4J:lambda.hu/hu/letoltesek/marka-katalogus/197+padl%C3%B3lap+ragaszt%C3%B3b%C3%B3l+mennyi+kell+egy+m2-re&hl=hu&gl=hu&pid=bl&srcid=ADGEESg1kVmlGrDBN7VVGrlQWvHU5UpU_qhHtDXi0nnMpHbDoCgz-3-iW3OXlxys2JnRg7l9CskN8RWPALPXEWFaHjqoiBssFhzM6Brgf99KHYO8vydn35u3ZufQ7X9Xn_A7TpMTl9fY&sig=AHIEtbSxzyXvFcn-oTeNTOJZh_eolhJfXQ

Előzmény: Rijkaard (170)
Rijkaard Creative Commons License 2012.06.27 0 0 170

Sziasztok!

 

Meg tudja valaki mondani, hogy külső terasz burkolásához mennyi ragasztóra van szükség m2-enként? 33x33 cm-es lapokat rakatok le.

Jó minőségű ragasztótípusra valami tippet tud valaki adni?

Köszi előre is a segítséget.

Deathstar82 Creative Commons License 2012.06.26 0 0 169
Sziasztok!
Tanácsot, segítsèget szeretnèk kèrni. A konyhát szeretnèm újra burkolni csak akadt egy kis problèma. A legutolso felújítás során kültèrre való kõ lett lerakva, amire èn most új járólapot szeretnèk rakni. Vizimèrtèkkel lemèrtem hogy hogy is állunk ès itt jön a problèma. A kèt fal közötti nègy mèteren 2,5 cm különbsèg van. Ezt a különbsèget nem biztos hogy a bútor szintezõlábaival ki tudomhozni. Kèrdèsem hogy ezt a nagyfokú szintkülönbsèget hogy tudnám kiegyenliteni. Szerintem ezt aljzatkiegyenlítõvel nem èri megcsinálni jobban mondva nem akarok egy komplett gyárat megvenni :).
Segítsègeteket köszönöm.
Pèter
svillamos Creative Commons License 2012.06.06 0 0 168

Hali :-)

Megtudná valaki mondani (írni), hogy a frissen lerakott járólapra mennyi ideig nem lehet rálépni? ( A kérdés oka, hogy a konyhánkban szeretnénk új hidegburkolatot lerakatni, de a lakás bejárati ajtaja erre a helyiségre nyílik, így egy kicsit nehézkes lenne a közlekedés…) Mennyi időre kell szárnyakat bérelni? J

Köszi a választ előre is!

 

berkaba Creative Commons License 2012.06.04 0 0 167

Akkor ez sem jó megoldás sajnos :( mert akkor meg magasabb lesz, és a födémet nem terhelhetem meg ilyen mennyiségű betonnal. Mit lehet ilyen esetben tenni?

 

Köszi: berkaba

Előzmény: bautest (166)
bautest Creative Commons License 2012.06.04 0 0 166

2 cm beton nagyon kevés lesz, el fog törni, még az esztrich-betonból is legalább 4cm-t érdemes húzni.

Előzmény: berkaba (165)
berkaba Creative Commons License 2012.06.03 0 0 165

Sziasztok!

 

Ez a kérdés engem is érdekelne, csak nálunk 5-6 cm eltérés van a helységek között. Hallottam egy lépésálló hungarocellről, hogy ezt tennék a burkolat alá, rá meg 2 cm betont húznának. Ennek mi a menete pontosan? Elbírja ez a rátett burkolatot, szekrényeket stb. Ez lehet alkalmazni 13mm-es szalagparketta alá is?

 

Köszi a válaszokat!

Előzmény: tpmk (164)
tpmk Creative Commons License 2012.05.28 0 0 164

Üdv!

 

Összenyitottam két helyiséget, de az egyikben (kb 4m2) 2,5cm-rel alacsonyabban van a beton. Padlófűtés mindkét helyiségben. Szeretném egy szintre hozni a két helyiséget, majd valószínűleg szőnyeg kerül bele.

Hogy működik ez? Hagyok oldalt némi dilettációt, majd kiöntöm esztrich betonnal? Vagy flexibilis aljzatkegyenlítővel? Az esztrich nyilván jóval olcsóbb. Mehet-e az padlófűtésre ilyen kis felületen, ekkora vastagságban? Kell-e alá vmi mélyalapozó? És a tetejére vmi önterülő aljzatkiegyenelítő?

 

Köszi!

tyüp Creative Commons License 2012.04.26 0 0 163

Sziasztok !

 

Egy 1976-os építésű téglaépítésű társasházban szeretnék előszobát és konyhát burkolni járólappal.

Kb. 3 éve lett leburkolva, a következőképp néz ki: az aljazbeton felett van kb. 2cm-es lazább betonréteg, erre van rákenve az aljzatkiegyenlítő, erre a rétegre van valamilyen cementes réteggel ráragasztva a járólap. A mostani járólapot mindenképpen fel kell szedni, mert különben az ajtók már nem tudnának kinyílni egy újabb járólapréteg miatt.

 

A kérdésem az lenne, hogy elég-e a járólapokat felszedni (megnéztem, föl lehet szedni, szépen elválik a többi rétegtől) vagy érdemes inkább mélyebbre hatolni?

 

Köszi, üdv Tom

bicskeyd Creative Commons License 2012.03.25 0 0 162

Sziasztok! 

Hódfarkú cserép járólap helyett lehetséges-e? Mennyire bírná a leejtett poharat, szék tologatást?

Esetleg műgyantával lekenni teljes száradás után.

Fal burkolatnak gondolom mehet kívülre és belülre egyaránt.

Üdv:bicskeyd

informalodniszeretnek Creative Commons License 2012.03.22 0 0 161

Sziasztok! Járólapvásárlás előtt szeretnénk a segítségeteket kérni.

 

A kiválasztott járólap 15*60cm, több helyiséget is kellene ezzel járólapozni, ilyesmi mintában: http://www.gres-massimo.hu/h_modul/modul_41.htm

Van olyan helyiség, ahol viszont 85cm szélesség van csak (közlekedő)

Ott vajon mutatni fog egy ilyen minta??


Mennyivel több járólapot kellene vennünk, hogy biztosan elegendő legyen egy ilyen fajta lerakási módnál? (gondolom több, mint 10% kellene nem?)

Helyiségek méretei:

Konyha 212*256cm

Fürdő 160*158cm

Előszoba 155x530m

Közlekedő 85*450cm

WC 110x80cm

 

csumpala Creative Commons License 2012.03.16 0 0 160

Szia.Teljesen eredménytelen lesz a fűtésed.

Előzmény: nzs30 (158)
szha Creative Commons License 2012.03.14 0 0 159
nzs30 Creative Commons License 2012.03.01 0 0 158

Sziasztok.

 

Az lenne a kérdésem hogy ha a meglévő járólapos burkolatra felteszek egy laminált padlót az mennyire rontja a padlófűtés teljesítményét.

Nagyon rossz ötlet?

 

Burkolás Ewk Creative Commons License 2012.02.28 0 0 157

Tisztelt Fórumtársak!

Szeretném ajánlani magunkat, ha burkolásról lenne szó.

Burkolás - Csempézés, burkoló Budapest

Fürdőszoba, wc, konyha csempézés.

Nappali, garázs, lépcső, előszoba burkolás.

Terméskő, lábazat, terasz, medence burkoló munkák kivitelezése garanciával.

Amiket még készítünk: épített zuhanykabin, mosdópult, zuhanytálca beépítés, kádbeépítés.

Burkolás árak, csempézés munkadíj, burkoló árlista

Tisztelettel:

csumpala Creative Commons License 2012.02.12 0 0 156

Üdv.A parketta nútos így nem tudod felszedni csak ha majdnem az egészet fel nem szeded.Küld egy skiccet honnan-hová akarod elvezetni és valamit ki találok.CÍM:greenday79@gmail.com 


Előzmény: Apám Fia (155)
Apám Fia Creative Commons License 2012.02.11 0 0 155

Full HD jelet HDMI-n küldenék, ezt nem cserélném wirelessre akkor sem, ha lehetne. A hangfalkábeleket dettó.

 

Szerinted nincs megoldás, csak a szőnyeg?

csumpala Creative Commons License 2012.02.09 0 0 154

Üdv.milyen kábel,tv,telefon,stb?van wireless mód,probálja ilyen módon.http://www.wireless-bolt.hu/

Előzmény: Apám Fia (153)
Apám Fia Creative Commons License 2012.02.06 0 0 153

Padlóburkolásban kérnék némi tanácsot, de attól tartok, menthetetlen az ügy.

 

Nappalim padlója egy egyszerű parketta, a közejövőben biztosan fel lesz csiszolva, de cserélni még nem szeretném.

 

 

 

Viszont. Kénytelen vagyok valahogy megoldani, hogy 2 db kábelt át tudjak vezetni a padló akatt. Kábelcsatornában, vagy anélkül, de valahogy muszáj megoldanom. A szoba szélén nem futhat végig, még egy szép csatornában sem, szőnyeg meg nem megoldás.

 

Van erre bármi megoldás? Vagy csak a burkolat felszedése?

Meg lehet oldani, hogy csak az a pár parkettaelem lesz kiszedve ami alatt kábel szeretnék vezetni, majd visszarakjuk a parkettát, szinte láthatatlan változással? Csinált már bárki ilyet?

Casio70 Creative Commons License 2012.01.04 0 0 152

Szia!

 

Nekünk ez a technologia vállt be!

Az OSB lapot alapo-zuk le MAPEPRIM SP kétkomponensű, epoxigyanta alapozóval, ami kötőhidat képez a ragasztó és a hordozófelület között. Miután, kb. 2 óra elteltével, teljesen színtelenné vált a felvitt alapozó, megkezdődhet a ragasztás. A kerámia burko-latot KERAQUICK + LATEX PLUS, az üvegmozaikot fehér KERABOND + ISOLASTIC, a terméskő burkolatot pedig GRANIRAPID, vagy KERAQUICK + LATEX PLUS flexibilis ragasztókkal tudjuk ráragasztani az OSB lapokra. Nedves helyiségek kialakítása esetén az OSB-re közvetlenül vigyünk föl MAPEGUM WP felhasználásra kész kenhető szigetelést 1 mm vastagságban.

Előzmény: sapap (151)
sapap Creative Commons License 2012.01.04 0 0 151

Üdvözlöm a Csempészeket!

Egyetlen kérdésem lenne, amivel a lassan egy hónapos téli álmot szeretném megzavarni:

Egy vakolt fal 10mm-es OSB lappal van folytatva és mosdókagyló van odaépítve, amit szeretnék csempével körülrakni. Kérdésem, hogy csemperagasztóhoz mit szólna az OSB?

Kérdezhetném azt is, hogy minek örülne, de az elején egy kérdést igértem. 

andrej9999 Creative Commons License 2011.12.07 0 0 150

Üdv mindenkinek

Parafa burkolással kapcsolatban lenne pár kérdésem.

Fürdőszoba falat burkoltam 2mm-es parafa lappal.

Ezt a lakkot kaptam hozzá a szaküzletben:

http://festek-aruhaz.hu/factor-parkettalakk-selyemfenyű-szintelen-25l.html

Ma kentem rá az első réteg lakkot.Látszólag masszív bevotatot képez a parafán de tudni szeretném,hogy biztosen ellenáll e majd a ez a lakk (több rétegben felhordva) a víznek/párának vagy beszerezzek e valami speciális "vízzáró" anyagot is a kritikus területekre (pl fürdőkád környékére)

A másik kérdésem az lenne,hogy parafa padlót szintén lakkozhatom e majd ugyanezzel a lakkal?

Előre is köszönöm a segítséget

 

Apafej74 Creative Commons License 2011.11.19 0 0 149

Helló Burkolók!

 

Félszuterénben lévő garázsomat burkolom (30*30 greslap), eddig jól haladtam, 80%-ban kész vagyok.

 

Egy helyen betongerenda kiváltása miatt új tartófal lett építve egy szakaszon, megbontva az aljzat vízszigetelését, rendesen 80 cm-ig lealapozva. Az új téglafal alá bitumenes nehézlemez szigetelést raktak a kőművesek, ami nagyjából 10cm-t kilóg a fal síkjából.

 

Azt hiszem idáig rendben is vagyunk, de szeretném folytatni ott is a burkolást. A bitumenes szigetelő nem ragad az aljzatbetonhoz, felhajtható a fal síkjáig, ergo nem fix felület.

 

1. verzió: Ettől függetlenül lehet erre burkolni azon a tíz centin, vagy ezzel azt veszélyeztetem, hogy feljön idővel a greslapom?

vagy

2. verzió: vágjam le a bitumenes szigetelést a fal mentén és kenjem ki vizzáró filmmel?

 

Előre is köszönök minden hasznos hozzászólást.

 

Üdv:

Apafej

 

epitkezunk Creative Commons License 2011.10.25 0 0 148

ZordonC3!

 

Tehát egy 8-10mm-es dilatációt úgy sikerült eltüntetned a burkolásnál, hogy semmi nem látszik belőle?

És éppen az említett módon, tehát fugatávolságig ráengedve a lapokat két oldalról a dilatációra?

Előzmény: zordonC3 (147)
zordonC3 Creative Commons License 2011.10.25 0 0 147

megoldás, nekem is így van, minőségi színezett szilót használj. időnként cserélni kell (összeszárad) kb 5-10 évente mert közé megy a piszok.

 

Arra is figyelj hogy a színezett sziló kevésbé fakul mint a színezett fuga

Előzmény: epitkezunk (144)
zordonC3 Creative Commons License 2011.10.25 0 0 146

Nekem kétszinten házam van, csak padlófűtés, a szobák többségét én csináltam (burkolást, helyenként betonozást is).

 

Eszedbe ne jusson a friss betont felfűteni, akkor annak a betonnak annyi. Szépen be kell betonozni, megvárni a szilárdulást (30 nap!) majd ha szükséges, aljzatkiegyenlítő (szintén megvárni a száradást, 24h az mese), utána flex ragasztóval burkolni gres lapokat, megvárni a száradást (megint csak nem 24h), kifugázni, megvárni a fuga száradást (megint csak nem 24h, a többi mese) na és UTÁNA szépen óvatosan minimál hővel óvatosan felfűteni és tartani.

 

A járólap akkor repedezik / jön fel ha nem flex ragasztót használsz illetve nem greslapot, vagy túl vékony a lap vagy túl pici fugaközt használsz.

 

A másik durva hiba hogy a fal mellett sokan azért gondolnak a dilattációs hézagra, csakhogy 15m2-enként kell (akár a nappali közepét is kettévágva és színes szilóval fugázni azt a csíkot)... ....

Előzmény: dellium (143)
dellium Creative Commons License 2011.10.25 0 0 145

Szia!

 

A beton alá érdemes (a fürdőszobába mindenhova) kenhető un: folyékony fóliát kenni.

A betonba külön tehetsz vaporex hidrót amit pl medencékhez szoktak használni, így teljesen vizzáró betont készíthetsz.

 

üdv: D.

Előzmény: Kaktuszok_ (142)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!