Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2010.03.08 0 0 179
Nem úgy értettem, hogy közvetlenül átkozódik. Hanem úgy, hogy Istennel fenyegette a hitetlent.
Előzmény: Aragorn (177)
Törölt nick Creative Commons License 2010.03.08 0 0 178
"csak annyit hajtogat, hogy majd az meg fogja változtatni."

A halál? Kutyát nem változtat az meg, ez babona. Ez olyan, mint amikor a középkorban kegyeletből tűzzel megtisztították az eretnekeket a máglyán.
Előzmény: Aragorn (168)
Aragorn Creative Commons License 2010.03.08 0 0 177

Nem, kérlek, olvasd el mégegyszer!

Szokott ő keményeket mondani Paleonak, de átkozódni tényleg nem szokása!

Előzmény: Törölt nick (173)
Paleokrites Creative Commons License 2010.03.08 0 0 176
Ja, a halál előtt imádkoztak már éveken át......, gyermekei és társa, szülei és gyülekezet tagjai....

Nem hinném, hogy meg kell térnie bárkinek is, holmi vallásirodalmi művek teológiánkénti értelmezés alapján!

Én próbáljam megérteni, amit? A sok hazugságot, amikkel a keresztények ámítják az embereket idestova már majd 2000 éve?

Mond, Kedves Abba!

Ismered é Istent személyesen?

Ő Mit mond a hitről, az egyházakról, a kereszténységről, a megváltásról, a megtérésről, az imákról?

Szeretném ha leírnád ide az ÚR véleményét, de kérlek ne a bibliaértelmező egyház szabályelméleteinek tézise alapján következtess!
Előzmény: ABBA235 (169)
Törölt nick Creative Commons License 2010.03.08 0 0 175
Én nem ilyennek értékeltem azt, hogy a levegő megfagyott. Azt meg senkinek nem vetem szemére, ha rosszul fogalmazza, amit mondani akart. Lehetett érteni. Sokan úgy értelmeztük, ahogy én leírtam. Nem volt kegyeletsértő számomra az az istentisztelet. nem is akarom magyarázgatni tovább, azt, hogy NS mit gondolt és mit akart sugallni, és minek akart látszani, és hasonlók, innen már csak spekuláció, kár rágcsálni tovább. Én nem is teszem tovább, nem tudok újat mondani.
Előzmény: Don Vittorio (167)
Don Vittorio Creative Commons License 2010.03.08 0 0 174
Nem beszélve arról, hogy egy jó évvel, másfél évvel a szakadás után Uzoni Dávid maga mondta többünknek, hogy az apja azért halt meg, mert lázadt a $ándor bácsi ellen.
Előzmény: Törölt nick (172)
Törölt nick Creative Commons License 2010.03.08 0 0 173
"Pedig nem gonosz."

Nem ő a gonosz, hanem az amit mond. De az brutálisan.
Előzmény: Aragorn (162)
Törölt nick Creative Commons License 2010.03.08 0 0 172
Nem az a baj, hogy meg voltál rendülve, mindenki meg volt. Az a baj, hogy kereszténységtől tántorítana el, hogy xy miért most hal meg, és miért nem vénkorában.
Előzmény: Törölt nick (165)
evangelium Creative Commons License 2010.03.08 0 0 171
De a topic felvetője nem így értette. Vsz.
Hanem a szájjal elmondott imák kellőnek vélt mennyisége lett megcélozva.
Amivel aztán ki lehet kergetni a hívőt a világból, hisz soha nem mondhatja, hogy elég.
Aztán belezsizzsen, mert ha megtörténik a "baj", azon agyal, tuti az az oka, nem imádkozott eleget.
sicc


Előzmény: prophet1 (163)
prophet1 Creative Commons License 2010.03.08 0 0 170
Sok ember meggyógyul - keresztény vagy nem-keresztény. Aztán mindenki meghal, ki így, ki úgy. Ki gyorsan, ki sokat szenvedve. Ezzel én nem problémázok. Nekem az a lényeg, hogy "hitben haljon meg". "Boldogok a halottak, akik az Úrban halnak meg". - Tudniillik ott vár rá az "Élet".
Előzmény: Paleokrites (161)
ABBA235 Creative Commons License 2010.03.08 0 0 169
Aki a halál előtt imádkozik az már nem az életért imádkozik.Megbánja újra és újra a bűneit,mert szükségét érzi.A lelkéért imádkozik és Isten megbocsátásáért.Próbáld megérteni.
Előzmény: Paleokrites (161)
Aragorn Creative Commons License 2010.03.08 0 0 168

Figyu, ez abszolút nem átkozódás. Ismersz biblikus fundamentalista protestánsokat?

Köztük lehet megérteni ezt a szemléletet, ők tényleg komolyan gondolják, hogy a halál után jobb lesz nekünk. Ezzel együtt sem kívánt a próféta halált Paleo fejére, csak annyit hajtogat, hogy majd az meg fogja változtatni.

Előzmény: Törölt nick (155)
Don Vittorio Creative Commons License 2010.03.08 0 0 167
Nem egy olyan mondat, amit erőszakosan kellene kiragadni. Adja magát. Elmondva is úgy volt, hogy adja magát, és - véleményem szerint - ezt a mondatot nem lehet semmiféle utólagos magyarázattal megmenteni. Ilyen mondatokat nem lenne szabad mondani, részben, mert kegyeletsértő (meg se tudja védeni magát az illető), részben, mert ilyen összefüggés nincs a Bibliában. Ez a szöveg sokkal inkább abból a kényszerből fakadhatott, hogy "most mondanom kell valamit". Hát mondott. És neki nagy titkok és összefüggések tudújának kell látszani, és ezt a szituációt is a saját (bocsánat, a gyülekezet) hasznára kellett fordítania, hogy nehogy sokan kiábránduljanak, és elmenjenek. Hát jött a nagyotmondás, a titoktudás, a bevatás - egy újabb közös és tömeges társasjáték N$ és a hallgatóság között.
Előzmény: Törölt nick (143)
ösztöke Creative Commons License 2010.03.08 0 0 166
Ha a bibliával akarsz vitázni, ahhoz nem kellek (csak hogy lásd ennyi helyen mondja: Jn 14,13, Jn 14,14, Jn 15,16, Jn 16,23, Jn 16,24, Jn 16,26), amúgy válaszomban éppen nem ez volt a lényegi pont, de elmondom erről a véleményem:

Szerintem azért kell Jézus nevében kérni, mert Ő az, aki megcselekszi, amire Istent kérjük, másrészt Isten rá tekintve/miatta/az ő érdeméért hallgat(hat) meg, mert Ő elvégezte azt a melót, amit az Atya rábízott és hű maradt mindhalálig, így hű főpap lett Isten előtt, (ahogy mondja: pap vagy te a Mekisédek rendje szerint) Isten tette azzá és Isten minden ígérete benne lett igenné, és maga is ezt rendelte tanítványainak, hogy így kérjenek.

Amúgy nem tudom miért zavarná a személyes kapcsolatomat Istennel, ha Jézus nevében kérek. Engem nem zavar, sőt örülök neki, hogy megcselekedhetem akaratát. (az az Ő akarata pedig az, hogy higgyek a Fiában, ha a nevében kérek, akkor is azért teszem, mert hiszek Benne, nem azért mert ez valami "névmágia", vagy mi) A Szent Szellemet pedig ugyanúgy Jézuson keresztül kapom, nemvéletlen, hogy Ő az Ajtó és az Út, ahogy amikor a tanítványoknak még nem küldte el az Atyától a Szellemet, akkor ő lehelt rájuk, hogy vegyenek.
Előzmény: Törölt nick (122)
Törölt nick Creative Commons License 2010.03.08 0 0 165
Miért? Akkor nagyon meg voltam rendülve. Gáz vagy nem. És csak talánt írtam, mert a végét még egyikünk sem ismerheti. De jó reménységem van.
Előzmény: Törölt nick (159)
ABBA235 Creative Commons License 2010.03.08 0 0 164
Nem kívánja a halálát csak elfogadja, ha arra kerül a sor.Az ima segít neki.Nekünk ki, vagy mi fog?Lehetnél kicsit belátóbb.
Előzmény: Törölt nick (145)
prophet1 Creative Commons License 2010.03.08 0 0 163
A "szüntelen" itt nem időbeli meghatározás, hanem minőségbeli. Az"Őbenne maradást" akarja kihangsúlyozni.
Előzmény: evangelium (157)
Aragorn Creative Commons License 2010.03.08 0 0 162

Pedig nem gonosz. Szigorú kálvinista.

Paleoval meg régről datálódó gerillaharcot folytatnak egymás ellen, nehézlovassági becsületsértéseket váltva időnként. :))

Előzmény: Törölt nick (153)
Paleokrites Creative Commons License 2010.03.08 0 0 161
Ah, de könnyű tanácsot adni annak, akinek semmi baja nincs, avagy nem igazán a toppon van a bajokkal!

Voltál már rákos beteg, halálfélelmed volt már?

Imák megsegítettek már embereket az elfekvők közül és meggyógyultak?

Én csak kapásból tudnék a volt gyülekezetből embereket felsorolni, akik imák tömkelege ellenére meghaltak, volt aki 4 gyereket hagyott ott, volt aki fiatal és szép lány volt, de egy fejnagyságú dagant nőtt nyakán a feje mellé... és semmi nem kadályozta meg a halálhoz vezető úttól!


Hány hívő hal meg évente betegségekbe az agyonimádkozó betegek közül, avagy azok akiknek esélyük sem volt imára emelni tudatukat, mert elütötte ket egy kamion, autó, netán feldarabolta egy gyilkos, aki megtért később a több tucat emberen kéjgyilkolásait elvégezve és ő lett az imák hőse....?


Mit tudsz te a szájalásodon kívül, amikor egy Istent sem ismersz, annál többet idézgetsz holmi vallásirodalmi műből és Janika könyveiből, aki szintén híres, mint Kálvin, a semmiféle istenismeretéről, ám úgy beszéltek, mint aki puszipajtásai neki!

Te is ilyen vagy...
Előzmény: prophet1 (149)
Törölt nick Creative Commons License 2010.03.08 0 0 160
Nem "szállok le" rólad, amíg ki nem mondod, hogy átkozódtál.
Előzmény: prophet1 (156)
Törölt nick Creative Commons License 2010.03.08 0 0 159
"Ha én akkor ezt átlátom, és nem kapok ott azon az istentiszteleten elfogadható magyarázatot arra, hogyan halhat meg így, rákban egy jó keresztény vezető, hát, talán már nem lennék én sem hívő."

Pestiesen szólva: Ez gáz.
Előzmény: Törölt nick (140)
evangelium Creative Commons License 2010.03.08 0 0 157
Igen, ezt írja.

És az ima melyik formáját lehet "szüntelenül" végezni?

Már ha lehet.

Hasonló felszólítás az is, hogy ne vétkezzünk.
Még sincs olyan, aki soha nem vétkezne.

Persze ez a cél, de nincs olyan, hogy "elég" ima.



Előzmény: prophet1 (151)
prophet1 Creative Commons License 2010.03.08 0 0 156
Meg vagy értve. És remélem, mostmár leszállsz rólam....
Előzmény: Törölt nick (153)
Törölt nick Creative Commons License 2010.03.08 0 0 155
"Ezen már - hogy ne legyek off - tényleg csak a halál segíthet....."

Te sportot űzöl az átkozódásból? Ilyenkor kéjes örömet is érzel? Ez perverzitás.
Előzmény: prophet1 (139)
Törölt nick Creative Commons License 2010.03.08 0 0 154
Igen, ott voltam, és azért kardoskodom amellett, amit először írtam. Az a mondat elhangozhatott, rémlik már, bár nem esküdnék meg rá. talán csak Don nyomására rémlik, és nem is hangzott el, meg kéne újból hallgatni. De abszolút nem tükrözi az egészet.
Előzmény: Törölt nick (129)
Törölt nick Creative Commons License 2010.03.08 0 0 153
Pedig tényleg iszonyúan gonoszakat mondasz. Csoda hogy nem tűnik fel neked.
Előzmény: prophet1 (141)
Törölt nick Creative Commons License 2010.03.08 0 0 152
Nem zárja ki az orvoshoz fordulást a hitből való gyógyulás tanítása. Ha nincs elég hit, kell orvos. De ez annyira egyedi mindenkinél.
Előzmény: Marana tha67 (123)
prophet1 Creative Commons License 2010.03.08 0 0 151
1Thess 5,17 Szüntelen imádkozzatok
Előzmény: evangelium (147)
Törölt nick Creative Commons License 2010.03.08 0 0 150
Isten tökéletes akaratát az tükrözi sztem, hogy Krisztus sebeiben meggyógyultunk, (1 Pét.2.24, azt hiszem). Isten azt akarja, hogy ezt megtanuljuk, csak éppen ha nem megy könnyen, vagy sokaknak nem sikerül, akkor heresünk más magyarázatokat, hogy miért nem. Én is kerestem, találtam, nem jött be. Az elsővel van, néha tudom prezentálni, néha nem, tehát még sok egyebet mellé kell tenni, hogy az ember értse. de most nem tudom hosszabban írni, meg keresnem kéne az igéket, fejből nem tudom a helyeket mindet.

Előzmény: ösztöke (114)
prophet1 Creative Commons License 2010.03.08 0 0 149

Jak 5,13 Szenved-é valaki köztetek? Imádkozzék. Öröme van-é valakinek? Dícséretet énekeljen.

 

 

Előzmény: Báthory Ödönke (-)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!