Keresés

Részletes keresés

hotblood Creative Commons License 2010.10.24 0 0 96
Ne menj hozzá olyan emberhez, akibe nem vagy szerelmes.Két ember azért köti össze az életét, mert egy életre gondolja... Várjál még!
Viszont tedd mérlegre, hogy az előző pároddal nyilván nyomós oka volt, hogy szakítottatok(ahogy írtad sok veszekedés után...) Ő most tiltott gyümölcs, akárhogy nézzük is. Lehet, hogy változott, de alapvetően az ember nem tud kibújni a bőréből. Adj időt magadnak, de addig amíg keresed a régivel a kapcsolatot, nem fogsz tisztán látni. A mostani pároddal lehet ezekről őszintén beszélni? Ha igen, akkor tedd azt!
Előzmény: Tunude (94)
bibega Creative Commons License 2010.10.20 0 0 95
Szerintem várj az esküvővel.Szerintem legyen az exed a szeretőd és akkor kiderül.Tudom bután hangzik ,de valahogy el kell döntened,hogy valós érzésekről ,vagy illuzióról álmodozol e.Lehet ,hogy a heves érzelem teli kapcsolatban tudod kiélni magad és a biztos kiegyensúlyozott párkapcsolat nem lesz elég.Ha nem jársz utána esetleg három ember életét teszed ezzel tönkre
Előzmény: Tunude (94)
Tunude Creative Commons License 2010.10.20 0 0 94
Nekem is hasonló problémám van. Még sose írtam netes fórumra ilyet, de egyszerűen nem tudok kitől tanácsot kérni.

Most 28 éves vagyok, 4,5 évig voltam együtt a régi szerelmemmel, akit nagyon-nagyon szerettem. Akkor nem éreztem, de most úgy tűnik ő is szeretett csak nem tudta kimutatni. A kapcsolatnak sok-sok veszekedés után másfél éve vége lett. Azóta új párom van, az exemnek is voltak futó kapcsolatai, most is van valakije. A mostani párom igazi mintaférj típus, sok nő ilyenről álmodik, a csillagokat lehozza nekem az égből. DE! Nincs meg az a tűz mint az előzővel, sőt nem tudom az előzőt elfelejteni. Nincs nap, hogy ne jutna eszembe, és nem dillemáznék el rajta, hogy vajon jól döntöttem-e másfél éve. Én léptem ki a kapcsolatból, annak ellenére, hogy nagyon szerettem és talán még most is szeretem. Érzem és tudom, hogy ő is nagyon szeret, de én valahogy nem bízom benne. Eltérő értékrendet hoztunk otthonról, ők nagyon anyagiasak, főként ez volt a szakításunk oka. Azt mondja sokat változott, nagyon megviselte a szakítás, látom is rajta, közös barátok is mondják, hogy teljesen megváltozott. Néha beszélünk azóta, és én még mindig gondolkodom, hogy mit csináljak. Tegnap 1,5 órán keresztül beszélgettünk teljesen őszintén a kapcsolatunkról és minden másról. Nem kampányolt maga mellett, már nem akar visszaszerezni (sokáig akart), de többször kimondta, hogy az élete legnagyobb vesztesége, hogy elveszített engem. Nem tudom elfelejteni, ha a szerelem szóra gondolok, ő jut eszembe. Az is eszembe jutott már, hogy ez csak illúzió, és beleképzelek olyan dolgokat is a kapcsolatba, amik nem léteznek. Félek. Félek, hogy elszalasztom életem szerelmét. Félek, hogy ha mellette döntenék elszalasztanám a boldogságot a mostani párommal. Félek, hogy ha a mostanival maradok évekkel később kevés lesz az iránta érzett szeretetem, és rossz vége lesz. Nem tudom mit tegyek? Normális, hogy még másfél év elteltével se tudtam elfelejteni és ő se engem? Összeházasodhatom egy olyan emberrel, aki iránt nincs meg a tűz, de azért szeretem és boldogok vagyunk együtt? Ti mit tennétek? Egyébként ez az érzés hullámzó, van mikor minden harmónikus a mostani párommal, de ha az exemmel beszélek, akkor mindig sírás lesz a vége. Hiányzik.
Előzmény: szilvi35 (92)
bibega Creative Commons License 2010.10.19 0 0 93
Én megértelek:)

De ne szalajtsd el a lehetőséget mert megbánod.Tart amíg tart de azt nem vehetik el tőleg.Így sokkal nehezebb lehet együtt élni valakivel :(.De neked is csak egy életed van.Jól használd:)
Előzmény: szilvi35 (92)
szilvi35 Creative Commons License 2010.10.18 0 1 92

Sziasztok!

 

Lehet nélküle élni...Ez egyén függő szerintem ki mit kockáztat a szerelemért.

 

Lassan 40 felé már sok mindent megéltem, vannak gyerekeim, 2. házasságban élek..

 

De nem vagyok férjembe már szerelmes..

 

Hisztek abban hogy van szerelem első látásra? 7 évvel ezelött egy bulin találkoztam egy pasival (nem ő a férjem, én akkor független voltam) és a kocka el volt vetve...NEm érdekelt hogy nem független, kellett nekem, mert hihetetlen érzéseket generált bennem

 

Az első érintés, az első csók..úgy éreztem ő az akire mindig vártam, a másik felem..

 

De egy idő után már csak szenvedtem, nem vagyok jó csak szeretőnek, nem bírtam, hogy csak 2. vagyok

 

Találkoztam valakivel akivel normál kapcsolat alakulhatott ki, így elmenekülem tőle, de nagyon nehéz volt

 

Férjhez mentem ismét lettek gyerekek, szeretem a férjem, de soha nem volt az a tűz mint az előzőnél..

 

Sok minden ért az elmúlt hónapokban, egyre többet jutott eszembe és küldtem neki egy SMSt Találkoztunk és semmivé foszlott az elmúlt 7 év...

 

Tudom, hogy nagyon veszélyes vizekre léptem, sokan el is ítélnek, de az érintése még mindig elég ahhoz, hogy azt adja nekem amit soha senki nem tudott

 

 

 

 

 

 

 

 

csöszke 63 Creative Commons License 2010.10.07 0 0 91
ne viccelj..!!! Butaságokat írsz..
Előzmény: Törölt nick (89)
Törölt nick Creative Commons License 2010.10.06 0 0 89
Hidd el én mindent megadtam neki,minden téren ugyanis velem bármikor kielégült.de azzal a partnerével nem volt jó neki ! Ezt ö mondta ! Tehát miről vitázunk ? Ez a félrelépés arrol szól, megnézte milyen más férfivel -.csak éppen egy bénát fogott ki . Mert az úgyvan hogy kielégîtetlen nő nincs ,csak béna partner -mit mondjak úgy lkell neki......
Előzmény: bibega (88)
bibega Creative Commons License 2010.10.05 0 0 88
Szia!!!
Én is egy elvált nő vagyok.15 évig voltam hűséges feleség.Nálunk is hiányoztak az érzelmek.De amit tudnod kell ,hogy mi nők másképp működünk. Nagy többségünk csak akkor csalja meg a férjét ,ha azzal akivel megteszi valami érzelmi kötödés van.Attól ,hogy idősebb ,még nem biztos ,hogy rosszabb nálad.Nem tudhatod lelkileg mit ad a feleségednek.Én sosem voltam elég bátor ahhoz ,hogy megtegyem és nem is volt rá szükségem.Tudtommal ő sem csalt meg ,de ettől még kihült a dolog.Ha egy nő mást szeret akkor elég fúrcsán tud reagálni.Ha annak ellenére ,hogy te megbocsájtottál ,ő nem tért vissza hozzád lelkileg ,akkor el kell gondolkoznod ,hogy miért.És ,hogy ez akkor nem csak egy botlás.Ha már nem is tart közöttük a kapcsolat ,akkor is olyat nyújtott ,neki amit te nem tudsz.Ettől még nem vagy rossz ember ,de nem vagytok lelki társak.Azt ne felejtsd el ,hogy mindenkinek egy élete van.És nem mindegy ,hogy élvezed e ,vagy csak túléled.Próbálj vele erről beszélni és arról ,hogy ő mit szeretne.Ha már nem működik egyikőtök részéről akkor a másiknak el kell engedni.Ragaszkodhatsz a szeretetedhez ,de azzal csak kínzod mindkettőtöket.És én azt gondolom ,hogy addig kell a másikat elengedni amíg a szeretetet nem váltja fel a gyűlölet.Arról nem szólt a leveled ,hogy gyerekek vannak e.De ha igen az sem jelent gondot.Mert inkább két boldog kiegyensúlyozott szülő ,mint együtt két boldogtalan.Ha együtt nem működik akkor meg kell adnotok egymásnak az újra kezdés lehetőségét.És valóban őt szereted és nem csak a szeretet gondolatát?Valóban ő hozzá ragaszkodsz és nem egy környezeti elváráshoz?Valoban meg tudtál neki bocsájtani?Nem csak a változástól félsz?Nem kudarcként éled meg?Nem csak magadat félted?
Előzmény: Törölt nick (82)
taoista aranyvirág Creative Commons License 2010.10.04 0 0 87

igen, minden változik. De azért jó lenne örökké szerelmes lenni. Egészséges :-)))

Előzmény: Törölt nick (86)
Törölt nick Creative Commons License 2010.10.03 0 0 86
ha valaki 20 évesen hozzádmegy, annak kutya kötelessége téged szeretni 99 éves koráig??? miért ne szerethetne bele másba akár 8 akár 18 akár 28 év után????????

seni nem a tulajdonod, és semmi nem állandó!

az már más kérdés hogy korrekt módon rendezze a dolgait!!

te meg engedd el ha egyszer már nem megy, ne kapaszkodj bele 10 körömmel!!
Előzmény: Törölt nick (85)
Törölt nick Creative Commons License 2010.10.03 0 0 85
Nehéz odabujni mert mibennünk nincs meg az ami a másikban megvan. Nem egyformák az emberek.Ezt mind megértem de erre 18 év után kell rájönni ??
Előzmény: garimi (84)
garimi Creative Commons License 2010.10.03 0 0 84

Sziasztok!

 

Lehet élni,de k,rva szar!!!

Hasonloan vagyok a kedvesemmel mint a "páko",én is csinálhatok bármit,semmi sem jo neki. Pedig én csak kedvességet várok el,és utálom a szardobálást az emberek között,és én csak ebben élek. Miért nem lehet azt megbecsülni ami van,és boldogan élni. Olyan nehéz odabujni a másikhoz??? Nem hinném!

Törölt nick Creative Commons License 2010.09.26 0 0 83
nyilván nem szeret téged, gondolom még "haragszik" is amiért téged kellett választania a szerelme helyett és gondolom ezt a frusztrációt kivetíti rád


engedd el, ne maradj egy olyan nő mellett aki a régi szerelmét siratja, ez nem méltó egyikőtökhöz sem.........
Előzmény: Törölt nick (82)
Törölt nick Creative Commons License 2010.09.24 0 0 82
Meglepődve olvasom e sorokat, hogy néha engedni kell a párunknak egy két kalandot. Én nem engedtem később tudtam meg, hogy volt viszonya egy férfivel, és azóta sem birja elfeledni.Én ezt megbocsájtottam neki de ő ezt nem értékelte.Azóta egyre többször veszekedünk amit persze ő kezd, mert semmi sem jó neki bármit is csinálok.Nem tudom már hogy mit tegyek ,maradjak e vele ,ez igy nem mehet tovább.T őlem mindent megkap még most is,és még igy is szeretem.Lehet hogy nem kéne ,??Ti mit tanácsoltok ??Már azon is gondolkodtam, nekem is ezt kellene csinálnom, de az sem megoldás.Csak eggyet nem értek a kedves feleségemen.Ha már megcsalt legalább külömebb emberrel tette volna, mint amilyen én vagyok.Egy 38 éves nőnek úristen ,mit tud nyújtani egy közel nyugdjjas férfi ???
Előzmény: Törölt nick (70)
lauracica88 Creative Commons License 2010.09.24 0 0 81
Hát én személy szerint élem az életem! Ráadásul a férjemmel együtt. De van 2 csodálatos gyerekem akiért élek és a férjemmel is szeretjük egymást ha a szerelem már nem is dúl. Jól szól a Zorán zenéje...a szerelemnek múlnia kell.
nati777 Creative Commons License 2010.09.08 0 0 79

Én elhiszem, hogy jól érezted magad, amíg gyakrabban találkozhattál a szerelmeddel, de ez csak neked volt jó, mert mindent megkaptál egyszerre. De a szerelmed nyilván azért várt X évet, hogy végre dönts. Igen, senki sem akar hosszútávon második lenni, te meg szépen élted mellette idilli családi életedet. Nyilván ha ő nem mondta volna azt, hogy neki elég ebből így, akkor számodra minden folytatódhatott volna akár évtizedekig. Te is érzed, hogy ez nagy önzőség.

 

A szerelem idővel megkopna a szerelmeddel is, csak mivel tiltott gyümölcs a legédesebb, így itt meg tudott maradni a szerelem. Más valakivel találkozgatni, a szép pillanatokat élvezni és meginnt más dolog valakivel együtt élni (lakva ismeri meg az ember a másikat).

 

Ne haragudj, hogy ezt mondom, de gyomorforgató a gondolat, hogy párhuzamosan éltél szexuális életet mindkét nővel (pedig nem vagyok egy prűd). Igaz, én nő vagyok, de számomra ez undorító, nem lennék képes rá, főleg nem évekig. Más az, ha valakinek ugyan van felesége, vagy férje, de nincs köztük szex, csak kizárólag a szeretővel. Akkor se helyes dolog kettős életet élni, de így meg főleg nem. Én a helyedben nem bírnék a tükörbe nézni.

 

Kívánom a feleségednek, ha mellette maradsz, hogy soha ne derüljön ez ki, mert még maga a gondolat is megalázó, hogy lehet ugyanazon a napon egy másik nővel is szeretkeztél. Lehet, hogy őt kellene elengedned, jobbat érdemel nálad....  

Előzmény: tbgi (78)
tbgi Creative Commons License 2010.09.07 0 0 78
Biztos vagyok a többi az csak pénzelosztás kérdés. Semmit sem szeretnék jobban mint vele lenni. Igen valószínű gyáva vagyok az előző hozzászólásra válaszolva. Nem tudtam dönteni, nem is kellett eddig. Csúnyán hangzik, de működött ez a "kapcsolat". Nem vagyok büszke magamra. Csak most, hogy elveszítettem döbbentem rá, hogy nélküle nem ér semmit az élet. Illetve nem veszítettem el csak már nem olyan egyszerű találkoznom vele. Próbáltam elengedni de ezt Ő sem akarja.
A gyerekem imádom, ő nem akart megszületni én akartam. Nem takarózom vele, de nagyon sokat törődök vele, amit nem tehetnék meg másképp. A nejem is rendes ember csak nála nem úgy ég a láng. Igazából a nejem a barátom , a barátom a szerelmem. Elhihetitek nem egyszerű amit átélek. Sokan irigyelnének mégsem érzem jól magam.
Előzmény: MuseEuterpe (77)
MuseEuterpe Creative Commons License 2010.09.07 0 0 77

Biztos vagy abban, hogy csak a gyermeked tart vissza attól, hogy új életet kezdj a szeretőddel? Azért nevezem így a kedvesedet, mert úgy tűnik, valami hiányzik ahhoz, hogy igazi társsá váljon, ill. felvállald ezt a kapcsolatot. 

 

Hosszú távon ez a helyzet nagyon megalázó mindkét nőnek...

Előzmény: tbgi (75)
nati777 Creative Commons License 2010.09.07 0 0 76

Most megmondom az őszintét......gyáva vagy! Nem szép dolog egy kisgyerekkel takarózni, sokkal jobb indok lenne, ha azt mondanád, hogy anyagilag és érzelmileg függsz a családodtól. Ha elválnál, a gyereket sűrűn láthatnád és köztudott, hogy egy kisgyerek kissebb korban még jobban viseli a változásokat, mint amikor már nagyobb.

 

Szerinted a feleséged visszatartana, ha megtudná, hogy folyamatosan csalod és még szerelmes is vagy valaki másba?

 

Nem azt mondom, hogy mindjárt kell választani, de X év után már választanod kellene. Ha a család.....akkor engedd el a szerelmedet, legyen boldog mással, ha pedig a szerelem, akkor légy őszinte a családodhoz. Sokkal rosszabb hazugságban élni, mint nyíltan és őszintén.  Ne hidd, hogy pár év múlva a gyerek nem fogja észrevenni, hogy valami nem stimmel. Jó apa tudsz úgy is lenni, ha nem vagy vele minden nap.

Nem te lennél az első, sem az utolsó, aki elválik és igazából az az ember a becsületes és őszinte, aki felmeri vállalni az érzelmeit és a vágyait és nem minden nap lelkiismeretfurdalással  kullog haza.

 

Előzmény: tbgi (75)
tbgi Creative Commons License 2010.09.06 0 0 75
Lehet csak nem taláni az élet értelmét. Sokfajta szerelem léteik leírom az enyémet elég különös, sokak elítélnék. Későn ismertem meg a szerelmem, házas férfi vagyok kisgyerekkel. Hat évig barátok voltunk nem történt semmi, de mindig vibrált a levegő köztünk. Aztán az első csóknál éreztük ez az amire vágytunk egész életünkben. Három évig tartott illetve még most is tart. Áprilsban "szakítottunk". Ő arra vágyott, hogy valakivel végig sétálhasson az utcán, ne kelljen bújkálnia. Meg is történt, pokol végignézni. Nem boldog Ő sem, én sem. Azóta is találkoztunk párszor , szeretkeztünk, szinte mindennap beszélünk, e-mailezünk. Nagyon hiányzik,de nem tudnék a gyerekem elé állni és azt mondani apa nem jön haza többé.  Most viszont, hogy Ő is kapcsolatban él már nagyon nehéz megszervezni szinte havi 1 alkalommal talizunk, míg 3 évig 6-8-szor. Nem tudunk egymástól elszakadni, szükségünk van egymásra, de így mindketten nagyon szenvedünk. Szerelmesek vagyunk egymásba és mégis szinte egymás nélkül élünk. Sokszor nem tudom mi értelme van az életemnek.
Újraszületett Creative Commons License 2010.09.05 0 0 74
Lehet,de üres minden.Amikor mellettem volt másik nő,azt éreztem hogy ott van,de minek azt én sem tudom.De 3 év eltelt a fájdalmat nagyrészben leküzdöttem,de még nincs új nő...
darima Creative Commons License 2010.09.04 0 0 73
Lehet, csak nem érdemes:)
mh. Creative Commons License 2010.08.31 0 0 72

Lehet.

//Ha szerelmes vagy, azt írod ide: az kizárt!:-), ha kikeveredtél ilyesmiből, és megy a verkli szépen, bár kissé üresen..., akkor azt írod: lehet.:-))// 

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2010.08.27 0 0 71
Fél-OFF:
A fajfejlődés számára mi a fontosabb: hogy a mutáció (tök mindegy, hogy jó vagy rossz mutáció) minél gyakrabban forduljon elő, vagy inkább minél ritkább legyen!?
Előzmény: Törölt nick (70)
Törölt nick Creative Commons License 2010.08.25 0 0 70
Egyéjszakás szexuális kalandokból nem mindig lesznek szerelmek.
Ha valaki azt szeretné, hogy a párkapcsolata örökké tartson, akkor engednie kell a párjának, hogy néha-néha legyen mással egyéjszakás kalandjai. Így mind a férfi, mind a női utódnemzési politika teljesülni fog és a párkapcsolat is erősebbé válik. :)
A poligámia súlyosan roncsolja az Y kromoszómát de a monogámia ezen hibákat helyrehozza. Az ember Y kromoszómája, mióta kezd divatba jönni a monogámia, egyre jobban fejlődik (eleve már írtó kicsi az Y kromoszóma, így sokkal gyorsabban is tud fejlődni), és manapság egy olyan család egyedeinél, ahol már régóta szokás a monogámia, az Y kromoszóma iszonyatosan fejlett [amíg a csimpánz és az ember X kromoszómája között alig van különbség, ha jól tudom ez az Y kromoszóma esetén 30%-os eltérés az emberi és a csimpánzé között]. Ha nem alakult volna ki az embernél a monogámia, akkor kb 50ezer év múlva nem is lenne emberi faj. Bár az emlős fajok 3-5 %-nál divat a monogámia :
Az ember meg egykoron poligám volt, de monogámia felé tart.
Törölt nick Creative Commons License 2010.08.25 0 0 69
Amúgy minél idősebb az ember, annál magasabb az átlagos FEA szintje, ezért szokott időben enyhülni egy ADHDs gyerek tünetei, de felnőtt kor esetén maradványosan ez a betegség megmaradhat.

Valamint a legelső szerelem a legintenzívebb, utána egyre gyengébb és gyengébb lesz, mivel egy bizonyos fokú tolerancia kialakul a FEA iránt a szervezetben.

Az egész szerelemre azért van szükség, mert:
- Amikor a nő teherbe esik és terhes lesz, akkor egyre kevésbé tudja megvédeni saját magát és lelkileg is ki hathat rá a terhesség, így testi/lelki támaszra szüksége van
- Sajna az ember nagyon fejletlenük születik, így sok időbe telik, míg a gyerek normálisan tud járni és enni, ezért állandó gondozásra és odafigyelésre szorul. Eleve ha jól tudom, akkor a szoptatási időszak is 2-3 évig tart.
- Így a tehesség kezdetétől a szoptatás végéig nagy szüksége van mind a nőnek, mind a gyereknek az apa/férj jelenlétére és védelmére, így a szerelem biztosítja azt, hogy a férfi ne hagyja ott őket! (Persze ha tényleg monogám lenne a férfi, akkor az egész szerelemnek nem lenne jelentősége, de mivel a férfi kevésbé hajlamos a monogámiára [ahogy előbb is írtam, a férfi utódnemzési politikája az, hogy minél több nőt ejtsen teherbe, mivel a férfi egy két lábon járó állandóan üzemelő sperma-gyár!], így a szerelem bevezetése létfontosságú dologgá vált)
Előzmény: Törölt nick (68)
Törölt nick Creative Commons License 2010.08.25 0 0 68
Szerelmet fenntartó hormon a Fenetilamin (vagy kicsit hosszabb nevén Feniletilamin, rövíditve FEA)
Szerelem során kialakuló hormonális változások az agyban:

1) Megnövekszik a Dopamin szintje, ami az alapvető testi és lelki dolgok hormonja. (Parkinson-kór tüneteit a nagyon alacsony agyi dopamin okozza! Valamint a Szkizofrénia hátterében a nagyon magas Dopamin vagy FEA szint áll.)
Ezenkívül boldogság-hormon, valamint a jutalmazás és a motiváció hormonja.
Minél több lét-, és fajfenntartó dolgot cselekszünk, akkor közbe egyre boldogabbak leszünk a dopamin szint növekedés végett (de ennek a szerotonin vet véget, hogy ne vigyük a dolgot túlzásba) valamint hogy garantálva legyen, hogy minél többször csináljuk azt a dolgot, pszihés addikció is kialakul. A szerelmes felek szó szerint egymás kábítószerei lesznek és ezért is állandóan csak egymásra gondolnak.

2) Megnövekszik a Noradrenalin szintje, ami az öszpontosítás és a figyelem hormonja az agyban. Ennek köszönhetően a szerelmes állandó vészhelyzet-figyelésre van beállítva és ha valami baj történik a másik féllel, akkor minél hamarabb tudja őt védeni és segíteni. Noradrenalin szintén boldogság-hormon. A testben az Adrenalin szint is megnő!

3) Megnövekszik a Béta-Endorfin szint is, aminek morfiumhoz hasonlóan mámorító hatása van, fájdalom-csillapító és fertőtlenítő, az ember tóle a dolgokat pozitívabbnak látja (lásd a rózsaszín köd/szemüveg effektus) és megnő az önbizalom is. Endorfinok a morfium származékok csoportjába tartozó anyagok, és a Béta-Endorfin, ugyanúgy, ahogy az Ópium, Morfium és a Heroin, a mű-opioid receptoron keresztül fejti ki a hatását. Mű-opioid receptor aktivizálása során emelkedik az agyi dopamin szint, vagyis a Béta-Endorfin psziho-addiktív.

4) Lezuhan a szerotonin szintje, ezért a dopamin és a noradrenalin hatása sokkal erősebb. Vagyis a Noradrenalin és Dopamin okozta boldogságból Hipomániás, esetleg Mániás állapot lesz (persze csak akkor, ha a szerelem viszonzott. Viszonzatlan szerelem depressziót okoz. Vagyis lényegében a szerelmes ember Bipoláris Hangulat Zavarban szenved), valamint Obszesszív-Kompulziv Zavar is kialakul.

5) Alacsonyabbá válik a Melatonin szintje is, ami legfőbbként sötétben termelődik. Ez a hormon altató hatású, és ezen hormon irányítja a biológiai belső órát/bioritmust. Valamint a Melatonin a szervezet legerősebb anti-oxidánsai közé tartozik.

6) Megnövekszik az Oxitocin és az ADH hormonok szintje, amik a monigámia és a kapcsolatépítés hormonjai (Nőben az ADH-nak nincsen monigámosító hatása, így a nő agyában kevesebb az ADH receptorok száma is, amíg a férfi monigámiájára nagy befolyással van az ADH). Az Oxitocinra érzékenyek az opioid receptorok és az agy ilyenkor megnöveli a Béta-Endorfin szintjét. Az Oxitocin nyugtató hatású és gyengíti a félelem-központot. Az Ösztrogén erősíti, a Tesztoszteron gyengíti, a nő sokkal érzékenyebb a Tesztoszteron hatására, mint a férfi.

7) Az Oxitocin javára mindkét nemnél csökken a Tesztoszteron szintje.

Egy-két fontos dolog:
- Amikor még elég fiatal gyereke van a férfinak, akkor megint az Oxitocin javára újabb Tesztoszteron szint csökkenés történik
- Az Oxitocin alakítja ki az erős Anya-Gyermek kapcsolatot de ehhez annyi kell, hogy az anya szülje meg a gyermekét és minél többször szoptasson.
- A Tesztoszteron mindkét nem esetén a szexuális libidó hormonja.
- Ovuláció (Peteérés) során a legmagasabb a nő Tesztoszteron szintje! (Így ilyenkor a leggyengébb az Oxitocin hatása)
- Mivel a nőnek kevés utódja lehet, így az utód nemzési érdeke az, hogy egy magas Tesztoszteron szintű (minél magasabb a megfelelő nemi hormonok szintje, annál egészségesebb lesz az utód) és vagyonos (minél több a vagyon, annál több fordítható a gyereknevelésre) férfi termékenyítse meg (ezért is változik meg a nő az ovuláció során viselkedésben és kezd el nem a férjére, hanem egy vagyonos férfias férfira gondolni/fantáziálni)
- Mivel a férfinak sokkal de sokkal több gyereke lehet (köszönhetően annak, hogy állandóan termelődik a herében a spermium) és minél nagyobb a genetikai keveredés a faj egyedei közöt, annál nagyobb eséllyel marad fenn a faj és annál egészségesebb is lesz, így a férfi utódnemzési érdeke az, hogy minél több nőt termékenyítsen meg és így minél több nőhöz juttassa el a genetikai kódját.
- Szerelem csak egymástól nagyon is eltérő genetikai kódú ember között jöhet létre.
- A szerelem átlag 3 évig tart, mivel ez olyan erős érzelmi folyamat, hogy a tolerancia is ki tudna gyorsan alakulni, ezért a szerelem 1-2 évétől kezdve a szervezet maga próbál ennek az egész dolognak végett vetni!
- A szerelem intenzitását az SSRI-k csökkentik! SSRI-t sedő embereknél a legkisebb a valószínűsége a szerelem kialakulásának!
- Az emberi agyban külön központja van a Szerelemnek, a Monogámiának és a Szexualitásnak. Ezen központok akár külön-külön emberhez is kötődhetnek. Szóval az ember lehet az egyikbe szerelmes, a másikat tekinti a monogám párjának de csak a harmadik emberrel hajlandó szeretkezni.
- A minél karrieristább az ember, annál magasabb a Tesztoszteron szintje (mivel ez a hormon fontos ahhoz, hogy nagyon bonyolult rendszerben is könnyen el tudjon az ember igazodni). Ez a nőre nézve ez nagyon negatív, így a karrierista nő nem monogám, nem érdekli őt se a férje, se a gyereke, nem akar szülni sem és a gyerekét se hajlandó szoptatni, mivel az átlagnál sokkal magasabb a Tesztoszeron szintje és ahogy előbb is említettem, a nő sokkal érzékenyebb a Tesztoszteronra, mint a férfi!
- A Figyelem-hiányos Hiperaktivitás Zavar (angol rövídítés: ADHD) hormonális oka az alacsony FEA szint, és az emiatt bekövetkező alacsony agyi Dopamin és Noradrenalin szint. Tökéletesen (de csak ideiglenesen!!!) az ADHD tüneteit úgy lehet megszüntetni, hogy egy hosszú életű FEA származékot kell bejuttatni. Erre a célra tökéletesen megfelel az amfetamin, a metamfetamin valamint a methylphenidate. Az ilyen kezelést nevezik stimulánsos kezelésnek.
A nem stimulánsos kezelés során Nordarenalin Visszavétel Gátlót alkalmaznak így az agyban a Noradrenalin felhalmozódik, és ezen Nordarenalinok egy része a Dopami szintjét fogják megnövelni (lévén a Dopamin, a Noradrenalin, az Adrenalin és a FEA szintén FEA származékok, és az ilyen anyagok képesek behatolni a Dopamin és a Noradrenalin raktárába, így a raktárak űrítenek, hogy túltöltődés ne keletkezzen) Nem stimulánsos kezelés során kevésbe növekszik meg a Dopamin szintje, mint a stimulánsos esetben, így a gyógyszerek is kevésbé addiktívak.
- Sajna mind a Parkinson-kór, mind az ADHD esetén NEM lehet elkerülni a kábítószerekkel történő gyógyítást és a gyógyszer iránt kialakuló pszihés addikciót, hisz a Dopami lesz az, ami az addikciót kialakítja.
Parkinson-kór tüneteinek az enyhítésére a Levodopát használják, ami a Dopamin előanyaga.

Bocsi, hogy hosszú lett. Mostanság nézegettem ennek utána és most leírtam, hogy miket olvasgattam.
Előzmény: Törölt nick (39)
Borneo_1 Creative Commons License 2010.08.16 0 0 66

Abban hiszek, hogy egyetlen nagy Ő létezik mindenki számára. Ki előbb találja meg ki sajnos utóbb, ki soha talán...  Igazi csak egy van. A többi csak imitáció...:-) Azt érzi az ember...

mogyika555 Creative Commons License 2010.08.10 0 0 65
Bárcsak lehetne szerelem nélkül élni.Bárcsak ne is lenne,mert az elején szép és jó minden,aztán pedig jönnek a problémák,amit sok kapcsolat nem bir ki.És valaki mindig szenved.
Előzmény: Hiszem (47)
Törölt nick Creative Commons License 2010.07.31 0 0 63
Szerelem = Halál XD
Előzmény: hromajalosad (50)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!