Keresés

Részletes keresés

szunka Creative Commons License 2011.12.19 0 0 284

Majd megnézem, mert van belőle az egyik ismerősömnek 3-4db is.

Előzmény: heted7 (283)
heted7 Creative Commons License 2011.12.18 0 0 283

Wow, az F2000 cirill betűs? :)

Előzmény: szunka (279)
radio08 Creative Commons License 2011.12.14 0 0 282

Szia,  én  elmulasztottam  a  beszerzést ,  használtam  az  ékezetes   és  az  ékezet  nélküli  változatot  is ,  jó  volt   a  szám  és  betü

 

váltó  használata,  na  meg  elég  hosszú  volt  a  billentyű utja,  nehéz  volt  a  váltás  az  ámitogép  billentyűzetére....

Előzmény: Törölt nick (281)
Törölt nick Creative Commons License 2011.12.14 0 0 281

A Meteorológiánál volt belőle rengeteg. Én is vettem egyet anno de már eladtam régen. ondolom a többit kidobták ócskavasnak az Enigma titkosítókkal és más "high tech" cuccokkal együtt.

b

Előzmény: radio08 (280)
radio08 Creative Commons License 2011.12.09 0 0 280

Érdeklődöm   nincs-e valakinek   fölösleges   RFT  telexgépe,  a  fadobozos,    sokat   dolgoztam   rajta...

szunka Creative Commons License 2011.12.08 0 0 279

Sziasztok

Nekem is van egy pár gáptávíró/telex érdekességem.

RFT SU-13

RFT F-2000

Jugoszláv TG-2 katonai modem

és ez a két dobozka (TIE-19 és TJI-19) ezeknek nem tudom a pontos adatait, szerepét, sajnos

Ha valaki tud ez utóbbiról valamit az írjon nekem (ha4023@citromail.hu)

Üdv Gyula

 

gzsolt001 Creative Commons License 2011.12.08 0 0 278

Kedves oldrad!

 

Kérlek lépj velem kapcsolatba, a mail címem publikus (gabor.zsolt001@gmail.com)

Köszönöm szépen.

LacRep Creative Commons License 2011.11.30 0 0 277

Sziasztok!

Teleex interface VT20 rajzot keresek!

Tudomásom szerint a MÁV használt ilyet.

Vidám napot!

V63 018 Creative Commons License 2011.11.29 0 0 276

Húbakker, jó régen nem jártam erre... De ha még nem késő: sagyuri@c2.hu  (legalábbis a Western-kulcsok még megvannak...)

Előzmény: Qqberci (222)
Törölt nick Creative Commons License 2011.08.06 0 0 275

Tökéletesen egyetértek, ezért árulták ők is ezt az adaptert.

Nálunk az F to F adaptereket leszbikusnak hívják...:))

 

       

 

Előzmény: monitor36 (274)
monitor36 Creative Commons License 2011.08.03 0 0 274

Adós maradtam a válasszal, hogy miért nem terjedt el a Dezifix B használata. Ezt a RuS saját célra fejlesztette és árulta is, készülékre szerelhető kivitelben is, de a műszergyárak nem alkalmazták. Bejött konkurrensként az N csatlakozó, amit az alkatrészgyártóktól is be lehetett szerezni, biztosan olcsóbban. A sexless (nagyon szellemes az általad használt nemtelen szó, még ne találkoztam vele ebben az összefüggésben) tulajdonságot nem értékelték eléggé a felhasználók, mert az N-nel együtt megjelentek a dugó-dugú és a hüvely-hüvely adapterek. A Dezifix B határfrekvenciája biztosan kisebb, mint az N-é, bár a RuS kijött a kisebb átmérőjű A változattal is.

Előzmény: Törölt nick (272)
Törölt nick Creative Commons License 2011.07.30 0 0 273

A fogas végállomásánál láttam az Antenna Hungáriát 2002-ben, de nem tudtam, hogy az volt az OMK. Egy morcos biztonsági őr eltérített fényképelési szándékomtól. A torony impressív volt az antennákkal, de gondolom belül sokkal érdekesebb dolgok voltak.

 

Előzmény: monitor36 (271)
Törölt nick Creative Commons License 2011.07.30 0 0 272

Nagyon megtiszteltél, hogy csináltál egy fotót. Pontosan ezzel a fajtával dolgoztam.

Vajon miért nem terjedtek el ezek a konektorok jobban? Gondolom költséges volt az előállításuk, viszont nagyon leegyszerűsítették a szerelést nemtelenségük miatt.

Boldog ember, akinek még a konyha asztalán is ilyesmik hevernek...:))

 

Előzmény: monitor36 (270)
monitor36 Creative Commons License 2011.07.29 0 0 271

Az Országos Mikrohullámú Központ az Antenna Hungária Széchenyi-hegyi állomása (XII: Csíz utca 2). Itt van a budapesti TV és URH gerincadó és az országos mikrohullámú hálózat központja, mint a neve is mutatja. Az Antenna Hungária honlapján nem találtam róla említést (?), de a Google segítségével ezen a néven sok képet, stb. lehet letölteni. l

Előzmény: Törölt nick (268)
monitor36 Creative Commons License 2011.07.29 0 0 270

Van képem, mert megtisztelő érdeklődésedre csináltam egyet.

 

 

Megjegyzem, hogy a Rohde & Schwarz  a Dezifix B-ből is legalább 3 generációt gyártott az idők során, az elsőnek a belső erét lemezből készítették, a másodiknak (ez van a képen) csúszott, a harmadik palástja fel volt hasítgatva és igy rugózott.

Előzmény: Törölt nick (269)
Törölt nick Creative Commons License 2011.07.29 0 0 269

Vannak képeid Decifix konektoros kábelekről véletlen?

 

Előzmény: monitor36 (267)
Törölt nick Creative Commons License 2011.07.29 0 0 268

Arról most hallottam először, van weblapja?

 

 

Előzmény: rainman (266)
monitor36 Creative Commons License 2011.07.29 0 0 267

Igen. És bocs, hogy nem gondoltam rá, hgy valóban nem közismert ez a név.

Előzmény: rainman (266)
rainman Creative Commons License 2011.07.28 0 0 266

Műszaki Könyvtár helyett talán Mikrohullámú Központ?

Előzmény: Törölt nick (265)
Törölt nick Creative Commons License 2011.07.28 0 0 265

Hello! Ilyen volt, kb 5m hoszú, 20cm átmérőjű cső, lábakon állt, derék magasságban.

A híres R&S szex nélküli Decifiix konektorokkal.

 

   

 

Milyen adók voltak az Országos Műszaki Könyvtárban, vagy az OMK mást is jelent?

Rengeteg időt töltöttem el ott anno.

 

 

Előzmény: monitor36 (263)
monitor36 Creative Commons License 2011.07.28 0 0 264

Köszönöm a kedves fogadtatást.

Előzmény: Törölt nick (258)
monitor36 Creative Commons License 2011.07.28 0 0 263

Hozzászólásod második részéhez, kedves Attilás: Öszinte együttérzésem, hogy URH antennát hasított távonallal kellett mérjél, nem lehetett egy túl kényelmes feladat. Ha Rohde und Schwarz műszer volt, akkor netán a következő?

A FuGe készülékekhez: Én is többször megcsodáltam a precíz kivitelüket. Egyszer egy idősebb kollégám rávilágított a II. Világháború USA és német készülékei közötti egyik lényeges különbségre. A FuGE-k precíz beállító mechanizmussal, öntvény-házzal, mart forgókkal stb. rendelkeztek. Az USA készülékeket kisebb technológiai precizitás jellemzete, de nagy sorozatban gyártottak dugaszolható kvarcokat és egy széles körben elterjedt frekvenciamérőt, aminek a táblázatkönyve alapján nagyon pontosan be lehetett állítani a frekvenciát. Ez volt a BC21.

 

 

Előzmény: Törölt nick (254)
monitor36 Creative Commons License 2011.07.28 0 0 262

Félreértések elkerülésére: Az OMK-ban működött adókhoz volt közöm és nem egyéb, a környéken üzemelőkhöz (pl. BM, MÁV)

Előzmény: Törölt nick (256)
monitor36 Creative Commons License 2011.07.28 0 0 261

Meggyüttem. Nem tudtam erről a Fórumról. Megéreztem, hogy emlegetsz. Hamarosan körülnézek benne.

Előzmény: Qqberci (255)
Törölt nick Creative Commons License 2011.07.28 0 0 260

Talán ez egy picit segít?

A "mostantól számok következnek", ill. "mostantól betűk jönnek" lenyomására 2 speciális kódot küld és vesz a gép. Ha ezek elvesznek útközben, akkor a betűk helyett számokat, vagy a számok helyett betűket ír a gép.

A távgépíróknak a mechanikus része nagyon különböző lehet egymástól.

Például a (K)ASR és a CR-75 egészen másképpen oldja meg az adást és vételt.

 

Előzmény: heted7 (259)
heted7 Creative Commons License 2011.07.27 0 0 259

Most a kacatos topik egyik hozzászólására válaszolok itt, mert ide valóbb...

 

Szóval a mechanikus részéről a távgépíróknak csak olvastam, de szétszedni, megérteni
nem nagyon mertem eleddig. Valami keveset azért felfogtam, azt megosztom:

Ott kezdődik a dolog, hogy egy karakter öt biten van kódolva. Ez amúgy nagyon kevés, 32 lehetőség csak. Ebből nem jönnének ki a számok és a nagy betűk sem. Ezért két kódtáblát használnak, egyet a betűknek (persze csak a nagy betűknek), egyet a számoknak és néhány írásjelnek. A kettő között váltani kell: a szóköz két oldalán van egy-egy gomb, jelentésük: "mostantól számok következnek", ill. "mostantól betűk jönnek".

A jelek az adatátviteli vonalra soros módon kerülnek, szóval egy karaktert 5 egymás követő bit reprezentál, azaz kb. 5 x 1 egységnyi ideig van szakadás v. rövidzár a kimeneten. Mindezt mechanikusan csinálták meg sokáig. No, itt jön a mélyvíz nekem.

 

Kb. az van, hogy mindne billentyű alatt van egy rúd, ami a gombot rögzíti, mint az írógépeken, a szóközre merőleges irányban. Ezen van 5 bevágás, annak megfelelően, hogy mi az adott karakter 5 bites kódja. Van továbbá 5 másik rúd, amelyek párhuzamosak a szóköz gombbal. Ezeket téríti ki valamelyest ez az 5 bevágás. Innentől egy másik csoda ezen rudak állapotát egyenként leolvasva a kimenetre teszi...

Visszafele még ennyire sem értem. Valahogy a bemenő 5 bitet 5 relével rögzítik, majd ezek alapján választják valahogy ki a kinyomtatandó karaktert, azaz azt, hogy az írógép melyik karja csapódjon a papírra.

Biztos lesz, aki jobban el tudja mondani, ha érdekel bővebben :)

Üdv
H7

Törölt nick Creative Commons License 2011.07.27 0 0 258

Persze, hogy "Err-Fau", észre se vettem, hogy "Fau-Vé"-t írtam...:))

Ti régi szép idők! Várom a monitoros barátunkat...

 

 

Előzmény: oldrad (257)
oldrad Creative Commons License 2011.07.27 0 0 257

Örülök hogy örülsz :-))

Kis pontosítást azért tennék :

 

" Akkor láttam először "Fau-Vé" csöveket."

Valszeg élénken élt emlékeidben a VW-bogárhátú, de a jó kis csövek " Er-Fau" névre hallgattak :-))

 

http://de.wikipedia.org/wiki/Datei:RV12P2000.jpg

 

Foly.köv....

 

 

Előzmény: Törölt nick (254)
Törölt nick Creative Commons License 2011.07.27 0 0 256

Na erre kiváncsi leszek!

 

Előzmény: Qqberci (255)
Qqberci Creative Commons License 2011.07.27 0 0 255

Sokszor méregettünk ott URH antennákat Rohde & Schwarz hasított tápvonallal.

 

Mindjárt megjelenik Monitor36, aki viszont ugyanott az adót tervezte/építette...

Előzmény: Törölt nick (254)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!