Keresés

Részletes keresés

Ebura Fakó Creative Commons License 2009.11.23 0 0 3273
A zenei kínálatukban eddig volt valami pezsgés, a két új adót váltogatva majdnem mindig el lehetett kapni valami élvezhetőnek is titulálható zenét.
Most pénteken hallom, hogy jön ám a Slágertől István Dani(!), oszt majd jól elkívánságműsorozgat itt is... Hozza ám a kedvenceit is!

Na ennyit a pezsgésről. :(((
Előzmény: Törölt nick (3271)
tom-y Creative Commons License 2009.11.23 0 0 3272

Most hallottam a Classon,hogy hétfőtől ismét "Pirítós".:)

animaq Creative Commons License 2009.11.23 0 0 3270
mondtam én hogy nem kell nagyon ráizgulni erre.

a műsorvezetők ugyanazok csak a rádió adás nélkülöz mindenféle koncepciót.
Törölt nick Creative Commons License 2009.11.23 0 0 3268
Ez a Kókajani, hogy beindult most a Parlamentben ...

Csapkod mindenfelé, köztörvényes bűnözésről hadovál. A kilenc nagykövetet támogatásáról biztosítja. Amerikai kongresszus is itt van már.

Harmadik világbeli diktatúra :)))

Törölt nick Creative Commons License 2009.11.23 0 0 3266

Tisztelt Honfitársam!

 

Mint ismeretes a sajátos magyarországi politikai viszonyoknak köszönhetően újabb, minden demokráciától távol álló politikai erődemonstráció áldozata lett két közkedvelt és szabad, politikailag semleges magyarországi rádióadó is. Minekután az rádiók nem hagyták befolyásolni magukat a politikától és nem adták el részesedésüket sem a színfalak mögött évtizedek óta együttműködő MSZP és FIDESZNEK, így a két frekvencia lejártával új FIDESZ illetve MSZP közeli, új pályázók kapták meg a frekvenciákat. A kérdés mos már nem az, hogy valaki szimpatizál vagy szimpatizált-e a két rádióval, hanem, hogy meddig hagyjuk magunkat magyarok polgárok milliói, párszáz politikustól az orrunknál fogva vezetni és kisemmizni, mi több újabban a szólásszabadságunkhoz és a szabad és szabályos piaci versenyhez való jogunkat is elvenni. Ha eleged volt a rendszerváltás óta zajló politikai színjátékból ami hazánkban zajlik, akkor a TE kezedben van a lehetőség, hogy választásra jogosult magyar állampolgárként véget vessél ennek, többi társaddal egyetemben a közelgő választásokon! IGEN, van erre lehetőség. IGEN, véget kell vetni a látszat-demokráciának. IGEN, nem kellenek Zuschlagok, Gyurcsányok, Bajnaik, Orbánok, Demszkik, Kaja Ibrahimok, Szalai Annamáriák, Happy End Kft.-k, és szélsőséges megmondó emberek, mint Morvai Krisztina sem! Ami kell az egy békés, erőszak mentes CIVIL összefogás, melynek a következő választások alkalmával, NYERNI KELL és kivezetni Magyarországot összefogással és tisztasággal ebből a látszatdemokráciából. Gondolkodj el egy pillanatra és értsd meg, hogy a következő választásokon nem valami ellen, hanem végre valamire KELL szavaznod Neked is, kedves honfitársam!!! Nem akarhat senki kirekesztő politikát amit a jelenlegi pártok, mint a FIDESZ, az MSZP valamint a Jobbik kínálnak. Béke, jólét és ésszerű tolerancia kell legyen minden magyar ember szándéka, egy szabad országban, ahol első sorban polgári kötelességei vannak mindenkinek melyek természetesen jogokkal is párosulnak. Ahol a politikusoknak is úgy kell adózni és elszámolni, mint minden más adófizetőnek és ahol nem létezhet politikai befolyásoltság a médiában. Ha egyetértesz ezekkel a gondolatokkal és erőt szeretnél adni más honfitársadnak is, akkor járulj hozzá ahhoz, hogy hitet és erőt adjunk egymásnak és összefoghassunk végre közösen. Ne legyünk tovább játékszere a politikának! Te sem! Rajtad is múlik! Hogy mit tehetsz? Mellékelten találsz a levélben "Bumeráng Demokrácia" feliratú logókat, melyeket neten továbbküldhetsz és kitehetsz weblapra, faliújságra szolidaritásod jeléül, valamint ami még fontosabb egy matrica-ívet, melyet minden írószerboltban kapható 70x42,3mm A4-es öntapadós ívre kinyomathatsz és tetszésed szerint felragaszthatod autóra, póznákra, fülkékbe, kerékpárra, aluljárókba, mosdókba, megállókba stb., hogy lássuk mennyien vagyunk mindenütt azok, akiknek elegük van az Orbán-Gyurcsány, FIDESZ-MSZP és klientúráik uralkodásából. Legyen mindenütt és minél több "Bumeráng-Demokrácia" matrica, mely jelképezze azt mindenütt, hogy elegünk van abból, ami zajlik kis országunkban. Hogy elegünk van abból, hogy párszáz embernek csak az a célja, hogy a hatalmon maradjon évtizedeken keresztül hol, mint prímás hol, mint másodhegedűs. Új zenekar kell, új hangokkal és igazi, tiszta harmóniákkal. Legyen a Bumeráng Demokrácia a figyelemfelhívás jele és egy örökös mementója annak, ami történt. Legyen vége a pártok egymás elleni uszításból, miközben a hátunk mögött szépen nevetnek rajtunk és köszönik jól vannak. Cselekedjenek most és a következő hónapokban, békés, de elszánt tettekkel, kitartással és optimizmussal! Lássuk, hogy sokan vagyunk és lássuk, hogy nem fog elveszni a szavazatunk. Vannak olyanok, mint pl. Seres Mária www.seresmaria.hu és a Civilmozgalom www.civilmozgalom.hu/ akik kínálnak megfelelő, civil összefogáson alapuló, igazi lehetőséget a jövőre nézve! Aláírásgyüjtés is folyik az alábbi linken a rádiókért: http://www.petitiononline.com/slager18/petition.html

 

Kérlek, hogy küld tovább ezt az e-mailt minél több ismerősödnek, másold be fórumokba! Akár megszólalnak a szabad rádiók ismételten, akár nem, mindig a megfelelő helyre voksolj a választásokon és ragaszd a matricákat! Ne felejtsd, hogy mit történt és gondolj mindig arra, hogy mi történhet még ezek után! Tegyél továbbá te is piros vagy kék szallagot az autód antennájára, ha eleged van a politikai korrupcióból. Tegyél Te is Magyarországért és Magadért! MAGYARORSZÁG TE VAGY!

 

slager.hu forum

Bga123 Creative Commons License 2009.11.23 0 0 3265
Majtényi László az ORTT november végén leköszönő elnöke az országos kereskedelmi rádiók - véleménye szerint - törvénysértő pályáztatása kapcsán törvényességi vizsgálatot és ügyészi intézkedést kezdeményezve már megkereste Dr. Kovács Tamás legfőbb ügyészt. Az ORTT elnökének megkeresése a médiatörvény és az ügyészségi törvény rendelkezéseire, valamint a legfőbb ügyész helyettesének korábbi 2006-os fellépésére hivatkozva kifejti, hogy ügyészi intézkedésnek van helye a törvénysértő módon megkötött szerződések ügyében. A törvénysértő műsorszolgáltatási szerződéseket közigazgatási hatáskörben kellene az ORTT-nek azonnali hatállyal felmondania, ennek megtörténtéig pedig a médiahatóság törvénysértő mulasztásban van, és mivel az ügyészi törvényességi felügyelet kiterjed az ORTT-re, e mulasztás megszüntetése érdekében ügyészi intézkedésnek van helye.
Bga123 Creative Commons License 2009.11.23 0 0 3263
abrakadabra40 Creative Commons License 2009.11.22 0 0 3260

Hát nem tudom. Szerintem a Class Fm az jó.

Régen Danubiust hallgattam és nagy megelégedéssel látom, hogy a Danubiustól mindenki átjött.(Sebestyén,Vadon,Rákóczi,Jáksó,Abaházi,Argyelán,Vágó Piros,Szani,Garami Gábor+Kovács Áron és Csiszár) A zene pedig szerintem még jobb is.

A Neoról nem tudok igazándiból nyilatkozni, mert eddig még nem hallgattam.

szevasztok lúzerek Creative Commons License 2009.11.22 0 0 3259

"All of Hungary has suffered today."

 

Jaja. Főleg azok után, hogy megjelent ez a trágya szöveg a Slágerrádió tulajdonosától.

Előzmény: override (3247)
feketekavics Creative Commons License 2009.11.22 0 0 3258
Bajnai is tudja, hogy akár órák alatt elévül minden, ha a kapcsolati háló úgy akarja.
_FK
Előzmény: Törölt nick (3253)
andzsin Creative Commons License 2009.11.21 0 0 3251
HVG szavazás:
Belehallgatott már a két új rádió műsorába?
Igen, de a Sláger műsora jobban tetszett. 38%
Igen, de a Danubius műsora jobban tetszett. 12%
Nem. Dacból. 12%
Már most jobb a Neo FM, mint elődje. 8%
Már most látszik, hogy a Class FM jobb a Danubiusnál. 8%
Dehogy, én csak MR2-Petőfit hallgatok. 10%
Csak regionális rádiót hallgatok. 8%


Puff neki!
Zsebenczy Klopédia Creative Commons License 2009.11.21 0 0 3249

Pedig diplomáciai hátszelük is volt...

 

"A frekvenciadöntéssel a nemzetközi sajtó is foglalkozott. A brit Economist szerint "forrnak a dühtől" a Budapesten dolgozó amerikai diplomaták, akik lobbiztak az amerikai Emmis Communications médiacég tulajdonában lévő Sláger Rádióért." - nol.hu, nov. 9.

 

Vajon miért is?

 

zsk

Előzmény: 18:25 (3179)
Vesalius Creative Commons License 2009.11.21 0 0 3248
Olyan vélemény is volt, hogy " jó hogy nincsenek Magyarországon fegyverboltok.."....

egy másik gyűjtő is van már:
"Álatlában baromságnak tartom a gyüjtögetést, de arra jutottam, hogy a legbölcsebb dolog saját fegyverével megverni valakit. Ha pénz kell ahoz, hogy szólhasson egy olyan rádió, amit millióan szeretnek, akkor GYÜJTSÜNK!!! Minél hamarabb és minél többet!!

A tudásotokat soha senki nem tudja elvenni. Gondolok itt az egész csapat együttes munkájára. Szóval "csak" pénz kell ahhoz, hogy mehessen tovább a Sláger, vagy annak létrehozott LEGITIM utódja.

Ez innentől kezdve nem is "csak" egy rádió lenne, de egy figyelemfelhívási mind azon párszász embernek, akik diktálnak ebben az országban!

Soha éltemben nem adtam pénzt gyüjtésre, kórházak kivételével, de most hajlandó vagyok egy komolyabb összeggel beszállni. Ha minden harmadik hallgató átlagban csak egy mozijegy árával beszáll a régi-új rádiónkért, akkor simán össze tud jönni pár nap alatt egy milliárdos tökéjű rádió. Ennyi pénzből több frekvenciát is meg lehet itthon venni és összekapcsolni. Be kell nyelni a békát és kitartani pár hétig!"
Előzmény: Törölt nick (3240)
override Creative Commons License 2009.11.21 0 0 3247
Sajtóközlemény:
„Emmis' Hungarian National Radio Station Taken off the Air
Corporate
11/18/2009
Emmis Communications' Hungarian national radio station, Sláger, was taken off the air today.

Emmis won the broadcasting license in 1997. During its 12-year stewardship, Emmis and Sláger invested almost 30 billion forints ($170 million at current exchange rates) in Hungary's economy, provided employment to its all-Hungarian staff, brought world-best practices to the local industry, and operated in a completely transparent and politically non-partisan manner.

The Hungarian public responded quickly to the station: Sláger was consistently the top-rated station in Hungary, reaching 3.5 million listeners per week (out of a population of 10 million).

Despite the many benefits Sláger and Emmis provided, and despite the fact that our financial bid to renew our license would have demonstrably generated the most income for the Hungarian Treasury, the Hungarian equivalent to the FCC, the National Radio and Television Board (ORTT), awarded the license to a Hungarian political party. At the same time, they awarded the other national license, Danubius, to the other national political party.

There has been enormous international pressure on the Hungarian Government to reverse their decision, including a House resolution introduced today in the United States Congress.

Emmis Chairman and CEO Jeff Smulyan said, "We are deeply disappointed, not only for Emmis and our people, but most of all for the people of Hungary. Whenever freedom and democracy are taken away, every citizen suffers immeasurably. All of Hungary has suffered today."

Now, we move our attention to seeking relief in the court systems of Hungary and the European Union, and join with the Prime Minster of Hungary, the President of Hungary, the head of the Hungarian National Radio and Television Board in denouncing this process as politically corrupt and contrary to the interests of the Hungarian people.

Editor's Note: A copy of the House resolution is available by emailing kate@emmis.com.”

(http://www.emmis.com/press/Story.aspx?ID=1166884)



Amennyiben az Emmis közleményének igazságtartalma bármely tekintetben kétségbe vonható, az érintetteknek kötelessége a lehető legnagyobb nemzetközi nyilvánosság előtt is hivatalosan visszautasítani és tényszerűen cáfolni a megfogalmazott állításokat.

Várjuk a cáfolatot!
magyarász Creative Commons License 2009.11.21 0 0 3246
Ezt majd a jövő dönti el. Mert igérni azt már megtanult itt mindenki, főleg a politikusaink.
Előzmény: Törölt nick (3245)
István007 Creative Commons License 2009.11.21 0 0 3244
Te nyilván Orbán Viktort, Kövér Lászlót, Semjén Zsoltot, Pörzse Sándort vagy Bayer Zsoltot látnád szívesen a "független média-szakértők" között, de hogy ne legyek ilyen rosszindulatú, inkább Kondor Katalint, Bencsik Andrást, Szalai Annamáriát és Fábry Sándort, ők mégis a te kutyád kölykei -- ahogy a népnyelv mondja.
Egy kis olvasnivaló idézet:


"Ez Bajnai szerint is bűncselekmény! - Durván kitálalt a Sláger vezére
2009.11.21 15:10

Megosztás
Nyíltan korrupcióval vádolja a Sláger Rádió tulajdonosának vezérigazgatója a magyar politikusokat, miután hivatalossá vált, hogy a Sláger Rádió beszünteti műsorszolgáltatását, mert egyetlen regionális adóval sem sikerült megállapodni a frekvencia átvételéről. A rádiófrekvencia-pályázat körüli felhajtás viszont nem csitul, egyre hangosabbak a nagyobb transzparenciát követelő nemzetközi hangok.

hirdetés

Tegnap este bizonyossá vált, hogy nem folytatja működését a Sláger Rádió, miután mindhárom felmerült rádióadóval sikertelennek bizonyultak a frekvenciájukról folytatott tárgyalások. A csatorna amerikai tulajdonosa, az Emmis Communications hivatalosan is bejelentette, hogy a társaság országos koncessziójának elvesztésével befejezte magyarországi ténykedését.

2009.11.20 19:21
Eldőlt! A Sláger Rádió tulajdonosa kivonul Magyarországról

Az elválás viszont közel sem megy simán, az Emmis minden lehetséges fórumon igyekszik nyilvánvalóvá tenni, hogy az ORTT eljárását nem tartja sem logikusnak, sem pedig jogszerűnek. Az ügy egyre nagyobb nemzetközi hullámokat ver, a héten a brit, az amerikai, a német, a holland, a belga, a japán, a norvég, a francia és a svájci nagykövetség közösen kiadott közleményében is utalt a rádiós frekvencia-pályázatra, miközben indianai kongresszusi képviselők is igyekeznek hivatalosan nyomást gyakorolni a magyar államra, hogy transzparensebben és jogszerűen járjon el.

2009.11.19 09:35
Határozott figyelmeztetést kapott a nagyberuházóktól Magyarország (2.)

Az Emmis vezérigazgatója emellett a Radio Business Report tudósítása alapján kemény hangú közleményben ostorozza a magyar politikát a szerinte korrupt eljárás miatt. Jeff Smulyan szerint tizenkét évvel ezelőtt transzparens rendszert várt el a társaság Magyarországon, amit meg is kapott, így lehetővé vált a piacra lépés. A helyzet viszont alapvetően megváltozott a vezérigazgató szerint. Smulyan hangsúlyozza, hogy az Emmis készen állt arra, hogy a legmagasabb árat fizesse a frekvenciáért, mint a legnagyobb piaci részesedéssel bíró szereplő.

"Az eljárás szabályai menet közben változtak meg, így nyerhetett valaki, aki a semmi 50 százalékát ígéri szemben azzal, aki dollármilliók 12 százalékát fizetné ki" - írja Smulyan, hozzátéve, hogy az eljárás tisztátalanságát bizonyítja az ORTT elnökének lemondása is. A vezérigazgató azt is kiemeli, hogy a legnagyobb pártok képviselői meglátogatták a rádiót, és lényegében megzsarolták a csatornát, hogy a rádió elveszíti frekvenciáját, ha nem kapnak beleszólási lehetőséget a rádió irányításába.

"Amikor a miniszterelnökkel találkoztam, elmondtam neki, hogy egy ilyen követelés az én országomban bűncselekménynek számít, és természetesen nem fogunk eleget tenni neki. Õ is azt mondta, hogy ez bűncselekmény." - írja Smulyan, aki a rádióügy kapcsán említést tesz a pécsi vízmű körüli botrányról is. "Amikor megfosztják az embereket a szabadságtól és demokráciától, akkor mindenki szenved, nagyon szomorú vagyok Magyarország miatt" - zárja keserű közleményét a rádióvezér."



Előzmény: BodbDearg (3242)
Törölt nick Creative Commons License 2009.11.21 0 0 3243
Nem mondod hogy visszaolvastál ennyit ...;)
Előzmény: MrJones (3238)
BodbDearg Creative Commons License 2009.11.21 0 0 3242
követelem független média szakértők és gazdasági szakemberek a döntéssel kapcsolatos véleményének nyilvánosságra hozatalát.

A független szakértők pedig lennének a Bauer, Vásárhelyi Mária, Kovács László, Dési János és a szokvány 40 értelmiségi.
Előzmény: adalbert62 (3230)
Vesalius Creative Commons License 2009.11.21 0 0 3239
A bumerang.hu oldalán a Borosék üzenőfalán olvasható:
"A Bumeráng további költségeire fogjunk össze és fizessünk havi X forintot ( ő pl 1000Ft ot tudna bevállalni ) ".
Hát emberek, a hülyeség határtalan. És Boros még egyet is ért vele. Komolyan mondom, ekkora birkákat még nem hordott a föld a hátán, mint ezek a rajongók. Tisztelet a kivételnek.
MrJones Creative Commons License 2009.11.21 0 0 3238
"Most beszél Seres Mária egy rádióban hogy a kölségtéritést is atnevezték másnak ugyanugy nem adóznak utána és megemelték egy jókora összeggel."

Seres Mária szerintem lassan jobban tenné, ha egyszerűen újrafogalmazná a népszavazási kérdését, azt újra beadná. Inkább.

Én megnéznm,hogy jelenleg tokkal-vonóval mennyibe kerülnek a képviselőink, aztán vagy úgy tenném fel a kérdést (tegyük fel, hogy az összeg mondjuk évi 4 Mrd HuF), hogyaszondja:
Akarja-e Ön, hogy a Parlamenti munkára fordított összeg maximuma mostantól - mondjuk - maximum 2 Mrd Huf legyen évente?

Vagy az egy főre fordítható összeget (tokkal-vonóval) kötném mondjuk maximum a minimálbér nyolcszorosához.
Oszt szeva!
Előzmény: Törölt nick (2210)
MrJones Creative Commons License 2009.11.21 0 0 3237
"Taknyosorru pofátlanbannda most yol megkapta!"

Szerinted van olyan szar rádió ebben a galaktikában, amelyik neked ne tudna értéket közvetíteni? :)
MrJones Creative Commons License 2009.11.21 0 0 3236
"pedig belathatoan a mindenhol elerheto, internetre epulo, on demand szolgaltatasokat nyujto mobil eszkozoke a jovo."

Beláthatóan igen... épp csak a "mikorra" nem tisztázott. Ugyan szutyakolnak mindenféle teleppel, de amíg pl. egy tenyérgép (GPS) félórákat üzemel egy töltéssel, addig botorság bármiféle praktikus használatról beszélni.
Hacsak nem a régi viccről az orosz, tévés kvarcórával, ami azért szuper, mert tévé is van benne.... és jár hozzá egy targonca is az elemnek.
Szóval jó-jó, csak épp a torka véres.

Vannak bizonyos elméleti határok, amelyeket a jelenlegi módszerekkel csak megközelítni lehet, de áttörni nem. Ilyen például akkuknál a súly/tárolt energia arány, de említhetném a hangszórót is, mint gyenge pontot (lásd még: sokol rádió).
Szóval majd ha egy mobilteló mondjuk egy feltöltéssel/nap folyamatos üzemmel lead 2-5W szinuszos teljesítményt (60Hz-20Khz tartományban) és mindez nem lesz nehezebb 100-150 grammnál, akkor oké.
Addig tehetnek bele bármit (gps-t/rádiót/tv-t/netet/babámfaszát) gyerekjáték az egész.

Off
Húsz éve vettem az első rádióerősítőmet.
Egy Marantzot nézegettem erősen: csilivili volt, mindent tudott, és még kétszer annyit (rádióerősítő, equalizerrel-effektekkel, órával, ébresztővel, szintézeres hangolás és hangerőállítás - asszem, színes kijelző)... csak éppen olyan bádoghangja volt minden effektjével ("cukrával") együtt, hogy nem győztem húzni a számat.
Aztán véletlenül meghallottam egy kirakott komplett hi-fi tornyot. Marantz volt az is. Rádióerősítővel. Minden faxni nélkül. Csak gyönyörűen szólt!
Nos, ebben a pillanatban is itt dorombol mellettem. :)
On

"ahogy a net megolte a nyomtatott sajtot, az ilyen eszkozok fogjak kinyirni a kereskedelmi tv-k, radiok sokasagat. es ez igy van jol."

Nofene!
A nyomtatott sajtó meghalt?
Már nincs újság?
*riadtan körülnéz*
Bakker... én itten a semmi közepén (nem vagyok falusi, csak kurva messze lakok a várostól) lemaradok mindenről!
Aztán mióta nincsenek újságok?

"eppen a reggel volt vmi sony csomag promoja az indexen, ahol a telefonodon kapod a zenet, de savszelert nem fizetsz, csak vmi havi komolytalen flat dija van.
2009 magyarorszag."

Ahogyan a Vodafone is azzal nyitott a magyar piacon, hogy korlátlan internet a mobilon 3125 ruppóért. Aztán egy év múlva már csak 1 Gb volt az a "korlátlan", aztán előfizetéseseknek 200Mb, maxosoknak meg 100...
Beetetés. Piacszerzés.
Előzmény: 23r8hj83 (2843)
MrJones Creative Commons License 2009.11.21 0 0 3235
"Jómagam autista lévén, elég jól meg tudtam figyeli, regisztrálni, hogy ahova éppen bementem az elmúl évek alatt, ott milyen rádióadót hallgattak."

Javíts ki, ha rosszul tudom, de én úgy emlékszem, hogy az autizmus és a "tökéletes memória" az két különböző dolog.
animaq Creative Commons License 2009.11.21 0 0 3234
engem akkor ébresszetek fel ha már megszüntettek az RTL klubot
P.URBANUS Creative Commons License 2009.11.21 0 0 3233
"Csak próbáld ki: akarj reumatológiára menni! Több hónapos várakozás után bebocsájtást nyersz kínjaid megoldójához, Nem látsz normálisan? Az orvos fél év múlva fogad. Nem fizetsz be egy pár Forintos adót? - na ezt két nap alatt lehúzzák a számládról."

Kiegészítés: ha pár forintnál nagyobb összeggel tartozol állam bá' felé (példának okáért: frekvenciahasználati díj), akkor évekig élheted világodat, a sok zombi meg még meg is sirat, ha egyszer, évek múlva véletlenül elcsúszol egy banánhéjon.
Előzmény: adalbert62 (3230)
karesz2 Creative Commons License 2009.11.21 0 0 3232
És a fele minimum csalódott mert a fabrisó szart sem ért.
Azért bárhogy is utálják Lendvait, az a kombinós dugás ótvar volt, Fsanyika (és a RTL TV) szegénységi bizonyítványát állítja ki. A hethetes dettó, egyre ocsmányabb. Mármint amig nézni bírtam. Előtte Farokházit értelmes embernek tartottam, de egyre lejjebb süllyed.

Na ha az a zsarolás igaz, akkor nem csoda: Slágeresek kivonulása a hazai vállalkozáscsábításra nem lesz előnyös.
Lehet már ezért sem kellett volna azzal a sok millió emberrel szembemenni, akik szerették a Slágert. (Bocs ha én becsültem meg a 3 milliót és nem a bumeráng miatt.)
Előzmény: andzsin (3186)
adalbert62 Creative Commons License 2009.11.21 0 0 3230
"Már kezd nagyon elegem lenni abból ami hazánkban a köz nevében folytatódik.. Kezdenek mindent ami emberi és hagyományosan magyar tönkretenni. Csak próbáld ki: akarj reumatológiára menni! Több hónapos várakozás után bebocsájtást nyersz kínjaid megoldójához, Nem látsz normálisan? Az orvos fél év múlva fogad. Nem fizetsz be egy pár Forintos adót? - na ezt két nap alatt lehúzzák a számládról. Dühös vagy, hogy nem szól többé a Sláger? Na és ki nem szarja le! Otthon morgunk a minket ért sérelmekért! Ennek mi lesz az eredménye? Soha semmi sem fog megváltozni pozitív értelemben hazánkban ha mindig a sűltgalambot várjuk szánkat kitárva!!! Sajnos tenni kell! El kell mindenkinek menni a választásokra, panasz leveleket kell írni az illetékeseknek,. Bombázni kell őket folyamatos levéláradattal! A köztársasági Elnöknek kell levelet írni, a Miniszterelnöknek kell levelet írni. Meg kell mutatni a pökhendi politikus bagázsnak, hogy azt csinálják ami a széles tömegeknek az érdekeit szolgálja. Írjatok panaszlevelet az ORTT nek amiben a döntésüket kritizáljátok. Álljon itt az én általam elküldött levél:Tisztelt Testület! 2066 és a 2067/2009. (X. 28.) számú ORTT határozatokkal kapcsolatban az alábbi ( nem tudományos és nem jogi ) panasszal élek. Tisztelettel kérem azokat az ORTT tagokat akik a fenti határozatokban FM1 konzorcium és az Advenio Zrt. pályázatát hirdette ki győztesnek, hogy tegyenek jogi nyilatkozatot arra, hogy amennyiben a nyertes vállalkozások nem teljesítik a a szakértők szerint is irreálisan vállalt fizetési kötelezettségüket, teljes anyagi és büntetőjogi felelősséget és kezességet vállalnak a két nyertes vállalkozással! Mivel a döntéssel kapcsolatban több, azt megkérdőjelező szakértői vélemény is nyilvánosságra került, felmerül az alapos gyanú, hogy a döntés mögött nem szakmai és nem az ország lakosságának az érdekeit szolgáló megfontolások állnak. Felmerül a gyanú, hogy a döntésben résztvevők hivatali hatalommal üzérkedés és megvesztegetés vétségében egy igazán tőrvényes nyomozás után vétkesnek bizonyulnának! Tisztelt Döntéshozók! A határozatuk amit hoztak nem demokratikus, nem etikus és nem tartalmaz semmilyen megalapozott szakmai érvet. Tehát meglehetősen megalapozott a gyanú, hogy a nyilvánosságra nem tartozó, legalább is önök szerint, kényszer vagy más érdek fűződik a Sláger és Danubius rádiók elhallgattatása mögött. Több mint három millió embernek a mindennapjait keserítették meg pökhendi viselkedésükkel. Nincs bennem csodavárás és már régen nem hiszek politikusoknak, sem a Fidesznek sem az MSZP élenjáróinak. Fidesznek üzenem, hogy nagyon elképzelhető, hogy ezzel a döntéssel kivívják hatalmas tömegek ellenszenvét és azt sem zárom ki, hogy ezzel elveszítik a következő évi választásokat. Ebhez csupán csak az kell, hogy nagy nyilvánosságú médiában azonosítsák a pártokat a rádiók elhallgatásával. Megpanaszolom a döntésüket, követelem független média szakértők és gazdasági szakemberek a döntéssel kapcsolatos véleményének nyilvánosságra hozatalát."
tothgabi tollából a Sláger fórumából
Minden szavával egyetértek.
Törölt nick Creative Commons License 2009.11.21 0 0 3229
Tudod az a baj hogy a nép is egy birka barom mert ugyanezeket fogjuk meg 20 évig megszavazni ...
Előzmény: hellsing (3227)
meret99 Creative Commons License 2009.11.21 0 0 3228
Sorold fel, kérlek:)
Előzmény: hellsing (3227)
hellsing Creative Commons License 2009.11.21 0 0 3227
Kedveltem a Bumerángot, főleg, ha Boros nem volt ott. Legkésőbb 10:05-kor már az Petőfit hallgattam, mert ott van az én zeném. Különösebben nem sajnálom, hogy megszűnik a két langy takony adó, de...

Szóval Jeffrey Smulyan megsértődött, az Emmis kivonul a magyar piacról, a Slágernek annyi...

Hát kérem, ezt megint sikerült szépen, magyarosan elintézni.

A pályázat kiíró (nevezzük ORTT-nek) elkövetett a pályázati anyagban néhány kapitális baklövést, minek eredményeképpen kiskapuk nyíltak, s azokat páran ügyesen ki is használták. Aztán amikor erre rájöttek, nem érvénytelenítették a pályázatot, hanem végig csinálták. A végén született különvélemény, ellen-különvélemény, és ellen-ellen-különvélemény.

A pályázati anyagokban olyan hibák vannak, amelyek miatt (szinte?) mindet ki kellett volna zárni. Ezt nem tették, sőt, olyan döntést hoztak, amely bíróság előtt védhetetlen, így a kihirdetése is felesleges volt. Minek indulnak ebben a helyzetben új adók, ha egyszer simán érvényteleníthető a döntés? Fölös pénzek várnak szétosztásra?

Honfiaink és lányaink szalagokat tűznek ki, zokognak, dudálnak. Olyan rádiókat siratnak, amelyek anno ugyanilyen susmusok közepette szereztek frekvenciát, vagy tartották azt meg. De ez őket nem érdekli, csak egészség legyen, meg frekvencia.

Végül aki megnyerhetné a pert és új pályázatot irattathatna ki, kivonul a piacról, pedig innen nézve tutira megnyerné a pert. Komolyan elhiszi valaki, hogy itt nem megint valami susmus folyik, hanem egy vérgeci kapitalista vállalkozó, aki nulláról felépített 25-30 (?) rádióadót, tévét és újságokat működtet, "csak úgy" megsértődik és hazamegy, itt hagyja az aranytojást tojó tyúkját ebek harmincadjára? A zokogva dudált tömegek meg nézhetnek kérdőjellé torzult arccal, hogy mi az isten folyik itt?

És a tisztelt ORTT tagoknak nem ég a pofájukról a bőr, hogy megint valami olyasmit sikerült összehozniuk, ami miatt a fél világ sírva röhög Magyarország böszmeségén? És itt most nem lehet a "párt" meg "állam" meg "azok" szavak mögé bújni, hanem igenis fel lehet sorolni név szerint, hogy ki vett részt ebben a szarságban.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!