Keresés

Részletes keresés

adamocska1 Creative Commons License 2017.10.30 0 0 6218

lolex:-D

Előzmény: Dávid Borbély (6217)
Dávid Borbély Creative Commons License 2017.10.30 0 0 6217

Üdv!

Ezzel aZ órával kapcsoaltban szeretnék érdeklődni, hogy miből állapítható meg eredetisége?

Az én gondolatom hogy jó minőségű replika, de mivel nem értek az órákhoz így a segítségeteket előre is köszönöm!

 

http://indafoto.hu/davidborbely/image/25479997-fb4521b5/user

 

http://indafoto.hu/davidborbely/image/25479989-5c06bd78/user

 

 

 

http://indafoto.hu/davidborbely/image/25479993-11409986/user

 

 

 

http://indafoto.hu/davidborbely/image/25479991-2a8b76ec/user

 

http://indafoto.hu/davidborbely/image/25479995-eddaf53d/user

innovations Creative Commons License 2017.10.28 0 0 6216

Melyik Daytona a kerámia tokos? ;-)

Előzmény: kaltenpeti (6212)
adamocska1 Creative Commons License 2017.10.28 0 0 6215
Előzmény: öccse (6214)
öccse Creative Commons License 2017.10.28 0 0 6214

Hogy van a mondás ? Amíg van veréb, addig lesz lósz@r is.

 

http://index.hu/index2/#bloghu/oras/2017/10/28/paul_newman_rolex_daytona

 

Passionata Creative Commons License 2017.10.27 0 0 6213

Az arany acel orakat(ugy altalaban) divatjamultnak tartja a szeles celkozonseg(persze tevednek mint a tomegek altalaban) ezert olcsobbak a hasznalt ora piacon.

Előzmény: kaltenpeti (6212)
kaltenpeti Creative Commons License 2017.10.23 0 0 6212

Tisztelt Fórumtársak,

 

miért van az, hogy általában az acél Daytona drágább a C24-en, mint az arany/acél? Most nem az 50%-al drágább kerámiatokos Daytonara gondolok. Szimplán csak azért, mert strapabíróbb az acél tok?

Passionata Creative Commons License 2017.10.18 0 0 6211

TAGban meg mindig muanyag a szerkezettarto gyuru ? van hova fejlodniuk.

Előzmény: innovations (6209)
Passionata Creative Commons License 2017.10.18 0 0 6210

+1

seiko

Előzmény: innovations (6209)
innovations Creative Commons License 2017.10.12 0 0 6209

Mondjuk szerintem először az árkategóriát kéne  fixálni. Egy Steinhart nem egészen ugyanaz mint egy Marinmaster. Az Aquaracernek jó az ára, főleg használtan, de én mégis ezt venném a legkevésbé. Egy hétköznapi halandónak nyilvánvalóan a TAG többet mond, viszont az igazán hozzá értőknél a  Marinmesternek sokkal nagyobb a presztízse és szerintem jobb az óra is. Én legalábbis ezt venném.  Amennyiben pedig nem akarsz sokat költeni ott az O1. Szégyenkezni amiatt sem kell majd. ;-)  

Előzmény: Pizza Master (6206)
ronin s8 Creative Commons License 2017.10.11 0 0 6208

Azért egy vintage Strider - ami passzol egy rolihoz - szintén nem olcsó...

H_G Creative Commons License 2017.10.11 0 0 6207

SZVSZ a többi sem ciki, de a Marinemaster, főleg a kék számlappal, még csak nem is hasonlít nagyon. Az indexek igen, de a mutató egész más, ház formája eléggé más, a korona teljesen különböző, és a Seiko feliret is nagyon hangsúlyos rajta, láthatóan nem cél az összetéveszthetőség..

 

Előzmény: Pizza Master (6206)
Pizza Master Creative Commons License 2017.10.11 0 0 6206

Tiszteletem!

Óravásárlás előtt állva olvasgattam néhány fórumot, búváróra vonalon.
A műszaki tartalommal tisztában vagyok, de az olyan fogalmak, mint "homage" meg másolat, meg utánérzés dolgok megzavartak.
Egy olyan, elegánsabb, napi szinten is hordható órát szeretnék, ami vízben is használható.
A kérdésem, mennyire ciki egy Submarinerre hasonlító, de nem replika óra? Steinhart O1, Davosa, Seiko Marinemaster vonalra gondolok esetleg egy Tag, de ez már a végső pont. Vagy inkább felejtős ez a vonal?

Csak őszintén, bírom és köszönöm a kritikát!

oys... Creative Commons License 2017.09.22 0 0 6205

Ne dilizz má'! Hiszen pont Te tudod a legjobban, hogy Ad.1 nincs Mikovom, Ad.2 milyen példányt készített nekem K.Feri, Ad.3 hogy Ő márnem vállal több ilyen spéci darabot és így Ad.4 ezt az ízlésemet azóta másoknál próbálom meg megvalósíttatni.

;-)

De mostmár tényleg ON!

Előzmény: H_G (6204)
H_G Creative Commons License 2017.09.22 0 0 6204

Á, Sub + Mikov Predator, és James Bond felszerelésed van.

 

Előzmény: oys... (6203)
oys... Creative Commons License 2017.09.22 0 0 6203

Akkor lehet, hogy csak nekem van egy becsípődésem.

Nekem jobban illik mellé a megrendelésre egyedi példányként, elismert kézműves mesternél készült mintázott damasz'pengés, sajátos rugódíszű, ezüst baknis, ébenfa nyélpaneles darab.

;-)

ON!

tamas1000 Creative Commons License 2017.09.22 0 0 6202

Rolex mellé Hinderer...

nekem..

 

 

Előzmény: oys... (6201)
oys... Creative Commons License 2017.09.22 0 0 6201

Az Általad említett vágóeszközök militáns jellege alapján kissé úgy vélem, hogy ez a márka-fórumunk kissé nem teljesen a Te célurányod lehet.

Ezektől még az eredetileg tool watchként indult Rolex, vagy Tudor modellek is már magyon eltolódtak a kifinomult ízlés által is elfogadottabb irányba. Nem akarom ugyan megszólni a kedvenc késeidet, merthogy mívesek azok is, de más világot sugallnak.

 

Lehet, hogy egy Panerai, vagy hasonló, robusztusságáról elhíresült óra jobban mutat mellettük!

Előzmény: BOBZOLI (6200)
BOBZOLI Creative Commons License 2017.09.21 0 0 6200

Kés, óra, autó. Ebben a három dologban nem tudok kompromisszumot kötni.

Késből vagy egyedi vagy ZT, Strider, Kai és hasonló márkák.
Autó, nos ami tetszik arra nem telik, így marad a BKK + taxi.
Óra, nos abból sem telik komolyabbra így nem viselek órát.

Előzmény: oys... (6197)
oys... Creative Commons License 2017.09.21 0 0 6199

Jó-jó!

;-)

Egyrészt nem vagyok naprakész Steinhart árazásban.

Másrészt pedig órája válogatja. Pölö egy NOS Pre-Tiger kronográf esetében úgy sejtem, hogy kishíján még egy további nagyságrendet is rá lehetne dobni. (De nem az extremitásokat akartam előtérbe tolni, hanem csak egy köznapibb, akár szekondhend Tudorra utalgattam, mint új Rolextől elérhetőbbre.)

Előzmény: innovations (6198)
innovations Creative Commons License 2017.09.21 0 0 6198

"vagy valamivel többért egy Tudort"

 

Az a valamivel több akár már simán lehet 10X több is! ;-)

Előzmény: oys... (6197)
oys... Creative Commons License 2017.09.20 0 0 6197

Hidd el, a Rolexet a pénzköltésed felkeresnivaló célja is felismeri!

És annak alapján véleményt alkotna a kuncsaftról. Lehet, hogy nem is jó véleményt.

De a Steinharttal, vagy akár a Tudorral nem tudna mit kezdeni. Sem haminak nem képzeli, sem meglopnivaló kőgazdagnak nem tart majd. (Bár megszédülni sem fog attól, hogy annyira fel akarjon nézni Rád, mint egy brilles Rolex esetén.:) De legalább a Qrvázások során nem kell magyarázkodnod az órád miatt.;)

 

Úgyhogy nyugodtan vegyél egy Steinhartot, vagy valamivel többért egy Tudort és aztán egy Rolex árának maradékából még futhatja csajozásra is, vagy különlegesen egyedi kézműves késekre/bicskákra.

 

Nekem hihetsz!

:-P

(Mármint a Kocsis Feri / Berényi Sanyi / Zsákai / Madaras / Laguiole vonal alapján...)

Előzmény: BOBZOLI (6191)
oys... Creative Commons License 2017.09.20 0 0 6196

Azért, ha valakinek kivillan a zakója zsebéből a MontBlanc fehér szimbóluma (havasi gyorápár, vagy hófödte hegytető - ki mit lát benne) a becsíptetett tolla csücskéről, majd kikapja onnan aláíráskor ugyanezt, de akkor máris észrevehetően egy koppintás, nos, akkormár az Ő esetében ez a téma nem érdekes, hanem inkább szánalmas.

 

Ennél már tényleg emelkedettebben vállalható az is, ha a Parker51-es töltőtollnak tűnő tolla az illetőnek mindössze egy azonos formajegyekkel rendelkező HERO. Mert az mégsem HAMISÍTVÁNY! És nem a megtévesztés céljára készült.

No, a Steinhartot is inkább ez utóbbi kategóriába sorolnám én.

Előzmény: BOBZOLI (6193)
BOBZOLI Creative Commons License 2017.09.20 0 0 6195

:))))))))))))))))))

Előzmény: H_G (6194)
H_G Creative Commons License 2017.09.20 0 0 6194

"A pénzt meg inkább késekre és prostikra költöm."

 

Csak ne egyidőben élvezd ezeket, mint Hasfelmetsző Jack :)

 

Előzmény: BOBZOLI (6191)
BOBZOLI Creative Commons License 2017.09.20 0 0 6193

"Egyébként pedig amennyiben másra költöd a pénzt, mi végre a teljesen felesleges mondva csinált kérdés?"

Mert érdekelnek az órák. És ez a homage/másolat/stílus utánzat DE NEM HAMISÍTVÁNY téma is érdekes, és nem csak óra területen, de fegyver, kocsi, ruha, toll,...vonalon is. Tudod ez a hamis NIKE-e a NIKB cipő kérdés.

Vagy, mint ez: https://photos-2.carwow.co.uk/blog/1600/Tango-Red-Metallic_0.jpg Gyönyörű, minőségi, de soha nem lesz Ferrari vagy Bugatti Veyron vagy bárminek is akar látszani.



 

Előzmény: innovations (6192)
innovations Creative Commons License 2017.09.20 0 1 6192

Steinhart.

Már miért is lenne az óraipar megcsúfolása? A formaterv nem védett, olyan órát gyártanak amilyet akarnak. Korrekt minőség hasonló áron. És amennyiben már itt tartunk az Hublot is eléggé hajaz mondjuk egy bizonyos AP-re, sőt talán még a GP is nyúlt tőle. Az óraiparban bevett dolog a dolog a design másolása. Főleg ha valaki egy bizonyos dologgal, mint például a Rolex a Submarinerrel vagy az AP az RO-val, iskolát teremtett. Egyébként pedig a külhoni fórumok is tele vannak trollokkal akiknek jobb dolguk nincs mint, hogy baromságokat írjanak. ;-) 

És még  Steinhartom sincs ;-)

Tudor.

Teljesen felesleges összehasonlítani és abszolút nem szégyellni való. Sokak számára a B kategória, de teljesen más térfélen játszik, teljesen mást kínál mint a Rolex. Titán, PVD, Bronze, Advisor, North Flag stb. Részben a Rolex vintage vonalát viszi. Jelentős minőségi különbséget nem látok csak a csatok, csatvégek és a szerkezet finiselés tekintetében.    Óriási rajongó táborral és jelen pillanatban egy erősen felfelé ívelő periódusban, saját arculattal, saját ambassadorokkal...

 

Egyébként pedig amennyiben másra költöd a pénzt, mi végre a teljesen felesleges mondva csinált kérdés?

;.-)

 

Előzmény: BOBZOLI (6191)
BOBZOLI Creative Commons License 2017.09.20 0 0 6191

A Steinhart műszaki tartalmát nézve, ár/érték arányban valóban kiváló, de mind hazai, mind külhoni fórumokon sokan szidják, hogy tolvaj cég, sőt olvastam hazai fórumon, hogy "az óraipar megcsúfolása".

Nekem tetszik és valóban elismerem a tudását, de nem vennék, Tudort sem, mert nem hiányzik a lesajnálás, hogy valami gagyi Rolex másolat. :(  A pénzt meg inkább késekre és prostikra költöm. Órát nem veszek.

Előzmény: öccse (6190)
öccse Creative Commons License 2017.09.20 0 0 6190

A belinkelt Omega áráért már Rolexet is lehet venni :)

Ha Rolexre hasonlító (búvár) órát akar valaki, akkor ár-értékben Steinhart a legjobb.

Ha egyedit, akkor Seiko, szerintem.

Előzmény: BOBZOLI (6189)
BOBZOLI Creative Commons License 2017.09.19 0 0 6189

Üdv!

Igen halkan, finoman, és óvatosan felvetnék valamit.

 Mikortól vállalható egy Rolex homage óra, már ha vállalható egyáltalán? Csak mert,még a Tudor is     
  szentségtörés egyeseknek, pedig egy istálló.

Pl.: http://s10.postimg.org/nzkclh77d/image.jpg

     
http://2.bp.blogspot.com/-RJgdrVoIgVc/UEYK-SWnRyI/AAAAAAAAAM8/q8VV3R1AKrE/s1600/sm300newhands.JPG



http://www.righttime.com/pre-owned/mens_watches/223-14245m.jpg


Szóval főleg a búvár vonalra gondolok.

Illetve, ha valaki nem tud vagy akar drága órát venni, akkor az vegyen olcsóbbat, vagy mint én, inkább ne vegyen semmit?

Köszönöm a válaszokat!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!