Keresés

Részletes keresés

bullseye Creative Commons License 2009.08.31 0 0 22

www.geeks.hu

van pár "tananyag" is a témákban (hova LCD? hova Plazma? mekkor méretűt milyen messziről? stb.) amíg a válaszra vársz ébren tart :)

Előzmény: Törölt nick (21)
Törölt nick Creative Commons License 2009.08.31 0 0 21
:) Sejtettem, hogy nem annyira egyszerű, hogy vegyél samsung xyc223-ast :)
Hol van az a nálunk?
Előzmény: bullseye (20)
bullseye Creative Commons License 2009.08.31 0 0 20
ez nem ilyen eccerű. fontos, hogy mit néznél, milyen fényviszonyok/napszakban... stb. nem akarom kidnappelni a topikot, de ha nálunk kérdezed, van kéznél egy expert, aki (jóval) hamarabb reagál, mint most én :)
Előzmény: Törölt nick (19)
Törölt nick Creative Commons License 2009.08.09 0 0 19
No, felhozom egy kicsit a topikot.

Tv vásárlás előtt vagyok, kicsit beleolvastam az előzményekbe, amik - lévén májusiak - jócskán elavult árakat és infokat tartalmaztak :)

Most mi a helyzet, milyen tv-t érdemes annak venni, aki 350e alatt szeretné megúszni, viszont elég jót szeretne? :)
bullseye Creative Commons License 2009.05.22 0 0 17
Pláne, hogy most kezdünk elérni oda, hogy már a statikus kontraszt is elég jó - a csúcskategóriában... pl. http://www.geeks.hu/tesztek/090420_lg_50ps8000_teszt
Előzmény: DIE_ROBOTER (16)
DIE_ROBOTER Creative Commons License 2009.05.22 0 0 16
Pedig alapvetően csak egy (mondjuk EU szintű) rendelet kérdése lenne, hogy bármilyen LCD alapú TV-t árusítani csak a statikus kontraszt megadásával lehet. Ha ezek mellett feltüntetik a dinamikusat is, az a gyártó egyéni ügye. Érdekes dolgok sülnének ki a sok 1:10000-ből. :)
Előzmény: bullseye (15)
bullseye Creative Commons License 2009.05.21 0 0 15
asszem a színtér nő meg valamennyire LED-del, meg a local dimminggel a dinamikus kontraszt játéktere - ahogy az egyik linkelt cikkben is.

És naná, hogy marketingduma. Ahogy a monitorok sebességcsökkentése is az volt, ahogy a dinamikus kontraszt is az, stb. stb. mindíg valami jól hangzó szám, vagy technika, amire hivatkozni lehet. Aki meg nem olvassa a megfelelő cikkeket, nem is sejti, sokszor mennyire nem döntési alap a kihangsúlyozott tulajdonság
Előzmény: DIE_ROBOTER (14)
DIE_ROBOTER Creative Commons License 2009.05.20 0 0 14
Ez a "LED TV" megnevezés azért eléggé átverés.

Amikor pár hete elindult a reklámkampány, csak néztem, hogy tudtom szerint még nem tartanak ekkora méretnél. Majd elolvastam, hogyan cseszik át az embereket.

Akkor ezek szerint eddig az LCD-ket "HIDEGKATÓDOS FÉNYCSŐTÉVÉ"-nek kellett volna hívni? :)

Azt is kétlem, hogy önmagában a háttérvilágítás megváltoztatása kihatna jelentős mértékben a feketére (ez is benne van a reklámban, honlapon), vagyis a statikus kontrasztra. Hacsak nem arról van szól, hogy az új háttérvilágítás miatt kisebb fényerőnél is egyenletes a háttér, így nagyobb mértékben beavatkozik a dinamikus kontraszt vezérlése.
Előzmény: bullseye (4)
mmormota Creative Commons License 2009.05.18 0 0 13
A Lurdy 10-es mozitermében láttam a Startrek-et. A moziterem a plakáton mint "Digital" volt megjelölve. Ez valóban azt jelenti, hogy ebben a teremben nem valódi filmet vetítenek hanem valamilyen elektronikus eszköz vetít? (másik teremben is ment ugyanez a film, de a digital megjelölés nélkül)

Erősen figyeltem, de semmiféle digitális szemetet, kockásodást, foltosodást stb. nem voltam képes felfedezni a képen. (a valódi filmekre jellemző hibát, pl. karcot se)
Ha ez tényleg digitális vetítő, akkor _sokkal_ jobb technika, mint a 1080p.
Viszont a kép/másodperc a rendes filmre jellemzően lassúnak tűnt, a gyorsan forduló kamera képe nem volt jobb mint egy rendes filmen.

Persze könnyen lehet hogy hülyeség az egész, egy rendes filmet néztem és a digital valami egész mást jelentett... :-)
Bacilus Benő Creative Commons License 2009.05.15 0 0 12
Nekem csak egy régi 70cm-es crt-m van, a jó öreg hagyományos.

:o)

Olyan 100cm körülire saccolom a "lapostévéket", hogy nem túl nagy egy lakásban és szép képe van, szerintem a szolgáltatók is bele fognak húzni, mert a drága csomagokat a drága tv-k tulajdonosai fizetik elő, és az elején lehet nagyot kaszálni.

Bár ki tudja...
Bacilus Benő Creative Commons License 2009.05.15 0 0 11
Szerintem is jobb, mint a plazma. És az ára is szerintem be fog zuhanni.
bullseye Creative Commons License 2009.05.13 0 0 10
jaja, ezt mi is gyakran leírtuk, hogy tv minőség miatt óvatosan kell választani. Nekem 32" 720p van, aláztak is érte a bájos kollégák, hogy csak ennyi :) viszont a tévé is elviselhető rajta onnan, ahol nézem, az árát is ki tudtam fizetni gyorskölcsön nélkül, és egyelőre nem érdekel annyira a BR, mint fenti kollégákat, akik arra gerjedtek, hogy a Karib tenger 2-ben a fű erezete látszik, amikor harcolnak a gyepen... (mondjuk az 1xHDMI viszont kevés, az igaz)
Előzmény: gtokaji (9)
gtokaji Creative Commons License 2009.05.13 0 0 9

ja, durva. https://www.sonystyle.co.uk/SonyStyle/Televisions/OLED

több mint 1M 11 incsér'. hát ennek még kell pár év. az viszont biztos hogy nagyon odab@sz.

egyébként hogy hozzászóljak érdemben is.

nekem egy negyvenes full hd lcd van, és már ez a méret/minőség is elég skizofrén. egy PS3 nyomja rá a bluray dvd-ket, és az természetesen csodaszép.

viszont már ez a méret is elég ahhoz, hogy TVt nézni (UPC direct) gyakorlatilag lehetetlen legyen. annyira gusztustalanul kockás, homályos szar az egész, hogy döbbenet.

előtte egy 32es CRTn nyilván mit sem lehetett észrevenni ebből.

úgyhogy amit sokan mondanak, hogy ne vegyél nagy készüléket ha TVt is akarsz nézni - én ezt maximálisan igaznak találom. nagy kár nem ér, mivel a sport1-sport2 focimeccseiről van szó főleg, az meg azért nem a világ legfontosabb dolga ugye.

persze tudom h az upc direkt nem a legjobb képminőségű cuccos ma a piacon (sőt), de nyilván nem nagyságrenddel jobb a többi sem.

ebből kb következően ma minél jobb TVd van, annál inkább anyázol tvnézés közben - szerintem.

Előzmény: bullseye (4)
disconnect Creative Commons License 2009.05.13 0 0 8
nem emlékeztem pontosan, hülyeséget meg nem akartam írni
Előzmény: gtokaji (5)
gtokaji Creative Commons License 2009.05.13 0 0 7
nekem vagy az árcédulának?
Előzmény: Turbobácsi (6)
Turbobácsi Creative Commons License 2009.05.13 0 0 6
gratulálok....
Előzmény: gtokaji (5)
gtokaji Creative Commons License 2009.05.13 0 0 5
biztos nehez lett volna ideirni az arat, szal a 40"-es Samsung 459 rugoba kerul.
Előzmény: disconnect (3)
bullseye Creative Commons License 2009.05.13 0 0 4
LED az tulképp LCD, csak a háttérvilágítása más, OLED meg egyelőre csak MP3/óra méretben tömeggyártott, monitorméretben is létezik persze, csak az ára...

Ha komolyabban érdekel, akkor pár LEDes teszt:
Sharp TV, Samsung TV

és a technológiáról, ill. ami belőle ered: Local Dimming
disconnect Creative Commons License 2009.05.13 0 0 3
Media Markt-ban megnézhetitek a képét. Csak megerősíteni tudom, gyönyörű.
Az ára azonban nem átlag keresethez illik Gordoncsomag idején :D
Előzmény: Bacilus Benő (1)
B( . )( . )BS Creative Commons License 2009.05.12 0 0 2
LED TV már 5 éve megy, egyre jobbak, kisebbek a ledek, egyre szebb a kép.
Nagyobb a belátható kép is, nem is melegszik, egyértelműen átveszi a plazma helyét.
Lehet az LCD-ét is.
Lézer meg szvsz kicsit evolúciós vakvágány lesz.
Előzmény: Bacilus Benő (1)
Bacilus Benő Creative Commons License 2009.05.12 0 0 1
De hátha elterjed. A Samsung már nagyban nyomatja a LED tévéjének a reklámját. Állítólag pazar a cucc, igazi sci-fi élmény.
Előzmény: Törölt nick (0)
Bacilus Benő Creative Commons License 2009.05.12 0 0 topiknyitó
Sziasztok!
Szeretnék többet megtudni ezekről az új típusú tévékről. Nagyon tetszik, hogy keveset fogyasztanak és szuper képük, színeik vannak.
Van valakinek tapasztalata?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!