Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2010.05.18 0 0 2717
Esetleg valami konstruktív hozzáfűznivalód nincs? Pl hogy hogyan tájékozódhatnék (ha van még mit egyáltalán), hogy segíthetnék (ha van még segíteni való egyáltalán) és hogy jó ötlet-e feljelenteni? Igazából tudnod kell, hogy én már lezártnak tekintem az ügyet rég részemről. Nem látok semmit amit tehetnék még érdemben - és mindezt is sokszor leírtam. De hát újra és újra felmerül...
Előzmény: tux (2714)
tux Creative Commons License 2010.05.18 0 0 2716
Kik vagytok a Ti és hogyan próbáltatok segíteni, ha nem titok?
Előzmény: rocketman (2715)
rocketman Creative Commons License 2010.05.18 0 0 2715
Gondoltam benézek történt-e valami, de úgy látom semmi sem változott. Most majd jönnek az olyan hozzászólások, hogy igen big, ekkora balek vagy, hogy 15 éven keresztül át tudott verni. Az elmúlt 1 év alatt megváltozhatott ő is, szinte semmi sem kerek ebben a történetben. De előtte nem volt se piramisjáték, se semmilyen csalás vagy tisztességtelen üzleti húzás. Aki ismeri személyesen az pont ezért nem tudja elhinni hogy rossz útra tért. Aki meg nem ismeri, annak meg irhatod a több oldalas hozzászólásokat, akkor se fogja elhinni, hogy nemrég még jó ember volt, vagy talán még most is az. De segiteni már tényleg nem lehet rajta szerintem. Mi megpróbáltuk.
tux Creative Commons License 2010.05.18 0 0 2714
"Nyilván az adakozók, kívülállók szemszögéből, teljesen mindegy hogy mikor vált csalóvá, ha azzá vált."
Ez igaz és ez a lényeg.
Előzmény: Törölt nick (2712)
tux Creative Commons License 2010.05.18 0 0 2713
big: nincs 100%-ban bizonyítva
kórus: ez a véleményünk, nem kell bizonyítani semmit
big: nincs 100%-ban bizonyítva
kórus: ez a véleményünk, nem kell bizonyítani semmit
big: nincs 100%-ban bizonyítva
kórus: ez a véleményünk, nem kell bizonyítani semmit
big: nincs 100%-ban bizonyítva
kórus: ez a véleményünk, nem kell bizonyítani semmit
...


Amúgy rosszul tudod, 1. nagyon régen járt a követségen, ahonnan hanyat-homlok menekült, amikor az ügyintéző telefonálni kezdett; 2. bármikor lehetett volna útlevele, ha kért volna.
Előzmény: Törölt nick (2712)
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.18 0 0 2712
Azt gondolom, hogy ennyi sem a józan ész - legalábbis egy elfogult baráti - sem egy átlagos bíróság előtt nem bizonyító erejű. Alapos gyanút ad természetesen, de nem bizonyít kétségtelenül.

A kacsás példára például válaszolhatom azt is, hogy, igen a legvalószínűbb hogy kacsa, de mi van ha valaki beöltözött kacsának? Tehát ha a végére akarunk járni, mert fontos, tökéletesen biztosan tudnunk az, hogy kacsa, mert a tét nagy; hát oda kell menni, fogjuk meg ezt a kacsát, tapogassuk meg, vizsgáljuk meg alaposan, objektívan, közelről és zárjuk ki az esetleges kamuflázst, a legapróbb tévedés lehetőségét is! Most mi messziről látni vélünk egy valóban a kacsa minden jellegzetességével bíró objektumot, azonban nincs módunk megtapintani, tökéletesen megbizonyosodni róla, hogy valóban kacsa. ;) Jelentéktelen, tét nélküli ügyben, ennyi elég is, hogy belenyugodjunk és megegyezzünk benne, hogy kacsa majd sétálunk tovább és el is felejtjük, mert súlytalan.
Ám ennek az ügynek szerintem, ill számomra sokkal nagyobb a súlya, tétje.

A legbonyolultabb, legrejtélyesebb, híres (ill nagy sztorikban szereplő) ügyek általában ilyenek. Piszokul gyanús valaki, biztosak vagyunk benne hogy ő a gyilkos, mondjuk. Aztán a legvégén kiderül, hogy minden tökéletesen ellene szólt és mégsem ő, mert volt egynéhány tényező, ami elkerülte a figyelmünket vagy megtévesztett... Nemde?
Ez nem azt jelenti, hogy jelen ügyben is minden összejátszik Tibi ellen és ártatlan! Nem erre célzok. Hanem arra, hogy NEM TUDJUK tökéletesen bizonyosan az igazságot.

Ami fölött sokan elsiklottak és ami miatt, leginkább hinni akarom, hogy Tibi nem vert át, nem húzott le minket, legalábbis nem előre kitervelt szándékkal, tehát alavetően nem szélhámos, bűnöző, legfeljebb azzá vált, mert rákényszerúlt nyomorában.
Az, amit említettem jó párszor, hogy egyik legjobb barátom - és ez tökéletesen biztos (ja persze jut eszembe, végül is ő is becsaphatott, mindenki benne van... :-) ) - évekig támogatta őt. Ők üzlettársak is voltak, de legalábbis nagyon tervezgettek szervezkedtek együtt. Akkoriban bár nagymenő volt, tartottam a kapcsolatot Tibivel, néha beszéltünk, találkozunk, de ők ketten pedig szinte napi kapcsoaltban voltak. Jól emlékszem mikor szóba került Kenya, majd Tibi elutazott.

Aztán arra is, hogy e közös a barátunk (személyiségi jogait tisztelve, felhatalmazása nélkül, neki sem írom a nevét ide, ahogy ezt ugyebár megkiséreltem Tibivel kapcsolatban is) mesélte, hogy bajba került és ottragadt Tibi. Ennek 4 éve már. Akkoriban kezdtem én is intenzívebben levelezgetni Tibivel, hiszen amint megtudtam, értelemszerűen azonnal írtam neki, rákérdeztem hogy mi a franc van vele...
Teljesen kizártnak tartom, hogy kezdettől átvert mindenkit és kitervelte, hogy majd ott ellesz, mint hal a vízben, itthonról kunyerált pénzekből. Az első években biztos vagyok benne, hogy nem szélhámoskodott, hanem valóban a saját igazáért küzdött, perelt, próbálkozott. Itt egyedül én vagyok az, aki követte, amennyire lehetett Tibi sorsát, (továbbá ugyebár 15 éve ismerem) persze nyilván az ő előadásában, ám e közös baráttal gyakran beszélgettünk róla.
Nem hülye gyerek. Teljesen kizárt, hogy 3 éven keresztül át tudta volna verni.

Azt tudom csak elképzelni, hogy nagyjából az utolsó évben bekattant, kínjában, kilátástalanságában Tibi és valóban megélhetési csaló lett. De ez is csak feltevés. A közös barátunk már nem támogatja, egyrészt mert neki is szűkebb idők járnak, másrészt pedig neki is gyanús lett, bizalma megrendült.

Nyilván az adakozók, kívülállók szemszögéből, teljesen mindegy hogy mikor vált csalóvá, ha azzá vált.

Viszont a teljes képlet birtokában, én csak azt mondhatom, ha csaló lett, ha nem, továbbra is, szerintem bajban van (és ha tehetném igyekeznék, próbálni valahogy kimenteni, valamit intézkedni az ügyében, de nincs rá módom, sem ötletem) és ha bűnözik is, kínjában, nyomorában teszi és nem azért mert vérbeli bűnöző. Mint írtam, nagyon mélyen hívő ember. Legalábbis én annak ismertem meg és ezt mindig is éreztem rajta. Persze lehetséges hogy az elmúlt másfél évtizedben akárhányszor kerültem vele kapcsolatba, mindig hazudozott, átvert persze, természetesen.... Bármi lehetséges, csak a jóhiszeműség és jóindulat, vagy ennek ellenkezője, paranoia és rosszindulat szab határt...

Higgyétek el, hogy egyedül én vagyok az, itt akiben összeállhatott sok-sok év alatt egy vélhetőleg reális kép a Tibiről és mondhatom azt, hogy leginkább ismerem őt is és azt, ami vele történt.
Alig tartom valószínűnek, hogy már eleve csaló szélhámosként, kiszökött az ügyei elől bujkálni és kitervelte, hogy lehúzásokból, átverésekből, csalásokból fog Kenyában élni. Biztos, bizonyítható, hogy belevágott abba az üzletbe ott, kint és bizonyítható a kálváriája is. Nem is értem hogy azok akik kapcsolatba léptek a nagykövetséggel, mert itt többen is voltak, miért nem próbáltak ezirányba tájékozódni, állítólag Tibi ügyéről vannak ott papírok. A nagykövetség azt válaszolta nekem, hogy tudnak Tibi ügyéről. Szerintem egy vérbeli csaló, aki bűnözni megy ki egy távoli országba, messziről elkerül minden hivatalt, ahol esetleg azonosítják. Ha ügyei elől menekült el, akkor számíthatott arra, hogy idővel kőrözni is fogják. Egy bűnöző, ha bújkál, nagykövetségre megy, hivatalokkal vesz fel kapcsolatot, mitöbb internetes kampányt indít? A legbutább csaló sem csinál ilyesmiket. A Tibiről mindenki mindent tud, telefonszám, e-mail, elérhetősége van, wiw-re is járt sokáig, nyitott könyv volt - ha valaki - pláne hivatal - 100 milliós ügyekben nagyon keresi, két pillanat alatt megtalálja...

Nem csak piramisjátékot indított, hanem kínjában ezerféle dolgon töprengett ott, mivel eljönni nem tudott, hiszen útlevele nincs. Próbált ő élelmezési segélyszervezetet is csinálni, internetes utazási irodát. Kapálódzott, túl akart élni úgy hogy közben segítsen is másokon, mivel ez a mániája, persze nyilván lehet hogy megjátsza a szent embert - persze, természetesen...
Ki az aki ilyen helyzetben nem próbálna minden szalmaszálba kapaszkodni?

Hogy ezek után idővel egy lehúzós, hazudozós, szélhámossá vált nyomorúságában, az nagyonis lehet persze, ám nekem mint jó ismerősének, ezesetben is azon kell agyalnom, hogy hogyan segíthetnék érdemben rajta...

A jogai kérdésben amit leírtam, egy laikus szubjektív magánvélemény, persze lehet hogy jogilag téves, ám elég ésszerűnek tűnik.

A kulcskérdés itt szerintem a fogalmazás. Ha olvasta Tibi a topikot, akkor biztos nem esett neki jól tőlem sem, hogy felvetettem lehetőségként, hogy elmebeteg, nem beszámítható, és természetesen azt is hogy csaló, hiszen eshetőségként hosszan társalogtam én is erről is és nem tagadtam sosem határozottan. Azonban mégsem lehet velem szemben jogi aggálya, mivel soha nem állítottam, nem jelentettem ki tényként semmit róla! Viszont sokan mások kijelentettek róla sok mindent, nem feltevésekről gyanúkról beszéltek, és nem is szubjektív magánvéleményekről, hanem biztos objektív tényekről. Na ez már jogalap, ha nem tévedek...

Még akkor is vannak személyiségi jogai, ha tökéletesen bizonyított lenne, hogy csaló és ez az egész internetes segélykérő körlevele, előre kitervelt, félrevezető akció volt, jóhiszemű emberektől pénz kicsalására.

Korábban is azt javasoltam már többször is. Egyik magát kárvallottnak tartó ember indítson pert, jelentse fel Tibit! Lehet neki is ez lesz jobb, mert hazakerül...
A közös barátunk nem fogja ezt megtenni, legelőbb azért mert a barátságot ő is úgy értelmezi ahogy én, és mert ő sem érzi azt hogy az évek során ezek a pénzek kicsalva lettek tőle. Segítséget kért tőle Tibi és segített és pont - mégha be is csapta netán, utólag ezen nem kíván keseregni (pedig lenne rá oka, ha nagyon akarná, hiszen évek alatt apránként nem kis összeget küldött el neki), továbbá ő is bizonytalan ahogy én, és még mindig nem zárja ki, ennek ellenére sem,. hogy egy elesett, nyomorult, segítségre szoruló emberről van szó.
Jó szívvel adta és nem kéri vissza, ahogy koldushoz sem szaladgálunk vissza, hogy mégis visszakérjük a pénzt, ha meggondoljuk magunkat, mert valami mégiscsak gyanús rajta....
Én sem akarom feljelenteni, hiszen engem nem károsított meg, még ha be is csapott, nekem ez lényegében némi időveszteségen kívül nem fáj semmibe.
Előzmény: Vajk (2699)
tux Creative Commons License 2010.05.18 0 0 2711
Nem kétlem, hogy emberséges dolog volt segíteni Nekik.
Előzmény: Vajk (2709)
tux Creative Commons License 2010.05.18 0 0 2710
Mert akkor azt gondoltam, megfelel a két kritériumnak.
:)
Előzmény: Vajk (2709)
Vajk Creative Commons License 2010.05.18 0 0 2709
Igazad lehet, mégis fizettél tibinek....
A kubaiak pedig a jellemfejlődésüktől elvonatkoztatva igazán rászorultak a segítségre, nem úgy mint a lehúzós molnár.
Előzmény: tux (2708)
tux Creative Commons License 2010.05.18 0 0 2708
Számomra is idegen.
Nálam ahhoz, hogy segítsek egy idegennek, alap dolog, hogy 1. megtegye ami rajta múlik, 2. kérjen segítséget. Ezt persze nem a baleseti sérültre értem, hanem a kubaiakhoz hasonló esetekre.
Ezért nem tudok/vagyok hajlandó erőforrásokat áldozni a világ balfaszaira, pazarlásnak gondolom, mert 5 perc múlva úgyis újra bajba kerülnek.
Előzmény: Zambian Lion (2707)
Zambian Lion Creative Commons License 2010.05.18 0 0 2707
ez szamomra nagyon idegen, en ugy nottem fel, hogy mindenre koszonom-t mondasz, meg akkor is, ha semmit nem koszonsz meg... (ez sem sokkal logikusabb mint a kubai modszer :)) - pl bemesz egy starbucksba, azt mondod "Hi, morning" mire az elado "Morning, what can I get you?"  Mire te:  "thanks, I'll have a .... ", pedig csak azt koszonod meg, hogy megkerdezte, hogy mit kersz - logikus?  nem.. udvarias.. igen :)
Előzmény: Vajk (2706)
Vajk Creative Commons License 2010.05.18 0 0 2706
Lion, tux:

Én azt mondtam, hogy csupán azért, mert pénzt könyörög, még nem csaló.
De nyilván itt nem csak könyörgésről volt szó, hanem a tények eltitkolásáról is, mások jóhiszeműségének lehalászásáról, ami igenis kimeírti a csalást.

Ellenben a kubaiak esetében ez ha az elején fel is merült, de egy kis odafigyelés és utánajárás ezt a gyanút, ferde gondolatot igen messzire eloszlatta.

Náluk az volt a furcsa, hogy nem köszöntek meg semmit az elején, teljesen természetesnek vették, hogy valaki segít nekik, sőt el is várták. Ezt én a kubai rendszerre vezetem vissza, ami kb ugyanaz, mint nálunk 89 előtt: majd az állam gondoskodik rólad, neked erre ne fájjon a fejed. Aztán el lett nekik mondva, hogy amit kapnak az nem a közösből van, hanem mindenkinek a sajátja, és nem trendi Kubán kívül úgy hozzáállni a dologhoz, ahogy a kisebbik tette: nekik van bőven, majd adnak.
Ez a hozzáállásuk megváltozott a végére, és nem szégyellték megköszönni. Azért írom, hogy nem szégyellték, mert az ügyük kapcsán kubai emigránsokkal is kapcsoloatba kerültünk, és ők mondták, hogy náluk nem divat a "köszönöm" vagy a "légyszíves" szavak hazsnálata, ők ezt a hangsúllyal fejezik ki, és aki ezeket a szavakat férfi létére használja, az buzinak tűnik a többiek szemében:)
Zambian Lion Creative Commons License 2010.05.18 0 0 2705
igazabol ez nem egeszen fekete es feher, mert ha te ugy konyorogsz penzert, hogy "szegeny vagyok, segits meg", es NEM vagy szegeny akkor csalo vagy.  Ha ugy konyorogsz penzert, hogy "kenyaban vagyok, meg akarnak olni, haromszor volt malariam, szegeny vagyok, haza akarok jutni, adj erre penzt", es ebbol csak a szegeny vagyoke s a kenyaban vagyok az igaz, akkor csalo vagy.  mert you have misrepresented your circumstances for financial gain, ez csalas. 
Előzmény: Vajk (2703)
tux Creative Commons License 2010.05.18 0 0 2704
Meglátásom szerint nyílvánvalóan hazudott pl. önmagával kapcsolatban, hogy minden vágya hazajönni, a követséggel kapcsolatban is, hogy nem segítik ebben, Afrikával kapcsolatban is, hogy ott állandó életveszélyben van. Tette ezt azért, hogy pénzt küldjünk neki, különben éhen hal, elviszi a halálos betegség, stb.
Ez nem hazugság, nem a tények alhallgatása szerinted?
Előzmény: Vajk (2703)
Vajk Creative Commons License 2010.05.18 0 0 2703
Lássunk tisztán: az, hogy könyörgésre adtál neki pénzt, az adomány, nem lesz csaló még csupán ettől.
De attól má igen, hogy azt hazudta, az útlevél x euró és erre kér pénzt, hiszen az útlevél ingyenes volt. Ezzel követte el a csalás kísérletét.
Az, hogy adok a koldusnak pénzt még nem tezsi a koldust csalóvá, kivéve ha a koldussága megtévesztés volt kifejezetten azért, hogy megszánják és adjanak neki pénzt.
A Btk-t idéztem valahol lentebb és azt írja, akkor áll meg a csalás ha valaki hazugsággal, tények elhallgatásával mástól pénzt fogad el...

Előzmény: tux (2700)
Zambian Lion Creative Commons License 2010.05.18 0 0 2702
Az pedig teny hogy a piramisjatek peldaul onmagaban illegalis es csalas.  Es tibi bevallottan piramisjatekozott.  Tehat ha semmi mast nem csinalt, csak ezt (amit ketlek) akkor is csalo.
Előzmény: Törölt nick (2693)
Zambian Lion Creative Commons License 2010.05.18 0 0 2701
emlekszel, hogy mit mondtam a kacsarol?
Előzmény: Törölt nick (2693)
tux Creative Commons License 2010.05.18 0 0 2700
De sikerült neki. Én is küldtem pénzt neki és mások is.
Előzmény: Vajk (2699)
Vajk Creative Commons License 2010.05.18 0 0 2699
Te mit fogadsz el bizonyítéknak?

Lehet, Te ezt nem mered kijelentei, de én igen? Tibi csalást akart véghezvinni, de nem sikerült neki.
Már a kísérletet is büntetni rendeli a törvény.

Hogy miből gondolom a csalást? Az egész viselkedéséből, pl akkor biztosan pénzt akart kicsalni, amikor azt állította, hogy 30-40-50 euroba kerül az ideiglenes útlevél.
Ez tény, visszakövethető a topicban.


Előzmény: Törölt nick (2693)
Vajk Creative Commons License 2010.05.18 0 0 2698
:)
Miről is bezsélsz? Személyisi jogokat ki vagy mi sértett?
A méltóságát saját maga sértette meg, a topic csak egy keretet, egy helyszínt adott, ahol mindezt nyugodtan, gőzerővel és igen magas atásfokkal ezt elkövethette.
Előzmény: Törölt nick (2690)
mabelle Creative Commons License 2010.05.18 0 0 2697
jah hogyne... ennyi erovel szerintem inkabb a kenyai magyar nagykovetsegnek kellene ot beperelni rossz hír keltése es ragalmazas miatt:)
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.17 0 0 2696
Szerintem a legkevésbé te voltál az, aki tényszerű állításokat tett Tibi rovására, szóval még ha így is lenne - mármint hogy ártatlan bárányka és főleg hogy hazajön és pláne hogy perel - aligha neked kéne állni elébe... ;)
Előzmény: nyman (2695)
nyman Creative Commons License 2010.05.17 0 0 2695
Hat lehet tolni a jogi rizsat. Vegul is se Stolh Buci, se Hagyo Miki se a tobbi nem bunos ilyen alapon. De velemenyunk lehet rola, nem?

A topik mar az egy eves evfordulojat elte meg. Ebben a topikban annyi segitokesz ember es informacio jott mar ossze, hogy Tibi minimum mar tucatszor hazajohetett volna. Ha akart volna.

"Ha pl kiderül hogy Tibi nem csaló, akkor hazatérve alappal perelhetne be számos beírót..."

Allok elebe. Nem tudom, hogy ilyen becsuletsertes eseteben mennyi az elevulesi ido, de ha ot ev, akkor is gyanitom az ugyben nem kell majd ugyvedre koltenem.
:)
Előzmény: Törölt nick (2693)
tux Creative Commons License 2010.05.17 0 0 2694
Attól, hogy a bíróság nem mondta ki XY-ról, hogy csalást követett el, attól egy másik embernek lehet az a véleménye, hogy XY csaló. Ha ez XY-nak nem tetszik, bírósághoz fordulhat.
Tibi esetében ez valószínűleg nem járható út, mert ott gyorsan kiderülne, hogy hányféle csalást követett el, hány ember rovására. Így ő is és pártfogói is kénytelenek elviselni, hogy sokak szerint csaló és ezt a véleményüket nem rejtik véka alá.
Te futhatod a köreidet újra és újra, többeknek vidám perceket okozva ezzel, nekem személy szerint szomorúságot.
Te a bíróságon jó eséllyel ott állnál Tibi mellett, mint aki nyitotta ezt a topicot és személyes garanciát vállalt érte. Ideje lenne félretenni a nagy mellényt.
Előzmény: Törölt nick (2693)
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.17 0 0 2693
Most kezdjük ugyanazokat a köröket?
Nem lett bebizonyítva hogy csaló.
Annyit tudunk biztosan, hogy valami nagy zűr van vele, de hogy pontosan mi ez a probléma: nem tudjuk, 100%-osan nem lett bizonyítva semmi. Ha tetszik ha nem.
Ergo az ártatlanság vélelme elvén legalábbis azzal, hogy bárki kijelenti hogy csaló, máris törvényt sért. Bizony jogilag megragadhatóan, emberi méltóságában sérti és kimeríti a rágalmazás és becsületsértés vádpontokat is.

Megértem, hogy érzelmi alapon képtelenek vagytok ezt elviselni és felfogni, de akkor is ez az igazság. Nem tudjuk mi van Tibivel.
TALÁN csaló, valóban nagyon gyanús hogy csaló, de nem jelenthető ki bizonyossággal, hogy csaló, amíg nincs döntő bizonyíték. Bármely jelenség és információ ami vele kapcsolatban felmerült, tapasztalható volt, a szélhámosságon kívül utalhat sok más lehetőségre pl arra is hogy elmebeteg, fogva tartják és kényszerítik bérkoldulásra stb. Ez utóbbi lehetőségeket senki sem zárta ki, semmi sem zárja ki, sőt jó néhány jel van az ügyben, ami utalhat ezekre a lehetőségekre is. Következésképp értelmes, pártatlan ember mindezek alapján nem állapíthatja meg hogy csaló.

A személyiségi- és emberi jogai sorozatosan csorbítva lettek, eleve az adatai, konkrét információk az engedélye nélkül az internet nyilvánossága elé tárásával. Én pl eleinte nem neveztem őt meg, pontosan eme jogának tisztelete miatt, azonban valaki önkényesen beírta a nevet, utána már mindegy lett... Aztán különféle magánügyein való csámcsogással és legfőképp a vádló és elítélő kijelentésekkel, amik megismétlem, NEM BIZONYÍTOTT TÉNYEK, csakis gyanúk és feltevések.

Természetesen ezek a gyanúk bőven elegek ahhoz, hogy senki ne adakozzon Tibinek (amit megismétlem és itt a bizonyítéka a topikban, hogy én speciel a kezdettől nem ajánlottam, hanem helyette közös gyűjtést, amire persze mindenki fütyült) és kétes ügynek, és kétes személynek nyilvánítsa a Tibit. Eddig ez korrekt. Azonban tovább menni és bűnözőnek, csalónak megnevezni, azt kijelenteni tényként, már nem korrekt, mitöbb jogsértés, így irl adatokkal az internet nyilvánossága előtt. Ha pl kiderül hogy Tibi nem csaló, akkor hazatérve alappal perelhetne be számos beírót...
Előzmény: Zambian Lion (2691)
tux Creative Commons License 2010.05.17 0 0 2692
Előbb fizesse vissza a megtévesztéssel és hazugsággal kicsalt pénzeket, azután beszélgessünk a személyiségi jogairól.
Előzmény: Törölt nick (2690)
Zambian Lion Creative Commons License 2010.05.17 0 0 2691
megis mi sertette meg a meltosagat?  az hogy a paradicsomot paradicsomnak nevezzuk? a csalot meg csalonak?
Előzmény: Törölt nick (2690)
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.17 0 0 2690
Ami itt ment, annál már jobban szerintem, nem igazán sérthetné meg a topik Tibi személyiségi jogait és emberi méltóságát... Nemde?
tux Creative Commons License 2010.05.17 0 0 2689
Annyit, amennyi nem sért személyiségi jogokat.
Kérsz infót, de ami neked van, abból egy betűt sem írsz ide...
És pontosan ezt tetted a múltkor is.
Ez a topic/ügy attól jutott előre, hogy megosztottuk a tudomásunkra jutott infókat.
Előzmény: Sün! Mi az a sül? (2688)
Sün! Mi az a sül? Creative Commons License 2010.05.17 0 0 2688
Nem tehetem, mert attól tartok, hogy személyiségi jogokat sértene. Akkor a Tibi sztori innentől felejtős, köszi az infót.
Előzmény: tux (2686)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!