Keresés

Részletes keresés

yassie Creative Commons License 2012.10.09 0 0 802

A 3000 az újabb kiadás... nincs sok különbség a mi szemszögünkből nézve!

Előzmény: topaz45 (798)
YkcivP Creative Commons License 2012.10.07 0 0 801

Szia, több dologgal is kivitelezhető. Az első megoldás ha egy pl boros üvegről van szó az indigó (hintőpor ha zöld üvegről van szó), de ott van a dremel ütvegravírozója is ha üveget szeretnél jelölni vele. Most én egy új anyagot keresek amire lehet nyomtatni és eléggé vékony ahhoz hogy a gyémánt is vigye illetve öntapadós. Elmééletben van csak nagyon drága az A4-es darabja...

Előzmény: modimoo (795)
YkcivP Creative Commons License 2012.10.07 0 0 800

Szia, attól függ milyen pirográf szerszámot használsz. Nekem gázzal működő van és azzal egyszerű az árnyékolás, a villanyossal nem tudom mivel még nem próbáltam :P

Előzmény: 4Hópihe (796)
YkcivP Creative Commons License 2012.10.07 0 0 799

Szia, nekem mind a 2ő van és mind2őt szeretem is. De a 3.000es halkabbnak tűnik és másabb is...

Előzmény: topaz45 (798)
topaz45 Creative Commons License 2012.10.07 0 0 798

Sziasztok!

Én csak azt szeretném megkérdezni tőletek,mivel gépvásárlás előtt vagyok,hogy a Dremmel 3000 érdemesebb-e venni, mint a 300-at?

Mivel annak ellenére,hogy ujabb,és erősebb még is olcsóbb a 3000, mint a 300-as.

Ez csak marketing,vagy a 300-as jobb?

Köszi.

Your Enemy Creative Commons License 2012.10.01 0 0 797

Helló

"Stencils"

Kinyomtatod > alárakod > gögzited (tixo,szigszalag)

Indigóval is át lehet,de azt lehet hogy át kell rajzolni utánna alkoholos filcel

Ennyi:)

Előzmény: modimoo (795)
4Hópihe Creative Commons License 2012.09.27 0 0 796

szép napot mindenkinek

kérdésem volna -

a pyrogravirozóval,hogyan lehet árnyékolni???

modimoo Creative Commons License 2012.09.24 0 0 795

Sziasztok! Mivel viszitek át a mintát átlátszó üvegfelületre, például egy gömbre, hogy látszódjon is, indigó? :-)

YkcivP Creative Commons License 2012.09.08 0 0 794

Szia, én nem ismerem azt a géped de már elég sokat kipróbáltam. Volt LIDL-s gépem, volt TESCO-s gépem (sajnos egyik márkájára sem emlékszem) ezek 5000 ft környékén mozogtak. és volt Einhell-em is ami 1 kategóriával magasabb 10.000 ft körül mozog. Mindegyik jó volt egy darabig. amíg csak hobbi volt bár akkor is elég vacak volt az első 2ő mert rettenetesen meg tudta melengetni a kezem. Az einhell már kicsivel jobb volt mivel volt flexi szára de még az sem mondanám tökéletesnek mert egy idő uttán ütött és el is tört a szár. Viszont ami egy nagyon jó gép az természetesen a DREMEL. Ez már egy 20.000 től felfelé katgória de mindenképp megéri. Van olcsóbb kivitelbe is de az a régebbi 200-as azt hiszem. A DREMEL-ről azt kell tudni hogy egy nagyon precíz szerszám. Tökéletesen központosított és nem üt, az még a nagyon jó benne hogy lehet venni hozzá alkatrészeket külön. Pl: flexi szár, felsőmaró álvány stb... Tehát pontosan a barkácsoláshoz való dolgokhoz van. Az üveg és a tojás illetve a fém gravírozásához. Én amióta megkaptam nem is gondolok arra hogy más márkát kipróbálnék.

én azt javasolom hogy nézz körül a:

 

www.hometools.hu honlapon. Érdemes.

Előzmény: wikapiwakan (793)
wikapiwakan Creative Commons License 2012.09.05 0 0 793

Helló mindenkinek! Én még kezdő vagyok, egyenlőre gépet szeretnék vásárolni. Tudnátok ajánlani olyan márkát amely, jó is és nem túl drága? Ismeri valaki a Power Max féle gravírozó gépet? Az türhető, vagy pénzkidobás? Előre is köszönöm a válaszokat.

yassie Creative Commons License 2012.06.12 0 0 792

Szerencsére és is Dremel 300-al dolgozom, és a gép is meg a flexi is tökéletes eddig. Remélem még sokáig :-)

Viszont sok gépet volt már szerencsém megnézni-kipróbálni, és szinte egyik sem volt tökéletes, max elfogadható. Voltak közte újak is és használtak is. Nem egyet a gyári csomagolásból vettem ki tesztelni, és totálisan kilengett benne a fej.

 

Előzmény: truffle (791)
truffle Creative Commons License 2012.06.11 0 0 791

Ha a 290-es pontgravírozó, akkor az egymás melletti elbeszélés teljesen jogos:). Én eddig csak 300 -on dolgoztam, igaz abból a hetediket nyűvöm. Nem tudtam, hogy a 290-es pontgravírozó.

Ami a flexi szárat illeti ahhoz sem tudok hozzászólni, még soha nem volt a kezemben, sőt még nem is láttam, épphogy csak tudok a létezésésről, szóval csak "fantáziálni" tudok ezzel kapcsolatban.

Én úgy gondolom, hogy ha a 300-nak van egy minimális ütése, amit még nem venni észre és nem zavar, de van a flexi szárnak is egy olyan pici ütése, ami még nem zavaró, akkor talán az összekapcsolás után ezek a pici hibák összeadódhatnak, esetleg nem is a duplájára, hanem négyzetesen. És ha az alapgéphez- elméletben és gyakorlatban- össze tudnál kapcsolni mondjuk három flexit, lehet, hogy ki is ugrana a kezedből a sok apró hiba összedódásából. De az is lehet, hogy abban a kis hengeres fogó(forgó)részben lévő tengelyszerűség szintén centírozva van(rosszul). De nyilván lenni kell benne valamiféle csapágyazásnak, annak kopása is lehet, itt viszont újra felmerül, hogy kezdetektől produkálja-e a hibát, vagy csak bizonyos munkaóra után.

Szóval fogalmam sincs. Ha már teljesen használhatatlan, szét kéne bontani és megvizsgálni. Ha meg már látod a problémát, esetleg a következő vásárlásnál tudsz rá készülni, tudod, hogy mit kell figyelned, hogy a lehető legjobbat vegyed.

Előzmény: yassie (790)
yassie Creative Commons License 2012.06.10 0 0 790

szerintem "elbeszéltek" egymás mellett! dobakl92 a dremel 290-es gépről beszél, az pontgravírozó, így nincs is forgó része.

De amit írtál az hasznos a "forgó" gépek használóinak. Látom a témában otthon vagy. Azt is meg tudod mondani, hogy az mitől lehet, hogy a forgós gépek többségénél ha a gép középpontosan forog is, a flexi szár már kileng-üt??? Nyilván ilyen esetben nem a gép a rossz, hanem a flexi, de van e erre megoldás??

Előzmény: truffle (788)
dobakl92 Creative Commons License 2012.06.09 0 0 789

Köszi. Bocsi hogy nem válaszoltam meg... nem kezdetektől fogva ilyen a gép. Szépen dolgozott nagyon pontosan lehetett vele gravírozni és nem rég jött elő neki ez a probléma. Jövőhéten elküldöm szervízbe és majd kiderül. Köszi a válaszod. :)

üdv

Előzmény: truffle (788)
truffle Creative Commons License 2012.06.09 0 0 788

Pont a lényegre nem válaszoltál, mármint, hogy kezdetektől ilyen, vagy csak mostanában jelentkezett a probléma.

No nem baj, feltételezem, hogy mivel fiatal a gép, kezdetektől ilyen.

Az lehet a baj, hogy gyárilag nincs jól kicentírozva a forgórész. Ugyanúgy kicentírozzák, mint az autó kerekeit(hogy ne üssön). Ezt a forgórészen lévő bemarásokkal érik el(kép)...legalábbis a 300-ason, de szerintem a 290-esen sem lehet másképp.

Ezért nem szabad gépet vásárolni, csak ha egy hegyes gyémánttal a zsebedben mész az üzletbe és addig próbálgatod a gépeket, míg olyat nem fogsz ki, ami nem üt, hanem a hegy végén csak egy pontot látsz.

Ha szerencséd van, akkor esetleg a műanyag burkolaton meglazultak a csavarok, emiatt elmozdult a forgórész és azért üthet. Próbáld meghúzni a csavarokat(esetleg ha nem lazák, akkor egyik-másikon lazítani), hátha "beáll".

Gyakorolni jó lesz, egyébként meg kuka:(.

 

Előzmény: dobakl92 (787)
dobakl92 Creative Commons License 2012.06.08 0 0 787

2 hónapos. Üveg gravírozására használom. Ritkán használom csak.

Előzmény: truffle (786)
truffle Creative Commons License 2012.06.06 0 0 786

A gép vásárlásától kezdve ilyen, vagy csak mostanában jelentkezett? Mikor vetted, mennyit használod? Mit gravírozol vele a legtöbbet?

Előzmény: dobakl92 (783)
dobakl92 Creative Commons License 2012.06.06 0 1 785

Igen jól van benne! Már mindent csináltam vele de semmi változás.:(

Előzmény: yassie (784)
yassie Creative Commons License 2012.06.04 0 0 784

A 290-essel ilyet még nem tapasztaltam. Biztos jól van benne a csúcs?

Előzmény: dobakl92 (783)
dobakl92 Creative Commons License 2012.06.02 0 0 783

Sziasztok!

Van egy Dremel 290-3 hobby gravírozóm és gravírozás közben kilengéseket csinál a hegy jobbra és balra.

Nem tudjátok mi a baja?

köszi!!

Szpidi99 Creative Commons License 2012.05.26 0 0 782

Első munkáknak nagyon jók, a többit a gyakorlat hozza.

Előzmény: dipp (779)
Szpidi99 Creative Commons License 2012.05.26 0 0 781

Nekem több mint 10 éve működik a dremel akkus egyéb dolgokban én sem szeretem az akkut, hamar tönkremennek. Ennek még sose volt baja, igaz nem is olcsó kategóriás gép volt, de így kényelmesen kézbe tudom venni /és nem rezonál/ apró munkákhoz, most pl ékszereknél használom, már ritkán gravírozok, legfeljebb fémbe.  Ezem kívűl még van 2 gépem, de a legfinomabb munkákhoz csak ezt használom és még mindíg ritkán kell tölteni.

Előzmény: dipp (776)
yassie Creative Commons License 2012.05.26 0 0 780

Szia!. Szép első munkák ezek. Ahogy írod, azonnali sikerélmény!

 

Sajna a rezonancia a kisebb hiba, hisz ami ilyen gyors mozgást végez, annak ez feltétlen velejárója. Hogy mennyire rezonál az már nem mindegy. Valószínűleg a két "tünet" együtt jár. A nagyobb baj azonban az ha a fej nem "helyben" forog, hanem kileng-üt. A tojás törését egészen biztosan ez okozta. Nem könnyű leírni a miértjét, de megpróbálom. A tojás héja kívülről nagy teherbírású hisz a tyúk, aki rajta ül sem könnyű, mégsem törik el alatta. Belülről viszont nagyon kicsi erőre is megreped. Képzeld el azt a gyenge kiscsibét, aki ki akar onnan jönni. Icipici csőrével is fel tudja törni.

Amikor kívülről befelé terheled a héjat, akkor nem törik. (Volt aki azt írta erre válaszul, hogy nem mászott bele, és nem bentről gravírozta) Nos amikor a lencse vagy gümb alakú fejekkel dolgozol rajta, akkor az a fej ugyebár forog. A forgásirány szerint ahol behtol, ott kintről befelé adja a terhelést. Igenám, de ahogyan a fej fordul, a lyuk túloldalán az apró szemcsék máris belülről kifelé "darálják" a vékony héjat. Nos ha a fej nem egyenletesen forog, akkor ilyenkor akkora ütést kap ( a milliméter tört részeiről beszélünk most!) hogy elreped... Szóval nem kell belemászni a tojáshéjba azért, hogy bentről terheld kifele.. A fúró meg merőlegesen hatol bele, bár ha nagy a kilengés az is eltörheti, de mégsem akkora eséllyel mint a gyémánt.

 

Szóval ez az a piszlicsári apróság, amit sajnos csak a dremel tud, és valószínűleg e miatt drágább is, nem feltétlenül csak a neve miatt.

Előzmény: dipp (779)
dipp Creative Commons License 2012.05.18 0 0 779

Újabb nekifutás a képfeltöltésnek

 

Előzmény: yassie (777)
dipp Creative Commons License 2012.05.18 0 0 778

Megint megnéztem és ha a fej kilóg 2cm-t, akkor a végénél kb. 0,1mm-t üt. Ezen felül rezonál. Engem inkább a rezonálás zavar, de együtt lehet vele élni.

 

Most töltök fel először képet, remélem összejön :)

 

Kis magyarázat:

  • a virágminta a pohár alján volt a legelső próbálkozásom :)
  • a tojásos képnél látszik egy repedés. Szerintem az a rezonancia miatt keletkezett, mert alig értem hozzá, de pár mp-ig ott tartottam a fejet. Az apró lukakat sima 1-es fúróval csináltam. Ha nagy lenne a gép ütése, akkor fúrásnál gond lett volna.
  • a kishajós volt az első "komplexebb szabadkezes" művem
  • a kisvakond és mr. Homer fejének röntgenfelvétele pedig már sablonnal készült :)

 

Holnap megyek az ikejába üveg alapanyagért :) A képeken látható poharak szuperolcsóak, tanulásra szerintem tök jók.

 

A sablonokat sima Gimp képszerkesztővel csináltam:

  1. leszürkítettem (konvertálás grayscale-be) a képet
  2. felhúztam a kontrasztot picit
  3. végül élkeresés következett (edge detection)

Végezetül annyit, hogy kb. 15 éve nem rajzoltam kézzel semmit, és nem gyakoroltam hasonló dolgokat. Szerintem bárki bátran belekezdhet, mert egyből lesz sikerélmény. (Próbálkoztam 2x matrica festéssel is, de nem jött össze.)

Előzmény: yassie (777)
yassie Creative Commons License 2012.05.16 0 0 777

Most akkor csak rezonál, vagy üt is a fej??

Én elég sok gépet kipróbáltam már többnek a "nevére" sem emlékszem, de a dremel 300 messzemenőkig a legjobb volt.. Skilt nemrég teszteltem egy webáruháznak, a bekapcsolásig jutotam, az üveget elő sem vettem hozzá... Szemmel láthatóan kilengett a fej, nem kicsit... Aztán megállapítottuk, hogy valószínűleg ezeknek a flexi száruk gyengécske, éshát nincs is multitokmány hozzá ( a dremel csak dremel-hez jó :-) okosak ők, nem adják máshoz) és a hozzá tartozó befogó izé is pontatlan valószínűleg. Szóval a géppel ott sincs baj, mert közvetlen a gépbe fogva nem leng ki, de tartsa kézben azt a nagy dögöt aki elég edzett hozzá :-) Proxonnak tetszik a mérete, de az sem tökéleetes, és még melegszik is..

Az akkus nekem is nagyon kevéske... gyenge, hamar lemerül, erölködik... kicsike munkákhoz elég lehet. Nem is sokkal könnyebb fogni, mert az akku nehéz benne, és persze a végét húzza az is..

Szóval szerintem ha csak rezonál, de nem üt, és pontos, akkor megszokod, és nem lesz vele gondod!!!

Lássuk a munkáidat!!

Előzmény: dipp (776)
dipp Creative Commons License 2012.05.16 0 0 776

Újra itt, picit más névvel :)

 

Visszavittem a boltba, nagyon segítőkész volt a srác. Kipróbáltunk egy másik flexi szárat is, de az még sokkal jobban rezonált. De rámutatott a tényre, hogy a multitokmány tökéletes, és a flexi szár sem üt, max egy icipicit. Gondolom az ami egyáltalán nem rezonál (pl. a golyóscsapágyas flexiszáras Dremel), nem ez az árfekvés.

Kipróbáltunk egy Skil-t is, ami viszont nagyon durván ütött ugyanazzal a fejjel, de érdekes, mert ennek ellenére nem rezonált annyira, mint a Dremel. Lehet hogy ez a rezonancia csak engem zavar ... talán maximalista vagyok ilyen téren ... Egyébként boldog vagyok a kis géppel.

 

Szpidi99:Akkus gépet semmiképp nem akartam venni. Egyrészt amikkel eddig találkoztam pl. ipari gépekkel, sokkal gyengébbek, mint a vezetékes társaik. Másrészről pedig egy akksicsere nem 5Ft és a gyártók nem poénból vállalnak csak fél, max egy évet az akksikra. Nem érzem kényelemben sem a többletet. Nekem a flexi szár fontos ;)

 

Egyébként már próbáltam üveget és tojást és fát is gravírozni :) A gyerkőcnek csináltam pár bugyuta rajzocskát. Majd rakok fel képeket ha egy kis időm.

 

 

Előzmény: YkcivP (774)
Szpidi99 Creative Commons License 2012.05.16 0 0 775

Ezért nem értem minek a flexibilis szár, a z akkussal ilyen gondom sose volt. Multitokmánnyal sem.

 

 

Előzmény: dippepe (771)
YkcivP Creative Commons License 2012.05.14 0 0 774

Remélem beszámolsz!

Előzmény: dippepe (773)
dippepe Creative Commons License 2012.05.13 0 0 773

Nagyon köszi a választ. 

Próbáltam a fejeket ki-be mozgatni, de nem változtatott semmit. Holnap visszamegyek vele a boltba.

 

Egyébként nagyon jópofa, meglepően könnyű vezetni a gravírozófejet. Elsőre sikerült egy pohárra virágmintát készíteni :) 

Előzmény: YkcivP (772)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!