Keresés

Részletes keresés

artur66 Creative Commons License 2009.07.02 0 0 33
Előzmény: artur66 (32)
artur66 Creative Commons License 2009.07.02 0 0 32
Szia stella!
Az általad sorolt kategóriát talán már én is közelítem, "alúlról":-)
Nekem csak egy PS A620 jutott, jelentősebben gyengébb képességekkel mint a tiéd. A mai napig kiegészítők nélkül használom a gépemet, amik valjuk be, sok esetben nagyon jól jönnének(legjobban a nagylátószög hiányzik), de a Canon kompaktok makró képességeivel szvsz. nincs baj(max 10 mm-től). A te gépedhez is rengeteg előtét kapható.
Ma már az új tükrösök is tudnak videózni.
SX1-hez is rengeteg kiegészítő van a 3x-os tele előtéttől a 0.3 nagylátószögig(180° körülig), persze jó kérdés a minőség és a rajzolat...
SX1 a videón kívül sokkal gyorsabb és szerintem a c-mos szenzor minőségben is többet nyújt.
Lassan 4 éve fotózom ezzel a géppel és féltem, hogy kicsi lesz, igaz előtte még az A-1 filmesemet nyúztam, de a korlátai ellenére még mindég meg tud lepni, pedig a CHDK-t nem engedi(na azzal mit el nem tudnék követni:-)
Ha van képtárad, szívesen megnézném, már ha kíváncsi vagy a véleményemre azzal kapcsolatban, hogy az SX100 már valóban kevés-e neked. Az én képeim egy részét itt találod és remélem jó példája annak, hogy miket lehet kihozni egy "pöcskompaktból":-)))
Üdv: ARTUR
ui: a jelenlegi géped min. 10x jobb mint az enyém...
Előzmény: stella978 (30)
Törölt nick Creative Commons License 2009.07.02 0 0 31
Üdv Mindenkinek!
Mostanában szeretnék venni egy Sx1-et, illetve az áfa-emelés előtti utolsó pillanatban jutott eszembe - június 30-án - hogy másnap drágább lesz, sajnos a vásárlás nem jött össze...

Elolvastam előtte egy csomó tesztet... az SX10-el van egy összehasonlító teszt, talán ez segít, ha eddig ezt nem olvastad. A leglényegibb különbség azt hiszem a szenzor - érzékelő lapka - típusában és méretében van, az SX1 javára. Ajánlom elolvasásra.

http://digicams.hu/tp/pages/posts/teszt--canon-powershot-sx10-is-vs.-sx1-is1272.php

A pixinfo.hu-n is van egy jó teszt... Az elvetélt vásárlásommal kapcsolatban pedig egy netes áruháztól rendeltem volna, de nem tetszett, hogy a magyar nyelvű használati utasítást pdf-ben küldték volna, mondván, hogy egyes nagykerek nem tesznek bele kinyomtatott füzetet. Eléggé bizalmatlan vagyok, lemondtam a vételt. Zárás előtti utolsó órában pedig az egyik fotós üzlethálózat céloztam meg. Itt a vitrinből volt még egy darab, de valami gond volt vele, az eladó sem értette mi... Úgyhogy ez nem jött össze... E hónap végére toltam a vásárlást, ill. már arra is gondolok, hogy elképzelhető egy modellfrissítést megvárni karácsony előttre(?).

A gép tudása nagyon tetszik, a teszttel egyetértve - viszont megérdemelt volna egy - akár fémmel kombinált - jobb minőségű "dobozt"...
Előzmény: stella978 (30)
stella978 Creative Commons License 2009.07.02 0 0 30
Sziasztok!

Félhaladó amatőr hobbifotós vagyok, de szeretnék megtanulni fényképezni. Most Canon PS. SX100 IS készülékem van. Fotós oldalakat nézegetve beleszerettem néhány makrós, vagy előtétlencsével készült képre. Úgy tudom, hogy az én gépemre nem lehet ilyeneket rátenni, illetve ezt mondták.
Szeretnék egy olyan fényképezőgépet, ami engedi az ilyen jellegű variálást is, nem feltétlen ragaszkodom a Canonhoz, bár meg vagyok vele elégedve nagyon. A sokszor lefikázott túlszínezett Canon képek nekem nagyon bejönnek.
Fontos nekem, hogy a gép tudjon videózni is, ami ha jól tudom tükörreflexesnél kizárva, ha meg van benne, akkor nem az én pénztárcámnak való... meg azt hiszem, hogy engem idegesítene, hogy le kell tekergetni az objektívet. Egyik pillanatban még valami makrót fotózok, utána meg valamit nagyobb távolságban, így eléggé macerás szerintem nekem.
Szóval valami kisebb gépet szeretnék sok variálási lehetőséggel.
Itt nem nagyon írtatok még az SX1 IS-hez kapható előtétlencsékről, szűrőkről stb, halszem optika stb. Ehhez a típushoz ugye lehet ilyeneket venni? Nagyjából mennyibe kerülnek ezek a kiegészítők?
Megéri a különbséget az SX1 IS a SX10 IS-hez képest? Úgy láttam,hogy igazából a két gép között leginkább a videóban van különbség.
És egyáltalán megéri az SX1 IS az árát?

Természetesen mindenféle tanácsot elfogadok, ha segítenétek.
Jól bevált "kisgépet" keresek, előtétlencse, szűrő stb. bővítési lehetőséggel, és min. 10x optikával.
köszi előre is!
bigjohni Creative Commons License 2009.06.14 0 0 29
"Egyébként grat a gépedhez, sztem jól választottál!"
Köszönöm.
Este csináltam néhány fotót. Egyszerűen fantasztikus. (a régi gépem után)
"Magas talpfeszültségű vakut ne tegyél a gépedre, mert tönkre teszi!"
Gondoltam rá, ezért előbb rámértem. Nem kicsit csodálkoztam.
Köszi a segítséget.
Előzmény: log-in (28)
log-in Creative Commons License 2009.06.14 0 0 28

Szia!

 

Magas talpfeszültségű vakut ne tegyél a gépedre, mert tönkre teszi!

Praktikusabb, ha megveszed a hozzávaló rendszervakut, akár használtan is ha sokallod az új árát. Ehhez a géphez a kisebb testvér is megteszi.

Ha van terved vakuzni, szeretni fogod a rendszrvakut, mert együtt dolgozik a géppel.

Ha viszont nem használnád ki, akkor érdemesebb arra a néhány ritka alkalomra a beépítettet használni, és együtt élni a korlátaival.

Én a saját gépemre megvettem a saját rendszervakuját, nagyon meggyőző, hatalmas (beépítetthez képest) teljesítménnyel, indirekt vakuzási lehetőséggel.

Egyébként sok mindenkor használható egy jó vaku, nem csak családi körben érdemes "villogni" vele.

Egyébként grat a gépedhez, sztem jól választottál!

 

Üdv!

Előzmény: bigjohni (27)
bigjohni Creative Commons License 2009.06.14 0 0 27
Sziasztok!

Néhány napja vásároltam egy SX10-et. (Régi gépem Olympus 720UZ)
Nagyon tetszik, sokkal "emberibb". Már készítettem néhány olyan fotót, amit az előző gépemmel nem tudtam volna.
Választásomnál fontosnak tartottam a külső vaku papucsot.
Ezzel kapcsolatban merült fel egy kérdés:
vajon használhatom hozzá a kissé koros, de jó állapotú, analóg gépemhez használt vakumat? Természetesen kézi beállítással. Az üzletben azt mondták, hogy tönkre teheti a gépet. A vaku feltöltése után 240V DC feszültség van a két érintkező között. Nincs mivel összehasonlítanom, ezért gőzöm sincs, hogy a hozzávaló vakunak a középső érintkezőjén milyen feszültség van.

Ilyen vakum van:NEM röhögni. :).
Tudom ma már vicces, de csak a téli, sötét napokban, szűk családi eseményekhez használnám.
Nem szeretném tök sötétben a budai oldalról vakuval fényképezni a Parlamentet. (mint a sok láma) :)

Köszönöm a segítséget.
Marosi Peter Creative Commons License 2009.06.10 0 0 26
na ez egy jo kerdes , kinek mi a jo minoseg :) altalanos celra kifejezetten jo a beepitett mikrofon. de ha DD vagy DTS - 7.1 THX -re vagysz :) akkor feleljtos :) meg mindig azt javaslom probald ki mielott kiadsz ennyi penzt ! van egy par uzlet ahol van boven raktaron ! szerintem kezseggel segitenek
Előzmény: artur66 (25)
artur66 Creative Commons License 2009.06.09 0 0 25
Köszönöm! Milyen minőségben veszi a hangot? A gyári adatokat ismerem, de arra vagyok kíváncsi, hogy visszahallgatva hogyan szól, a fiam hangversenyeinek megörökítése lenne az egyik fő csapásirány.
Előzmény: Marosi Peter (24)
Marosi Peter Creative Commons License 2009.06.08 0 0 24
ha elolvasod a regi leirtakat , gyakorlatilag most is ezt irnam le :) tobbet hasznalom videora amugy En a masinat, kepek azok fent nincsenek mert idom semmi csaladi kepekket rakni de iwiwen ha megtalalsz ott sok ezzel keszult kep van igaz kis meretben
Előzmény: artur66 (23)
artur66 Creative Commons License 2009.06.04 0 0 23
OK-ok. De véleményt nem írtál... Esetleg fotóid valahol?
Előzmény: Marosi Peter (22)
Marosi Peter Creative Commons License 2009.06.03 0 0 22
nyuzom en azt mar lassan fel eve, mos bevetjuk viz ala a kicsiket mit tud ott.
Előzmény: artur66 (21)
artur66 Creative Commons License 2009.05.29 0 0 21
Péter!
Nyúzod még a gépet? Hogy szuperál?
ARTUR
Előzmény: Marosi Peter (20)
Marosi Peter Creative Commons License 2009.03.31 0 0 20
Hibatlanul es lehet vele piszkalodni , csak kell hozza a DPP uj update-je is kulonben nem ismeri fel, 5 perc alatt megvan minden ! Akinek meg nincs meg innen : Firmware letoltes
Előzmény: artur66 (17)
Marosi Peter Creative Commons License 2009.03.31 0 0 19
Egy jo optika nagyon megdobja a full HD-t is :) es meg nem beszeltunk az erzekelorol. igaz egy 100-assal tobbet kell koltened ra ... probald ki valamelyik fotos boltba es vidd haza a kartyat es nezd meg ..en maximalisan elegedett vagyok a videoval meg ugyis,hogy "lebutitom" 720p-be az 1080-at ! ha nincs 56" Tv-d akkor felesleges pl az a 1080 sor nem latni annyira a kulonbseget egy 107cm-es Tv-n ..probaltam !
Előzmény: patyi63 (18)
patyi63 Creative Commons License 2009.03.30 0 0 18

 

 Dehát ez is Full HD-t tud......kell ettől jobb?

Előzmény: Marosi Peter (16)
artur66 Creative Commons License 2009.03.30 0 0 17
Sziasztok!
A raw-funkció hogy szuperál???
ARTUR
Előzmény: Marosi Peter (16)
Marosi Peter Creative Commons License 2009.03.30 0 0 16
szamodra most konkretan jelenlegi ujdonsagok kozul az 500D- tunik jo valasztasnak igaz nem olcso jatek , de tud videjot :)
Előzmény: patyi63 (15)
patyi63 Creative Commons License 2009.03.25 0 0 15

 

 Köszi szépen......hát elég tanácstalan vagyok hogy mit vegyek.

Előzmény: Marosi Peter (14)
Marosi Peter Creative Commons License 2009.03.25 0 0 14
Ha van 130-140e Ft-od erre akkor mindenkepp ajanlom en fotoztam es videoztam is gyors mozgast vele, egeszen kellemes, de a videokamerak gyorsabban fokuszalnak a celszemelyre... este meg ne motorozzal mert veszelyes :) Video
A FOTO resze ha nem nagyitgatsz A3-at akkor rendben lesz es ki tudod szedni a full HD -bol , bizunk hamarosan kijon az uj firmware es azzal majd lehet RAW-ot is loni talan jobb lesz kepminosegre is ha mi editaljuk :)
Előzmény: patyi63 (13)
patyi63 Creative Commons License 2009.03.24 0 0 13

 

 Sziasztok !

 

 Segítségeteket kérem az sx 1-gyel kapcsolatban. Amire használni akarom a gépet,az a motor fotózás és videózás......krossz és enduró....

 

 Én is motorozom terepen és mindig magmnál hordok egy kis ultra kompaktot,hogy megörökítsem az "akciókat" az erdőben.

 

 A kérdés : attól hogy nincs benne követő AF,még tudom használni a gyorson elsuhanó motorok fotózására? Mondjuk a zársebessége gyors ahogy nézem.

A másik hogy hátizsákban hordom és egész nap nagy rázkódásnak van kitéve,ezt bírja ?

Ami miatt megtetszett az a full HD,mert egy ismerősnek van egy JVC HD-s kamerája s tényleg nagyon klassz a képe.

 

Ez meg egyben tudná a fotózást is...bár olvastam teszteket hogy nem vmi tökéletes a képe, de sztem nekem nem lényeges a nagy felbontás, mert általában csak fórumokra meg az ismerőseimnek küldöm tovább s úgyis csak monitoron nézik vissza.

 

Tényleg ha full HD-ben videózok,akkor abból már aránylag jó állóképet is kapok nem?..1920x1080....

log-in Creative Commons License 2009.03.19 0 0 12
Na megint netközelben... :)
Igen, végül is az S3 eléggé hasonló, ami lényeges, az a 28 mm-es nagylátószög, ami a 36-hoz képest nem rossz. Bár vannak ennek a gépnek is (S3 és SX1 és SX10 is) "sajátosságai, de ár érték arányban, valamint használhatóság-hordozhatóság-képminőség hármas szempontjából mindhárom gép szerethető. Ezekről Neked azt hiszem felesleges írnom, te is tulaj vagy, pedig - ha jól olvastam alább - vannak más tapasztalataid is, tükrös téren.
Úgy érzem én is, hogy az S3-al el vagyok még, értelmetlenül költséges lenne lecserélni. Egy barátom konkrétan beleszeretett az SX1-be, azt hiszem igaza van. Ha semmim nem lenne, lehet én is ezt venném, vagy G10-et. (Tényleg, G10-ben nem gondolkodtál?)

Ami a jobb képminőséget illeti, az nekem megoldott, első számú gépnek egy Sony R1-et használok. Így nincs gondom az objektívekre sem. :)

De abban igazad van, hogy mindenki inkább tükröst vesz, érthető okokból, de ennek a gépnek és amazoknak is megvan a filozófiája.

Én a fentiek figyelembevételével mindenképpen kiállok e gép mellett.

A trendet tekintetbe véve pedig: süllyedjen a topic... :(

(Azért ha van időd néhány kifejező képet belinkelni, azt szívesen veszem!)

Üdv!
Előzmény: Marosi Peter (11)
Marosi Peter Creative Commons License 2009.03.13 0 0 11
Ahogy nezem topicot sokan nem vesznek Sx1-et manapsag, ami vegul is ertheto mert csaladi gepnek draga, igenyesebb hobby gepnek meg sokan inkabb az olcsobb SLR melett dontenek es ha jon karacsony ker mindeki inkabb egy jo obit hozza.. ha van egy masik hasonlo masinad akkor vedd meg a 350d.t vagy 400d-t szerintem jobb kepeket fogsz visszalatni , csak hat az uvegek :) azok megcsappantjak a kasszat !!!!
ha etnezel az Canon Eos adok-veszekbe ott vannak neha fincsi darabok..
Mindenesetre nehez dontes az biztos !
log-in Creative Commons License 2009.03.11 0 0 10
Köszönöm! Így már jobban hangzik! :)
Valószínűleg nincs gond vele, csak - ahogy írod - el vagy "kényeztetve". :)
A lassabb fókuszálással nem lehet mit tenni, szerintem ez jellemzője ennek a gépnek, csakúgy mint a viszonylagos mosott képek, valamint a nagy átfogás miatt megjelenő CA is. Cserébe viszont ha az ember hajlandó lemondani a pixelvadászatról, és helyette inkább képeket akar készíteni, akkor ez a gép megfelelő lehet. Árban és tudásban versenyképes egy tükrössel szemben, cserébe a penge éles, hibátlan minőségű képek oltárán kell áldozatot hozni. Röviden ez egy svájci bicska.
Nekem van most egy S3 IS-em (is), ennek, ahhoz képest van 28 mm-es nagylátója, még nagyobb átfogású - szerintem jó minőségű - objektívje.
Ekkora átfogást - több objektívvel is - meglehetősen költséges tükrössel megvalósítani, méretről és súlyról nem beszélve, viszont azon az oldalon van a jobb minőség. Ez viszont ellensúlyozható a kép mondanivalójával.
De hogy igazságos legyen, a csúcs az, ha a tükrös technika párosul a jó témával. :)
Ekkor már csak a cipelés és a vékonyodó pénztárca a hátrány. :) Na jó, abbahagyom...
Előzmény: Marosi Peter (9)
Marosi Peter Creative Commons License 2009.03.10 0 0 9
"Lassan, viszonylag hosszú ideig fókuszál " :) ez a helyes megfogalmazas amit irtal :) de lehet hogy csak En vagyok ennyire finnyas es kenyelmes , hozzavagyok szokva az USM-es L es obikhoz aztan lassunak tunik a mark II-es utan! meg most se tudtam vegig nezni az osszes beallitasat annyi van neki , hihetetlen gazdag funkciok.. ha barmi kozben felmerul kerdes irj, en is 2 naponta benezek ! mostanaban rarakom a nagy 580-as vakut es ugyanugy hasznalhato mint bar,melyik tokros gepen ;)
Hamarosan kijon az uj firmware is es bizom hogy RAW-ban meg tobb lehetoseg van a kepeken dolgozgatni ;)
Előzmény: log-in (8)
log-in Creative Commons License 2009.03.09 0 0 8
Szia Péter!

Köszönöm, hogy válaszoltál!
Valóban a jó dolgokat leírják a marketinges oldalak :)
Az várható volt hogy iso 400 felett zajosodik, ez a gép fizikai adottságaiból következik, ez nem gond. Valamennyire várható, de jobban meglep, a nagytelés fókuszálási probléma. Kevés fénynél beltérben jobban számítana erre az ember, jó fénynél azonban a nagy átfogás miatti fényerőveszteség miatt lehet. Pontosításnak megkérdezem, hogy a "nehezen fókuszál élességet" egészen pontosan mit jelent? Lassan, hosszú ideig fókuszál, vagy elfogadható sebességgel, de téveszt. Vagy esetleg lassan is, és téveszt is?
A videó, mint lentebb írtam, nem érdekel különösebben, valamiért a fotózás jobban megfogott. De nem hátrány, ha szükség esetére tud ilyet is a gép, mindenesetre köszönöm az ezzel kapcsolatos információkat is.
A linkeket megköszönöm, kíváncsi vagyok rá!

Bocs, ha nem válaszolok azonnal, de kevés időm van gép elé ülni!

Előzmény: Marosi Peter (7)
Marosi Peter Creative Commons License 2009.03.04 0 0 7
En lassan 3 hete "nyuzom" csaladi gepnek utazashoz es hobbi celra 100%-os, rengeteg kreativ lehetoseg van benne , makroja kifejezetten jo, inkabb leirom mi nem tecc benne a bovebb infokat pozitiv oldalait ugyis leirjak a teszt oldalak:
iso 400 es magasabb erteken lathato kepromlas, belso terben elkell egy rendszervaku hozza, jo fenyviszonyok kozott is 20x zoomnal nehezen fokuszal elesseget es ami a legfontosabb ha netan raveszed magad videora akkor SDHC GYORS 16gb-os kartya!!! mert mocskosul eszi a Gb-otak :) es a lassu SD kartyaval 5-10mp utan 1xruen leall gondolkodni !!!!!!
Szeirntem az egyik legjobb kategoriajaban most foleg a HD miatt, engemfoleg ez tudott meggyozni ezert is vettem meg ! Ha lesz idom majd nyomok be linket es kepeket csak uszom most a sok meloban !!!
Előzmény: log-in (6)
log-in Creative Commons License 2009.03.02 0 0 6
Video nem hat meg, valamennyire lehet a "kicsivel" is, ha nagyon kell.
Elsősorban a fotózás érdekel. Meglehetősen kreatív, sokoldalú gépnek tűnik mindkettő. És természetesen költséghatékony, hiszen ennyiért egy objektívet is alig-alig kapni tükrösre. Amatőr szinten - úgy gondolom - elégséges ennek is a minősége, a technikai oldal tekintetében. Többet inkább a témával lehet tenni egy jó képért...
Nem szeretnék ezzel egy kompakt-tükrös vitát indítani, van abból elég.
Viszont szeretnék gyakorlati tapasztalatokról hallani tulajdonosoktól. De legalább aki fogta és fényképezett is vele.
(Nekem már volt egyszer sx1 a kezemben, de nem fotóztam vele.)
Előzmény: Marosi Peter (5)
Marosi Peter Creative Commons License 2009.03.02 0 0 5
Ha nem hasznalod a video funkciokat -- egyertelmu a kisebb es olsobb ha esetleg gerjedsz a full Hd-ra akkor SX1 , you tube-on raktam fel es vannak is demo videok az sx1 el nezd meg oket nagyon fincsik;) lebutitva is 720 sorra agyonveri barmelyik SD DV kamerat igaz nem annyira komoly mint a markII a lencse es nagyobb erzekelo miatt! Canon HD ne felejtsd el bekapcs :"watch in HD" funkciot
Előzmény: log-in (4)
log-in Creative Commons License 2009.01.26 0 0 4
Érdekel engem is ez a gép, vagy a kisöccse az sx10.
Van ezekkel tapasztalata valakinek?
Hobbi fotózásra kellene, kreatív állítási lehetőségekkel. Úgy tűnik, ebben mindezek megvannak.
S ha van valaki, akinek nincs ilyengépe , de van érve mellette, vagy ellene, azt is szívesen veszem.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!