"Az Országos Választási Bizottság (OVB) keddi ülésén ismét elutasította azt a népszavazási kezdeményezést, amelyet azzal a céllal nyújtott be egy magánszemély, hogy június 4-ét Trianon-emléknappá nyilvánítsák. Az Alkotmánybíróság tavasszal semmisítette meg az OVB előző, ugyancsak hitelesítést megtagadó határozatát. A bizottság szerint a kérdés nemzetközi szerződéseket érint, így tiltott tárgykörbe tartozik."
A franciákról való fröcsögés, pedig felválthatná már a "(h)ősmagyarokban" mondjuk egy kirándulás a csodás és gyarapodó hexagonba . Ők nem a szájukat tépték évszázadokon át, hanem folyamatosan a világ élvonalában tudtak maradni. Pedig pl. III. Béla korában mi sokkal gazdagabb,erősebb királyság voltunk... Csak ezerszer tehetségtelenebbek, amit sajnos az elmúlt századok sajnos csak még egyértelművé tettek.
Te ezt tényleg komolyan gondolod, vagy csupán nagyapád földrajzkönyvéből idéztél... Amit persze már, akkor is csupán a szemellenzős csőcselék hitt el de, ez most végképp szánalmas, életidegen badarság.
"Pár hónapot harcolt összesen, annak is nagyobb részét nem a saját területén"
Franciaország már 1914 júliusában a Tiszántúlig ígért minden magyar területet a szőröstalpúaknak ha beszállnak.
1916 nyarán sikeres a Bruszilov offenzíva. A románokat hadbalépésre kapacitálják az oroszok. Románok félnek, vonakodnak. Nagynehezen megszületik a megegyezés, látva az orosz előretörést románok kötélnek állnak.
Oroszok 1916 dec 17-én ultimátumot intéznek Romániához: vagy támad 10 napon belül, vagy 100.000 katonával betörnek Romániába és megszállják.
Románia 1916 aug 27-én lépett be a háborúba, a csapatok elindulása után, az esti órákban adják át a hadüzenetet, mikor csak a portás van a magyar Hadügyminisztériumban.
Hat hét alatt kiverik őket Erdélyből sebtében összeszervezett OMM és odairányított német alakulatokkal.
1916 dec 6-án az OMM és német haderő elfoglalta Bukarestet.
A románok Moldvába szorulnak vissza.
Oroszok segítséget küldenek. Stabilizálódik a front, ellentámadásra is futja (ami később összeomlik az Ojtuzi szorosban ellenálló magyar csapatokon.
Orosz csapatok egyre kevésbé hajlandóak harcolni. Mennének haza.
1918 március 2-án a románok helyzete tarthatatlan lett, a szövetséges orosz csapatok végleg kiszálltak.
1918 márc 4-én különbéke a Központi Hatalmakkal, amit később a furmányos román diplomácia úgy magyarázott ki: nem érvényes, mert nem történt meg a békeszerződés ratifikálása...
1918 áprilisában zavargásokat majd nemzeti tanács felállítását provokálják ki Moldovában, majd a korábbi szövetségeshez tartozó országrészt Romániához csatolják. (1812-ben Oroszország megszerezte a területet)
A többit meg ismeritek, igazi hullarablók voltak 1918 novemberében.
Csak ismertetem, hogy a román fél, akik "Pár hónapot harcolt összesen, annak is nagyobb részét nem a saját területén" közel annyi emberveszetséget szenvedett mint a magyar fél 4 hosszú év alatt, miközben a két ország mozgósítrott erőinek száma közel sem azonos.
Így van, legalább az áramtermelést át kéne állítani lignitre/barnaszénre; középtávon megújuló energiára. Amíg kapolyi et. kezében hagyjuk az energiaimport intézését, addig erre remény sincs.
Képzeld el, milyen erős lenne gazdaságilag az az ország, aminek:
- van tengeri kijárata - gördülékeny kereskedelem, olcsó gabonaexport akár honolulura is
- vannak ásványkincsei melyek biztosítják az ipar számára az alapanyagellátást (Felvidék, Kárpátalja, Erdély - vasérc, színesfémek, só)
- vannak megújuló természeti kincsei, erőforrásai (fa, turizmus, gyógyfürdők, rekreáció, tengerpart, síparadicsom, stb)
- rendkívül jó mezőgazdasági adottságai (elég kaja az egész Kátpát-Medencének, sőt...)
- vannak nemesfémei, tartalékképzés, regionális katasztrófa esetén többévi importot/újjáépítést finanszírozhat a nemesfémtartalék)
- van olaja, földgáza (Magyarország, Horvátország, Románia)
Képzeld el, hogy fejlődne, ha a hasonló alapértékrenddel ám különböző élettapasztalattal, tudással, felfogással rendelkező népeket sikerülne összefogni: itt épülne a hidegfúziós erőmű, itt lenne az első klónozásos szervpótló centrum, itt lenne a legmagasabb életszínvonal és várható életkor Európában. Mint Mátyás király idejében.
A románok teljesen el voltak vágva az Antant-hatalmaktól. Viszont 1918 őszén összeomlott a bolgár front, s Románia újra kaphatott utánpótlást az Antanttól.
A lakossághoz viszonyított arányokat tekintve a legmagasabb Románia 340 ezres embervesztesége (4,7 %), s csak jóval utána következnek a többi hadviselők: Franciaország 3,5 %-al, Németország és Anglia 2,8 %-al stb. Viszonylag kicsi az induláskor semleges Portugália (7,5 ezer) és Görögország (5,5 ezer) embervesztesége.
A forrást szeretném megnézni. A román veszteség hihetetlenül magas. Mit csináltak? "Orosz gőzhenger"-ről hallottam, amikor tömegesen hajtották az embereket a géppuskák elé, de hasonló románól nem.
1918.11.03. Páduai fegyverszünet. a világháború vége. Magyarország katonai embervesztesége 661 000 halott, 743 000 sebesült, 734 000 hadifogoly (összesen a mozgósítottak több, mint fele).
A nyugati végek magyar lakossága valójában részben elmagyarosodott horvát, szlovén, vend népesség. Nagyjából ugyanez volt/ van Burgenlandban. Egy részük magyarnak vallotta magát más részük délszlávnak. A Mosoni-síkságon és Pozsony környékén német lakosság egy része is elmagyarosodott a 19 sz-ban.