Keresés

Részletes keresés

Abrosz Tisztakosz Creative Commons License 2008.11.12 0 0 57
egy percig se zavarjon, hogy a cucilizmus csődbe ment, gazdasági, morális és demográfiai válságot hagyva maga után, amit 20 éve próbálnak kezelgetni
Előzmény: feketekavics (53)
Ipari-antidepresszió Creative Commons License 2008.11.12 0 0 56
Nem tudom milyen pénzt kerestek. A felosztó-kirovó rendszer nem halmoz föl pénzt. Az akkor befizetett pénzt szétotsztották az akkori nyugdíjasok között.
Előzmény: Hozzászól, ó! (55)
Hozzászól, ó! Creative Commons License 2008.11.12 0 0 55
"keressék meg a bűnösöket és sitteljék le őket kérem"


Ez jó ötlet, támogatom... de sajnos ettől még nem lesz pénz.
Előzmény: kisrobot3 (3)
Álomvédelmi twist Creative Commons License 2008.11.12 0 0 54

"nyugdíjasok és pont Ők mondogatják, hogy a 13. havi nyugdíj az luxus."

 

Rosszul tudják. A 13. havi nyugdíj a 2002-es választások mindenáron való megnyerésének egyik hazug eszköze volt.

Ezért, ha a hataloméhes MSZP úgy látja titkos közvéleménykutatásai alapján, hogy több szavazot veszít a nyugdíjasok túltámogatásával, mint az aktívak normális életnívóját hosszabb távon biztosító rendszer létrehozásával, akkor habozás nélkül, bár nagy sírások, manipulációs körítésekkel, de meg fogja szüntetni.

Előzmény: Ipari-antidepresszió (41)
feketekavics Creative Commons License 2008.11.12 0 0 53

>>>A mai nyugdíjasok

IGENIS

felépítették ezt az országot

___

Csak az ipart, építőipart, mezőgazdaságot a húsosfazék mellett ülők szétlop... szétprivatizálták. Ha az a felhalmozott tőke értékén talált volna gazdára, vagy működtették volna tovább...

____

volna: Eső után köpönyeg.

____

Elpocsékolták a munkájuk gyümölcsét, most meg ugyanazoknak (elit?!) jár a pofájuk, hogy hitelből kell a nyugdíj egy részét fizetni.

_FK

 

Előzmény: IDKFA (51)
IDKFA Creative Commons License 2008.11.12 0 0 51

A mai nyugdíjasok felépítették ezt az országot,

 

Ezt a baromságot már jó lenne végre elfelejteni. A mai nyugdíjasok nagy része nem volt 10 éves a háború után és lófaszt sem épített.  El lengett-tengett a Kádár rendszerben, 20 milliárd $-os államadósságot hátrahagyva aztán 50-55 évesen elvonult nyugdíjba. Az akkori befizetéseik meg ha nem szórták volna el Kádárék, sem fedeznének 6 havi nyugdíjnál többet évente, nem 13-at.

Előzmény: Törölt nick (24)
Abrosz Tisztakosz Creative Commons License 2008.11.12 0 0 50

elég cinikus dolog számonkérni a lakosság 10%-15%-át kitevő érdemi aktív adófizetőkön, hogy mi történt az elmúlt 20 évben, miközben a szavazók több mint felét kitevő inaktív réteg fenntartja a nyuggerszocializmust

 

 

Előzmény: horex (32)
Abrosz Tisztakosz Creative Commons License 2008.11.12 0 0 49
a nyuggerek túlnyomó többsége ráugrana, tisztelet a kivételnek
Előzmény: Ipari-antidepresszió (43)
Ipari-antidepresszió Creative Commons License 2008.11.12 0 0 48
Adót emelni tovább nem lehet, mert már most 60-70%. Ha felviszed 100%-közelébe vagy egyenesen fölé, akkor csak kinevetnek.
Előzmény: horex (15)
Ipari-antidepresszió Creative Commons License 2008.11.12 0 0 47
Hátránya, hogyha a befizetők száma lecsökken, akkor csökken a nyugdíj is.
Előzmény: Törölt nick (45)
Ipari-antidepresszió Creative Commons License 2008.11.12 0 0 46
Ez lényegében az lenne.
Előzmény: locsemege (11)
Törölt nick Creative Commons License 2008.11.12 0 0 45

Ez a jó a felosztó kirovóban. Nem tud elértéktelenedni a felhalmozás...

 

Előzmény: Ipari-antidepresszió (44)
Ipari-antidepresszió Creative Commons License 2008.11.12 0 0 44
Felhalmozás magán nyugdíj pénztárakban van, felosztó-kirovóban nincs.
Előzmény: Törölt nick (42)
Ipari-antidepresszió Creative Commons License 2008.11.12 0 0 43
szóval a fedezetlen nyugdíjat jelzálog kiváltás címén fogják az aktívok kifizetni, nem kamat és tőkerészként
Nem lenne kötelező a kiegészítő nyugdíj. Akkor jelzálog sem lenne.
Előzmény: Abrosz Tisztakosz (6)
Törölt nick Creative Commons License 2008.11.12 0 0 42

Ez a felhalmozás épp most értéktelenedik el. Indiánt kell idéznem megint. A hosszútávú megtakarításokazt amióta léteznek a hosszú futamidő végére még sosem fizették ki, valamiféle háborúk (hiper)inflációk vagy akár államosítások okán...

 

Előzmény: Ipari-antidepresszió (40)
Ipari-antidepresszió Creative Commons License 2008.11.12 0 0 41
Megint egy tizenéves kisköcsög, aki a nyugdíjasokban látja élete megrontóit...
Az ilyeneknek vajon voltak/vannak szüleik? Vagy valahol a búzaföldön szedték fel őket az árvaház emberei?


Gratulálok, ez Téged minősít. Ha megnézed a hozzászólásaimat, láthatod, hogy nem vagyok tizenenéves. Szüleim élnek, akik nyugdíjasok és pont Ők mondogatják, hogy a 13. havi nyugdíj az luxus.
Előzmény: Törölt nick (8)
Ipari-antidepresszió Creative Commons License 2008.11.12 0 0 40
Azt a pénzt befizettük, most csak azt kapjuk vissza kamatostól!
Te valami álomvilágban élsz! Az akkor befizetett nyugdíjjárulékot az utolsó fillérig szétosztották az akkori nyugdíjasok között. Ez a felosztó-kirovó rendszer lényege! Felhalmozás ebben a rendszerben nem történik egyaltalán.
Előzmény: kisrobot3 (3)
==T== Creative Commons License 2008.11.12 0 0 39
A mai nyugdíjasok egy olyan országot hagytak maguk után, ami a 80-as évektől a csőd szélén táncol, ráadásul bónuszként 4 évente megválasztják a nyakunkra az exkommancsokat, akik a zelsőszámú felelősei a jelenlegi helyzetnek. Köszi mai nyugdíjasok...
Előzmény: Törölt nick (24)
Törölt nick Creative Commons License 2008.11.12 0 0 38

A negyven éven aluliaknak a bérük 50% magán nyugdíjpénztárba utaltatnám elkerülendő a mostani fikázás,

 

Inkább államosítani kéne a magán-nyugdíjpénztárakat, (mielőtt teljesen elértéktelenednek az eddigi befizetések) és visszatérni a teljes felosztó-kirovó rendszerre, és csak abból fizetni a nyugdíjakat ami befolyik, és csak annyit nyugdíjra költeni ami befolyt.  cca., 8%-al növekedne az állami nyugdíjalapba történő befizetés, és az államosítással, erősen szufficites lenne a nyugdíjkassza, az államosítás pillanatában....

Előzmény: Törölt nick (17)
Törölt nick Creative Commons License 2008.11.12 0 0 37

A mai nyugdíjasok felépítették ezt az országot,

 

Amit aztán az elmúlt 20 évben el is adtak...

Előzmény: Törölt nick (24)
Törölt nick Creative Commons License 2008.11.12 0 0 36

Akkor már inkább kötelező Békekölcsön jegyzés. Negyedévente a szerencsés nyuggerek kihúzott Békekölcsön száma, egy kiló csirkefar-hát nyereménnyel jár...

:-(

 

Előzmény: Ipari-antidepresszió (-)
Törölt nick Creative Commons License 2008.11.12 0 0 35

6/ jövedelmek járulékainak és adóinak azonnali emelése

 

Az előző 5 pont után, minek?

:-)

 

Előzmény: horex (15)
==T== Creative Commons License 2008.11.12 0 0 34
Akkor talán nem kellene a nyugdíjasoknak négyévente megszavazni azt az MSZP-t, ami ellopta azokat az állítólagos befizetéseket...
Előzmény: kisrobot3 (3)
Törölt nick Creative Commons License 2008.11.11 0 0 33
Aha. Az ingatlanárak soha nem eshetnek. Ismerősnek hangzik az ötlet... LOL
Előzmény: Ipari-antidepresszió (-)
horex Creative Commons License 2008.11.11 0 0 32

A te és a hasonlok pimaszsága meg abban áll , hogy ide jössz hergelni a népet, a nuggereken akarod számon kérni, hogy elbasztátok az elmult 20 évet.

Mennyit is nyernétek?

Gyurcsány a beszédében , vagy egy honapja 80 milliárd sporolást számolt.

A többivel 1000 mill. mit kezdenél?

 

Mijafaszt csináltatok , hogy ide jutott az ország?

Ez a visszamutogotás olyan mint amikor "bezzeg az Orbán"

OK, Kádár elbaszta./persze nem/

És ti, helyrehoztátok???

Mutass fel akármit ami érdemben jobb lett ebben az országban és megkövetlek.

 

by horex /még nem nyugdijas/

Előzmény: Abrosz Tisztakosz (26)
Törölt nick Creative Commons License 2008.11.11 0 0 31

"ps: láda sör rá, hogy nem becsületes munkáért kapott pénzt!!!"

Ez nem egészen igy van. Ha 57 éves, és 233 ezer körüli a nyugdija, akkor valószinűleg végig max. járulékot fizetett.

Az már más kérdés, hogy nagy valószinűséggel közalkalmazott volt, én a láda sört rendőr- vagy katona tiszti beosztásra tenném. Ez esetben pedig a munkáját az adófizetők pénzéből honorálták, és most a magas, korai  nyugdiját is az adófizetők terhére fizetik.

Előzmény: Törölt nick (19)
Abrosz Tisztakosz Creative Commons License 2008.11.11 0 0 30

ha a korhatár alattiak kivágására gondolsz, azzal csak elodázod a problémát 6-8 évre, ráadásul a jogosultságot elég necces elvenni....

 

már írtam, szerintem megoldás lenne az életkor+szolgálati idő módszer, a két számot összeadva megkapjuk azt a százalékot amennyivel nő vagy csökken a nyugdíj

 

ez politikailag is eladható lenne hiszen eccerre lennének nyertesek és vesztesek is

Előzmény: ZR (29)
ZR Creative Commons License 2008.11.11 0 0 29
Ne légy igazságtalan...a nyugdíjasok felezését jelentené, akik nem érdemlik meg...mi is tudjuk kik azok, és a nyugdíjasok is tudják...a többi ugyanazt kapná, amit eddig...
Előzmény: Abrosz Tisztakosz (28)
Abrosz Tisztakosz Creative Commons License 2008.11.11 0 0 28

szánalmas vagy

 

Kádár népének én nem köszönhetek semmit, legfeljebb a létező szocializmust: gazdasági, demográfiai és morális csődöt, a mutyizás, csalás, igénytelenség uralmát, kaparj kurta mentalitást, önzést, rövidlátást és proli irígységet

 

ne nagyon akard, hogy a nyuggerek megkapják azt ami valójában járna nekik, mert az a nyugdíjak felezését jelentené minimum

Előzmény: Törölt nick (24)
pemex Creative Commons License 2008.11.11 0 0 27
Nos régen amikor nem volt nyugdíj akkor is az aktív dolgozók tartoták el az idős családtagjaikat. Akkor viszont ez direkt dolog volt.
Most meg levonják a járulékot az egyre kevesebb dolgozótól és egyre több nyugdíjast kéne jóllakatni vele. Nem beszélve a 13. haviról, aminek semmiféle közgazdasági alapja nincs.
Az, hogy nem közvetlenül a saját szüleinket tartjuk el, emiatt nem "divat" sok gyereket csinálni, akik majd eltartanak minket. Hisz a társadalom ajd úgyis megteszi ezt.
Csak hát ugye eljön az igazság pillanata: a sok mai szinglit meg egykés szülőt ki fogja eltartani.
Szánalmasság elkúrt pénzekről vitázni. Az már nincs és kész. Mindig csak a jelen pillanat van.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!