Keresés

Részletes keresés

Tu-154 Phd Creative Commons License 2021.06.13 0 0 7981

Hali Grisa !!!

 

Azt írod a piponak ,hogy """"".demost aztán sürgetni őket, hogy minél elöbb nagypapi legyél"""

 

Azt hiszed Grisa ,hogy mindenki szeret egy "nagymamával "együtt hálni ???,,,hehehehehe

 

Lehet hogy a pipo még nem szeretne egy "nagymamával "együtt hálni ,!! hehehehe

Így aztán nem sürgeti a lyánykákat ! Ejj ráérünk arra még ,mondja pipo ,majd ha nyugger lesz .No majd akkor jöhetnek az Ónokák !!

Előzmény: grisin100 (7978)
Tu-154 Phd Creative Commons License 2021.06.11 -1 0 7980

Hali Mi ... !!

 

Ma van Oroszország napja (День России)....""Az Orosz Föderáció nemzeti ünnepének nevezett Oroszország napja az RSFSR állami szuverenitásának 2002 előtti nyilatkozatának elfogadásának napja. 1992 óta évente, június 12-én ünneplik. Oroszország napja az Orosz Föderáció fontos munkaszüneti napja ,és egyben a legfiatalabb munkaszüneti nap is !!

Egyébként június 12-én a "függetlenség" mellett Oroszország megszerezte első elnökét - ezen a napon, de már 1991-ben sor került az ország történelmének első országos nyílt elnökválasztására, amelyen B.N. Jelcint választották. Ő volt az, aki 1994. június 2-i 1113. sz. Rendeletével állami jelentőséget adott június 12-nek, és maga az ünnep is elnevezésre került - az Orosz Föderáció Államszuverenitási Nyilatkozatának elfogadásának napja. Később az egyszerűség kedvéért a függetlenség napjának hívták.

 

 

Na mit szólsz hozzá ??,,,Már megint 3 napos ünnep !!

 

Vaze lassan könnyebb lesz számolni ,hogy hány napot is dolgoznak a Nagy földön !!!,hehehehe

pipo906 Creative Commons License 2021.06.10 0 0 7979

Hajtom a csapatot, Én is várom már az unokákat!!

Előzmény: grisin100 (7978)
grisin100 Creative Commons License 2021.06.09 0 0 7978

Sziasztok!

 

Gratula Pipo....demost aztán sürgetni őket, hogy minél elöbb nagypapi legyél

Ha TU nem figyel oda , lehet, hogy elöbb lesz Dédipapi... hihihihi

Előzmény: pipo906 (7969)
pipo906 Creative Commons License 2021.06.08 0 0 7977

Hali, Tu, Mindenki! Lesznek képek is ,csak győzd nézni majd!!

Előzmény: Tu-154 Phd (7976)
Tu-154 Phd Creative Commons License 2021.06.08 0 0 7976

Hali pipo !!!

 

Én sem tudtam,, csak pont beszélgettem a könyvelőmmel, és rá terelődött a szó a nyugdíj dolgokra,,úgy január környékén  .No akkor említette ezeket a ,,,ha nem tudod nem kapsz nyugdíjat előírást ! És mivel friss az eljárás menete ,így pontosan tudom hogy mit kell csinálni.A hat hetet is onnan tudom hogy mi jó két hónappal előtte mentünk be a nyugdíjfolyósítóhoz ,vagyis január végén ,,osztán csak megkérdezték hogy mit akarunk még, hisz több mint két hónap van még hátra ,,Szóval majd másfél hónappal --(( hat hét ))--,a nyugdíjba vonulás előtt jöjjünk újra vissza ,akkor tud a gép csak regisztrálni ,és akkor tudják elkezdeni kiszámolni ,hogy mennyi az az annyi ...

 

No akkor csak lesz abból a gyulai képözönből valami ,,,hehehehehe

Előzmény: pipo906 (7975)
pipo906 Creative Commons License 2021.06.07 0 0 7975

Hali Tu!

Köszi az infót, ezt nem is tudtam,nekem már csak 8 hónap van hátra, ha igaz!! A Gyulai képeket pedig tényleg előkerítem és megosztom!!

Előzmény: Tu-154 Phd (7974)
Tu-154 Phd Creative Commons License 2021.06.07 0 0 7974

Hali pipo !!!

 

Na szépen állunk veled is !!!!,,még vagy 9 hónap !,Mééééér van az hogy ti ketten a Grisával ,mindig rá tesztek egy évet ,csakhogy ne kelljen elmenni nyuggernek ??!! Húzzátok az időt ,mint a rétes tésztát !!!  hehehehe

,Én meg azt hittem hogy az idén mész pihenőbe .  Bár mint írod rengeteg a munka ,,, és ha rengeteg a munka ,,akkor nem is mehetsz nyugdíjba ,,mert a sok munka nem engedi meg azt a luxust ,hogy lófrálj napközben a piacon ,meg semmit tegyél ,meg napozzál ,,szóval lógjál egész nap ,egész héten ,egész hónapban !!hehehehehe

 

Azt azért ne feledjétek ,hogy a nyugdíjba vonulásotok dátuma előtt kb 6 héttel jelentkezni kell a Nyugdíjfolyósító Intézményben,hogy ekkortól lesztek nyuggerek ,ez azért kell ,mert akkor kezdik kiszámítani ,hogy mennyi nyugdíjat fogtok kapni.Minden fellelhető munkában töltött időre vonatkozó igazolást ,régi munka könyvet,, érdemes be vinni !! Ha nem mentek el jelentkezni ,,nem fog jönni a nyugdíj ,,mert nem automatikus a járandóság ,és csúszni is szokott a végleges nyugdíj megállapítás  dátuma is, ennek ellenére .Persze előleget mindenképp utalnak. Pl a nejem most az idén  április 13-ától Nyugger --(( olvasod Grisa ?? Április 13-tóóóóól ))--,,de csak most június 1-től folyósítják neki a tényleges nyugdíját,pedig március elején beadtuk a jelentkezésünket,az igényünket a nyugellátásra vonatkozóan.Természetesen április 13-tól számolják a járandóságot ,de a küldött előleget beszámítják ,,Pótolják ,vagy levonják a kiküldött összegtől függően. !!! Június egytől viszont már rendesen utalják ,oszt kinek hogy ,vagy bank számlánkra történik az utalás ,de van akinek a postás hozza !! Vagyis tehát ,jó 3 hónapba tellett   a számolása a Nyugdíjfolyósítónak ,hogy rendes kerékvágásba döccenjen a nyugellátás !!!!

Szóval érdemes megjegyezni amit írtam !!

 

Bizony szép lassan veletek bezárólag,,-(mert ti voltatok tán a legfiatalabbak )-, mindenki nyugdíjas korú lett az egykori FIATAL, alig ,vagy épp 20 éves múlt, társaságból ,már akik megélték ezt a kort .... !!,Hogy elrepült ez a 40 valahány esztendő.

No majd jövőre akkor rá pillanthatunk a gyulai nyaralásodra is ,,Persze ha csak nem lesznek ilyen meglepetés szerű fotóid megint,mint a lyánykáid egy éve volt házasságáról....Mert aztán csak azt fogjuk olvasni egyszer 5 év múlva ,,hogy nagyapa lettél 3 évvel ezelőtt....hehehehehehe

Előzmény: pipo906 (7973)
pipo906 Creative Commons License 2021.06.05 0 0 7973

Hali, Mindenki!!!! Jövő márciusban leszek 65, ha igaz!! A képeket meg felrakom , csak rengeteg a munka!

 

Előzmény: Tu-154 Phd (7971)
Tu-154 Phd Creative Commons License 2021.06.05 0 0 7972

Hali Grisa !!! 

 

már csak 1 év ,és 10 hónap a jóleső semmit tevéshez,,,,igyekezz vaze !!!,,mert a pipo is mindjárt nyugger lesz ,oszt vaze egyedül maradsz a munka frontján ,,,,mi meg a napozó ágyakból, hideg sörike mellet figyejük a napi tevékenységedet a munkában ,,,,a fronton ,,hehehehehe

Előzmény: grisin100 (7967)
Tu-154 Phd Creative Commons License 2021.06.05 0 0 7971

Hali Mi !!  Hali pipo !

 

Hurrráááá meg jött a PIPO is !,,Gratula a lyánykáidnak az esküvőjéhez !.Monnnyuk pont időben értesítettél minket a nagy eseményről ,,,hehehehehehe ,,,,Persze a Gyulai nyaralás képeit még végig sem tudtuk nézni,és már itt is van a következő sorozat ,De te hol vagy rajta a képeken ???....hehehe  ,Bár azt hiszem azt ígérted ha majd nyugger leszel rakod fel őket ! ..te az idén mész ugye ,nyugdíjba ??

pipo906 Creative Commons License 2021.06.02 0 0 7970

Ez tavalyi kép, akkor a nagyobbik lányom ment férjhez!

pipo906 Creative Commons License 2021.06.02 0 0 7969

A kissebbik lányom is férjhez ment!!

pipo906 Creative Commons License 2021.05.28 0 0 7968

Hali! Én előbb leszek, ha IGAZ!!

Előzmény: grisin100 (7967)
grisin100 Creative Commons License 2021.05.27 0 0 7967

Hali TU!

 

Most meg már lassan , annyira tellik az idő, hogy  lassan

A nyuggerekhez tartozom....de tényleg lassan! hihihi

Előzmény: Tu-154 Phd (7966)
Tu-154 Phd Creative Commons License 2021.05.10 0 0 7966

Hali Grisa !!

 

Háááátvaze ezt jól be néztem ,, elfelejtettem,hogy a Nagy földön az ilyen Nagy ünnepek 2 naposak szoktak lenni ,, vagyis ,ha május 9-én van a Győzelem napja ,akkor evidens ,hogy a 10-dike ünnep nap !!  Szóval május 10 hétfő is munkaszüneti nap volt a Nagyföldön....No de holnap már minden a rendes kerékvágásban megy odakint is ...Akár haza is jöhetünk már hisz le telt a 10 napos szabadnapos munkaszünet !!!  hehehehe

Előzmény: grisin100 (7964)
Tu-154 Phd Creative Commons License 2021.05.09 0 0 7965

Hali Grisa !!

 

Azért szép csendesen araszól felfelé a győzelem napi évfordulók évei ,, Már a 76-dik éve 1945 május 9-én ,hogy a Szovjet hadsereg győzőtt a fasiszták felett.

Igaz közben már megint kihallani egyes történelmet meghamisító mondás is .Pl a Csehek azt találták ki hogy őket nem A Szovjet hadsereg szabadította fel ,hanem az amerikaiak !!!...Hmmm!! Persze voltak szövetséges csapatok is a térségben ,,de a Csehek a Szovjet hadseregnek köszönhetik a felszabadulásukat , és tulajdonképp a Szovjet katonák haltak meg az utolsó ütközetekben ,mert az Amik 40 km-re Prágától megálltak..

Pár napig még dörögtek a fegyverek, a német erők maradványai Csehországban május 12-én, Jugoszláviában pedig május 14-én kapitulált.

1945. április 28-án Sztálin még megkérdezte Konyev marsallt: ki szabadítja fel Prágát? Konyev 1. Ukrán frontja volt a legkedvezőbb helyzetben, megkezdődtek tehát az új hadművelet előkészületei. A hadműveletben az 1., 2., és 4. Ukrán frontnak mintegy kétmillió katonának kellett részt vennie.Május 6. és 11. között a Vörös Hadsereg Csehszlovákia területén 859 440 német katonát ejtett foglyul. 

Előzmény: grisin100 (7964)
grisin100 Creative Commons License 2021.05.09 0 0 7964

Élőben néztük a felvonulást nejkémmel

Putyin' bá szokás szerint, röviden de velősen mondott beszédet!

Nem is TUdom, hogy holnap ott már mennek melózni vagy még pihiznek pár napot?! :-)

Előzmény: Tu-154 Phd (7963)
Tu-154 Phd Creative Commons License 2021.04.28 0 0 7963

Hali Grisa !!!

 

Látod látod ,ha most kint lennénk Oroszföldön akkor május 1-től május 10-ig nem kéne dolgozz !!!

Húú vaze micsoda parádé lesz megint a Vörös téren május 9-én... Majd élőben fogom nézni ,, mert nekem nem kell dolgozni mennem ,,De azért majd ide is felteszem, amikor már megjelenik a youtubon,,, hogy te is nézhesd a Nejkéddel !!!!

Persze ha már nyugger lennél ,,akkor meg egyáltalán nem kéne dolgozz ,és te is élőben délelőtt nézhetnéd !!

Látod az örök igazság az !!!!!!! , hogy az első igazságtalanság akkor történt az életedben ,amikor téged nem kérdeztek meg, hogy jönni akarsz -e a világra ,és hogy mikor !!

Ha két -három évvel előbb csöppentél volna -e bolygóra ,,már nyugger volnál ,,,, hehehehe

Előzmény: grisin100 (7962)
grisin100 Creative Commons License 2021.04.14 0 0 7962

Köszi TU!

 

Azért érzem ám, hogy 1re gyengébb vaok, munkailag... csajilag jó ÁLLOK:-)

Soxor fáj a térdem (is) de azééé mááá nincs 2 évem....mert "csak364napDD

Előzmény: Tu-154 Phd (7961)
Tu-154 Phd Creative Commons License 2021.04.13 0 0 7961

Hali Grisa !!!!

 

BOLDOG SZÜLETÉS NAPOT !!!!

 

Tavaly a vörös térről Paul McCartney köszöntött ,,az idén Tina Turner köszönt születésnapod alkalmából 

https://www.youtube.com/watch?v=HJya9IIRmjg

 

Pont egy évvel ezelőtt írtam hogy már csak 2 év ,és 364 nap van hátra ,hogy te is Nyugger legyél !

 

Most a mai nappal ez a szám jelentősen lerövidül .Már csak 1 ÉV ,,és 364 nap van hátra !!

 

Huuuuu vaze haladsz ám rendesen a mi általunk kitaposott nyugger élet felé !

 

Tehát !!!!,,,Ha egy bárpultnál közvélemény-kutatást tartanánk, hogy a vendégek milyen alkoholt választanának a vodka, gin, rum, tequila, whisky felsorolásból, biztosak lehetünk benne, nagyjából 95 százalékuk a rumot említené először.

 

  EGÉSZSÉGEDRE 

Tu-154 Phd Creative Commons License 2021.04.11 0 1 7960

Hali Grisa !!!!

 

Te Grisa ,,mintha valami nagy nap közelegne ??????Jól TUdom ??? No majd be írsz remélem azon a napon IS,hisz attól számítva már csak 2 év a nyugger élet ,,,hehehehe ,sőt másnap már nem is lesz  kettő év !!! monnnya ám a rádió hogy a posta megszüntette a távirati feladási szolgáltatását ..Hmmmm ,,persze a mai világban ez természetes is ,hisz ki az a bolond aki szavanként akar fizetni ,egy rövid mondókáért?,,,Persze van ez a pocakoscsúti aki nem ismeri ezeknek az ""ingyen"" beszélgetés ,videó lehetőségeit ,

 

,,,Persze ilyen tákolt Apple géppel, persze hogy nem lehet semmit sem csinálni,,,

Előzmény: grisin100 (7959)
grisin100 Creative Commons License 2021.04.10 0 0 7959

Hali TU!

 

Bezony, ezekre a hányingerekre gondoltam, nem hazudtolják a magyarságukat!

De mi ezt már Usztyiban is TUdtuk!

Mert ott is mondtuk magunk közt, hogy "gecik a magyarok!"

Nem is tévedtünk, mert azóta is!!

Előzmény: Tu-154 Phd (7956)
Tu-154 Phd Creative Commons License 2021.04.04 -1 0 7958

Éljen ÁPRIS 4  !!!!

 

 

Tu-154 Phd Creative Commons License 2021.04.04 0 0 7957

Hali Grisa !!

 

Inkább ide is leírom hogy egy csodálatos hosszú hét végét kívánok mindenféle olyan dolgokkal ,amit a pedopapok esznek ,,mit esznek zabálnak isznak ,mint állat,de téged meg böjtre agitál ,

Szóval teljen jól bőségesen sonka tyúktojás bor sör RUM,legyen az asztalon ,,, a pedopapokmegdögöljenek meg,legalább nem molesztálják a kis gyerekeket !!!

 

Amúgy meg ÉLJEN ÁPRILIS 4  Hazánk felszabadulásának ,a fasiszta megszállás alóli 76-dik év fordulója alkalmából  . 

 

Előzmény: grisin100 (7955)
Tu-154 Phd Creative Commons License 2021.04.04 0 0 7956

Hali Grisa !!

 

Te most az Indiában megrendezett céllövő VB-re gondolsz ,,ahol a geci magyar össze vesz a csapat társával ,,és inkábbveszni hagyja az ARANY-érmet,,csak mert a legjobb lövő hsználja a támasztékot ,,mint alásúllyozást ,,amit a Nemzetközi Zsüri is helyén valónak talált ,,sőt ki is hangsúlyozták ,hogy ne hogy már a (m)Agyarok mondják meg hogy mi a Nemzetközi sport szapályzat ,egy ilyen versenyen !!Gecifideszes ,társakat választottak a legjobb lövő mellé akik aztán szépen meg is fúrták a VB aranyunkat....fpúúúúj teteves banda ,,remélem a szállodai ,utazási költségeket ráverték arra a két szarkavaró faszkalapra  ,,sport társat nem írhatok mert ez a két bunkó messze áll a sportól !!

Előzmény: grisin100 (7953)
grisin100 Creative Commons License 2021.04.04 0 0 7955

Kellemes Húsvéti Ünnepeket Mindenkinek!!!!

pipo906 Creative Commons License 2021.03.26 0 0 7954

Hali Grisin, Mindenki!! Igazad van, 

Előzmény: grisin100 (7953)
grisin100 Creative Commons License 2021.03.26 0 0 7953

Hali Mindenki!

 

Ha már volt sör, legyen 1kis sport is, ahol a magyarok igazán kitesznek magukért, de főleg egymás ellen! Ne is legyen kétségünk, hogy miért utálnak MINDENHOL bennünket, meg a mondás is igaz: GECIK A MAGYAROK!

 

Ha már volt politika, legyen 1kis sport is, ahol a magyarok igazán kitesznek magukért, de főleg egymás ellen! Ne is legyen kétségünk, hogy miért utálnak MINDENHOL bennünket, meg a mondás is igaz: GECIK A MAGYAROK!

Tu-154 Phd Creative Commons License 2021.03.17 0 0 7952

Hali Grisa !!!

 

Ugye millen becsapos a cimkézése ? Hááát vaze töredelmesen bevallom ,hogy tényleg nem ittam még illen sörikét ,pedig a Foster's  -( Ausztrál sör )-sört lehetett egy időben itt is venni .Meg tán most is az Auchan-ban tán van...Aztán hogy ebből a VB sörből miért nincs ???? ...hmmmm ,Rossz a cég menedzsere ,valami "szakembert "kéne ,hogy alkalmazzanak ,aki elterjesztené Európában ...hmmm .Gondolkodom ,hogy ki is lehetne az a ""szakember """??????!!!!!!,hehehehehe

Előzmény: grisin100 (7951)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!