Keresés

Részletes keresés

Anna vagyok Creative Commons License 2021.05.26 0 0 4433

Mint irtam Hayward kiwim van de a ket lany azert kulonbozo. Az egyik szorosebb gyumolcsoket hoz, a masiknak simabb a bore es nagyobb fajta.

Ugyanattol a kertesztol vettem.

Anna vagyok Creative Commons License 2021.05.25 0 0 4432

Oszinte legyek en el sem olvastam  / igazad van, vilagszerte kuldenek/, amikor eloszor rendeltem toluk, ott  telefonon hivtam oket, egyebkent tegnap is a Garyvel beszeltem mert kuldtem emailt de nem valaszolt ra senki, lehet hogy tul foglaltak, fene tudja, szoval vele beszeltem le most is meg utoljara is amikor rendeltem.

Az enyem holnap fog erkezni, eppen ideje mert kezdenek nagyon nyilni es a regi port nem szivesen hasznalom ha frisset rendeltem.

Probald meg ha gondolod, ha tengerentulra megy akkor biztos hogy extra csomagolast es figyelmet kap, szallitasi arat is gondolom.

3 evig legalabb viszont jo vagy lehet osszeaallni masokkal, egyutt rendelni es elosztani.

En a legkisebb adagot kertem amit csak arulnak, azt mondta a pasas hogy ez legalabb 3 evig eleg lesz.

Eleg is, a 3 evvel ezelotti kuldemenynek szinte az egyharmada megvan meg csak felek hogy mar nem hatasos mert a fagyaszto ajtaja nem zart, mire esztrevettuk felpuhultak a husok es teljesen biztos voltam benne hogy a port is elintezte.

Előzmény: Bogyó 2 (4431)
Bogyó 2 Creative Commons License 2021.05.25 0 0 4431

Ezt olvastam a lapon: "We ship Kiwi pollen world wide" tehát elvileg rendelhetnék, de nem látok webáruházat, írni kell a rendeléshez az e-mail címre?

Előzmény: Anna vagyok (4430)
Anna vagyok Creative Commons License 2021.05.24 0 0 4430

http://www.pollencollectionandsales.com/kiwi-pollen

Innen szoktam rendelni/ meg nem valaszoltak/, kulfoldre  nem hiszem hogy szallitanak mar a por romlekonysaga miatt sem de talan valami kozeli orszagbol igen.

Előzmény: Bogyó 2 (4428)
Bogyó 2 Creative Commons License 2021.05.24 0 0 4429

Ha most 4 évesek, jövőre szinte biztosan lesz virág rajtuk, ha amúgy szépek, egészségesek. Csodálatos látvány egy szépen befuttatott lugas alatt nézni a virágokat. A sárgabarackra azt hittem megint nulla lesz mint tavaly, csúnyán nézett ki, de valahogy mégsem lett annyira vészes, vannak kis barackok, persze most is kevesebb, mint normál időben. A többi gyümölcsnél nem látok problémát, illetve a meggynél igen, de ott a monília terjedt el nagyon a nemesebb fajtánál, illetve a tafrina az őszibaracknál, de ez utóbbit lehet jól kezelni. Visszatérve a kivire, a termő növények alapvetően jól néznek ki, a porzós járt ilyen csúnyán, de próbálok a kertészeteknél is érdeklődni, van-e ötletük a pótlásra a kis növény újra ültetésén kívül is.

Előzmény: s189 (4427)
Bogyó 2 Creative Commons License 2021.05.24 0 0 4428

Szia!

A kivinél is a -15 a téli fagyás határa tudtom szerint és a tavaszi fagyok meg ugye már önmagukban veszélyesek, ha kihajtott a növény. Az a probléma, ha korán vannak melegek, aztán mégis be- beköszönt a fagy később, azaz nagyok a szélsőségek tavasszal. Ezt semmi sem szereti. Nem tudom milyen az időjárás nálatok, de gyanítom, hogy szélsőségesebb lehet a miénknél is, látjuk, hogy a mediterrán európai vidékekkel egy földrajzi szélességeken Amerikában simán van télen havazás. A klímaváltozás meg gondolom, ott sem javított ezen, hanem ellenkezőleg és a rövid időszakon belüli különbségek a legrosszabbak. Szóval igen, a fűtött ház mellettiség az ami kivételes klímát adhat akár a kivinek is, de ez a virágporos dolog nagyon érdekes. Nem tudom van-e nálunk bárki aki foglalkozik ilyesmivel, de gyanítom, hogy mi még a méhekre alapozunk, bár a tendencia itt sem jó. De az én kidöglő, virágot nem hozó kivimre jó megoldás lehetne, bár a 100 dollár az hazai árak szerint nem olcsó. Ennek ellenére lehet, hogy kipróbálnám, ha több éven át tudom eredményesen használni, mert tartok tőle, hogy nem nagyon lesz más lehetőségem, mint venni egy új porzós növényt és kivárni azt a pár évet, amíg elkezd virágozni. Addig átmenetileg jó lehet, ráadásul a termőseim addigra 14-15 évesek lesznek, lehet, hogy addigra meg azokat kell majd lecserélni.

Tudnál esetleg egy linket adni?

Köszönöm!

Előzmény: Anna vagyok (4422)
s189 Creative Commons License 2021.05.24 0 0 4427

Köszönöm a válaszod.

Magyarországon még nem hallottam, hogy ilyen vállalkozás működne, valószínű nem igen van rá kereslet mivel a kis szorgos munkások a mêhek mêg vannak.

Nálam a Hayward/Tomuri kivik az idén 4. évesek, de már egymás után az ideit is bele êrtve elfagytak a korán induló rügyek. Szerencsére volt olyan rügy, ami kicsit később indult meg de ez virágot nem hozott. Legalább hajt, szép nagyok a hajtások.

Pedig már bíztam benne, hogy az idên megmutatja magát.

Ma tervezem hogy a pênteken vett tőzeget/ marha trágyát belekapálom a földjébe, de kora dêutántól megint esőt mutat az időkep.hu .

Mostanába majdnem mindennap esik. Azt mondják a májusi eső aranyat êr, akkor most gazdagok leszünk!!!

Az alma, körte, szilva, nagyon megsínylettêk az áprilisi fagyokat nem is lesz ( vagy csak nagyon kevés ) termés rajt. A cseresznye,meggy valamennyi lesz. Barack 0. Dió? Nem sok. Szóval az idei êv siralmas.

A szőlő - azt mondják- legalább 3 hêt késêsbe van. Behozza szüretig??  Vagy később lesz az idên a szüret.

Na messze jutottam a kivitől.

Előzmény: Anna vagyok (4426)
Anna vagyok Creative Commons License 2021.05.23 0 0 4426

Nem emlekszem pontosan ra de  olyan 100 dollar korul volt, nekem 3 evi adag de 4-re is eleg lenne ha meg nem menne tonkre.

Mivel pont tegnap kuldtem emailt nekik hogy mennyibe kerul mert rendelni szeretnek, pontosan meg fogom tudni mondani ha valaszolnak, hetvegen ugy tunik hogy nem dolgoznak.

Egy biztos hogy megeri, ha lennenek gyumolcsfaim biztosan ezektol rendelnek porzo port , mivel minden gyumolcsre minosegi poruk van en nem varnek a mehekre akik nem jonnek valahogy.

Mivel a kiwim egymas utan bontogatja a viragait kenytelen vagyok a regi porzo port hasznalni amig ez meg nem jon, igy azt is meglatom hogy valoban lejart-e.

Nem tudom otthon van-e ilyen  szolgaltatas vagy a kornyezo orszagokban., utana kell nezni.

Manapsag mindenfelebe belefognak az emberek...

Előzmény: s189 (4425)
s189 Creative Commons License 2021.05.23 0 0 4425

Szia. Pusztán kiváncsiságból kérdezem, hogy hány dollárba kerül postával együtt?

Üdv.

Anna vagyok Creative Commons License 2021.05.23 0 0 4424

Hat a kertemben szinte nincsenek mehek sajnos....

Előzmény: laca5 (4423)
laca5 Creative Commons License 2021.05.23 0 0 4423

Ja hogy így! :-) 

Ezek szerint már vannak vállalkozások amik készülnek a méhek elfogyására :-(

Kitartást és remélem a fiú is elkezd majd dolgozni idén. Ha kivirágzik, akár csak pár darab, nyertél.

Anna vagyok Creative Commons License 2021.05.23 0 0 4422

Usaban elek New Jerseyben.

Itt ebben az allamban kiwit sehol nem latsz mert nem el meg, elfagy meg ilyesmi. Mini kiwi az nem de annak nem szeretem az izet.

Az enyem  szerintem azert maradt meg mert kozel van a haz falahoz, vedi, enyhebb lehet a levego, attol fuggetlenul tavaly lefagyott a negyedresze mert viragzas utan  ami tavaly koran lett erkezett a fagy, nagyon elintezte.

A viragport ugy rendelem meg a neten egy Kaliforniai cegtol aki csak viragporokkal foglalkozik, szarazjeg kozott  kuldik nagyon becsomagolva expressz, par dekat csak az eleg 3 evig de szigoruan fagyasztoban tartva, csak porzas elott vehetem ki a mennyiseget amit felhasznalok kicsivel elotte amig felmelegszik.

Porzasi hatasa igy 100%-os es lehullott kicsi kiwi jo ha evente 10 szem van. Finom kis ecsetet hasznalok.

Iden remelem hogy a fiu novenyem fog porozni bar nem merek bizni benne, majd kiderul hogy mit tud.

A meret szerintem attol fugg hogy milyen jo fajta a noveny mert az egyik lany mindig nagyokat terem amig a masik mindig kisebbeket, ezen mar en is eltunodtam.

Beerett kicsik is akadnak, illetve  nem egyforma egyik gyumolcs sem.

Előzmény: laca5 (4414)
Bogyó 2 Creative Commons License 2021.05.23 0 0 4421

A helyi földbe ment, nem volt talajcsere. Korábban tényleg kapott fenyőtűt, idén nem.

Vízhiánya nem lehet most ebben az esős időben főleg, és pont ennél a tőnél van az eresz kifolyó.

Gyakran indultak a tövek sárgás levelekkel, de aztán nyárra mindig kikupálódtak. Úgy tűnik, az idén ez nem fog menni.

Köszönöm!

Előzmény: laca5 (4419)
Bogyó 2 Creative Commons License 2021.05.23 0 0 4420

Megpróbálom, köszönöm!

Előzmény: beetee (4418)
laca5 Creative Commons License 2021.05.23 0 0 4419

Termő: valószínűleg a metszést elronthattad, de így most jónak látszik.

Porzó: nagyon súlyos klorózis. Az enyém is így járt (az első) és végül nem is tudtam megmenteni. De szerintem tudom, mi lehetett a baja. Egyrészt közel volt a beton szegélyhez, másrészt oda nem folyt az esővíz az ereszből, harmadrészt nagyon rátelepedett a meggyfa is. Törzse nem volt repedt, semmi nem látszott.

A termősnél sikerült a klorózist elfogadható mértékűre csökkenteni, Savastrene vaskelát és keserűsó permetezve ÉS öntözve. (biztosra mész vele, ha valami segít, akkor ezek) 

Továbbá: fenyőtű, tuja levél alászórva, kicsit felszínen beforgatva, szellős, laza talaj kell. Vizet rendszeresen kell kapjon, minél meszesebb-agyagosabb a talaj, annál többet, mert a mész korlátozza a talaj vas felvételt.

Mondták még a citromsavas öntözést is, én annak semmilyen előnyét nem tapasztaltam.  

Még azt mondd meg, ültetéskor a helyi földbe ment, vagy talajt cseréltél egy foltban? Mert ha cseréltél, annak az ideje sem örök, "elkopik", kiöregszik.

Idénre szerezz virágos vesszőket, termést lehet elérni kézi porzással. 

Ha már virág nincs rajta, kurtítással lehet próbálkozni, talán az új hajtások nem lesznek ennyire betegek. 

Mikramid műtrágyát használok alájuk, az csupa nyomelem, úgy érzem, az segít szinten tartani a dolgokat.

+víz, víz, víz....

Előzmény: Bogyó 2 (4415)
beetee Creative Commons License 2021.05.23 0 0 4418

Próbáld ki az Amalgerolt. Elég jó hírű stimulátor.

Jégverés, véletlen gyomirtózás után is hamar helyrehozza a növényeket, talán ezzel is tud kezdeni valamit.

Előzmény: beetee (4417)
beetee Creative Commons License 2021.05.23 0 0 4417

Szerintem valami gyökérgondja akadt, nem tud felszívódni rendesen a tápanyag, vagy azok egy része.

Ha csak egy tő van, akkor nincs biztosíték ilyen esetre.

Lehet próbálkozni hátha helyre jön, de nem fűznék hozzá sok reményt.

Lehet kapni előnevelt, konténeres Tomurit, ami már virágzóképes, de nem olcsó.

Átmenetileg, virágzási időben egy máshonnan hozott, virágport tartalmazó ágat oda lehet tenni a termősek mellé. Nem lesz tökéletes, de segít a termékenyülésben, ha van méh akkor.

És persze kell ismerős, akitől el lehet hozni.

Előzmény: Bogyó 2 (4415)
Bogyó 2 Creative Commons License 2021.05.23 0 0 4416

A képek lemaradtak.

Bogyó 2 Creative Commons License 2021.05.23 0 0 4415

Kedves topictagok!

Bajban vagyok a kivimmel. 10 éve ültettem őket, 3 termő, 1 porzó. 4-5 év után kezdtek teremni pár éven át gyönyörűen hozta a terméseket hatalmas mennyiségben, jó minőségben. Pár éve próbáltam metszeni ninovarga útmutatásai alapján, de valószínűleg nem sikerült rendesen elsajátítanom amit mondott. Akkor még következő évben megfelelő termés volt, utána azt az elvet követtem, hogy azokat a karokat vágtam le, amelyek elvileg letermettek voltak, a kiviszárak mutatták, melyik ágak voltak.  Aztán a 2018-as évben virág se nagyon volt, de betudtam a tavaszi fagynak, hiszen akkor sárgabarack se volt. De sajnos 2019-ben se volt sok és tavaly is nagyon kevés virág volt és egy fél vödörnyi termett, miközben máskor 4-5 ládányi kivi volt. Az utolsó két évben már inkább hozzá se nyúltam metszés szempontjából. Az idén egész szépen virágzik, de sajnos a porzós növény szinte teljesen odavan. Egy csomó ága el volt száradva, a levelei szinte mind sárgák, virág egy darab se. Márpedig porzós virág nélkül a termők is hiába produkálják magukat.

Az a kérdésem, hogy szerintetek mit kellene tennem a porzós növénnyel, vagy már most gondoljak eleve a pótlására? Lehet olyan porzós növényt kapni, hogy ne keljen újból 4-5 évet várni a virágzására? Szóval, mi volna  a legjobb megoldás a helyzet rendezésére? Köszönöm előre is!

Ez a porzós növény.

Ezek pedig a termős virágok.

laca5 Creative Commons License 2021.05.23 0 0 4414

Szia! Ez nagyon szép!

A port honnan szerzed be? Létezik kifejezett virágpor boltban??? Vagy valakitől veszed a virágos vesszőket?

Az ecsetes porzás mellett is ilyen szép egyenletes a termése?

A méret egy kényes kérdés, még nem 100% világos, amit eddig olvastam és tapasztaltam az alapján a kisebbek porzás miatt lesznek kisebbek! Volt már olyan évem hogy szárazság miatt besokallt a növény és ledobálta a termés nagy részét (mindig leválogat valamennyit amúgy) de akkor sem lettek sokkal kisebbek, válogatás nélkül szórta el a kicsiket-nagyokat, mintha "nem tudná" megkülönböztetni a kicsit a nagytól.

Mindenképpen megvárnám, mennyi marad meg, amikor látszik már a várható méret akkor lehetne ollóval csipegetni belőle ha soknak tartod.

Előzmény: Anna vagyok (4410)
laca5 Creative Commons License 2021.05.23 0 0 4413

Kiegészítés: ma újra átnéztem és mégis van néhány tavalyi letermett vessző (rajta vannak a szárak is) ami idén tovább halad előre, erős, virágzik az új hajtása amit a visszavágás végétől növesztett. Szóval van néhány, de felénél kevesebbre saccolom.

Előzmény: laca5 (4409)
Anna vagyok Creative Commons License 2021.05.23 0 0 4412

Meg annyit tennek hozza hogy a kiwik egy beton keretben vannak, lehet vagy 2 meter vagy egy piciket tobb hosszu es 1 meter szeles, a talaj koves a fold amit belehordtam melysege lehet  egy meter mindossze.

Sajnos az egesz teruletem koves es csak hordott folddel tudok gazdalkodni. Gondolom hogy alatta a gyokere azert megtalalta a maga utjat mert a viragoskertbe is atmaszott meg a fuves resz ala is. Tavasszal marhatragyat kap a tetejere, osszel meg a levagott banantorzsek/ hardy banan/ a visszavagas utan apritva mennek a foldje tetejere es egesz telen ott rothad, korhad es persze gondolom eteti is, evrol evre.

Anna vagyok Creative Commons License 2021.05.23 0 0 4411

Nalam a torzse hasonlo, illetve sokkal rosszabb de nem latom hogy a novenyt zavarna a dolog.

Előzmény: N!EBULO (4404)
Anna vagyok Creative Commons License 2021.05.23 0 0 4410

Nekem a kiwim pergolaszeruen van felfuttatva, par vastag falec, a tetejere is , birja.  A fem az elhajlott, ki kellett cserelni.

Ami egy oriasi elonye az az hogy alatta/ ez egy regi kep, most surubb es kitejedtebb/ majdnemhogy hideg van nyaron, nagyon huvoset araszt, a talaj teglaboritasa ha nem szaraz a levego, neha napokig tart mire eso utan kiszarad, szoval isteni jo alatta tanyazni.

Nem vagyok gyakorlott a metszeseben inkabb azt mondhatom hogy talalomra metszem meg mert keptelen vagyok tisztassegesen felfogni hogy mit is kell levagni rola.

Valahogy iden olyan jol sikerult hogy tomve van bimbokkal, a tomve az azt jelenti hogy szinte fej-fej mellett, eddig is boven termett de ez most ijesztoen sok.

Kerdesem lenni a hozzaertokhoz.

Ezt a sok / kezdik bontogatni a szirmokat/ virag nem azt fogja eredmenyezni hogy kicsik lesznek a gyumolcsok? Ha igen akkor szedjem le a felet legalabb?

Mikor? Most meg bimboban, viragban vagy a kicsi gyumolcsokent?

Hogy? Olloval, lecsavarva?

2 lany es egy fu noveny van egymas melle ultetve kozel a haz falahoz. A fiunak esze agaban sem volt viragozni, iden mar latom hogy o is beindult, eddig vasarolt porral poroztam ecsettel.

Hayward kiwi. 6 evesek.

laca5 Creative Commons License 2021.05.22 0 0 4409

Szia! Ne ezért ne hallgass senkire, senkinek nem lehet hinni! :-)

Ma szedtem oltóvesszőt és eszembe jutott, amit kérdeztél. Találtam néhány régebbi fás ágat amiken már csak nagyon satnya és sárga hajtások lettek most. Ezek jellemzően a tavaly letermett hajtások amikből hagytam meg hogy kitöltsem a teret. 

A lényeg, hogy ezekből kivágtam most azokat amik láthatólag nem mennek majd semmire. Annak ellenére, hogy sok eső volt, legnagyobb meglepetésemre a vágásoknál nem kezdett el dőlni a lé még órák múlva sem. Ahol a zöldet megvágtam ott igen. Szóval csináltam egy kis utóritkítást, holnapra kiderül mennyire kezd el csöpögni.

Neked is azt javasolnám ezek után, hogy egy vágást próbálj ki, ha nem nagyon jön a lé akkor pedig hajrá! 

A másik tanulság hogy nem lehet érdemben siettetni a terjeszkedést a tavalyi letermett vesszők megtartásával. Csak a tavaly tavaszi "piros" hajtásokat érdemes ilyen célból megtartani.  

Előzmény: Olajos 2 (4402)
N!EBULO Creative Commons License 2021.05.20 0 0 4408

Szia! Sajna a bimbódzó leányzó. Biztos kiheveri, de nem szép látvány. Hasonló ronda repedéseim vannak az elmúlt évekből már.

Előzmény: laca5 (4407)
laca5 Creative Commons License 2021.05.20 0 0 4407

Úgy látom, ez is a fiatalok közül való. Remélem nem az, amelyik virágozni akart.

Nem locsoltad meg idén véletlenül a korábbi aszályban?

Előzmény: N!EBULO (4404)
csereháti48 Creative Commons License 2021.05.19 0 0 4406

Hidd el, az aalg észrevehetö repedés tél végén-kora tavasszal megtörtént, jól láthatóvá akkor vált, amikor megindult a növény erőteljesebb növekedése. A repedés sohasem úgy kezdődik mint a csatolt képen látható.

Előzmény: N!EBULO (4403)
papa 50 Creative Commons License 2021.05.19 0 0 4405

Kedves Mónika!

A szőrös kivi tudomásom szerint csak egy neki megfelelő magasság felett hajlandó virágot hozni. Azt írod,hogy kordonhoz kötözvel metszegeted. Lehet gond,hogy alacsony a kordon.

Előzmény: Mónika67 (4384)
N!EBULO Creative Commons License 2021.05.19 0 0 4404

A kép persze lemaradt.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!