Keresés

Részletes keresés

fszt. Creative Commons License 2013.11.15 0 0 1326

T. Topiktársak!

 

Kialakult vasút-hiányom miatt hétfő estig Koblenz - Köln között multit hirdetek.

fszt. Creative Commons License 2013.11.15 0 0 1325

Bocsi, de 122 MB nem fért fel.

Előzmény: Törölt nick (1323)
Mikey85 Creative Commons License 2013.10.23 0 0 1324

A cseh dispecher programhoz valo pályák válogatás nélkül ( szerecsen, püspökladány) van pár amibe én bele nyultam vagy félkész bocsánat előre is ha jógi dolgot sértett. http://data.hu/get/7060810/mindegyik.zip

Törölt nick Creative Commons License 2013.10.19 0 0 1323

Tisztelt Topiktársak!!

Valaki el tudná nekem küldeni a FOSZTER-t? Elveszett a rendszer újratelepítésekor.

Előre is köszönöm.

SnailSims Creative Commons License 2013.10.07 0 0 1322

V. TEMOFESZT NEMZETKÖZI VASÚTMODELL FESZTIVÁL

 

2013. október 11. és 13. között ismét megrendezésre kerül a Nemzetközi Technikai Modellvasút Fesztivál, az V. TEMOFESZT a Magyar Vasúttörténeti Parkban, ahová korra és nemre való tekintet nélkül várjuk az érdeklődőket. Rossz idő esetén is érdemes kilátogatni, hiszen a kiállítás zárt helyen kerül megrendezésre, az Orient és West Csarnokokban.

 

A SimSig.hu csapata is jelen lesz a rendezvényen 4 számítógéppel, ahol bárki kipróbálhatja a SimSig összes szimulációját, a Signalsoft álltal készített szimulátor közül a Andernach, Bonn Hbf, Braunschweig Hbf, Gelsenkirchen Hbf, Hürth-Kalscheuren és Köln Hbf német központokat, valamint a Arnhem 1965, Hengelo és az Amsterdam CS holland központokat. (lesznek meglepetés központok)

A számítógépek hálózatba lesznek kapcsolva, tehát a SimSig és a Signalsoft központokat is lehet közösen irányítani a rendezvény alatt.

 

Gyertek el minél többen!

 

Snail

 

Legyél Te is forgalomirányító!

v43 1111 Creative Commons License 2013.07.30 0 0 1321

Helo!

 

Régen volt egy játékom amit LOTR-nak hívtak ( Lord of the Rails ) és régen ment a számítógépünkön de most már nem megy, szerintem a program romlott el amikor ráraktuk a CD-re de az mindegy az a lényeg hogy nem megy és hogy ha valakinek megvan ez a játék akkor az el tudná küldeni a publikus e-mail címemre?

 

Előre is köszönöm!!!

vargadani1995 Creative Commons License 2013.07.18 0 0 1320

Valakinek Püspökladánytt vagy Tiszafüredet tartalmazó pályája nincsen????

vargadani1995 Creative Commons License 2013.07.16 0 0 1319

Ha valakinek van valami pályája,pálya frissítése Dispécser nevű játékhoz,kérem ne habozzon és legyen szíves küldje már el nekem...

e-mail: vargadani95@gmail.com

Törölt nick Creative Commons License 2013.07.13 0 0 1318

A vonatfogadós probléma megoldódott, a Zalaszentiván környéki pálya hibáit kijavítottam, bár még így is lehet hiba. Már csak azt nem értem, hogy miért romlik el a szimulátor pontban éjfélkor?

Előzmény: Törölt nick (1317)
Törölt nick Creative Commons License 2013.07.06 0 0 1317

A tesztfázisba lépett a Zalaszentiván környéki Forgalmista pálya, csak éppen nem jövök rá hogyan kell Laptopon vonatokat fogadni, amikor a kis piros kérdőjelek villognak, tudna valaki segíteni? Rendes billentyűzeten az F2-vel lehetett vonatokat fogadni.

ms73 Creative Commons License 2013.07.03 0 0 1316

Miskolc-Szerencset elküldenéd nekem is?

Előzmény: Mikey85 (1313)
Mikey85 Creative Commons License 2013.06.30 0 0 1315
miki198597@postafiok.hu
Köszönöm szépen.
Előzmény: Törölt nick (1314)
Törölt nick Creative Commons License 2013.06.29 0 0 1314

Átküldöm ha adsz egy címet.

Előzmény: Mikey85 (1313)
Mikey85 Creative Commons License 2013.06.28 0 0 1313

Üdv Mátészalkai pálya engem is érdekelne, cserébe tudok többmás pályát ádni most leltem meg régi gépemen mert az újón minden elveszet windfos hiba miatt. Pl: 80a, 120a, Miskol-Szerencs, Dél p.u. és egyébb más.

Előzmény: Törölt nick (1312)
Törölt nick Creative Commons License 2013.06.28 0 0 1312

Elvileg átküldtem, bár visszaírt, hogy nem tudja továbbítani.

Csináltam még vagy 2 éve egy Mátészalka környéki pályát is, csak az a baja, hogy ugye ez az ország egyik leglepusztultabb része, így csak marha lassan mennek a vonatok, érdekel valakit ez a pálya?

Most tervezek csinálni még egy Zalaszentiván környéki pályát, ha jól tudom ilyen még nincs.

Előzmény: vargadani1995 (1311)
vargadani1995 Creative Commons License 2013.06.20 0 0 1311

Köszönöm. Püspökladány környékét valakit áttudná azért küldeni?

Előzmény: Törölt nick (1310)
Törölt nick Creative Commons License 2013.06.20 0 0 1310

Nekem a bedöglött gépemen van a program, így nem tudom most átküldeni, de erről a honlapról le lehet tölteni: http://abstudios.atw.hu/disp/dispecer.htm

Előzmény: vargadani1995 (1309)
vargadani1995 Creative Commons License 2013.06.19 0 0 1309

Valaki a teljes Diszpécsert elküldené nekem lenne olyan kedves??? :O vargadani95@gmail.com

vargadani1995 Creative Commons License 2013.06.19 0 0 1308

Engem érdekelne!!! De az egész program!!! vargadani95@gmail.com

Előzmény: Törölt nick (1030)
nazareth Creative Commons License 2013.06.08 0 0 1307

Szórakoztam tovább a szimulátorral:

 - a Holywell UGL körüljárások tényleg nem kóserek; vagy kurtítok a vonatokon, vagy az US helyett az UL-en járatok körbe (ezt még nem próbáltam, de elvileg felfele irányban működik a dolog);

 - a Holywell alsó végében a DL-en átálló vonatok nem akarnak behúzni a HJ48 mögé, belógnak a váltókörzetbe; csak nálam csinálják?

 - Quay Sidignsen a körüljárások nem működnek; leakad a régi gép, de hiába van szabály, a leakadás után Glan Conwy nem küldi az új gépet; már a második vonatot kell törölnöm emiatt...

Előzmény: nazareth (1306)
nazareth Creative Commons License 2013.06.04 0 0 1306

Pont most volt időm még egy kicsit szórakozni a North Wales Coasttal. Nem írtad, de gondolom a RRL-probléma kapcsán a 6J15 körüljáratásáról volt szó. Ami működik a legkisebb ellenvetés nélkül:

 - 6J15 bejár a 3-ra, 0j15 leakad róla, elkezdi a körüljárást (3-GF-RRL-Neck-3);

 - közben 7:00 után egy-két perccel az 1X13 megáll a külső bejáraton (csak 7:17-re kell bent legyen!);

 - 0J15 befejezi a körüljárást;

 - 7:13-kor elmegy az 1-ről az 1T12

 - 6J15 7:15-re kihúz a DL-re;

 - 1T12 helycserés támadással 7:17-re beér a 3-ra.

Teljesen korrekt megoldás, attól eltekintve, hogy így a 3-as vágány foglalt, és az 1X13-nak negyed órát kell állnia a bejáraton, de így is belefér a menetrendbe...

 

Honeywellnél a vonathossz-problémával a Down-irányban is találkoztam...

 

Az első 5Dxx még csak most ért be Quayre, holnap meglátom, hogy mit csinál :)

Előzmény: kemenyadam (1305)
kemenyadam Creative Commons License 2013.06.04 0 0 1305

Közben játszom tovább a menetrenddel és azért kerültek elő más problémák is:

- több helyen is előjön ez a vágányút problémázás: Holyheadnél két helyen is: Amikor az RRL-re kell bejárni, illetve ha a 3 peronról menne a gép az engine neck-re, illetve Llandudno Jn-nél a Quay Sidingből a Fright Depo felé.

- az 5Dxx vonatokkal is van pár probléma: Egyrészt ahogy kihúznak a Quay Siding-be az LJ258 környékén áll meg és nem fér be mögé az irányváltó mozdony (ami azért is macerás, mert addigra az elejéről lekapcsolja az eddigi mozdonyt és menne a Fright Depoba), ráadásul a szabály sem működik rendesen, a mozdony leakasztása után nem jelenik meg a következő mozdony, csak ha a rule-t töröltem a menetrendből.

- a Holywell-nél az Up oldalon körüljáró vonatok hossza el lett méretezve, nem férnek be a HJ 10-HJ 26 közé, hogy beférjen a goods vágányra fel kell küldeni a HJ 9-ig. Csak a probléma ott kezdődik, hogy a menetrend szerint a csonkák segítségével az up siding-en kellene körüljárni, amely útvonalat viszont a vonat blokkolja.

Eddig kb. ennyivel találkoztam. Viszont valószínűleg nem hiba, de nálam nagyon hajlamos beállni a Holywell Jn-Rockcliffe Hall szakasz, folyamatosan küldözgetve a vonatokat is volt olyan tehervonat, amelyet csak 2 óra késéssel tudtam csak átnyomni a szakaszon.

nazareth Creative Commons License 2013.05.29 0 0 1304

Na elszöszmötöltem kicsit a szimulátorral, ennek során két problémát találtam:

 - egy körüljárás során Rhyl állomáson a mozdonyt a lefele irányú vágányon nem tudtam rájáratni az átmenőn álló szerelvényre,

 - illetve a kérdéses körüljárást meg sem tudtam kezdeni Holyheadnél, mert nem akart bemenni a vonat a RRL-re. Viszont az 1. vágányra szemrebbenés nélkül bement volna vonatvágányúttal, csak mögötte már toporgott a gyors, aki szintén az 1-re érkezett volna.

 

Ez utóbbi esetben egyébként teljesen olyan a helyzet, mintha a RRL végéről hiányozna a vonatvágányút célgombja (szürke háromszög); tolatóválágyutat csak két lépésben tudok beállítani, ez viszont a mozdonyvezetőnek nem tetszik... Csodálom, hogy a fórumon nem jelezték még. Megint átbogarászom, és legföljebb szóvá teszem, meglássuk, mi történik :)

 

Egyébként pont a kérdéses problémánál tört rám az álom, úgyhogy nem próbáltam ki, mi lesz, ha trükközéssel viszem be a tehert a RRL-re, aztán megpróbálom körüljáratni... Szerintem működne a dolog, ha a menetrendben nincs ütközés.

Előzmény: nazareth (1303)
nazareth Creative Commons License 2013.05.24 0 0 1303

Na ez is egyike azoknak a ritka SimSig-szimulátoroknak, amiket még csak el sem indítottam :)

 

A .co.uk oldal fórumát végigbogarásztam, ott nem jelezték a hibát, szóval nem kizárt, hogy van megoldás. Hétvégén megpróbálom megfejteni...

Előzmény: kemenyadam (1302)
kemenyadam Creative Commons License 2013.05.23 0 0 1302

Helló,

lenne egy kis gondom: Nekiálltam a Simsiges North Wales Coast központtal játszani a Project X menetrenddel. A problémám ott kezdődött, hogy Holyhead-hez ért egy tehervonat, amelynek a menetrendjében az volt, hogy az RRL vonalra kell bevinni, ami gondolom a Run Round Line lenne. Viszont ha beállítom az útvonalat oda, akkor a mozdonyvezető hív, hogy rossz az útvonal. Erre problémára van valakinek valamilyen tippje?

SÜNÖCSKe Creative Commons License 2013.05.06 0 0 1301

Attól még jöhetsz, mert én kiállítóként is kint leszek végig (persze nem egyéniben) :)

Előzmény: kemenyadam (1300)
kemenyadam Creative Commons License 2013.05.03 0 0 1300

Temofesztett azért kérdeztem, mert arra majd egyrészt szeretnék majd felutazni megnézni (hacsak nem jön közbe megint valami rendkívüli munka), másrészt gondolom elég sokan fognak elmenni és lehetne közöttük népszerűsíteni a témát.

Előzmény: IST (1298)
SÜNÖCSKe Creative Commons License 2013.05.03 0 0 1299

Ööö... Úgy tudom, a jelentkezési határidő már lezárult a Temofesztre...

Előzmény: IST (1298)
IST Creative Commons License 2013.05.03 0 0 1298

Jól tudod. Ballagás is van a hétvégén, anyák napja is, szóval valóban nem a legszerencsésebb időpont. De ez van, legalább kapunk helyet a művháztól.

Temofesttel kapcsolatban nem tudok mit mondani. Eddig mi sem kerestük meg a szervezőket, ők sem minket. :-)

Előzmény: SÜNÖCSKe (1297)
SÜNÖCSKe Creative Commons License 2013.05.03 0 0 1297

Ha jól tudom, a művház adja az időpontokat.

Előzmény: fszt. (1296)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!