Keresés

Részletes keresés

szinusziksz Creative Commons License 2008.07.28 0 0 196
Igen, pont annyit és az érvénytelen szavazat, mintha el sem menne. És pont annyit is fognak foglalkozni vele.

r"Mi csak véleményt nyílvánítunk. Mint ahogy az érvényesen szavazók is. "

Csak az érvényesen szavazók véleménye eljut az érintettekig, míg a tiétek nem jut sehova.
Előzmény: zsebes (193)
helci_ Creative Commons License 2008.07.28 0 0 195
na és akkor mi lesz? semmi ...
Előzmény: brekege (-)
szinusziksz Creative Commons License 2008.07.28 0 0 194
Azt viszont sokan meggátolhatják, hogy a szavazóhelyiségben bárki fényképezgetni kezdjen.
A 30-40 % érvénytelen szavazatról nekem biztosan az jutna az eszembe, hogy ennyi ember még egy x-et vagy +-t sem tud normálisan beírni...
A gazdasági élet szereplői (én itt a nagyokra gondolok) most sem tétlenkednek, pedig a mostani legitimitás sem lehet sokkal nagyobb az érvénytelen szavazatokkal elérhetőnél, és a mostani helyzet sem tűnik sokkal biztonságban megmaradóbbnak. Most vajon elhiszik a gazdasági élet szereplői, amit hallanak? És vajon ugyanazt hallják, mint amit mi? - kérdezte a költő.

Előzmény: brekege (190)
zsebes Creative Commons License 2008.07.28 0 0 193
twist

Ok!

Mondjuk 45%-aa szavazatoknak ilyen vélemény mondós,azaz érvénytelen lenne.

Akkor maradna a jelenlegi kormány és kiírnának egy következő választást.


Ha ekkor maradna a jelenlegi kormány, akkor úgy is maradna, ha ez a 45% nem menne el szavazni. Nem? Tehát a kormányalakítást nem befolyásolnák.


Erre mit lépnétek?


Erre nem nekünk kellene lépni. S akkor sem kellene lépnünk, ha nem a jelenlegi kormány maradna. Mi csak véleményt nyílvánítunk. Mint ahogy az érvényesen szavazók is.

Talán az Erzsébet hidat mégis megblokádolhatnánk :-)

Zs.
Előzmény: twist (192)
twist Creative Commons License 2008.07.28 0 0 192

Ok!

 

Mondjuk 45%-aa szavazatoknak ilyen vélemény mondós,azaz érvénytelen lenne.

 

Akkor maradna a jelenlegi kormány és kiírnának egy következő választást.

 

Erre mit lépnétek?

Előzmény: zsebes (191)
zsebes Creative Commons License 2008.07.28 0 0 191
Én is egyetértek az érvénytelen szavazással, már most tavasszal is ezt cselekedtem.

Az "elit" az csak egyetlen t, kedves brekege!

(Bocs, de anyiszor írtad és már bosszant, nem szoktam egyébként javítani, még az egyébként igen elterjedt "muszályt" sem javítom a helyes "muszáj"-ra, de most nem bírtam tovább. Úgy látszik rossz napom van. Pedig süt a nap, dalolnak a madarak.)

Zs.
Előzmény: brekege (190)
brekege Creative Commons License 2008.07.27 0 0 190

Nyilván ez csak ugy múködne, ha előtte rendesen van civil mozgalom, tehát minden lehetséges és lehetetlen helyen megjelenik az a gondolat, hogy a mai politikai-média elittből elég volt! Ha sokan lefényképezik a szavazócéduláikat semmi sem gátolhatja meg, hogy azok a fényképek és az üzenetek ne kerülhesennek nyilvánosságra.

a számok pedig magukért beszélnek, 30-40 százaléknyi érvénytelen szavazat nagyon ne megszokott választásokon.

 

a gazdasági élet szereplói akkor mernek reménykedni a leendő nyereségben, ha tudják, hogy amire alapozva meghozzák a döntésüket, azok tartósan meg is maradnak.

De egy kirívóan alacsony legitimáltságu kormány által hozott adójogszabály, vagy lobbizás nem igazán nevezhető biztonságban megmaradónak, ergo nem is fog bizni abban, hogy elhiheti amit hall ezáltal a nyereségessége sem garantált.

Előzmény: szinusziksz (189)
szinusziksz Creative Commons License 2008.07.27 0 0 189
Csakhogy az a cédula, amire Te az üzidet írod, be lesz zárva, és nem fog a politikusok kezébe kerülni. Senki olyan nem fogja megkapni, akinek szánod. Csak az összesített adatokat kapják. És a választás végeredményét %-osan adják meg, de abban az érvénytelen szavazatok aránya nem szerepel.
A gazdasági szereplők döntéseiben meg a várt nyereség sokkal nagyobb szerepet játszik, mint a választópolgárok általi legitimálás.
Előzmény: brekege (188)
brekege Creative Commons License 2008.07.27 0 0 188

Hát nem is a szavazatszámlálóknak szánnám az üzimet:-)

 

Korábban levezettem egy számítást, mindjárt visszamásolom.

 

azért van olyan százalékú érvénytelen szavazat, amit egyszerűen nem lehet figyelmen kivül hagyni, mert adott eredményt látva nem hagyják figyelmen kivül az EU gazdasági-politikai szereplői sem.

 

Vajon mennyire biznának meg a gazdasági élet szereplői egy olyan rendelet szilárdságában, amelyet olyan kormány hozott meg, amelyet a választóképes emberek 15%-a legitimál? (koaliciostól, mindenestül együtt)

 

 

Előzmény: szinusziksz (184)
brekege Creative Commons License 2008.07.27 0 0 187

kiét?

Ki mellé?

 

 

Előzmény: poldin (183)
brekege Creative Commons License 2008.07.27 0 0 186

bojkott.valasztaskukacgmail.com

 

ha ugy gondolod, hogy össze tudunk fogni.

Már azért nem vagyok egyedül:-))

Előzmény: tbando (177)
brekege Creative Commons License 2008.07.27 0 0 185

Egyik igen nyomos ok: akkor még nem gondoltam így. Belátom egyébként, hogy már akkor meg kellett volna lépni, de ezen már nem tudok változtatni.

 

Hiszem, hogy soha nem késő és azt gondolom, hogy nincs annyi tartalék az orszgban -sem anyagilag, sem érzelmileg -, hogy ráérjünk megvárni, mig a nemzedékváltás megtörténik ezen a téren is. nem beszélve arl, hogy az uj nemzedék valszeg az ó neveltjeikből kerül ki.

 

azt gondolom, sokkal kényelmesebb álláspont feladni mindent a már ugyis késő felkiáltással.

 

Igazából nemis értem.

 

Ha valaki nem akar semelyik jelenlegi pártra sem szavazni, akkor mit veszit azzal, ha elmegy és érvénytelen szavazatot ad le? ezzel a cselekedetével mit kockáztat?

 

Természetes, hogy nem azoktól várom, hogy a gondolat mellé álljanak, akik tudják, hogy kire akarnak szavazni. Ők menjenek el és szavazzanak arra, akire jónak látják.

 

De a dafke szavazást nagyon el kéne felejteni. Én mindig is azon a véleményen voltam, hogy nem szabad érzelemből politizálni, márpedig a jusztse az meglehetősen érzelmi döntés.

 

 

Előzmény: Vad (180)
szinusziksz Creative Commons License 2008.07.27 0 0 184
Nem jó a módszer. Az történne, hogy a szavazatszámláló lehet, hogy az első 5 ilyen megjegyzést és üzenetet elolvasná, de a többit már ő sem. Utána a központba már csak egy szám érkezne be, hogy az érvénytelen szavazatok száma pl. 324. És akkor mi van? A politológusok elcsámcsognának rajta, elméleteket gyártanának. Az eredményt meg eldöntenék a többiek, akik érvényesen szavaztak. Valaki akkor is győzne a lapon szereplők közül, legfeljebb csak a második körben. :(
poldin Creative Commons License 2008.07.27 0 0 183

Osztom a véleményed,  melléd állok. 

neménvagyok Creative Commons License 2008.07.27 0 0 182
hátigen, összességében kilóg a lóláb az ilyen relativizáló témanyitásokból

a jobbereknek nincs szükségük arra, hogy ne menjenek el szavazni vagy érvénytelenül szavazzanak

a fletó, kókány, hordágyágnes féle politikai és szakmai bűnözők regnálása eléggé összerántotta a fideszistákat, és a maszopszadesz erőknek már csak a permanens fasisztázás marad (és mindig marad egy orbánfóbiás tömeg, nem is jelentéktelen)

a baloldal menthetetlenül csalódott, magam is ismerek vérbalos szavazókat, akik pontosan a nemszavazást fogják választani... a fideszre és a zorbánra egyszerűen képtelenek szavazni, de a gyurcsótány annyira lenullázta magát, hogy már csak a szén vezetéknevű emberek írnak róla gyépés népmesét

attól tartok az topikban vázolthoz hasonló kezdeményezések egyébként is elhaláloznak, a jobboldal pedig az eddigieknél még fokozottabban fog elmenni és leszavazni a vitykára

pont a fenti erőviszonyok miatt tűnik átlátszónak az ilyen törekvés... bár lehet az emberben némi anarchiára hajlam, de amit a topiknyitó ajánlgat az a jobber szavazók számára egy nevetséges és kétségbeesett segélykiáltás és egyértelműen elutasítják

röhej, de ahogyan ez az ötlet reálisan megvalósulna, az pont a zorbánt erősítené
Vad Creative Commons License 2008.07.27 0 0 180

Mért nem ekkor aktiváltad magad?

http://forum.index.hu/Article/showArticle?na_start=30&na_step=30&t=9043180&na_order=

Akkor még lett volna értelme.

Ma már csak egy dolognak van értelme.

Előzmény: brekege (-)
Vad Creative Commons License 2008.07.27 0 0 179
A fuldokló a fűszálra is rábízza az életét
Előzmény: brekege (-)
Aragorn Creative Commons License 2008.07.27 0 0 178

Nem tudom, mit nagyképűsködsz itt, de ha jobban belegondolok, nem is érdekel.

 

Én minden jobboldali érzelmű olvtársnak meg szoktam adni a sanszot, hogy próbáljunk egymással bizonyos ügyekről véleményt cserélni, és hagyjuk ki ebből a pártszimpátiák gerjesztette indulatokat, érzelmeket. Van, akivel lehet, és van, akivel nem.

 

Akivel nem lehet, mivel fontosabb számára az egy táborba tartozás, mint a konkrét ügyben elhangzott konkrét vélemény, az nem tud civilként gondolkodni.

Persze, ilyenek vannak a másik oldalon is. Én azokkal sem tudok mit kezdeni.

Hát, ez van...

Előzmény: tbando (176)
tbando Creative Commons License 2008.07.27 0 0 177

és ha egy tökös valmit elkezd sec-perc alatt ellehetetlenítik.  

 

Próbálják. De örökké nem megy.

Előzmény: Törölt nick (175)
tbando Creative Commons License 2008.07.27 0 0 176
Újra megnéztem. Neked van igazad. Nem siránkoztál a civil szervezetek hiányán. Miért is siránkoztál volna rajta? Jól is néznénk ki, ha a civilek belepofáznának a nagyok dolgába. Csak megállapítottad, hogy nincsenek és kész. Sic itur ad astra. 
Előzmény: Aragorn (174)
Aragorn Creative Commons License 2008.07.27 0 0 174

Valaki itt a civilkezdeményezésekről beszélt.

Erre én elmondtam, milyennek látom én ezeket.

Mi ebben a siránkozás?

 

Az ízléstelen ellenségképedre nem reflektálnék, ha megengeded.

Előzmény: tbando (173)
tbando Creative Commons License 2008.07.27 0 0 173

Kedves Aragorn!

 

A 141-es hsz-ed olyan siránkozós féle volt.  Hogy nincsenek valódi civilkezdeményezések, mert amik vannak azok valamilyen pártközeliek. Ami persze érthető, miután azokat a pártok csinálták maguknak, és nem a civilek maguknak. De kérdem én, hol vannak a tökös civilek, akiknek az élére kéne állni a civil mozgalmaknak. Na, talán a buzik között. De a még mindig számos hetero mikor kap észbe?  

Előzmény: Aragorn (172)
Aragorn Creative Commons License 2008.07.27 0 0 172

Kedves tbando!

Komolyan kérdem, mire alapozod ezt a véleményedet rólam?

Hozz egy siránkozós hsz-t, meg egy olyat, ahol én politikustól várok megoldást az életemre.

Rossz véleményem van a jelenleg regnáló elitről, ez igaz.

De én ebben a topikban vitatkoztam a felvetéssel, és nem siránkoztam. Megkíséreltem kimutatni, miért nem tartom célravezetőnek az érvénytelen szavazásért indított mozgalmat.

És itt jobbról folyamatosan rámförmednek, leszólnak, sértegetnek, minősítgetnek. Az a gyanúm, hogy pusztán azért, mert a fideszről sincs jobb véleményem, mint a többiekről.

Aki nincs velünk, az ellenünk van?

Bravó...

Előzmény: tbando (170)
megélhetési lakosság Creative Commons License 2008.07.27 0 0 171

sikerülni fog

március 9-én is sikerült kifejezni az akaratunkat

hárommilliónál is több másik magyarral együtt

mi ott leszünk legközelebb is

és egyre többen leszünk

Előzmény: Lebenstod (169)
tbando Creative Commons License 2008.07.27 0 0 170

Magyarországon nincsenek civilkezdeményezések

 

Mivelhogy a civilek olyanok, mint pl. te. Siránkoztok, hogy semmi se jó, és az utált politikusoktól várjátok a megoldást.

Előzmény: Aragorn (141)
Lebenstod Creative Commons License 2008.07.27 0 0 169
Oszt micsinyász, ha nem sikerül? Kossuth tér?
:DDD
Előzmény: megélhetési lakosság (168)
megélhetési lakosság Creative Commons License 2008.07.27 0 0 168

megmondom az őszintét

engem senki nem tud lebeszélni arról, hogy elmenjek szavazni

már alig várom, hogy ezt a kártvő csótány bandát kiszavazzuk a hatalomból

velejéig romlott rablóbanda

nélkülük tisztább lesz a levegő

Aragorn Creative Commons License 2008.07.27 0 0 167
Ennek a matematikájára igen kíváncsi lennék... :DDDDDDDDD
Előzmény: Törölt nick (166)
tbando Creative Commons License 2008.07.27 0 0 165
Pontosan.
Előzmény: aril brikha (93)
Aragorn Creative Commons License 2008.07.27 0 0 164
Nem is Kósáról írtam, amit írtam, hanem a többiről. :)
Előzmény: mamami (163)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!