Keresés

Részletes keresés

FriendlyFire Creative Commons License 2008.06.24 0 0 510

"ne abba a világba"

én ebben a világban élek, de nem a világ, hanem a saját értékrendem szerint.

Előzmény: Paleokrites (507)
FriendlyFire Creative Commons License 2008.06.24 0 0 509

"hagyod, hogy az emberek bemenjenek"

Ismerőseimnek szólok max., hogy oda ne menjenek mert szar hely. Buzgómocsing vagy? Menjél önkéntes rendőrnek.

Miért érdekelnek az "emberek", ha ateista vagy? Élj, kaparj minnél többet, mert meghalsz és lebomlassz. Csak azoknak szólj, akiktól várhatsz valami viszonzást, hogy neked jó legyen.

Ha meg emberbarát vagy, jelentkezz valami keresztény szektába, ott kiélheted magad. :-)

Előzmény: Paleokrites (506)
prophet1 Creative Commons License 2008.06.24 0 0 508
Vedd tudomásul, hogy nekem számodra nincsenek érveim...
Előzmény: Törölt nick (498)
Paleokrites Creative Commons License 2008.06.24 0 0 507
Látom, hogy a bibliát sem igen ismered, sem Jézust megírói szavait sem....., a felebarátokról meg igencsak ferde elképzeléseid vannak, avagy ez már keresztényi tudatosság?

Nekem nincsennek " hiteim"....., így nem kell elszámolnom ezzel, mint azoknak akik úgymond " hsii-a piszi"-be győződtek bele!

Az ateistákról meg eléggé tahóvált véleményed van...., azt sem tudod mit is szólj eme fogalomról, demár elfuhultan hadakozól ellene!
Ateista világrend?
Ha neked nem tetszik, akkor visszamehetsz az ókorba....., avagy egy lakatlan szigetre és ott éljetek ti keresztények a saját törvényeitek szerint, és ne abba a világba, amit nem a vallás, így keresztény hit épített!
Előzmény: FriendlyFire (504)
Paleokrites Creative Commons License 2008.06.24 0 0 506
Ha kijösz egy vedéglőből, ahol a kajától hasmenést kaptál, szalmonella fertőzéstől görcsöl a gyomrod és beleid csavarodnak...., hagyod, hogy az emberek bemenjenek és egyék a megromlott ételt és elfedezed a hiányosságaikat mert te törzsvendég vagy?
Előzmény: FriendlyFire (503)
msmks Creative Commons License 2008.06.24 0 0 505
ez az ateistáktól független örök természeti törvény :-)
Előzmény: FriendlyFire (504)
FriendlyFire Creative Commons License 2008.06.24 0 0 504

"hagynom kellene embertársaimat"

Persze! Nem vagy keresztény, tehát nem felebarátaid! Nem kell senkinek sem elszámolnod a hited szerint. Aki hülye halljon meg! Ez az ateista világrend.

Előzmény: Paleokrites (502)
FriendlyFire Creative Commons License 2008.06.24 0 0 503

"itten térítgetnek"

Na, az meg is érdemli aki itt "tér meg"! :-(

Szerintem te ne foglalkozz velük, vagy ez is egy "missziós kényszer"? Az is olyan keresztényi, nem? :-)

Előzmény: Paleokrites (502)
Paleokrites Creative Commons License 2008.06.24 0 0 502
Nos, szerinted hagynom kellene embertársaimat a keresztények által félrevezetni?
Ez már rég nem magánügy barátom, hanem közügy!
Ahogyan a keresztények itten térítgetnek, bizonygatják pecsenyéjük egészséges voltát, ugyan úgy jogom van és kötelességem is megbírálni, főleg úgy, hogy magam is keresztény voltam, de joga van minden embernek megtudni mi igaz és mi nem az!, itt erről van szó és nem arról, hogy aki felemeli a hangját, akkor azt minden eszközzel és minden áron el kelljen hallgattatni!!
Előzmény: FriendlyFire (495)
Paleokrites Creative Commons License 2008.06.24 0 0 501
Felajánlottam egy csomó könyvet, nem kellett senkinek....., Spinozát egyenlőre megtartottam..... :))
Érdekes művek azért vannak, mint pl. Dán Robert a Székelyszombatosokról...írt...., amiből kiderül, hogy a ma létező ilyen szombatos szektáknak semmi közük ahhoz az örökséghez, ami anno volt Erdélyben, annak ellenére, hogy hivatkoznak rájuk!
Vagy az antitrinitáriusokról írt.....
De sorolhatnám.....

Előzmény: Törölt nick (494)
prophet1 Creative Commons License 2008.06.24 0 0 497
Az én őszinte véleményem szerint te is megérdemelnéd a megégettetést. De mivel keresztyén vagyok, aki ellenségeit is szereti, ilyenkor a reménytelennek tűnő embereket, akik olyan ostobák, mint Paleokrites, meg Te pl. akik mindig az érvelést hiányolják, és közben meg hülyeségeket beszélnek, mert nem képesek elfogadni semmi józan szót sem, azokat az Úr Isten ítéletére bízzuk, hogy cselekedjen velük igazságos ítélete szerint a maga idejében.
Előzmény: Törölt nick (491)
FriendlyFire Creative Commons License 2008.06.24 0 0 495

"30 év keresztény hazugságait nem veszem be mégegyszer....."

de nem tudsz leakadni a témáról!

Miért nem a "Társasházak, lakóparkok" topic-ban írogatsz? :-)

Ismerek embereket akik "nem veszik be a keresztény hazugságokat". de azok nem is foglalkoznak a témával.

Előzmény: Paleokrites (493)
Paleokrites Creative Commons License 2008.06.24 0 0 493
Ne hidd, hogy jártam teológiára, hogy majd 15 éve foglalkozok bibliaértelmezéskritikával...., hogy efész könyvtárnyi igemagyarázatot osztogattam szét, mivel gyermeteg és vallásilag nagyon telfogult írásoknak találtam, hogy értéktelenné vált számomra, ingyen adtam, még pénzt sem kértem érte....., ebbe ugyan úgy benne voltak Kálvin " művei"...., mint a pünkösdi, jahova, adventista, baptista, nazarénus, metodista, katolikus, református értelmezők, igemagyarázók, teológusok könyvei is!

30 év keresztény hazugságait nem veszem be mégegyszer.....
Előzmény: prophet1 (485)
FriendlyFire Creative Commons License 2008.06.24 0 0 492
ja, mint kishegedűs...
Előzmény: prophet1 (475)
bolond,) Creative Commons License 2008.06.24 0 0 489
,)
Előzmény: prophet1 (487)
prophet1 Creative Commons License 2008.06.24 0 0 487
Biztos jó lehet neked, hogy a szemeden lóg ki a füled....:)
Előzmény: Törölt nick (486)
prophet1 Creative Commons License 2008.06.24 0 0 485
Látom nagyon képzetlen vagy a keresztyén teológiát illetően. De hogy mégis ennyire? Azt nem is akarom elhinni....
Előzmény: Paleokrites (484)
Paleokrites Creative Commons License 2008.06.24 0 0 484
Ja....., te Izrael Szentjéről beszélsz és nem a keresztények szentjéről, avagy a kettő ugyan az a te olvasatpdban? Ne tedd!
Előzmény: prophet1 (482)
Paleokrites Creative Commons License 2008.06.24 0 0 483
Ja a te zutyanatodat brillirozzák, nemde?

Nos nem zagyvaság, hanem tiszta ész kritikája barátom, észrevetted akkor meg ne ámuljál annyit, hanem valami módon igazold is állításaidat és fellengzős idézgetéses rá/m/olvasásaidat!
Előzmény: prophet1 (482)
prophet1 Creative Commons License 2008.06.24 0 0 482
Mit zagyvál ez itt össze-vissza? Érti valaki?
Előzmény: Paleokrites (481)
Paleokrites Creative Commons License 2008.06.24 0 0 481
1-et nem értek, hogy református létedre mi a fityuláért idézgetsz nekem a Tanach-ból?
Mi köze a kereszténységnek akár Jóbhoz, akár Ésaiáshoz, netán Mózeshez, Dávidhoz?

" Mert így szól az Úr Isten, Izráelnek Szentje: Megtérve és megnyugodva megmaradhattatok volna; csöndességben és reménységben erősségetek lett volna: de ti nem akartátok;"

" Mert így szól az Úr Isten, Izráelnek Szentje"

Nem a kereszténység pogány kuluszainak zutyulatos bvallásainak szektásaihoz szól Isten, hanem Izraelhez, Izrael Szentje az Isten! Olvasod, kapishálod?
Előzmény: prophet1 (480)
prophet1 Creative Commons License 2008.06.24 0 0 480
Ézsaiás könyve 30. fejezetéből:

Most menj, írd ezt táblára náluk, és jegyezd föl könyvbe ezt, hogy megmaradjon az utolsó napra bizonyságul örökre.
Ésa. 8,1., 5 Móz. 31,19., 5 Móz. 31,21., 5 Móz. 31,26.
Mert pártütõ nép ez, apát megtagadó fiak, fiak, kik nem akarják hallani az Úr törvényét;
Jób. 31,28., Péld. 30,9.
Kik ezt mondják a látóknak: Ne lássatok; és a prófétáknak: Ne prófétáljatok nekünk igazat, beszéljetek kedvünk szerint valókat, prófétáljatok csalárdságokat!
1 Kir. 22,8., Jer. 38,4., Ámós. 2,12., Mik. 2,6., Mik. 2,11.
Hagyjátok el az útat, térjetek le már ez ösvényről, vigyétek el előlünk Izráelnek Szentjét!
Jób. 21,14., Csel. 19,9., Csel. 19,23., Zsolt. 139,24.
Azért így szól Izráel Szentje: Mivel megútáltátok e beszédet, és bíztok a nyomorgatásban és a hamisságban, és ezekre támaszkodtok:
Azért e bűn olyan lesz tinektek, mint a leesendõ falhasadék, a mely már kiáll a magas kőfalon, a melynek aztán nagy hirtelen jön el romlása;
Zsolt. 62,4.
És romlása olyan lesz, mint a fazekasok edényének romlása, a mely kimélés nélkül eltöretik, és nem találni töredékei közt olyan cserepet, a melyen tűzhelyrõl tüzet lehetne vinni, avagy vizet meríteni a tócsából.
Mert így szól az Úr Isten, Izráelnek Szentje: Megtérve és megnyugodva megmaradhattatok volna; csöndességben és reménységben erősségetek lett volna: de ti nem akartátok;
Előzmény: Paleokrites (479)
Paleokrites Creative Commons License 2008.06.24 0 0 479
Nos, ha a bibliába tekintenek a gyanútlan olvasók, akkor látniuk kell, hogy a "HISZEK egy" mantrálat nem más, mint önbecsapás!

Már, amikor kijelenti azt, hogy " HISZEK EGY ISTENBEN"....., EGYBEN KIJELENTI EZZEL, HOGY NEM IS ISMERTE SOHASEM, NEM TUD RÓLA SEMMIT, CSAK AZOKAT A TÉZISES DOGMÁKAT, AMIKET VALLÁSI VEZETŐK ÉS REKLÁMMENEDZSEREI ÁLLÍTANAK RÓLA ELKÉPZELÉSEIK SZERINT!!!!!!!!!! / nagybetűs rész kiemelés és nem ordítás!/

Jézus krisztusban? Hinni kell benne is? mi a fittyenet formájában?
Jézus egy krisztus?
Hol írja a biblia, hogy Isten bárki által felkenette őt bármire is?
Ha senki, SENKI!!!!!!!!!!, még isten sem!!!!!, nem válthatja meg atyjafiát, nem adhat érte váltságdíjat, akkor hogyan erőszakolják meg a reformárusok is az igét, hogy az illjen a " hiszek egy" hoaxált tanításaikhoz?

Szentlélek? Mi az, mi fán terem? Valami léleklebeny?

+" vagyis egyenesen magára Istenre bízza rá magát és az Ő tulajdon szavára támaszkodik hitének minden bizonyosságával" ?????????????
Istenre támaszkodik, jól olvastam?
Arra az Istenre, akit egyetlen református sem ismert sohasem, nemhogy keresztény?????????? Arra bízzod rá magad? Nem egy bibliált asszociatíve értelmezett íráselemzéseket magyarázók magyarázataira biztad magad?
Hol az Istened? A biblia az, akit csüreményelhettek?
Ja és Isten nevében hírdetők az eleve elrendeléses porhintését se felejtsük el....., mint igazságnak beállított ordenáré hazugságait az egyházaknak, akik ezt vallják!

" Isten személyesen hozzánk szóló, élő beszédeként szólít meg bennünket. Isten""

Már csúsztatsz, avagy hamsitanítasz?
Hol van a személyes isteneid?
Melyik istenedről van szó? Jézus-ról? Szentszellem-ről? Isten-ről?
Avagy reformált hősökről?

" Ő mondja nekünk" Mit barátom, mit? Hol? Mikor? Merre? Mondjál már valami valóséágost is és ne beszélj már mellé!

Paleokrites Creative Commons License 2008.06.24 0 0 478
Mire vagy büszke?
Előzmény: prophet1 (477)
prophet1 Creative Commons License 2008.06.24 0 0 477
"...vagyis egyenesen magára Istenre bízza rá magát és az Ő tulajdon szavára támaszkodik hitének minden bizonyosságával

Szerencsétlen... gondolom még büszke is vagy rá.."

Szerencsétlen......erre az egyre vagyok büszke..
Előzmény: mmonitor (476)
mmonitor Creative Commons License 2008.06.23 0 0 476
...vagyis egyenesen magára Istenre bízza rá magát és az Ő tulajdon szavára támaszkodik hitének minden bizonyosságával

Szerencsétlen... gondolom még büszke is vagy rá..
prophet1 Creative Commons License 2008.06.23 0 0 475
"A református keresztyén a legszigorúbb értelemben veszi a Hiszekegynek e szavait: „Hiszek egy Istenben....a Jézus Krisztusban...Szent Lélekben....”, vagyis egyenesen magára Istenre bízza rá magát és az Ő tulajdon szavára támaszkodik hitének minden bizonyosságával. Azért teheti ezt meg, mert Isten, aki a múltban szólt, a jelenben is szól az emberhez világosan felfogható, élő kijelentésével. Nem az égből harsan meg ez a szava. Sem nem titkos elrévülésekben halljuk megszólalni. A távoli múltból érkezik hozzánk azokon az embereken át, akiknek és akik által valamikor Isten kijelentette magát. Ezért oda kell figyelnünk, ahol ez a hajdan megtörtént kijelentés meg van számunkra örökítve: a Biblia régi írásaira. De amikor odafigyelünk, a hajdani kijelentés mai kijelentéssé elevenedik meg számunkra és Isten személyesen hozzánk szóló, élő beszédeként szólít meg bennünket. Isten maga fölénk hajol, miközben mi a Biblia előtt kitárjuk a lelkünket, és biztosít bennünket afelől, hogy amit onnan hallunk, azt Ő mondja nekünk."
magyarpityu Creative Commons License 2008.06.23 0 0 474
Mit vársz tőlem? Kíséreljek meg bizonyítást adni Isten létezésére, miután kifejtettem, hogy én biztosan nem tudok, de a hívők sem valószínű, hogy ezt tiszta lelkiismerettel meg tudnák tenni? A meggyőzés nem az én feladatom, én elmondtam, hogyan gondolom, ennyi telik tőlem. És ha bárki meg akarna győzni téged, ne hagyd, nem emberi bizonyítás vezet Istenhez, de ha úgy adódik, emberi bizonyságra mégis érdemes odafigyelni, ezért voltam bátor megosztani a gondolataimat.

Az, hogy valami nem cáfolható, az egyenlő a nullával.

Ezt a logikai bukfencet sokan sokszor kitárgyaltuk már a fórumokon. Még Gödel nemteljességi tételei is terítékre kerültek párszor.

Ez egy emberi képesség, ami a képességet igazolja, nem azt amire irányul.

Honnan erednek ezek (vagy bármilyen) emberi képességek?

Mondok egy érdekes dolgot. A fizikáról azt tartják sokan, na ott aztán minden flottul körbe van bástyázva meghatározásokkal, és ami nem mérhető, az nem is létezik. Ez tényleg elemi feltételezés, legyen mérhető az adott dolog. Látod, ezt írom, dolog. A matematika ettől sokkal elvontabb, ott a nem mérhető dolgok hétköznapiak, sőt, különleges tulajdonsága egy halmaznak (hogy már ne is "dolgot" írjak, hanem valami általánosabbat) a mérhetőség, ami komoly megszorításokat (általánosságtól való leszűkítést) jelent. Hát a fizika, különösen annak emberi léptékű ágai (nem a parányok és nem a csillagok fizikája)? Létezik súly, hőmérséklet, áramerősség? Hát persze, hiszen mérhető. Na ez a gondolkodás visz félre sokakat! Csak ezek léteznek? Ez mind létezik? Mert mi van, ha létezik valami nem mérhető dolog a hétköznapi fizikában? (Igen, létezik.) Ezért nem hagyatkozhatunk kizárólag a közvetlenül érzékelhető, mérhető, megfogható dolgokra, mert a többit ezzel kirekesztjük és hamis képet alkotunk a minket körülvevő világról. De ez benne van a Bibliában is. Tamás története tanulságos, érdemes kikeresni a Bibliából. Mitől is hitte, hogy Jézus az akinek mondja magát? Talán mert teljesítette e kérését, és láthatta a sebes kezeket, megérinthette a sebzett testet? Talán igen. De ezt a kérését mikor mondta el Jézusnak? Csak nem az Úr tolmácsolta a kérését Jézusnak? Akkor Jézus beszélő viszonyban van az Úrral? Esetleg nagyon is közeli kapcsolatban van vele?
Előzmény: Leteremtő (473)
Leteremtő Creative Commons License 2008.06.23 0 0 473

Szerintem te értesz félre, vagy nem fogadod el amit mondok.

Az, hogy valami nem cáfolható, az egyenlő a nullával. Annyit ér, mintha nem is mondtad volna. Az égigérő berregő létét sem tudod cáfolni, még sincsen.

Ha valaki beléli magát akár meg is " tapasztalhatja ". És sok minden mást is.

Ez egy emberi képesség, ami a képességat igazolja, nem azt amire irányul.

Előzmény: magyarpityu (472)
magyarpityu Creative Commons License 2008.06.23 0 0 472
Félreértesz! Azt mondom: a hívők nem állítják, hogy Isten létezése tudományosan igazolható, míg a nem hívők állítják, hogy Isten nem létezik, de ezen állításukat nem tudják tudományos érvekkel alátámasztani. Tehát az istentagadók olyat állítanak, amit nem tudnak bizonyítani, míg a hívők ilyet nem tesznek, mert mi nem tudományos érvek alapján állítjuk, hogy létezik Isten. Ez a csodálatos, hogy mégis megtapasztalható Isten. Ha Isten ismeretére tudományos módszereken keresztül vezetne az út, akkor sokan eleve ki lennének rekesztve a lehetőségből, hogy megismerjék Istent, tehát a józan ész is azt diktálja, valami általánosabb dologról van itt szó, valami olyasmiről, amit nem kizárólag tanulással szerezhetünk meg.
Előzmény: Leteremtő (471)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!