Keresés

Részletes keresés

1116001 Creative Commons License 2010.03.08 0 0 628
Jól mondod;)
Előzmény: PLACI (627)
PLACI Creative Commons License 2010.03.08 0 0 627
Lehet. Maradjunk abban, hogy egyik fejlesztés sem haszontalan, mindkettő fontos, és egyik sem lesz a közeljövőben... :(
Előzmény: 1116001 (626)
1116001 Creative Commons License 2010.03.08 0 0 626
Azért ez is nagy célcsoportot érdekelne szerintem. De erről kérdezzük meg a mindennapi embertömeget a Keleti nemzetközi pénztáraiban:)

Így legalább nem kéne elzarándokolni a délibe vagy a deákra, ha normális kiszolgálást akar az ember:)
Előzmény: PLACI (607)
Nandesz. Creative Commons License 2010.03.07 0 0 625
Azért ez nem haszontalan például, ha valaki mellé szeretnél jegyet foglalni, mert nem együtt veszitek a jegyet, de egymás mellett szeretnétek ülni.

Vagy ha ránézel az ábrára, látod, hogy a kocsi végében egymás mellett 22 hely foglalt, akkor egy csoport elé, közé, vagy páratlan tagja mellé nem ülsz be.

Tapasztalataim szerint a helyjegyrendszer először a kocsik közepére ad jegyet, azt tölti fel, de ha valaki a végében szeretne ülni, akkor hiába adhatja meg, hogy négyesbe, asztal mellé, stb.

Szóval vannak ennek a módszernek előnyei, nem véletlenül alkalmazzák több vasútnál is.
Előzmény: Törölt nick (623)
PLACI Creative Commons License 2010.03.07 0 0 622
Tudtam, hogy ezzel jössz, de - szerencsére - nincs igazad. :)
Ez az eset, hogy nem az a szerelvény, vagy kocsi lesz, ami SZVÖR szerint lenne, ez 1000 esetből velem egyszer fordul elő.
Valamikor 6-7 éve volt ez így, meg most, a havazás idején decemberben.
Namármost el lehet gondolkodni, hogy inkább vállalom azt a kényelmetlenséget egy új, színvonalasabb szolgáltatás érdekében, hogy ilyen gyakorisággal nem oda ülök, ahová akarok, vagy hagyjuk az egészet. Nekem megéri, hogy az előbbit válasszam.
Nem is beszélve arról, hogy ha jelen időben más kocsi jön a helybiztosításos vonatokon, akkor is ugyanolyan hőbörgés van, mert többen sem tudnak leülni... innentől kezdve a rossz és a kicsit rosszabb között elhanyagolható a különbség, ez már nem ront a helyzeten.
Előzmény: Törölt nick (618)
Nandesz. Creative Commons License 2010.03.07 0 0 621
Van egyáltalán bárhol nyugaton olyan működő példa, ahol normál személykocsikból összerakott vonatra lehet így foglalni?

Mert egy railjet, egy EST vagy TGV fedélzetén viszonylag fixen mindig ugyanott van pl. a seat 61. Szóval ott nem nagy művészet.

Persze ettől függetlenül az, hogy nálunk ilyen káosz van, amit írsz, hogy hopp, nincs 1.o, hopp, ez nem olyan kocsi, az gázos.
Előzmény: Törölt nick (618)
Nandesz. Creative Commons License 2010.03.07 0 0 620
Elhiszem, gondolom a DB, ÖBB, CD sem két perc alatt rakott össze ilyen rendszert.

Na, most ha nálunk még hozzá sem kezdtek, akkor...
Előzmény: Törölt nick (617)
Nandesz. Creative Commons License 2010.03.07 0 0 619
Amíg ilyen káosz van a kocsiösszeállításokkal, addig annak is örülni kell, ha olyan kocsiba kapsz helyjegyet, ami benne van a vonatban. (Lásd az 1 kocsis szombathelyi IC-t a Taurus topicban.)

A nemzetközi vonatok összeállításában talán ritkábban fordul elő, hogy nincsen benne az adott kocsi (na jó, nem az Avalára gondolok :-D), azok meg pont nem helyjegyesek belföldön.

Szóval én is örülnék az ilyesminek, de hogy is mondtam neked a múltkor? Majd ha a sógorok selejtezni kezdik a railjeteket, akkor lesz ilyen mifelénk. :-(
Előzmény: PLACI (616)
PLACI Creative Commons License 2010.03.07 0 0 616
Nem tudom, mire gondolsz ezzel a "bárhova" szóval, de ezalatt azt értem, hogy az utas egy ábrán láthassa, hogy mely helyek a foglaltak, melyek a szabadok, és ő maga válassza ki, hová szeretne helyfoglalást kérni. Railjet, Eurostar, stb. esetében ez már működik. A Start rendszere is képes lenne erre, hiszen azok az információk, amik ehhez szükségesek (kocsitípus, annak számozása, rendszerben lévő kocsiszám) már megvannak a jelenlegiben is, abból dolgozik a rendszer, annyi különbséggel, hogy "vakon" foglal az utas ill. a pénztáros. Semmibe nem kerülne ezt képileg is megjeleníteni az Eticketben sem: a "Helyfoglalás és fizetés" gomb megnyomása után ugye 20 percig tárol a rendszer egy szabad helyet. Ezalatt a képen is ki lehetne választani a helyet, és akkor nem Fizetés létrejötte után tudja meg az utas a helyszámát, hanem már előtte, csak ez lenne a különbség. Egyedül az a többletinformáció kellene, hogy mi a kocsi iránya, más már most is minden adott.
Előzmény: bodecsabi (608)
Nandesz. Creative Commons License 2010.03.07 0 0 615
Pedig az elsődleges prioritások között kellene lennie. Már akkor is késő lenne, ha holnap élesedne a dolog.

Ez ma már akkor is fontos versenyképességi tényező, ha az adott vasút nemzetközi pénztárosai gyorsan, és profi módon, kis hibaszázalékkal végzik a munkájukat, tökéletesen beszélnek németül és angolul.

Hát még a MÁV-Startnál jellemző állapotok közepette. A múltkor két pénztáros osztotta egymást, hogy "azt ott rosszul töltötted ki", "de jó lesz az úgy", "de ne ott tűzd össze". Közben az utas (én) végighallgatta(m) ezt a diskurzust.

Ez a rohadt bonyolult jegy amúgy egy bécsi kirándulójegy volt. :-D
Előzmény: Törölt nick (613)
Siemens113 Creative Commons License 2010.03.07 0 0 611
Igen ez egy újabb hatalmas mérföldkő és előrelépés lenne. Óriási könnyebbség és segítség mindenkinek. Erre vannak esetleg törekvések?
Előzmény: 1116001 (606)
Siemens113 Creative Commons License 2010.03.07 0 0 610
Közben tovább olvastam a topikot. :) Ez a második kérdést megválaszolja, most már csak az időpont kérdéses.
Előzmény: Törölt nick (605)
Siemens113 Creative Commons License 2010.03.07 0 0 609
https://jegyvasarlas.mav-start.hu/eTicketV2/szamlazas.html

Ezzel kapcsolatban lenne kér kérdésem ha van valakinek erről információja.

1, Mikorra tervezik ezt az "élesítést"?

2, Gyakorlati oldalát nézve: "annyi az egész" hogy a jegy nyomtatását követően a számlát is az automatánál? (ez nagyon hasznos lenne)

Köszönöm
bodecsabi Creative Commons License 2010.03.07 0 0 608
Mit értesz ezalatt? Most is lehet külön IC pótjegyet venni bárhova.
Előzmény: PLACI (607)
PLACI Creative Commons License 2010.03.07 0 0 607
Szerintem az IC-s valós idejű helyfoglalás fontosabb - azaz nagyobb célcsoportot érint.
Előzmény: 1116001 (606)
1116001 Creative Commons License 2010.03.04 0 0 606
Mikor lehet végre nemzetközi jegyet venni?
(Nem csak néhány külföldi városba, és csak kirándulójegyet)
Előzmény: Törölt nick (605)
PLACI Creative Commons License 2010.02.16 0 0 604
Elvira: Service Unavailable
bodecsabi Creative Commons License 2010.02.13 0 0 603
Vesznek maguknak egy 90%-os jegyet is, azt meg nem mutatják a kalauznak. Nem is rossz ár a sorban állás elkerülésére...
Előzmény: necsinádmán (601)
necsinádmán Creative Commons License 2010.02.12 0 0 601
Miért?Nem kell? Soron kívül beállhatok?Ezt én nem tudtam.Nem kockáztatom meg ,hogy pofánvágjanak:)
És ha a 66 éves nyugdíjas akar jegyet venni magának és a 4 éves unokának? Akkor vehet vagy sem?(mármint a neten)
Előzmény: Törölt nick (600)
necsinádmán Creative Commons License 2010.02.12 0 0 598
Sajnos valószínűleg igazad van, talán megbüntetik:( .Próbálj egy levelet küldeni az eszrevetel@mav-start.hu---ra ebben az ügyben ,hátha.....
Én is kedvezménnyel vihetem a kerékpárt magammal és mégis minden alkalommal sorba kell állnom a pénztárnál a jegyért:( Ez van. Pedig próbálkoztunk mindenféle kérelmekkel ,de eddig nem történt semmi.Nem vehetsz ki jegyet ingyen az automatából mert visszaélésre ad lehetőséget.És a pár hülye miatt a többség is szív.Ez van. Persze lehet ,hogy ki lehetne olyat találni ,hogy akkor lehet ingyenes jegyet venni ,ha mellette megveszel egy fizetős jegyet,elvégre ritkán utazik 6 év alatti egyedül,de arra meg ott van ha a nagyi utazik az unokával akkor mindkettőnek ingyenes szóval ez is zsákutca:(
Ötlet? Meg kell írni a Máv-start-nak hátha reagálnak rá valamit..
Előzmény: sosiforda (597)
sosiforda Creative Commons License 2010.02.12 0 0 597

És interneten sem lesz rendelhető?

 

Magyarul egy család elindul 2 gyerekkel, a 2 felnőttnek megvehetik a neten a jegyet, megvehetik a gyerekeknek jegy nélkül csak az IC pótjegyeket, majd miután ezeket átvették a kiszkból a 2 kisgyerek jegyéért be kell álljanak a Keletiben a pénztár előtt kígyózó sorba?

Ugye "okosan" mégcsak menettérti útra sem váltható, azt meg az utasok többsége nem tudja, vagy nem gondol rá, hogy a visszaútit eltérő állomástól kiadottként vegye meg előre otthon.

Gondolom, aki ennek elkerülésére esetleg inkább 0,- forintos jegy helyett 90 %-osat venne a gyereknek, hogy ne kelljen egy ingyenjegy miatt lemaradni a vonatról, azt meg jól megbűntetik a kedvezmény jogosulatlan igénybevétele miatt:(

Előzmény: necsinádmán (596)
necsinádmán Creative Commons License 2010.02.10 0 0 596
Sajnos nem lehet ,mert a regisztrációs jegy ingyenes és akkor minden hülyegyerek 100-ával venné ki a jegyeket az pedig drága mulatság:(
Az ellenőrzéshez pedig a személyes adatok nyilvántartása miatt nem lehetséges az adatok tárolása:(
Előzmény: siófoki35 (595)
siófoki35 Creative Commons License 2010.02.10 0 0 595
Be lehetne állítani ez e-ticket kioszkokat regisztrációs jegyek kiadására? szerintem célszerű lenne.
CKD Kombinát Creative Commons License 2010.01.16 0 0 594
Két jegy a közelmúltból:

;-))

bodecsabi Creative Commons License 2010.01.11 0 0 593
Ezt én sem tudtam. Még az Elvira GYIK-ben találtam ezt az emilcímet, hogy ha adathibát talál az ember, küldje ide. Azóta jó úttörőként küldöm, ha találok valamit :)

Csabi
Előzmény: unikumi (592)
unikumi Creative Commons License 2010.01.10 0 0 592
Menetrendi Adatbázis-KArbantartÓ rendszer
Előzmény: PLACI (591)
PLACI Creative Commons License 2010.01.10 0 0 591
makao@...?
Az meg mi? :)
Előzmény: bodecsabi (590)
bodecsabi Creative Commons License 2010.01.10 0 0 590
Előfordul ilyen, érdemes egy képernyőmentéssel egy emilt küldeni a makao@mav-start.hu emilcímre.

(A legviccesebb az, hogy néha megválaszolja ezeket az adathibákat jelző emileket az ügyfélszolgálat. A kedvencem az volt, amikor kiszúrtam, hogy a 30a n+1. vágányzári menetrendjét nem tudja azt Elvira, volt olyan vonat, ami a valóságban 20 perccel korábban indult, mint a kisasszony szerint. Emil elküld, pár órán belül javítva volt a hiba. Egy hónappal később kapok egy ügyfélszolgis levelet, amiben megmagyarázzák, hogy a vonalon un. "Vágányzári menetrend" volt érvényben, ezért ment korábban a vonat - a meglepetés erejével hatott a dolog :))) )

Csabi
Előzmény: PLACI (589)
PLACI Creative Commons License 2010.01.01 0 0 589
Haverom vette észre, hogy hiányos az Elvira!

A legelső Debrecen-Záhony naponta közlekedő 6220. sz. vonat nincs benne, ám a pdf-ben és a valóságban is létezik!!!
PLACI Creative Commons License 2009.12.28 0 0 588
Van egy érdekesebb téma:

Volt egy

Budapest-Nyugati
(Debrecen-Nyíregyháza#-)
Kőbánya felső

mtti jegyem. Nyírben kértem a szokásos útmegszakítást, és senki nem szólt, hogy ez nem jó, sőt megerősítették, hogy ez bizajó lesz így. Aztán a kör-IC-re felszállva (Keletiig volt a pótjegy) mondja a jv, hogy ez nem jó, mert Kőfelső, stb. Mondtam neki, hogy az nem számít, hogy áthaladunk. De abba kötött bele, hogy Kőfelsőtől Nyugatiig szól a visszaút, és a Keletibe megyünk. Mondtam neki az egy állomás dolgot, de az "egységes budapesti km" dolog miatt (ez 14km-t jelent) lehet, hogy tényleg nem jó így? Hogy Kőfelsőtől a körvasúton át visz be a nyugatiba? Miért nem Kőfelső-Keleti/Nyugati (helyi közlekedéssel)?

Persze nem büntetett meg, főként gondolom azért, mert ő sem biztos 100%-ig a dolgában, és nem akart utólagos botrányt magának sem. De tudja valaki erre a választ, hogy ilyen esetben mehet-e az utas a Keletibe?

Az Apafás dolgot megbeszéltük. No de ez?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!