Keresés

Részletes keresés

d_feco Creative Commons License 2021.09.14 0 0 52175

Jól írtam, csak ti már nem vagytok elavultak, engem meg már lassan nem érdekelnek az újdonságok. :P Értelmező kéziszótárból kivonat:

Azt hitték róla az emberek, hogy ez egy idejekorán megvénült ember. (Jókai Mór)

Előzmény: rferi (52173)
rferi Creative Commons License 2021.09.14 0 0 52174

A monília a gyümölcsöket is megtámadja, például az almán és a körtén tipikus, körkörös gyűrűkben jelentkezik, és tönkreteszi a gyümölcsöt is.

Előzmény: VargaRoland (52172)
rferi Creative Commons License 2021.09.14 0 0 52173

Csak azért, hogy információt osszak meg:

az "idejekorán" szó nem azt jelenti, amilyen jelentésben te használtad. Az azt jelenti, hogy idejében, akkor, amikor ideje van, tehát idejekor. Amit te használni akartál, az két szóba vagyon írva, "ideje korán", tehát korábban, mint amikor ideje volna

Előzmény: d_feco (52171)
VargaRoland Creative Commons License 2021.09.14 0 0 52172

A moníliáról a gyümölcs ismereteimből levél tünetek jutnak eszembe, az esetünkben nincs, bár azt nem tudom, hogy mogyoró esetén ez is velejárója-e a fertőzésnek. A termés nem kisebb, mint szokott lenni, teljesen kifejlettnek tűnik. 

Előzmény: d_feco (52171)
d_feco Creative Commons License 2021.09.14 0 0 52171

Mindegy is. A monília is hasonló hatással lehet a mogyoróra - azaz csak héja lesz, a bele meg mumifikálódik. Viszont akkor a héja sötétebb lesz a szokottnál, a termés kisebb, illetve idejekorán lehullik. Az a gond a pontos meghatározással, hogy ezek a tünetek külön-külön is jelentkezhetnek. :/ De ahogy Nobody is írta, lehet, hogy ez  az extrém csapadékos nyár a felelős.

Előzmény: VargaRoland (52170)
VargaRoland Creative Commons License 2021.09.14 0 0 52170

Délután lövök fotót, most így nem tudnám megmondani :) De nem hiszem, hogy rendellenes színe lenne, az csak feltűnt volna.

Előzmény: d_feco (52169)
d_feco Creative Commons License 2021.09.14 0 0 52169

A külseje mogyoróbarna vagy sötétebb színű?

Előzmény: VargaRoland (52159)
halaloszto Creative Commons License 2021.09.14 0 0 52168

Ez a kedvencem a magyar oktatásban. A diákot madzagon rendelkező, saját élettel nem rendelkező bábnak tekinti. 

Mi az, hogy van egy meghirdetett beosztás, és hirtelen eltérnek, mert nekik jobb úgy? A diáknak is van élete, neki is vannak kötelezettségei, neki is van időbeosztása.

Előzmény: Nobody1 (52162)
VargaRoland Creative Commons License 2021.09.14 0 0 52167

Az az érdekes, hogy ezeket csemeteként otthonról, a szülői házból mentettem ki, mielőtt eladtuk. A kert végében voltak szép sorba ültetve, 0 árnyék, soha nem volt locsolva, több kilónyi egészséges termés évről évre.

Tavaly volt már rajta pár szem, volt közte ilyen is, mint az idén, de volt egészséges is. Ezért vagyok kicsit értetlen.

Előzmény: motor-os (52165)
VargaRoland Creative Commons License 2021.09.14 0 0 52166

Nem hiszed el, hogy beírtam a keresőbe, hogy mogyoró és átfutva az összes topicot nem találtam idei bejegyzést, erre itt van egy, amelyikben épp ma váltottak üzenetet... :) Most vagy nagyon vak vagyok, vagy valami anomália volt :) (De gyanús, hogy az előbbi, lehet, hogy csak az évszámra szűrt a szemem, a mai bejegyzésnek pedig csak az óra:percet írja ki, lehet ez vezetett félre :))

Beírtam nekik, hátha rákap valaki. Köszönöm!

Előzmény: Nobody1 (52164)
motor-os Creative Commons License 2021.09.14 0 0 52165

A környékünkön sok mogyoró fa

van. Tavaly szedtem két szatyorral. Mind üres volt.

Nobody1 Creative Commons License 2021.09.14 0 0 52164

Kérdezd meg a "mogyisokat", hátha valaki pontosabban tudja mi okozza.

https://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9231631

Előzmény: Nobody1 (52163)
Nobody1 Creative Commons License 2021.09.14 0 0 52163

Akkor nem tudom. Lehet a fal mellett megszorul a meleg és azért van. Nálam is vannak ilyen szemek, de itt május óta összesen 26 mm eső esett csak. Mondjuk néha meglocsoltam de eléggé "mostoha gyerek" volt, mert másra jobban kellett a víz. Porzik minden... :(

(A kukoricák is térd-derék magasságban elszáradtak, Szárzúzóval aratják és bálázzák, hogy legalább teheneknek, birkáknak legyen valami - ha már szemtermés úgysem lesz rajta.)

Előzmény: VargaRoland (52161)
Nobody1 Creative Commons License 2021.09.14 0 0 52162

Tegnap megvolt az első elméleti oktatás az asztalos képzésen. Mit ne mondjak, a végén már nem csak a szemem, de még a szemüvegem is jojózott, annyi "hálóábrát" rajzoltattak velünk a 4 óra alatt.

Először A4-es lapon 1 cm-es keret húzása szabadkézzel, majd a kereten belül 1 cm-e függőlege és vízszintes beosztást készíteni (saccra), majd ezeket összekötni függőleges és vízszintes vonalakkal, utána pedig átlósan - a sarokpontokat érintve - mindkét irányból. Mindezt a papírlap forgatása nélkül és egyetlen határozott vonallal. Nem semmi rajzok születtek. :)

Utána mindezt meg kellett ismételni vonalzóval. Na ez már azért jobban nézett ki...

Aztán egy másik lapon (szintén 1 cm-es keret készítés után) centinként szabványos szaggatott (4 mm vonal, 1 mm szünet), 1 pont szaggatott (10 mm vonal, 1 mm szünet és 1 mm vonal) és 2 pont szaggatott (10 mm vonal, 1 mm szünet, 1 mm vonal, 1 mm szünet és még 1 mm vonal) vonalas sormintát kellett alkotnunk az egész A4-es lapon...

Na ezzel el is telt a 4 óra...

Ma lenne az első gyakorlat, de arra sajnos nem tudok menni, mert eredetileg szerdai napokon lenne, de tagnap szóltak, hogy áttették keddre. Én meg már leszerveztem mára a melót és nem tudom áttenni. :(

Lehet nem sokat vesztek, ha ezt most kihagyom, mert a tegnapi elmélet alapján talán műhelytakarítás vagy szerszámok sorba rakása lesz a program... :P

VargaRoland Creative Commons License 2021.09.14 0 0 52161

Nap ugyan süti, de nem non-stop, elég közel van a szomszéd melléképületének falához. Ráadásul pár éve leszakadt a csatornája, így a fél tetőről az összes csapadék oda csurog a mogyoró tövétől kb egy méterre, nagyon szárazságnak kell lenni, hogy ott száraz legyen a talaj (gilisztát is rendszeresen ások ott, ha lusta voltam horgászathoz csontit venni). Így ezidáig öntözés fel sem merült bennem. Új sarjat is annyit hoz, hogy nem győzöm pusztítani (de ezt a kutakodás közben kiderítettem, hogy valószínűleg túl mélyre sikerült ültetnem a sarjat, mikor hoztam, emiatt van).

Előzmény: Nobody1 (52160)
Nobody1 Creative Commons License 2021.09.14 0 0 52160

Mogyorótermelő ugyan nem vagyok, de van pár bokrom. :)

Nyugodj meg, semmi betegsége nincs a mogyidnak, csak kevés vizet és sok meleget (napsütést) kapott, ezért nem tudott benne kifejlődni a magbél és "rásült" a kupacs.

A mogyoró ugyanis eredetileg erdei cserje és nem túl szeret egész nap a tűző napon lenni és a gyökerei sem nyúlnak túl mélyen a talajba, tehát kell neki a nyirkos felső talajréteg, hogy kellő mennyiségű vizet, tápanyagot tudjon felvenni a termésfejlesztéshez.

Árnyékba már gondolom nem igazán tudod átültetni és esztétikus árnyékolás sem igazán létezik, de egy nagyobb bokornak hetente legalább egyszer adhatsz kb 20 liter "inni valót" júniustól érésig a száraz időszakokban és sokkal kevesebb lesz az ilyen aszott termés rajta...

VargaRoland Creative Commons License 2021.09.14 0 0 52159

Üdv Urak!

Jól emlékszem, van közöttünk mogyoró termelő? Van pár bokrom itthon, most fordulna termőre, már szép nagyok (talán túl nagyok is, tippre vagy 4-5 méter magasak), már van is a bokor alatt bőven lehullva termés, de a tesztképpen megtört szemek 100%-a rossz... Majdnem üres a belseje, csak valami szürkés elszáradt maradvány van benne termés helyett. Fúrás nyom nincs.

Annyit vettem még észre, hogy külső puha héja (kupacs) nagyon hozzá van nőve a mogyoró makkhoz, ez normás esetben mire megérik nem is kéne, hogy fogja, de ez nagyon erősen ragaszkodik.

Ahogy olvasgatom a tipikus betegségeit, egyikét sem tudom ráhúzni a jelenségre.

Van ötletetek, mivel lehetne jövőre segíteni neki?

Köszönöm :)

BJaca Creative Commons License 2021.09.12 0 1 52158

Nézd meg a következő mondatát:
Még mindig azt mondom, hogy az igazi zene az, amit  a fiúk a tíz körmükkel kapartak elő a gitárból, vagy kézzel-lábbal a dobokból. 

Erre azért ráillik a Sabaton.

Előzmény: 409 (52157)
409 Creative Commons License 2021.09.12 0 0 52157

Naaa, most ferdítesz! Azt írta neki befejeződött.

Előzmény: BJaca (52156)
BJaca Creative Commons License 2021.09.12 0 1 52156

befejeződött a rockzene a 80-as évek elején.

Azért még ma is akadnak olyanok, akik életben tartják. Hallgass bele a Sabaton muzsikájába. Ami érdekessége még a bandának, hogy, fiam azt mondta, többet tanult tőlük a történelemből, mint az iskolában. 

Előzmény: raklapjúzer (52154)
d_feco Creative Commons License 2021.09.12 0 0 52155

Ezekre utaltam lentebb. Lehet, hogy lesz új koncert, de a megújuláshoz nem árt némi kreativitás is, ami a menedzserekből hiányzik és hiányozni is fog. Ja, meg nem árt némi énekhang és zenei tudás minezek mögé. Bár az énekhang nélkül még mindig lehet boldogulni, így felidéznék egy sokéves párbeszédet. A Crystal együttes 'zenéje' ment a rádióban. Amikor meghallottam a kappanhangú énekest (a csajnak amúgy jó hangja van), akkor kikívánkozott belőlem az igazság.

Én: -Nem azért, de így még én is tudnék énekelni...

A vérfan kolléganő, nagy és vörös fejjel: -Akkor miért nem énekelsz te is!?

Kolléga foghegyről: -Mert visszatartja a jó ízlés...

Régebben nagy diszkópatkány voltam, de volt olyan eset is, amikor egy motorostalálkozóra* tévedtem be. Akkor még családias volt a hangulat mindenhol, mostanság meg minden csak a pénz körül forog. :/ De azóta zenei mindenevő lettem, ami tetszik, az tetszik, ami pedig nem, az műfajtól függetlenül nem tetszik. Hangulatfüggő a dolog, mert van amikor Bob Marley figyel a fülemben, van amikor Avicii, van amikor Beethoven vagy Vivaldi. Esetleg egy kevés Archeon, Gun's and Roses, Scooter, Laid Black, ect... Vegyesen, rázva és keverve.

*Beestünk a Fekete Horgonyba - a  fene  sem emlékezik már arra, hogy miképpen is kerültünk oda. Mindenki Harleyvel, meg hasonló ócskaságokkal jött... Mi meg gyalog...

A Bubiék kulákok voltak, ketten jöttek egy rigával. Éjfél már elmúlt, a Bubi nem érezte magát jól a buliba(elfogyott a pénz és nem tudott többet inni), így kezdett követelni a riga 'sofőrjétől' a hazamenetelt. Az meg nem akart menni. Erre főhősünk kitalálta, hogy elindul gyalog haza. Megcélozta a töltést (aka.: árvízvédelmi gát) és kitalálta azt, hogy a töltésen elmegy Dunapatajig, onnantól már nincs messze Szakmár. Közben megpilledt, lefeküdt szundítani egy pár percet. Egy rakás birka között ébredt, még szerencse, hogy nem legelték meg. Feltápászkodott, s látta, hogy van valami faluféle a közelben. Templom, házak, meg amit akar az ember. Odament a birkászhoz és megérdeklődte azt, hogy milyen messze van még Szakmár... Erre jött az illendő felelet, hogy  az biza elég messze van, mert ez Fajsz. Egy kissé rossz irányban indult el. :)  

Előzmény: raklapjúzer (52154)
raklapjúzer Creative Commons License 2021.09.11 0 1 52154

"Akár szintetikus, akár egy élő vagy halott avatarja."

Azért a személyiséget nem lehet másolni. Bonzo vagy Morrison, Hendrix vagy Joplin, már nincsenek köztünk. Ha valaki most azzal jönne hogy új zenére bukkant tőlük, nagyot mosolyognék. Mercury? Valaki jöhetett volna a helyére? A Led Zeppelin befejezte amikor Bonzo meghalt, a Queen szintén amikor Freddie elment. Elképzelhető egy Shadows vagy egy  Eric Burdon avatar?

Fene tudja, nekem valahogy befejeződött a rockzene a 80-as évek elején. Még mindig azt mondom, hogy az igazi zene az, amit  a fiúk a tíz körmükkel kapartak elő a gitárból, vagy kézzel-lábbal a dobokból. Lehet hogy némi kábszerek segítségével, de ha enélkül is ment akkor külön gratula. Legnagyobb élményem Bécsújhelyen egy Pink Floyd koncert volt. Richard Wright már oxigénsátor alatt játszott, a két toronymagas hangfalbástya tényleg meglengette az ember tökeit, de ennek ellenére nem tűnt hangosnak.

Persze mostanság is vannak nagyszerű zenészek, pl. Joe Bonamassa, vagy a majdnem Janis Joplin hangú énekesnő Bet Hart. A rock nem halott, ez a lényeg. Mindenki azt hallgat amit akar, de a tuctuc meg a rap soha nem lesz a szívem csücske.

Előzmény: d_feco (52152)
pacman_123 Creative Commons License 2021.09.11 0 0 52153

Ez a kép nagyon népszerű lett :D Én tegnap kaptam, ph-fórumra utána tettem fel, ott is ácsolás volt éppen.

Előzmény: BJaca (52151)
d_feco Creative Commons License 2021.09.11 0 0 52152

Akkor az ABBA eladta magát, lefeküdt nekik, ect. Sokanál van az a pénz... De van ellenpélda is, pl. a Spice Girls, ők nem álltak össze még egy körre, pedig milliárdokat kínáltak nekik - és nem forintban.

"Akár szintetikus, akár egy élő vagy halott avatarja."

Vagy a kaszkadőre... Nem új dolog ez, de jelenleg a CGI jó eséllyel többe kerül az élő emberek megjelenítésekor,  mint a meglévő színészek gázsija. Ráadásul akkor nem is lehet hájpolni, hogy xyz és zyx főszereplésével...

Előzmény: halaloszto (52150)
BJaca Creative Commons License 2021.09.11 0 3 52151

halaloszto Creative Commons License 2021.09.11 0 0 52150

Pont a lemezkiadók azok, akiknek okafogyottá válik a létezésük, viszont van pénzük rendesen. Hidd el, nem az ABBA találta ki, hogy ők akkor most tolnának egy új albumot, meg fellépnének virtuálisan. 

A filmekben is egyre több a nem valódi színész. Akár szintetikus, akár egy élő vagy halott avatarja. Milyen érzés lehet most beszállni a filmszínészetbe?

Vajk

Előzmény: d_feco (52149)
d_feco Creative Commons License 2021.09.11 0 0 52149

Khmm. Az ABBA tagjai szvsz még nem igazán halottak. De [ismétlem] részben igazad van. Majd ha a lemezkiadók [lassan okafogyottá válik a létezésük], mint meghízottak nem fognak beékelődni az 'ellátási láncba', akkor ezen zárójeles félelmeid is okafogyottá válnak.

Szerinted melyik a jobb? Otthon a monitor előtt jópénzért, egy virtuális valóságban megtekinteni egy 'megfialított' virtuális zenekart, amelynek a zenéje legalább hatvanszor már remixelve lett, vagy élőben érezni||látni azt, hogy szenvednek az előadók a színpadon? Persze, lehet otthon is szimulálni azt, hogy egy-egy basszusnál lobognak az ember tökei a hangfal előtt - de  azért az mégsem ugyanaz, mint egy élő előadás, több ezer emberrel körülöttünk. A hologramoktól meg még eléggé messze vagyunk, hogy valóban élethű legyen egy nagyszínpadi koncert... 

A rádiót kihagyva, a streamre koncentrálva, pont észszerűbb irányban haladnak a dolgok, mert a kisebb előadók  is egyre inkább részesedéshez jutnak a bevételből. Nem ad-hoc, mint itthon az ARTISJUST és a többi  jogvédő szervezet esetében[ami a rádiókat is pumpolja, az a adathordozókról nem is szólva, csak hogy pl. a Zámbó családnak több jusson]. Az, hogy 'rákényszerülnek' a koncertezésre, az nem igazán rossz dolog.

Előzmény: halaloszto (52142)
halaloszto Creative Commons License 2021.09.10 0 0 52148

Ami energiát beletettél, azzal arányosan kaptál is. Ez a lényeg!!

Előzmény: VargaRoland (52144)
VargaRoland Creative Commons License 2021.09.10 0 0 52147

Munkahelyen igazából senki nem tud róla, hogy elkezdtem, meglepinek szántam, de míg nem volt kézzel fogható eredménye, addig nem hintettem szét.

Para az nincs, nem múlott ezen úgymond semmi, a kíváncsiság hajtott, de kicsit csalódott is vagyok, szerettem volna ebből többet kihozni, ugyanakkor tényleg realistának kell most lennem, nem tudnék annyi időt rászánni, amennyit igényel.

Előzmény: Paco155 (52145)
PETYUS Creative Commons License 2021.09.10 0 0 52146

> érdekesség hogy a földszinten a főfalak sokkal vastagabbak mint az 5. emeleten

Ezt már Palladio leírta a 16. században, hogy annak így kell lennie.

Előzmény: generátoros (52096)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!