Keresés

Részletes keresés

incitatus Creative Commons License 2008.09.04 0 0 962
Az én szememben az utóbbi évtizedekben sokminden másért is változik Kína korábbi megítélése, már amennyire informálva vagyok, ehhez valamit az aranyak is hozzátettek. De nem az én szemem számít, hanem a világé.
Előzmény: Skorpió (961)
Skorpió Creative Commons License 2008.09.04 0 0 961
A te szemedben megváltozott Kína megítélése csak azért, mert sok aranyat nyertek?
Előzmény: incitatus (960)
incitatus Creative Commons License 2008.09.04 0 0 960
Szerintem Kínának jelentős pluszt hozott megítélésben, mint ahogy nekünk is az olimpiák történetében elért sikerek. A hasonlataid nem tudom, hogy jók-e. Nem vagyok biztos benne, hogy a felsorolt tudósok nyertek-e nemzetközi tanulmányi versenyt diákként, és hogy hírnevük annak köszönhető-e. Szerintem nem. Ilyen alapon Bartókot is felhozhatnád, mint aki híresebb, mint egy olimpiai bajnok. De nem erről volt szó, hanem diák tanulmányi verseny és az olimpia súlyát hasonlítgattuk össze.
Előzmény: Skorpió (959)
Skorpió Creative Commons License 2008.09.04 0 0 959

Ahhoz az olimpiához nincs köze, de köze van a saját olimpiájához. Szerintem ez utóbbi lényegesebb.

 

Másrészt egy sportoló, aki olimpiai bajnok, sokkal többet nyújt Magyarországnak, mint egy matematikus diák.

 

Ez bizony tévedés. Mit nyújt?

 

A te szemedben megváltozott Kina ilyen vagy olyan megítélése, mert ők nyerték a legtöbb aranyat? Nincs semmiféle változás, ez tévedés!

 

Országimázs? Ugyan már! Semmi változást nem jelent. Más szemmel néznek most ránk, mert kevesebb aranyat nyertünk? Dehogy! Egészséges életmód? Mikor mindenki arról beszél, hogy az olimpia ikonja, Phelps, hogy doppingolt? Inkább elriaszt....

 

nemzetközi ismertségben

 

Ismertség:

 

Legnagyobb magyar tudósok: Teller Ede 32 millió találat,  Neumann 21 millió találat,  Erdős Pál matematikus 1.7 millió találat.

 

Legnagyobb magyar focista: Puskás Öcsi 2 millió találat,  Töröcsik 174 ezer találat, Egerszegi K. 146 ezer találat.

 

Tehát a tudósokat jegyzik, a sportolókat kevésbé. 

Előzmény: incitatus (957)
Skorpió Creative Commons License 2008.09.04 0 0 958

Én nem bánnám, ha a szobrászat meg a balettintézet meg az opera fenntartaná magát önerőből. Mint ahogy egy rock együttes is, vagy a Sziget vagy a Forma-1. Tartsák el magukat.

 

Már hogy ne lenne művészet?

Előzmény: zsuzsa (956)
incitatus Creative Commons License 2008.09.04 0 0 957
Először is ez egy tanulmányi verseny, amit valamiért olimpiának hívnak, de semmi köze a tényleges olimpiához. Ilyen alapon bármilyen nemzetközi vetélkedést hívhatnánk olimpiának. Másrészt egy sportoló, aki olimpiai bajnok, sokkal többet nyújt Magyarországnak, mint egy matematikus diák. Pillanatnyi örömben, "büszkeségben", nemzetközi ismertségben (országimázs) és példában, ami a sport népszerűsítését jelenti a mindennapok fiatalságánál, fenntartva az egészséges élet lehetőségét számukra a rendszeres sportoláson keresztül.
Előzmény: Skorpió (954)
zsuzsa Creative Commons License 2008.09.04 0 0 956

Hát a versenysport pont úgy értelmetlen és céltalan mint mondjuk a szobrászat, a balett vagy az operaéneklés. Mégsem mondom, hogy tartsa fenn magát teljesen önerőből a balettintézet, lesz@rom a szobrászatot és méginkább az operát meg cseh lacit.

 

Jó, lehet belőle valami bevételt csinálni, ki kell hazsnálni a szpozorációs  meg reklámlehetőségeket, sőt hazánk gazdagjai is támogathatnák, de ha minden támogatást megvonnánk, akkor csak a kertitörpebiznisz meg a nagyecsedi fekete szemek prosperálnának, nem lenne se müvészet, se utánpótlás se Cseh laci.

 

Úgy gondolom erre kell egy keretet fenntartani és nagyon okosan ( nem úgy mint most ) támogatni, mert a sikeres versenysport példaképül szolgál a zifjúságnak meg jót tesz a zországimázsnak :-)

 

 

Ez a milliós borravalózás olimpia után nekem sem tetszik :-(  Olimpia után pénzszórás, közben meg 3-4 év templom egere ? Ennek semmi értelme.

 

 

Előzmény: Skorpió (955)
Skorpió Creative Commons License 2008.09.04 0 0 955

Arról nem beszélve, hogy a matek olimpiát nyerőknek nagy gondjuk várhatóan nem lesz a későbbiekben sem, míg egy sportoló, ha visszavonul (és kezdi el 35-40 évesen a valós életet), ritkán teszi ezt három diplomával.

 

ez az ő problémája. Hadd ne én finanszírozzam azt, hogy ő csak 30 éves koráig akar dolgozni.

Előzmény: Feyd-Rautha (951)
Skorpió Creative Commons License 2008.09.04 0 0 954
Egyrészt nem tanulmányi verseny, hanem az is olimpia, másrészt sokkal többet ad Magyarországnak, a világnak az, aki jó matekből, mint az, aki kurva gyorsan le tud úszni száz méter. Ez utóbbinak igen kevés a gyakorlati haszna. 
Előzmény: incitatus (947)
Skorpió Creative Commons License 2008.09.04 0 0 953
akkor ezt a pénzt ő megkeresi, illetve nem közpénzből megy. Ilyen alapon a sportolóknak fizerssenek a szponzortok.
Előzmény: panavia (948)
Skorpió Creative Commons License 2008.09.04 0 0 952
fizettek, de nem közpénzből.
Előzmény: panavia (946)
Feyd-Rautha Creative Commons License 2008.09.04 0 0 951

Akkoriban nem is kaptak annyi pénzt...

 

Szerinted mekkora reklám(image)értéke van egy elit sportolónak, és mekkora egy elit egyetemista matematikusnak? Arról nem beszélve, hogy a matek olimpiát nyerőknek nagy gondjuk várhatóan nem lesz a későbbiekben sem, míg egy sportoló, ha visszavonul (és kezdi el 35-40 évesen a valós életet), ritkán teszi ezt három diplomával.

Előzmény: hatvan watt (950)
hatvan watt Creative Commons License 2008.09.03 0 0 950

"Miért kapna egy tanulmányi versenyt nyert tanuló ugyanannyi pénzt, mint egy olimpiai bajnok?"

 

Meg is fordítható:

 

Miért kapna egy sportversenyt nyert ember ugyanannyi pénzt, mint egy matematikai olimpiai bajnok?

 

Persze a matematikai olimpiákat tanulóknak (egyetemistáknak) szervezik, de az olimpiákat is eredetileg amatőr sportolóknak rendezték.

Előzmény: incitatus (947)
dani11141114 Creative Commons License 2008.09.03 0 0 949

És természetesen nem magyarországon. Itt lassan csak a nyugdíjasok és az "új"magyarok maradnak.

 

Aki tud tiplizik.

Előzmény: panavia (948)
panavia Creative Commons License 2008.09.03 0 0 948
"Kérdés, hogy pl. a matematikai olimpián elért első helyezés kap-e bruttó 40 millkót?"

Szerintem azt a gyereket viszi a HP/Dell/NASA/etc. és igaz nem azonnal, de pár éven belül többet is kap mint 40 milkó....
Előzmény: Skorpió (937)
incitatus Creative Commons License 2008.09.03 0 0 947
Miért kapna egy tanulmányi versenyt nyert tanuló ugyanannyi pénzt, mint egy olimpiai bajnok? Nem értem a felvetést.
Előzmény: Skorpió (940)
panavia Creative Commons License 2008.09.03 0 0 946

Skorpió azé van ilyenre példa:

28 éves Ronaldinhóért 21 millió eurót fizettek.
A Barcelona plusz négy millió euróra számíthat, ha az AC Milan bejut a 2009–10-es BL-be.
Előzmény: Skorpió (907)
Skorpió Creative Commons License 2008.09.03 0 0 945
Írják.
Előzmény: CérnaSzáll (944)
CérnaSzáll Creative Commons License 2008.09.03 0 0 944
írják benne, hogy "levonások utáni"??
Előzmény: Skorpió (943)
Skorpió Creative Commons License 2008.09.03 0 0 943

Mindenhol a "levonások után"-i összeget írják meg. Pl. a Sportfogadás - ha még van ilyen lap.

Előzmény: CérnaSzáll (942)
CérnaSzáll Creative Commons License 2008.09.03 0 0 942
honnan lehet tudni "tudvalevőséget"?
Előzmény: Skorpió (941)
Skorpió Creative Commons License 2008.09.03 0 0 941
Az tudvalevő, hogy elötte levonják adót(?), illetéket(?), és azt az összeget kommunikálják. 
Előzmény: CérnaSzáll (939)
Skorpió Creative Commons License 2008.09.03 0 0 940
Nem értem a kérdést. Miért ne kapna?
Előzmény: incitatus (938)
CérnaSzáll Creative Commons License 2008.09.03 0 0 939
A lottó után sem kell adózni, pedig ott is bevételre teszel szert,
Előzmény: Skorpió (937)
incitatus Creative Commons License 2008.09.03 0 0 938
Miért kapna?
Előzmény: Skorpió (937)
Skorpió Creative Commons License 2008.09.03 0 0 937

Hogy Magyarországon nettó összeg, azzal tisztában vagyok. A kérdés, hogy USA-ban kell-e utána adózni? Valószínüleg, igen.

 

Másrészt - mint kiderült - nem adóköteles összeg a jutalom, amivel én nem értek egyet. Ha a szomszéd szívességból átjön és megjavítja a konyhai csapot vagy megkeveri a betont vagy segít leszedni a barackot, azután is kell adóznom, mert jövedelemre tettem szert. Persze az állam megjátsza a nagyvonalút, amit ő ad, azután nem kell.

 

Féreértés nem essék, nem irigykedem, de ezek szerint volt olyan olimpikonunk, aki  annyi jutalmat kapott, ami a más esetben bruttó 100 millát jelent.

 

Kérdés, hogy pl. a matematikai olimpián elért első helyezés kap-e bruttó 40 millkót?

Előzmény: cornexis (933)
zsuzsa Creative Commons License 2008.09.02 0 0 936
Nem tudom, de télen láttam egy rendezvényen és már eléggé civilnek tünt...gondolom akkor már terhes volt.
Előzmény: cornexis (934)
Contempt Creative Commons License 2008.09.02 0 0 935

"Nem lehet adózott összeg, mert valakinek a nettó 20 milla az bruttó 40 lenne, másnak meg bruttó 30."

 

 

SZJA törvény:

"4. Egyes tevékenységekhez kapcsolódóan adómentes:
...
4.6. a Nobel-díjhoz, az Európai Unió Descartes-díjához, továbbá a Kossuth- és a Széchenyi-díjhoz, az olimpiai játékokon és a fogyatékos sportolók világjátékán (Paralimpia, Siketlimpia, Speciális Olimpia, Szervátültetettek Világjátéka) szerzett 1-6. helyezéshez, (... ) állami (miniszteri) elismerésként adott pénzjutalom"

Előzmény: Skorpió (928)
cornexis Creative Commons License 2008.09.02 0 0 934
mikor fejezte be?
Előzmény: zsuzsa (924)
cornexis Creative Commons License 2008.09.02 0 0 933
pedig netto összeg. hidd el..
Előzmény: Skorpió (928)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!