Keresés

Részletes keresés

becool Creative Commons License 2009.09.15 0 0 333

off:

Gratulálok a blogodhoz, nektek is sok türelmet az építkezéshez és mielőbbi költözést:)

Előzmény: fudge (331)
magyarib Creative Commons License 2009.09.14 0 0 332
Szia!

Mire figyeljetek oda műszaki átadásnál!!!!!?????
Az fontosabb, mint a birtokba adás!!!!

Ha a birtokbaadáson jelzed, h ez fáj, az fáj, de nincs lakhatást gátló dolog(pl. nincs áram, víz stb.)akkor a birtokbaadás megtörténik függetlenül attól, h van-e valami műszaki hiba.
A műszaki átadásnál lehet még kötözködni, h ez sem jó, az sem jó és addig nem veszed birtokba, míg azokat ki nem javítják, de a birt adás után garanciában javítanak, és akkor neked kell, miközben szabaddá tetted a napjaidat istáponi a szakikat.
Még 50 dolgot írhatnék...

Ha kérdés van: magyaribalazs@hotmail.com

üdv,
Előzmény: Dömsöd (321)
fudge Creative Commons License 2009.09.13 0 0 331
Persze, ez így van, minden nézőpont kérdése :)

Egyébként itt látszik, hogy tényleg nagyon hasonlít a 2 project:

Cordia Thermál Zugló Blog

És igen, ezek 6 emeletes házak, voltam az egyiknek a 6. emeletén és belátni az egész gellérthegyet, szabadság szobrot, szóval elég jó a panoráma (de csak néhány lakásból).

Persze a Madárhegyről sem lehet kutya a kilátás!

Remélem hamarosan beköltözhettek!
Előzmény: becool (329)
becool Creative Commons License 2009.09.13 0 0 330
Mármint most 2009 októberétől:)
Előzmény: becool (329)
becool Creative Commons License 2009.09.13 0 0 329

Nos minden nézőpont kérdése, nekem Zugló van nagyon "kint":)). 

Viszont a ti házatok  nagyon fog hasonlítani a miénkhez (legalábbis a makettek szerint, csak a Thermál Zugló egy kicsit magasabb:)), nekem ez a stílus nagyon tetszik, szerintem az is ilyen szuper lesz:). 

Nekünk (mármint konkrétan nekem, mert biztos van akinek máskortól) októbertől járna a kötbér és remélhetőleg valamikor csak beköltözhetünk, ha már végre ilyen jól halad:).

Az építkezések alapból csúszni szoktak egy "keveset", még ha minden jól megy, akkor is, de most a gazd. váls. miatt sajnos ez sokkal problémásabb, láttam, hogy más beruházók nem egy építkezést félbe is hagytak. Szóval őszintén lehetne a csúszások miatt morogni, panaszkodni, (hiszen mindenkinek valószínűleg gondot jelent - albérlet v. szülőknél lakás, lakáseladás nehézségei,  v. már jön a gyerek:) stb., nem könnyű), de én úgy vagyok vele, hogy örülök, épül-szépül és bízom abban, hogy most már el is készül, hamarosan költözhetünk.

Van amire érdemes várni, remélem ez is az:).

Előzmény: fudge (328)
fudge Creative Commons License 2009.09.13 0 0 328
Neeem nekem túl kiesik az a rész, én a Thermál Zuglóban vettem lakást. Nekünk először augusztust mondtak, de a szerződéskor már decembert, most meg márciusi átadásról beszélnek (márciustól kellene kötbért fizetniük, ha nem adják át).

Ezért lennék kíváncsi, hogy nektek mikortól jár a kötbér és hogy kifizetik-e? És mikor költözhettek?
Előzmény: becool (327)
becool Creative Commons License 2009.09.13 0 0 327
Te is itt szerettél volna venni?:))). Klassz lett  mi?:)))
Előzmény: fudge (326)
fudge Creative Commons License 2009.09.12 0 0 326
Ezek szerint még mindig nem költöztetek be? Mikortól jár a kötbér?
Előzmény: Sundiek (324)
becool Creative Commons License 2009.09.11 0 0 325

It's just amazing:)))

Előzmény: Sundiek (324)
Sundiek Creative Commons License 2009.09.11 0 0 324
Sundiek Creative Commons License 2009.09.11 0 0 323
Friss, ropogós, most hoztuk! :)
becool Creative Commons License 2009.09.11 0 0 322

Szia!

Ez ránk annyiban nem érvényes, hogy mi - a legjobb tudásom szerint - kifejezetten az ilyen problémák megelőzése érdekében "külön vagyunk bontva" a többi ütemtől, hogy önállóan is Társasház lehessünk.(anno erre kifejezetten rákérdeztem, de szerintem telefonálj rájuk, ha nagyon bizonytalan vagy).

A Földhivatal tulajdoni lapján ill. a Műszaki ismertetésben, az Adásvételi Szerződésben, Alapító Okiratban, mindenhol a 17..../.. (direkt nem írom ki), helyrajzi számon - 4338 m2-es telek az I. ütem, ahol A-B, ill. C-D épülettel "Társasház" épül.

Az Adásv. Szerz. 1.4. pontban van, hogy a "Telket" (mármint a miénket) ővező 18997 m2 területet (Fejlesztési terület) több ütemben fejlesztés fog megvalósulni.

Szóval mi külön helyrajzi számon szereplünk, ahol csak az I. ütem van bejegyezve.

 

Egyébként tulajdonjog bejegyzése nélkül is eladhatod a lakásod (én már adtam így el), feltéve, ha van kp. vevőd és a tiéd sincs hitellel terhelve, másképp nagyon nehéz.

 

A birtokbaadásnál nem kell feltétlenül szakember, csak "józan paraszti ész" és sasszem:))). Célszerű előre összeírni, hogy miket szeretnél számba venni és akkor semmiről nem feledkezel el.

Jegyzőkönyvet mindig írnak.

Előzmény: Dömsöd (321)
Dömsöd Creative Commons License 2009.09.11 0 0 321
Sziasztok!

Szerintetek igaz, hogy amíg a többi ütem el nem készül a Madárhegyen, addig csak tulajdonjog várományosként jegyzik be a Vevőt? Akár éveket is várhatnak a folytatással...

Idézet egy honlapról:
"9.8 Miért kell megvárni az albetétesítéssel és a társasház bejegyzésével a teljes építkezés befejezését?
Mert a törvény szerint egy telken (helyrajzi számon) csak egy társasház alapítható, amit egyetlen határozattal jegyeznek be – vagyis az első ütem vevőinek be kell várniuk az utolsó ütem teljes elkészültét és a végleges használatbavételi engedély kiadását.
9.9 Eladhatom a lakásomat albetétesítés és a tulajdonjogom bejegyzése előtt is?
A tulajdonjog várományosként is el tudja adni a lakását."


Tudtok tanácsot adni, hogy a birtokbaadásnál mire figyeljünk oda? Az Ok, hogy szakemberrel átnézetjük a lakást, de ha nem felel még meg műszakilag, pótolni kell ezt - azt milyen papírt esetleg jegyzőkönyvet kell íratni a Cordiá-val? A kötbérnél sem mindegy, hogy mikor történik meg a birtokbaadás.
adamsski Creative Commons License 2009.09.09 0 0 320
Ez így van, ma már elkezdték a föld munkákat. Már nincs sok hátra :)
Előzmény: Sundiek (319)
Sundiek Creative Commons License 2009.09.09 0 0 319

Sziasztok!

 

Még egy kis bíztatás: a kertész, mint munkarész is szóba került már.... ami azt jelenti, hogy közeledünk a végéhez.

magyarib Creative Commons License 2009.09.07 0 0 318
Tisztelt Fórumozók, leendő lakástulajdonosok!


Amennyiben bárkinek szüksége van műszaki segítségre a lakás műszaki átadásánál, birtokbavételénél, az keressen meg bátran.

A beruházó és a kivitelező megbízottja az említett eseményekkor a laikus lakót (akit jobb esetben elkísér valaki hozzáértő) megpróbálják meggyőzni egy- egy hibáról, hogy az nem hiba, esetleg elfedni azokat, a vásárlónak fel sem tűnik csak utólag, amikor már hiába reklamál, hiszen ha a műszaki átadásnál, birtokbaadásnál nem jelezte késő bánat.(hallottak már önök ilyet, azt hiszem)
Amiben segítséget tudok nyújtani, az, hogy a leendő tulajdonossal együtt részt veszek ezeken az eseményeken. Észrevételeim jelzem, ellenőrzöm a kivitelezés minőségét, ami nem oké(pl. erkélyek, teraszok, lakatos szerkezetek, falazat, festés, burkolat, nyílászáró, parketta, aljzat, villamos hálózat stb.)- és lesz olyan szép számmal-, szóvá teszem a tulajdonos igényeinek megfelelően.

Magam is kivitelezésben dolgozom évek óta, tudom, hogy mit is kell megnézni és papírra vetni, ezért is kezdtem műszaki ellenőrzéssel foglalkozni.

Időpont egyeztetés miatt kereshetnek A 70/33-83-139 -es számon.
e-mail: magyaribalazs@hotmail.com


Tisztelettel:

Magyari Balázs
magyarib Creative Commons License 2009.09.07 0 0 317
Tisztelt Fórumozók, leendő lakástulajdonosok!


Amennyiben bárkinek szüksége van műszaki segítségre a lakás műszaki átadásánál, birtokbavételénél, az keressen meg bátran.

A beruházó és a kivitelező megbízottja az említett eseményekkor a laikus lakót (akit jobb esetben elkísér valaki hozzáértő) megpróbálják meggyőzni egy- egy hibáról, hogy az nem hiba, esetleg elfedni azokat, a vásárlónak fel sem tűnik csak utólag, amikor már hiába reklamál, hiszen ha a műszaki átadásnál, birtokbabadásnál nem jelezte késő bánat.( hallottak már önök ilyet azt hiszem)
Amiben segítséget tudok nyújtani, az, hogy a leendő tulajdonossal együtt részt veszek ezeken az eseményeken. Észrevételeim jelzem, ellenőrzöm a kivitelezés minőségét, ami nem oké(pl. erkélyek, teraszok, lakatos szerkezetek, falazat, festés, burkolat, nyílászáró, parketta, aljzat, villamos hálózat stb.) -és lesz olyan szép számmal-, szóvá teszem a tulajdonos igényeinek megfelelően.

Magam is kivitelezésben dolgozom évek óta, tudom, hogy mit is kell megnézni és papírra vetni, ezért is kezdtem műszaki ellenőrzéssel foglalkozni.

Időpont egyeztetés miatt kereshetnek A 70/33-83-139 -es számon.
e-mail: magyaribalazs@hotmail.com


Tisztelettel:

Magyari Balázs
adamsski Creative Commons License 2009.09.07 0 0 316
Köszönjük a képeket :)
A faberakás élőben még szebb :)
Előzmény: Sundiek (314)
szumoek Creative Commons License 2009.09.07 0 0 315
Szeptember vége-október közepe
Előzmény: Sundiek (314)
Sundiek Creative Commons License 2009.09.07 0 0 314

Sziasztok!

 

Ezek a képek szuperek, köszönjük.

Múlt héten csütörtökön este mi is voltunk kint nézegetni és tényleg ez a valóság.

Valaki már kapott értesítést a műszaki átadásra? És van híre a kb. dátumról?

becool Creative Commons License 2009.09.06 0 0 313

A-B épület:

 

Előzmény: becool (312)
becool Creative Commons License 2009.09.06 0 0 312

A-B épület:

 

Előzmény: becool (311)
becool Creative Commons License 2009.09.06 0 0 311

C-D épület:

(ill. a faburk.)

 

becool Creative Commons License 2009.08.31 0 0 310

Szia!

Ha szeretnél bemenni, akkor úgy van ahogy Sumoék írták csak RJ-t kell hívni és vele tudtok időpontot egyeztetni, simán elintézhető:).

Nagyon látványosan haladnak és most már nem csak az A-B, hanem a C-D épülettel is (díszburk., homlokzat színezés stb.:). Érdemes kimenni, szerintem mindenképp beszéljétek le, remélem sikerül:)

Előzmény: Sundiek (309)
Sundiek Creative Commons License 2009.08.31 0 0 309
új képek a cordia.hu-n! Valaki hétvégén volt a helyszínen? Ha volt meséljen valamit de izibe! :)
szumoek Creative Commons License 2009.08.24 0 0 308
RJ vel kell egyeztetni, minket már 2 hete beengedett, akkor burkolták a fürdőszobát, és már a konyhabútor is ott volt a kisszobában bedobozolva. Nagy munka volt a lépcsőházban is: korlátok, burkolás. A CD épületbe akkor nem lehetett bemenni, mert még aljzatbetonoztak, de gondolom azóta már végeztek. :)
Előzmény: Sundiek (307)
Sundiek Creative Commons License 2009.08.23 0 0 307
Hopsz! Ez ám a látványos haladás! 2 hete voltunk utoljára de úgynézem újra ki kell mennünk! Kár, hogy a C-D épületnek csak egy két sarka látszik a fotókon... :) Azokat is kezdik már vakolni?
Bejárásról, bejutásról valakinek infója? Ne fukarkodjon elárulni ha van! :)
becool Creative Commons License 2009.08.22 0 0 306
becool Creative Commons License 2009.08.22 0 0 305
Előzmény: becool (304)
becool Creative Commons License 2009.08.22 0 0 304
Dolgozom az ügyön, mármint a bejutáson:). Majd írok.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!