Keresés

Részletes keresés

Képkovács Creative Commons License 2008.12.27 0 0 3157
Dehogynem, természetesen így gondolom :-)
Ha az általad említett feltételek meglennének, akkor még ma is nagyítanék optikai láncon.

Csak a valóság sajnos nem efelé mutat.
Előzmény: D94A (3156)
D94A Creative Commons License 2008.12.27 0 0 3156

Van egy kérdésem!

Nem játszottál el azzal a gondolattal, hogy ha mind a vegyszer és papírbeszerzés könnyű lenne akadna rá legalább évi 2 nagy megrendelés akkor üzemeltetnél időszakosan egy labort? Végül de nem utolsó sorban az egészség és fölösleges anyagiak is rendben lennének?

Előzmény: Képkovács (3155)
Képkovács Creative Commons License 2008.12.27 0 0 3155
A baj az, hogy ha ilyen vegyszerem lenne is attól a megrendelői igények nem nőnének meg, legfeljebb az egészségem maradt volna meg valamivel jobb állapotban...
Előzmény: D94A (3154)
D94A Creative Commons License 2008.12.27 0 0 3154

 

Ha régen ilyen vegyszert használhattál volna, akkor még mindig laborálnád a Cibát :-)

Előzmény: Képkovács (3153)
Képkovács Creative Commons License 2008.12.27 0 0 3153
A félműveltség némi emberi rugalmasság árán gyógyítható betegség:

- Tanulni, tanulni, tanulni kell olyanoktól, akik nálunk mind elméletben, mind gyakorlatban többet tudnak! :-)
A tanulás nem szégyen.
Előzmény: Törölt nick (3139)
Képkovács Creative Commons License 2008.12.27 0 0 3152
Az ilyen kijelentésekkel van a legtöbb baj, ahogy pl. sajnos AA zónarendszerével is, ha nem a legelején kezdi el magyarázni, hogy mik a célkitűzései, mik a kiindulási alapok, mihez viszonyít és mit akar használni, stb.

Egy "tény" közlés peremfeltételek megjelölése nélkül nem tény általában...
Előzmény: arry_ (3128)
Képkovács Creative Commons License 2008.12.27 0 0 3151
Amíg el nem romlott a filmlevilágítóm, addig bizony én a legjobb digit fájljaimat egy 8192X5461 pixel felbontású dialevilágítóval vissza szoktam világítani színes diára, hogy filmen is meglegyenek...
Sajnos a gép egyelőre nem javítható, így ez a fajta archiválás egy ideig nem játszik.
Előzmény: Pémén (3137)
Képkovács Creative Commons License 2008.12.27 0 0 3150
Amúgy az objektívek azonosak, csak át vannak tekerve a filmes gépre, a fénymérés és minden szituáció azonos, csak annyi a különbség, hogy az obi mögött egyik esetben egy 25MPx-es digi szenzor, a másik esetben valami nagyon jó fajta film. Akármilyen témát exponálhatsz ilyen esetben, nem nagyon lesz olyan eset, amikor a film pl. 50X75-ös méretben jobb eredményt tudjon eredményezni csúcsrajáratva sem...
Előzmény: Törölt nick (3123)
Képkovács Creative Commons License 2008.12.27 0 0 3149
OFF
Az 5D felbontásának több, mint a duplája a Sonyé...

A képminőségben és praktikumban tetszik, vagy nem tetszik most már egyértelművé vált a full-frame digi előnye a kisfilmhez képest, de ami még meglepőbb, a középformátumú digit kamerák egy részét is képesek az új 25MPx-es leica formátumú kamerák megszégyeníteni.

Az archiválás nem egyszerű ügy, de magam is Majdnem kolléga módján két helyen, külső/belső vinyókon archiválok digit felvételeket és szkenneléseket vegyesen.

ON

Ami a feelinget illeti az októberi 56 db. képből falon volt kiállításomat jó sok vájt szemű fotós látta és akiket megkérdeztem, hogy tippeljenek vajon melyik képem készült filmről és melyik digit fájlból, azok lényegében egyike sem tudta egyértelműen megítélni, leginkább mellétrafáltak az eredetit illetően. :-)

Ha nem mondom el az elején, hogy melyik micsoda, akkor szinte senki sem fogja biztonsággal megállapítani, ha mindegyik ugyanolyan papírra van feldolgozva.
Előzmény: Pémén (3137)
Képkovács Creative Commons License 2008.12.27 0 0 3148
Nincs jelentősége, mint írtam, mert nem versenyképes sajnos a két dolog...

Tök mindegy, hogy ki készítette. Ha te készítenéd, akkor is ugyanilyen, de tartok tőle, hogy még versenyképtelenebb eredmény születne...
Előzmény: Törölt nick (3132)
D94A Creative Commons License 2008.12.27 0 0 3147

Simonyi Balázs

Kosztil Tesók

PL.:

Uránia, Ker és Közszolg TV-k...

Előzmény: D94A (3146)
D94A Creative Commons License 2008.12.27 0 0 3146

A legtöbb filmnek a munkacímét tudom, ezt nem írom le!

Azért néhány:

Szemző Tibor: Csoma-legendárium

Buharov Testvérek: munkacímet tudom ( szégyellem magam érte)

Vizi Mária: Szabó Magda - Führelise

                 Szerelemvers

Andrew G. Vajna

És még sokan mások.

Ezeket nem 8mm-en vetítik, néhányukat optikai a többségét pedig digit úton felnagyítják 35mm-re.

Előzmény: Törölt nick (3140)
Majdnem Creative Commons License 2008.12.27 0 0 3145
ejnye géza ... ki mondta neked, hogy én zoltán vagyok? ... különösen itt nem vagyok zoltán -ugye
Előzmény: Törölt nick (3144)
Törölt nick Creative Commons License 2008.12.27 0 0 3144
Kedves Zoltán!

Te tényleg így félre tudsz érteni, ennyire egy hozzászólást?

Lehet neked tele van a fejed 8mm re készült játékfilmekkel, speciel én egyet sem tudok…

A plázákat rettenetesen rühellem, gyakran hivatalból be kell mennem ilyen intézményekbe, nem az a napom fénypontja…
Előzmény: Majdnem (3143)
Majdnem Creative Commons License 2008.12.27 0 0 3143
plázába járol filmművészetet keresni?  :)
Előzmény: Törölt nick (3140)
Majdnem Creative Commons License 2008.12.27 0 0 3142

!!!- D94A-!!!  és mutasd be nekünk 50x60 -ban ... különben csak szócséplés beszélni róla  ... lesöpörni az sztalról!!!

 

kicsit keccsölj filmgyártók körül (rendező, vágó, laboráns, átíró, stb) -hátha szóba állnak veled- és minden kiderül  :)

Előzmény: Törölt nick (3140)
Majdnem Creative Commons License 2008.12.27 0 0 3141

azért azt már sokan megálllapították a számítástechnikai szakfórumokon, hogy középtávra archiválni séta-winchesterekre célszerű, kettőre és külön helyen tartani őket 

 

a ritkán pörgetett jófajta kis külső vinyók elég sokáig tartják az adatokat hiba nélkül

Előzmény: Pémén (3137)
Törölt nick Creative Commons License 2008.12.27 0 0 3140
Tudnál mondani néhány filmet, rendezőt?

Esetleg helyet, a plázákban biztos nem megy ilyen…
Előzmény: D94A (3138)
Törölt nick Creative Commons License 2008.12.27 0 0 3139
„Általában egyetértek veled, a szaktudást pedig tisztelem, csak a félműveltség szokott kihozni a sodromból.”

Szívemből szóltál…
Előzmény: Pémén (3137)
D94A Creative Commons License 2008.12.27 0 0 3138

"...  a nézőt is bevonni a képalakításba, az aktív felfogásba ..."

Ezért is készül nem egy nagyjátékfilm 8mm-re.

Előzmény: Majdnem (3136)
Pémén Creative Commons License 2008.12.27 0 0 3137
Általában egyetértek veled, a szaktudást pedig tisztelem, csak a félműveltség szokott kihozni a sodromból.

A Sony kapcsán azért sem tudok vitatkozni, mert sohasem volt a kezemben. Canon 5D-m van, a kisfilmes színes diáról lényegében leszoktatott.

DE: bár jó ff képeket lehet vele csinálni, azt a jelleget (feeling, mondanák a fiatalabbak), amit a feketével és a csillanásokkal filmen lehet csinálni, nem tudom digivel elérni. Persze, itt is óvatosan kell fogalmazni. Egy barátom (nem kezdő, volt az év természetfotósa stb.) egyszer felrakott egy szintén 5D-vel készült ff. képet egy külföldi képnézegető fórumra. Lecikizték, hogy mennyire látszik, hogy digivel készült. Erre bepörgött, s ugyanebből a sorozatból felrakott egy másik ff. képet, s odaírta, hogy F5. Áradtak a dícséretek. Szóval óvatosan.

Amit nagyon komolyan s lassan szinte egyetlen érvként fel tudok hozni a digi ellen (túl az áron), az az archiválás. Az 1968-ban, Zeiss Super Ikontával Olaszországban készült 6x9-es negatívokról máig kiváló képeket tudok csinálni. A két éve Finnországban készült képeim egy része elszállt: nem tudom olvasni azt a DVD-t, amelyre kiírtam őket. Igaz, közönséges, boltban 100-200 Ft-ért kapható DVD-t használok. AZ archiválás céljára hirdetett, 10-szeres árú DVD-k, CD-vajon tényleg olyan megbízhatóak?

Pár éve részt vettem az OSZK-ban egy archiválásról szóló konferencián. Az amerikai múzeumok, levéltárak igazgatói végleges archiválás esetén óvtak a csak digitális technikától.
Előzmény: Képkovács (3131)
Majdnem Creative Commons License 2008.12.27 0 0 3136

...  a nézőt is bevonni a képalakításba, az aktív felfogásba ...

 

(aluldefiniáltság, szemcse, életlenség, bemozdulás -mind valamilyen akció, ami a befogadó fejében tovább működik)

 

hosszú távon sokkal hatásosabb marad mint tökéletes szirupot önteni a néző fejébe

 

kivéve a megrögzött plázanemzedéknél  :)

Előzmény: D94A (3134)
D94A Creative Commons License 2008.12.27 0 0 3135

Akkor ne álljál meg az 1200-nál. Vegyél egy Hormich horizontális gépet! Láthatsz ilyet a Big Fotónál.

:-)))

U.i.:

Ha sok pénzem lenne és nagy helyem akkor én is felszerelnék egy XXI.sz-i fotós-filmes labort. Csak pár száz millió hiányzik és még 500MxM!

Előzmény: a kalapos (3133)
D94A Creative Commons License 2008.12.27 0 0 3134

Mi lenne, ha tanulnátok egy kicsit a filmes világtól?!

Minek ez a teljesítménykényszer?????????

Szemcse és pixelbuzerálás!?

Talán a helyére kellene tenni a két technikát! Nagy produkciók nyúlnak vissza a 8mm-es filmhez! Vajon míért??? Pénzük lenne a legújabb és legjobb filmes és digit technika használtára.

Ha csak a paramétereket nézzük akkor a digit a nyertes, DE EZ CSAK 1 SZEMPONT!

Tanuljatok fotósok!

:-((((((

a kalapos Creative Commons License 2008.12.27 0 0 3133

tudod, mivel albérletezem sajnos, így nekem nagyon fontos a kis méret, és az esetleges szállíthatóság.

az is kell, hogy jól tudjam tárolni.

szóval, lehet, lemondok a 6x9-ről, hiába a negák, és marad egy 6x7-es kis durst.

egyelőre.

 

ha meg majd valamikor házam, váram, kastélyom lesz, akkor a birtokon, az általam tervezett neo szecessziós stílusban épült műterem-labor épületben lesz egy nagy, kényelmes labor, és bebaszok oda minimum egy 1200-es laborátort...

Előzmény: D94A (3105)
Törölt nick Creative Commons License 2008.12.27 0 0 3132
Várjál az én kérdésem nem erre irányult, hanem arra ki és milyen módon készítette az összehasonlítás alapjául szolgáló analóg képeket, amik végig analóg módon készültek…

Előzmény: Képkovács (3130)
Képkovács Creative Commons License 2008.12.27 0 0 3131
A Sony meg 600-660 körül van, de persze az is baromi drága.

Viszont pl. az én átlagos filmfogyasztásom mellett is kb. 1,5-2 év alatt megtérül a teljes ára, ha nem kell filmre fotóznom...
Előzmény: arry_ (3127)
Képkovács Creative Commons License 2008.12.27 0 0 3130
Ha kiválasztom a legjobb filmet, befűzöm a legfelső kategóriás gépbe és elkészítem a próbafelvételt, lehívom a legoptimálisabb hívásban, majd utána ugyanezekkel az objektívekkel elkészítem pl. az A900-as vázzal, akkor gyakorlatilag nem lesz olyan eset amiben a film bizonyulna jobbnak, magyarul nem számít sem a hívás sem egyebek, mert mindenképpen a digi fogja a jobb képminőséget produkálni.

Pillanatnyilag itt tartunk.
Előzmény: Törölt nick (3123)
Képkovács Creative Commons License 2008.12.27 0 0 3129
Igen, csak éppen mindhárom alapkapcsolás fajta lineáris áramkör és nem exponenciális karakterisztikájú. A hatványkitevője mindegyiknek 1...
Előzmény: arry_ (3126)
arry_ Creative Commons License 2008.12.27 0 0 3128
egyébként úgy emlékszem hogy tényként közli nem magyarázkodik :-)
Előzmény: Képkovács (3119)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!