Jaj! Megvették a varrógépet, amit kinéztünk!!!! :(((((( Mahd még körülnézek aztán linkelek párat, de ez szomorú :( Így hiába érkezik meg hamar a könyv. :(
Én nagyon bízom benne, hogy ha többen varrnánk, akkor a méteráru-rövidáru ellátottság is javulna, érdemes lenne rajta javítani. Nagyon verseny, jobb árak... de már a javítás is valami, az előszobája a saját ruha varrásnak. :-)
"Ahogy haladunk mostanában... előbb-utóbb mindenki előveszi a Nagyi régi varrógépét"
Sajnos inkább csak javítgatásra-átalakítgatásokra. Újruhára aligha.
Ugyanis olyan anyag-árak vannak... hogy az már vicc-számba megy.
Itt, Veszprémben ráadásul egyetlen cég uralja a textil-piacot - hát emiatt olyan árai vannak, hogy amikor bemegy az ember - már nem tudja, hogy sírjon, vagy nevessen?
Köszi! Írtam neki, majd megkérdezem. Tudod még csak most tanulok varrni és mivel a burdán kívül nem ismerek semmit ami ezzel foglalkozik, így csak az ő szabásmintáikat ismerem. Néztem varrással kapcsolatos könyveket, de egy darabot se találtam.... csak a burda varróskönyvet, ami nemrég jelent meg. Nekem valami tankönyvre lenne szükségem, de nem találok. Akkor simán hagyjam el a rejtett cipzárt? Semmi értelme nincs sima ruhákon? Hiszek nektek ti már gyakorlotabbak vagytok mint én:) Írok, ha visszaírt az eladó. :)
"A nővérem varrógépe már tud ilyen öltést imitálni, de nem használja, mert olyan sokáig toporog az az egy tű az anyag szélén...."
Meg gyilkolja is a gépet rendesen - ezt még tegyük hozzá.
1 méter "fals-overlock" annyi meló a gépnek - mint 50 méternyi hagyományos cikk-cakk varrás.
Főleg az oldalmozgató-művet koptatja piszkosul - pláne, amikor kicsit jobban megnyomják a pedált, hogy haladjon is a meló.
(Itt jegyezném meg, hogy semmilyen oldalmozgós haszonvarrásnál (sima cikk-cakknál sem és főleg a nagy öltés-szélességűnél) - nem ajánlatos teljes-gázzal nyomni a pedált, mert az fokozottan koptatja a gépet.)
Én is pont arra gondoltam, mint Sanoma, hogy a rejtett cipzár bevarrásó lehetőség és az overock öltés tök felesleges.
Elmondom, hogy szerintem miért: Amikor én tanultam, még rejtett cipzár sem volt, nemhogy hozzá való talp a gépen. Mégis megtanultuk, hogy kell bevarrni, és nem ördöngősség, sőt, most azt mondom, hogy hagyományos cipzárt bevarrni SZÉPEN nehezebb. Most novemberben egy akcióban láttam "univerzális rejtett cipzárvarró talpat", megvettem. Egyszer próbáltam ki, sztem túró. Anélkül sokkal szebben megy. Gondolom a lényeg inkább a gyakorláson van.
A tisztázást régebben, lock híján mindig cikcakkal oldottam meg, bár kétségtelen, szebb, gyorsabb és jobb a lock. A nővérem varrógépe már tud ilyen öltést imitálni, de nem használja, mert olyan sokáig toporog az az egy tű az anyag szélén, mire hasonló mintát produkál, hogy végül ő is inkább cikcakkol, mert lényegesen gyorsabb.
Én az újat venném, az biztos, de ez az én mániám;)
Műszaki mindeféléből csakis újat szeretek venni-kapni, viszont ruháféléket kifejezetten szeretek turkálni (mondjuk leginkább a különlegesebb anyagok miatt). Női logika :D
Egy dologra kérdeznék még rá a helyedben. Azt írja, hogy fémházas, ez egy dolog, de a belsősége is fém? Mármint az alkatrészeire gondolok, tengelyek, stb. De ezt biztos GPS is meg tudja mondani. (rákerestem a gugliban, de nem találtam a belsejéről fotót).
Jah, és 1 év gari van rá, a használtra csak 1 hónap.
Ha a nagyfaluban laksz házhoz is viszi, megtanítja a használatát. Szerintem ez nem hátrány :)
Jajj, a burda szabásminták (nem véletlen a kis betű), mindent min. 4x-esen megbonyolítanak....... ráadásul nem is méret helyesek, legalábbis régen nem voltak azok.
A németek tényleg minden lehetséges helyen a rejtett cippet használják, én max a vászon vállpántos felsőkbe tenném bele, a szoknya + nadrág oldalába tökéletesen megfelel a rendes cipp is, ráadásul ez utóbbi sokkal tartósabb.
Sanona szerinted akkor ez a gép megteszi? GPS nem ragaszkodom az overlockhoz se a rejtett cipzárhoz, csak azt hittem, hogy fontos mivel a burda szabásminták mindkettőt említik elég gyakran. Ha "áldásotok adjátok" erre a gépre, amit sanona linkelt be, akkor licitálok rá :)
Ezek a gépek vicc-áron vannak - és ez a pali ráadásul régóta varrógépezik a vaterán - nem hinném, hogy vacak gépet akarna rásózni bárkire is.
Többe kerülne neki egy elégedetlen kuncsaft óbégatása - mint amennyit nyerhetne egy 12-15 ezer Ft-os varrógépen.
Ha olyan huncutságokat is terevezel, mint rejtett cipzár, overlock, meg ilyesmik - akkor én azt tanácsolnám neked, hogy csak olyan gépet vegyél, amelyiken van öltés-szélesség állítás is.
Ez nem nagy kunszt.... de azért sok gépről lehagyják és csak fix öltésszélesség van.
Ez nem lenne akkora baj - csakhogy a gond ott kezdődik, amikor finoman be akarod állítani a varrás-nyomot (pl. cippzárnál) - na, akkor nagyon jól jön, ha jobbra-ballra tudod mozgatni a tűt.
Részemről a talpnyomás-állításról sem mondanék le - az is jó dolog, ha különféle vastagságú és fajtájú anyagot akarsz varrni.
Igazi overlockra viszont ne számíts ezektől a gépektől - mert ilyenjük nemigen van.
Az ovelock az egy spéci célgép.
Overlock-szerű öltés az viszont van, használható is - sőt, még a rejtett varrás (pl. kivűlről láthatatlan öltésű nadrág-felhajtás) is remekül szokott működni - persze, némi gyakorlás után, de nem vészes az sem.
Fontos lenne a rejtett cipzár és az overlock program. Most még csak tanulásra kellene, de nagy álmom, hogy ruhákat fogok varrni :) Érdemes ezek közül válogatni vagy inkább valami más után nézzek?
Nem tisztem reklámozni, csak most akadtam a Baráth varrógépszaküzlet honlapjára, ott végkiárusítás címen sokféle gépet ajánlanak. Nem akaarok venni (vágólapot kerestem), nem is néztem meg tüzetesen őket. Igaz tán Szegeden van a bolt(vagy a székhely?)
Valami kis pénz-limitet azért nem ártana, ha megjelölnél. Mert nem ugyanaz a 20 ezres kategória az 50-60 ezressel.
No, meg az se mindegy, hogy mire szánnád?
Házi hobbizgatásra szinte bármelyik gép megfelel - tartóssági szempontból.
Varrnak is szépen - nincs azokkal gond egy szál sem. Még a 20 ezresekkel sem.
A "tudás" az megint egy érdekes dolog: van aki az egyenes és a cikk-cakk varráson kívül - soha nem használ más haszonvarrást.... hiába van 26 program a gépén.
Van, aki szívesen kombinálja a lehetőségeket - annál változatosabb is lesz egy-egy munka.
Mint ökölszabály (és szigorúan csak magánvéleményként !) a 40 ezer körüli kategória a kerülendő.
Ugyanis ez már elég drága ahhoz, hogy "csípjen"... de nem eléggé ahhoz, hogy valódi "kemény gép" legyen.
Tehát valahol a 20 körüli, jó tudású gépek között (nem lesz vele gond)... avagy 60 felett keresgélj - (az már szinte kenyérkeresésre is megfelel).
A kettő között ne nagyon gondolkozz, mert nem éri meg.
Ha rátalálsz valamire - ne kímélj, megkonzultáljuk vásárlás előtt :-))))
Sziasztok! TTNora ajánlotta ezt a fórumot :) Kicsit visszaolvastam, mert varrógépet szeretnék vásárolni magamnak. Úgy olvastam, hogy a Singer, amit a lidlben árulnak elég gyenge. A segítségeteket szeretném kérni, nem ismertek most valami olyan gépet, ami nagyon is megéri a pénzét? Olyant, ami igenis jó és később se lesz hiányos a tudása számomra. Én hobbi használatra szereteném ,jelenleg tanulni később ruhákat készítenék vele. Köszi előre is!
keresek valakit, aki jelentős összegért cserébe le tudná "gyártani" kisfiam alvósállatát, mivel kezd szétmenni, és nem beszerezhető se a neten se a boltokban.
Aki tud javasolni valakit, aki meg tudná varrni a pontos másolatát a képen látható süninek, az kérem írjon a gyimesicsaba76@gmail.com címre.
Látom, a varrógépek komoly szakértője vagy. :) Már korábban is írtál, hogy a 30 évvel ezelőtti gépek alkatrészei jók a mai gépekbe is. Kérdésem, hogy ugyanez a helyzet a Bernina (Bernette) gépekkel is? Azokról azt hallottam, hogy sajnos még egy márkán belül sem cserélhetők az alkatrészek, minden típus annyira más. Ezért megnehezíti az esetleges szervizeltetést, mert csak szakszervíz tud bármit is adni hozzájuk. Neked mi a tapasztalatod? Nagy gond lehet ez később? Meg drága lesz a szervizeltetés így? Reméljük, azért nem lesz rá szükség, ahogy írtad is...
A PFAFF 260-as az egy rendkívül "kemény", varrodai használatra is alkalmas, fél-professzionális gép.
Valamikor egy vagyonba került - az ára miatt szinte kizárt volt, hogy valaki házi- vagy hobbi-használatra vásároljon ilyen gépet magának.
Ugyanakkor tudni kell, hogy ez egy nagyon bonyolult gép - a himző- és hasznonvarrás funkcióit csak nagyon "kitartó munkával" lehet 100%-ban kiismerni.
Segédlet nélkül szinte lehetetlen az összes funkciót beállítani - egy banki-széfet is megszégyenítő kombinációk révén lehet csak eljutni a bizonyos varrás-fajtákhoz - de utána, azt viszont nagyon tudja .
Angol nyelvű könyvem van hozzá - egyébként biztos észrevetted, hogy ezt javarészt pénzért árulják a neten - némelykor nem is kevésért.
Ha az angol segít- azt el tudom küldeni neked - persze ingyért :-)))))
Köszönöm a véleményedet! Az én szívem is az E66 felé húz. Megnéztünk pár régi legendás gépet is (pl. 30 éves, 16 programos Neumann, Perivileg, régi súlyos Brother gépeket), ki is próbálgattam őket. Majdnem meg is vettük a Naumannt, majd a Brothert, majd eljöttünk úgy, hogy gondolkozunk rajta.
Viszont most karácsonyra ajánlották fel a szüleim, hogy állnák ezt az E66-ot. Asszem nem kellene kihagyni, és talán nem fogom megbánni. Sok évre megelégedettséggel fog eltölteni ez a gép és nagy kedvvel varrogathatok majd rajta. :) Ez után nem hiszem, hogy jó ideig más gépek felé kacsintgatnék majd... :)